Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - 19 mesiacov a nic...????

od 22Evka22 » Uto Apr 20, 2010 5:48 pm

Ahojky inguli,,nasa mala ma tiež 19 mesiacov,,no ta rozprava ako pusteny magnetofon.Opakuje kazde jedno slovo,,preto si dobre musime davat pozor na to co povieme :wink:
Podla mna je najdolezitejsie sa dietatu venovat,,rozpravat mu a citat knizky,,ukazovat obrazky,,aby ich pomenoval.
Pustat DVD,,aj ked to mozno znie divno,,nasa mala s Mickej Mausom si spieva,,opakuje po nom,,mame rozne CD s pesnickami pre deti.
Proste treba mu tu slovnu zasobu rozvijat a on sa sam pusti rozpravat,,neboj nic.Ako pozorujem v okoli,,dost deti v tomto veku oproti nasej a susedinej,,tiez vela nerozpravaju,,iba prstikom na to ukazuju :P
Ale ono je to normalne,,kazde dieta je ine,,vsetko je individualne.
Ja ked mam cas som s malou aj 3 hodiny,,skladame penove puzze,,spievame,,pozerame a pomenuvavame zvieratka a veci na obrazku,,vydavame zvuky ako zvieratka a super si pri tom oddychnem.
Sestra niekedy nechape,,ako sa viem s malou zabavit a to nie je moje babo,,je to krsniatko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 250
Registrovaný: Ned Jún 21, 2009 9:52 pm

od inguli » Uto Apr 20, 2010 6:55 pm

evka to iste robime aj my lenze on nema zaujem odide jednoducho a hra sa zo svojimi autickami :roll: niekedy ked si najde cas :wink: tak pride sam a chce knihu a ideme nato ale nezopakuje po nas vsetko ma svoj cas aj on:)
a dvd ci rozpravky ziadny zaujem chvilu tam nazre a koncili sme ...
je to moje dieta a aj tak len pozeram niekedy aky je on iny ako moj prvorodeny ..on bol sikovny vo vsetkom aj chodit zacal ked mal 11 mesiacov a Adko az ked mal 17 mesiacov ...je zdravy no a co mu najviac ide ...papanie...v tom je jednicka...a to je hlavneee:))) :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od 22Evka22 » Uto Apr 20, 2010 7:08 pm

inguli píše:evka to iste robime aj my lenze on nema zaujem odide jednoducho a hra sa zo svojimi autickami :roll: niekedy ked si najde cas :wink: tak pride sam a chce knihu a ideme nato ale nezopakuje po nas vsetko ma svoj cas aj on:)
a dvd ci rozpravky ziadny zaujem chvilu tam nazre a koncili sme ...
je to moje dieta a aj tak len pozeram niekedy aky je on iny ako moj prvorodeny ..on bol sikovny vo vsetkom aj chodit zacal ked mal 11 mesiacov a Adko az ked mal 17 mesiacov ...je zdravy no a co mu najviac ide ...papanie...v tom je jednicka...a to je hlavneee:))) :wink:



To mi je jasne,,ja mam 3 surodencov,,a aj mama hovorila,,ze to bolo u kadzeho z nas ine.Najmladsia sestra bola z nas vsetkych najrychlejsia vo vsetkom a nasa mala to ma po nej,,len na šerblik sa jej akosik nechce,,iba ked ma plienku,,akonahle ju dame dolu,,utecie.
A co sa tyka CD a DVD,,ked to malej pustime,,musime sediet pri nej,,inak tiez ju to nezaujima.
Neboj nic,,bratranec zacal rozpravat az ked ho dali v 3 rokoch do jasli,,behom par mesiacov rozpraval,,poznal farby,,zvieratka,,veci vedel pomenovat a dovtedy len zaklady,,mama,baba,,tato,dedo,maco a mnam mnam.
Drzim palceky,,potom daj vediet ked sa rozrozprava. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 250
Registrovaný: Ned Jún 21, 2009 9:52 pm

od sandras » Uto Apr 20, 2010 7:29 pm

myslím, že je rozdiel pohrať sa s krstniatkom a denno-denne sa starať o vlastné dieťa so všetkým, čo to obnáša
aj sa som sa s neterkami dokázala hrať aj hodiny, našla som si čas a hrala som sa a švagrinká bola rada, že si oddýchla a deti mali zmenu
ale pri vlastnom je to úplne iné človek musí stíhať aj to ostatné, nielen sa hrať ... a denne sa s dieťaťom prehrá ovela viac ako len nejaké 2-3 hodiny, aj ked rozkúskovane.

každé je iné, nedá sa na základe jednej-dvoch skúseností povedať "takto to robte a dieťa bude rečniť". Sú deti, čo nebudú ani pre neviemakom podnetnom prosteredí. začne, ked príde jeho čas. Ja mam dve deti, obe začali hovoriť neskor (v 2r. ešte len začali) ale hned čisto, ale som vela v kontakte aj s inými maminami, chodili sme do MC, teraz už sme v školke a každé dieťatko vyniká v ničom inom. Mama by sa nemala pozerať len na to, čo nevie a vedia iní.
Tiež som mala pri dcerke depku, ked kamoškin syn už recitoval básničky a ona vedela "ham", "toto" a "tam". Pri knižkách nevydržala, pri televízore absolútne nie ... mohla som tam sedieť s nou - zobrala sa a išla preč. Dnes chodí do výberovej jazykovej triedy, ma samé jednotky, spieva, nič jej nechýba.
V 2 rokoch je zbytočné sa trápiť nad rečou, hlavne ak dieťatko začína rozprávať, vie pár slov a rozumiete mu, je to na dobrej ceste a určite to pojde. V tomto veku je hlavné, aby dieťa reagovalo na slovný podnet - teda aby rozumelo rodičovi. Inguli, ved ten tvoj je ešte aj bilingválny, rozumie SJ aj MJ, čo viac možeš chcieť :wink: ?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od 22Evka22 » Uto Apr 20, 2010 7:49 pm

sandras píše:myslím, že je rozdiel pohrať sa s krstniatkom a denno-denne sa starať o vlastné dieťa so všetkým, čo to obnáša
aj sa som sa s neterkami dokázala hrať aj hodiny, našla som si čas a hrala som sa a švagrinká bola rada, že si oddýchla a deti mali zmenu
ale pri vlastnom je to úplne iné človek musí stíhať aj to ostatné, nielen sa hrať ... a denne sa s dieťaťom prehrá ovela viac ako len nejaké 2-3 hodiny, aj ked rozkúskovane.

každé je iné, nedá sa na základe jednej-dvoch skúseností povedať "takto to robte a dieťa bude rečniť". Sú deti, čo nebudú ani pre neviemakom podnetnom prosteredí. začne, ked príde jeho čas. Ja mam dve deti, obe začali hovoriť neskor (v 2r. ešte len začali) ale hned čisto, ale som vela v kontakte aj s inými maminami, chodili sme do MC, teraz už sme v školke a každé dieťatko vyniká v ničom inom. Mama by sa nemala pozerať len na to, čo nevie a vedia iní.
Tiež som mala pri dcerke depku, ked kamoškin syn už recitoval básničky a ona vedela "ham", "toto" a "tam". Pri knižkách nevydržala, pri televízore absolútne nie ... mohla som tam sedieť s nou - zobrala sa a išla preč. Dnes chodí do výberovej jazykovej triedy, ma samé jednotky, spieva, nič jej nechýba.
V 2 rokoch je zbytočné sa trápiť nad rečou, hlavne ak dieťatko začína rozprávať, vie pár slov a rozumiete mu, je to na dobrej ceste a určite to pojde. V tomto veku je hlavné, aby dieťa reagovalo na slovný podnet - teda aby rozumelo rodičovi. Inguli, ved ten tvoj je ešte aj bilingválny, rozumie SJ aj MJ, čo viac možeš chcieť :wink: ?


sandras,,mas pravdu,,ze je to ine,,no ja som u sestri hlavne vikendy a vtedy som s malou cely vikend aby si sestra oddychla a stiham vsetko,navarit,,povysavat,,upratat a malu mam pri sebe.Pri vareni prezerame knizky,,riekanky si opakujeme,,pri vysavani si kresli,,potom pozerame DVD,,stihame ist sa vyblaznit na ihrisko.Viem,ze je to ine ako materska cele 3 roky,,ale myslim si,,ze to zvladam,aj ked vecer okolo 22h.som rada ze som uz v postely a princeznicka spinka.Nastastie sa budi iba raz do rana,,takze sa aj vyspim.To mam taky trening do buducna. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 250
Registrovaný: Ned Jún 21, 2009 9:52 pm

od inguli » Uto Apr 20, 2010 9:04 pm

22Evka22 píše:
inguli píše:evka to iste robime aj my lenze on nema zaujem odide jednoducho a hra sa zo svojimi autickami :roll: niekedy ked si najde cas :wink: tak pride sam a chce knihu a ideme nato ale nezopakuje po nas vsetko ma svoj cas aj on:)
a dvd ci rozpravky ziadny zaujem chvilu tam nazre a koncili sme ...
je to moje dieta a aj tak len pozeram niekedy aky je on iny ako moj prvorodeny ..on bol sikovny vo vsetkom aj chodit zacal ked mal 11 mesiacov a Adko az ked mal 17 mesiacov ...je zdravy no a co mu najviac ide ...papanie...v tom je jednicka...a to je hlavneee:))) :wink:



To mi je jasne,,ja mam 3 surodencov,,a aj mama hovorila,,ze to bolo u kadzeho z nas ine.Najmladsia sestra bola z nas vsetkych najrychlejsia vo vsetkom a nasa mala to ma po nej,,len na šerblik sa jej akosik nechce,,iba ked ma plienku,,akonahle ju dame dolu,,utecie.
A co sa tyka CD a DVD,,ked to malej pustime,,musime sediet pri nej,,inak tiez ju to nezaujima.
Neboj nic,,bratranec zacal rozpravat az ked ho dali v 3 rokoch do jasli,,behom par mesiacov rozpraval,,poznal farby,,zvieratka,,veci vedel pomenovat a dovtedy len zaklady,,mama,baba,,tato,dedo,maco a mnam mnam.
Drzim palceky,,potom daj vediet ked sa rozrozprava. :wink:


ano aj kamaratka tak robi musi pri malom sediet ked pozera rozpravky :lol: no aj my sme to skusili a uz aj pred pc macka uska na youtube.... aha mamina dopozerala sama a on sa pytal dole na zem a uz aj frcili auta...je blazon do nich v kazdej izbe mame auto :lol: take tie malinke od brata dostal 15 ks na velku noc..vsade este aj v kupelke mame mna uz to ani nebavi zbierat za nim stale ...ked vidi ze zacinam varit tak ide do obyvaku prinesie aspon 10 do kuchyne pekne na stol vsetky za sebou a samozrejme nemozu stat opacne teda co musi byt v predu tak to musi byt..otocene nemoze byt ze napr.cuva to auto nie leeen dopredu chodia :lol: :lol: no a kym varim tam jazdi:)))

sandras ano plan bol taky ze ja madarsky manzel slovensky s nim ale vela krat aj ja slovensky ..syn chodi do mad.skoly tak on s nim po madarsky ale sa velmi snazi s nim aj po slov.a manzelova rodina slovensky tiez a moji madarsky:)no aspon uz ovlada 2 jazyky :wink: teda zatial skor rozumie aj tak aj tak
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Uto Apr 20, 2010 9:17 pm

ked rozumie, rozprávať začne

aj našmalý je taký auto-maniak ... najoblubenejší film je Cars (Autá), to jediné je ochotný dopozerať do konca :lol: A ešte Vláčik Tomáš.
Okrem toho miluje od Podhradskej a Čanakyho DVD Spievankovo ... fakt pekné a plné detských prvých pesničiek.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martinka74 » Uto Apr 20, 2010 9:56 pm

sandras píše:ked rozumie, rozprávať začne

aj našmalý je taký auto-maniak ... najoblubenejší film je Cars (Autá), to jediné je ochotný dopozerať do konca :lol: A ešte Vláčik Tomáš.
Okrem toho miluje od Podhradskej a Čanakyho DVD Spievankovo ... fakt pekné a plné detských prvých pesničiek.



My sice nemame problemy s rozpravanim,prave naopak,ale Spievankovo je fakt dobre a nas drobec ho tiez zboznuje.Kolo kolo mlynske musime robit cela rodina.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Apr 22, 2010 9:09 am

a uz mame spievankovo a dost vydrzal maly pozerat a ked zacali spievat ide ide vlacik tak maly zrazu ide ide zacal :lol:
inak verte ci nie vcera zacal prvy krat niekedy opakovat ma ked som povedala ...nieco zahodil a ja na to jajajjaaaaj a ona jajaaaaa a podobne veci... :lol:
pomaly sa zmeni podla mna malinke krocky ale ...pojde to:))
diky maminky za spievankovo radu :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Sob Apr 24, 2010 9:19 pm

sandras píše:ked rozumie, rozprávať začne

aj našmalý je taký auto-maniak ... najoblubenejší film je Cars (Autá), to jediné je ochotný dopozerať do konca :lol: A ešte Vláčik Tomáš.
Okrem toho miluje od Podhradskej a Čanakyho DVD Spievankovo ... fakt pekné a plné detských prvých pesničiek.



sandras veeelmi to zabralo to spievankovo u nas...dokonca aj u mna ma 100 bodov :lol: :oops: to dvd...ale nenasla som od nich viac maju este nejake dvdcka?nevies nahodou?maly spieva kazdy den ide ide ... kazdy den mu pustam raz... otvorene usta a pozera :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Ned Apr 25, 2010 7:21 am

DVD maju iba toto jedno, ale su ešte CD-čka, v slovenčine aj angličtine a robia aj koncerty, akurát dnes na nich ideme s deťmi :D
http://www.koncertypredeti.sk/ ich stránka s aktualitami
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Apr 25, 2010 9:26 pm

no to vam zavidim...my sme daleko od tach miest kde budu... :( dnes sme sa okupali a malemu som pri obliekani zacala spievat a hned ukazoval na televizor ze bamm bamm na vsetko to iste vravi skoro :lol: no vedela som ze chce aby som zapla a de se nato...spievankovo :P :P ale aspon ho zaujalo nieco konecne :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Ned Apr 25, 2010 9:53 pm

my sme si dnes koncert parádne užili, bolo supeeeer, decká cely koncert pespievali a pretancovali na pódiu

Asi navrhnem aj v našom Dome Kultury (teraz sme boli v Čadci), aby ich niekedy pozvali
k nasm chodieva Ela Hop a aj nejaké bábkové divadlá ... ale toto bolo zasa niečo iné a naše deti to baví viac, ked sa aj spieva a tancuje, nielen pasívne sedí a počúva rozprávka. To by naš malý neobsedel ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Uto Apr 27, 2010 9:24 pm

sandras píše:my sme si dnes koncert parádne užili, bolo supeeeer, decká cely koncert pespievali a pretancovali na pódiu

Asi navrhnem aj v našom Dome Kultury (teraz sme boli v Čadci), aby ich niekedy pozvali
k nasm chodieva Ela Hop a aj nejaké bábkové divadlá ... ale toto bolo zasa niečo iné a naše deti to baví viac, ked sa aj spieva a tancuje, nielen pasívne sedí a počúva rozprávka. To by naš malý neobsedel ...



aj my si uzivame ale tu doma ...dnes sme ich pozerali 5 krat ...maly cely cas sedi pred tel alebo tam stoji aniekedy s nimi tancuje "akoze"to iste co oni chce robit:))))je na zjedenie rano ked sa zobudi uz ukazuje na telku ze chce ich...v spalni mame taku malu telku a tam hned rano kakavko a spievankovo :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť