Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - 32tyždeň tehotenstva

32tyždeň tehotenstva

od lenca89 » Pia Nov 06, 2009 9:15 pm

ahojte, tento tyzden som bola na kontrole u doktora a robil mi sono a podla sona som v 32tyzdni, aspon tak je malinka velka, lenze podla prveho by som uz mala pomaly zacinat 34.tyzden a este k tomu vsetkemu uz mam placentu dozretu a je uz III., tak ma poslal hned na rizikove a tam mi len doktor predpisal tabletky oxyphyllin, tak dako sa volaju a kazal mi zvysit davku fragminu u hematologa a dokopy mi nic nepovedal, len to som sa dozvedela ze taka placenta by mala byt az v 35. -36.tyzdni....mam sa obavat alebo je to normalne? co mam teraz robit aby sa malej nic nestalo a aby som porodila tak ako mam? dakujem za rady a pomoc
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob Aug 08, 2009 3:23 pm

od vedejova » Uto Nov 10, 2009 10:23 am

Určite by som poslúchla doktora všetky rady a v prvom rade by som si vybrala doktora, ktrorý by mi to všetko vysvetlil, osobne som pri prvom dieťati mala rizikové tehotenstvo a gynekologa, ktorý mi nevysvetlil nič konkrétne, dokonc keď som prišla do nemocnice so miernym krvácaním a chcela som sa na sone opýtať, či je to chlapec alebo dievča, už na druhom sone keď som už nemala ťažkosti,tak mi doktor povedal, že som tam koli niečomu inému/asi koli krvácaniu bolo to od neho hnusné ja som chcela by som aspoň trochu z tej zlých myslienok vypadala, lebo moje prvé tehotenstvo skončilo spontánnym potratom.
Dnes mám gynekologicku a myslím si že muži by nemali byť gynekologovia , pretože nevedia, ako sa žena v týchto chvílach cíti.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od natusa » Uto Nov 10, 2009 12:04 pm

vedejova píše:Určite by som poslúchla doktora všetky rady a v prvom rade by som si vybrala doktora, ktrorý by mi to všetko vysvetlil, osobne som pri prvom dieťati mala rizikové tehotenstvo a gynekologa, ktorý mi nevysvetlil nič konkrétne, dokonc keď som prišla do nemocnice so miernym krvácaním a chcela som sa na sone opýtať, či je to chlapec alebo dievča, už na druhom sone keď som už nemala ťažkosti,tak mi doktor povedal, že som tam koli niečomu inému/asi koli krvácaniu bolo to od neho hnusné ja som chcela by som aspoň trochu z tej zlých myslienok vypadala, lebo moje prvé tehotenstvo skončilo spontánnym potratom.
Dnes mám gynekologicku a myslím si že muži by nemali byť gynekologovia , pretože nevedia, ako sa žena v týchto chvílach cíti.



no ono to je asi skor o ludskosti!!!mne prave doktorka gynekologicka povedala uplne bezcitne ze maly bude mat ASI dawnov syndrom len po vysledkoch s krvy kym som presla vsetky vysetrenia pretiekli u nas potoky slz a aj ked mi povedali ze je vsetko v poriadku uz som o tom rozmyslala cele tehotenstvo.narodil sa nam krasny zdravy chlapcek ale nikomu by som nepriala take vystresovane tehotenstvo ako som mala ja
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od vedejova » Uto Nov 10, 2009 12:18 pm

Asi je hovoria že keď mamičky sú stresované že detičky bývajú plačlivé a tak ja som teda mala tiež neaké problémy, dosť som bola stresovaná a teda malý bol úžasné mimi, plakal len keď bol hladný, keď som pri ňom práve nebola hral sa s ručičiami, síce som nemala elektronickú pestúnku, takže som bola 24hodín v pohotovosti, lebo mal reflux a keď sa napapal, hockedy vygrgol a začal sa mi dusiť aj napriek tomu že bol naboku polohovaný aj keď bol vo vyvíšenej polohe. Stále som mala strach. Iva.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od natusa » Uto Nov 10, 2009 12:51 pm

vedejova píše:Asi je hovoria že keď mamičky sú stresované že detičky bývajú plačlivé a tak ja som teda mala tiež neaké problémy, dosť som bola stresovaná a teda malý bol úžasné mimi, plakal len keď bol hladný, keď som pri ňom práve nebola hral sa s ručičiami, síce som nemala elektronickú pestúnku, takže som bola 24hodín v pohotovosti, lebo mal reflux a keď sa napapal, hockedy vygrgol a začal sa mi dusiť aj napriek tomu že bol naboku polohovaný aj keď bol vo vyvíšenej polohe. Stále som mala strach. Iva.




tky problem mala kamoska to bolo hrozne s tym refluxom.mas drobec co zjedol to stravil ani negrcol aby nieco nevyslo na zmar :lol: :lol: :lol: ale vyzeral (po tatovi)akoby nejedol vobec no lubil sa tak napraskat az sa mu robili gule za usami :lol: aj teraz zje toho velmi vela a vlastne vsetko ale je chudy jak palicka no muz hovori namargo ich postáv ze to maju atleticku postavu :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od lenca89 » Uto Nov 10, 2009 6:18 pm

tak aj mna obcas lekari vedia dost vystresovat a hlavne taki co mi povedia,ze sa s tym neda nic robit a ze je to tak a popritom sa nic nedeje lenze oni to vysvetluju ako keby sa rutil cely svet.a k tomu vsetkemu mi predpisu same lieky ze nech sa to zlepsi ako naposledy :P doktorka mi predpisala lieky, presnejsie dake vitaminy hlavne kvoli zelezu, kedze som mala dost nizko a este aj ine hodnoty boli zle...o mesiac som sla na kontrolu a vysledky sa zlepsili a ona vsetko pripisala tym liekom, ze ako fajn mi zabrali :lol: len skoda, ze som nezobrala ani jednu tabletku ale to ani sa nespytala ci som ich brala tak som ju nechala v tom ked tak rada predpisuje lieky :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob Aug 08, 2009 3:23 pm

od vedejova » Uto Nov 10, 2009 8:35 pm

Na vitamínoch v tabletkách nie je nič zlé, ja som striedmo brala celé tehotenstvo vitamíny, ani mi to nikto nekázal. Iva
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od lenca89 » Pia Nov 13, 2009 2:34 am

ale vitaminy sa daju aj inak brat okrem tabletiek, v ktorych nie su len vitaminy ale aj ine latky a hlavne Ecka, ktore su podaktore az prilis skodlive..ale kazdy ma na to iny nazor
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob Aug 08, 2009 3:23 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť