Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Autosedačky - 4 baby Voyager

4 baby Voyager

od lubenka77 » Štv Nov 25, 2010 9:24 am

Mamičky, máte skúsenosti s touto autosedačkou? Potrebujeme kúpiť sedačku od 9 kg, a táto sa mi celkom pozdáva, dá sa aj polohovať (vraj)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

Re: 4 baby Voyager

od alex » Štv Nov 25, 2010 9:39 am

lubenka77 píše:Mamičky, máte skúsenosti s touto autosedačkou? Potrebujeme kúpiť sedačku od 9 kg, a táto sa mi celkom pozdáva, dá sa aj polohovať (vraj)


Konkrétne tuto značku nepoznám, ale máme jednu podobnú - u našich v aute keď berú malého.
Ak je to menšie mimi s 9kg tak vhodná určite nieje. Treba pozrieť sedačku od 9 do 18kg.
Taktiež polohovateľná nieje, u mojej to bolo tiež napísané, ale je to tak, že sa dá oddeliť chrbátik a podsedák, čiže ak by ste dali sedačku napr na predne sedadlo a nalolohovali chrbať sedadla v aute tak sa dá aj sedačka do takej polohy. Inak sa polohovať nedá (ak je napr v zadu)

čo môžem doporučiť tak concord ultimax od 0 do 18kg je perfektná
http://www.babybazar.sk/Autosedacka-con ... 40656.html ale píšu že je do 4r. no nám vydržala tak do 2,5r. potom bola na výšku už malá.
teraz máme concord trimax od 9 do 18kg a taktiež je super
http://www.babybazar.sk/Autosedacka-9-1 ... 38372.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od lubenka77 » Štv Nov 25, 2010 5:43 pm

Ďakujem, Alex, ten Concord trimax je pekný...ešte si to teda premyslím, až tak ma to nesúri, zatiaľ máme vajíčko, len už z neho akosi vyrastá :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od alex » Štv Nov 25, 2010 7:37 pm

lubenka77 píše:Ďakujem, Alex, ten Concord trimax je pekný...ešte si to teda premyslím, až tak ma to nesúri, zatiaľ máme vajíčko, len už z neho akosi vyrastá :D


tak ak máte vajíčko, skôr by som doporučila asi tu ultimax, tá sa dá dať aj viac na ležmo ako trimax. Ale najlepšie by bolo ich asi vyskúšať, nakoľko kamarátka tiež prechádzala z vajíčka priamo k trimax :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od lubenka77 » Štv Nov 25, 2010 8:09 pm

a dá sa to používať aj bez isofixu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od sandras » Štv Nov 25, 2010 8:10 pm

ja by som kupovala podla testov nemeckeho ADAC http://www.adac.de/infotestrat/tests/ki ... geId=31900


my sme nedavno kupovali synovi už najväčšiu sedačku a pozerali sme práve na tieto testy, nakoniec sme sa rozhodli pre Concord Transformer XT ... síce je dosť drahá, ale v porovnaní s inými je fakt o triedu inde

z mojicvh skúseností to odporučam kupiť sedačku od 9 do 18kg (od roka do 4-5 rokov) a potom ešte jednu do 36kg ... take tie skladačky, ktore su vraj od 9-36 vyzeraju síce lakavo, ale aj tak vam 10 rokov sedačka nevydrží (aby bola aj funkčná, aj pevna, aj splnala najaktuálnejšie normy).
Podsedak nie je bezpečny na prevoz detí v žiadnom prípade. Teda my sme dceru tiež vozili na podsedaku a prežila to (aj vdaka tomu, že sme neburali) ... ale teraz som si prečítala toho viac a sedak proste neuznávam, zmenila som nazor. Vôbec dieťa neochrani pri bočnom naraze.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od alex » Štv Nov 25, 2010 8:29 pm

lubenka77 píše:a dá sa to používať aj bez isofixu?

ano su bez isofixu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od alex » Štv Nov 25, 2010 8:32 pm

sandras píše:my sme nedavno kupovali synovi už najväčšiu sedačku a pozerali sme práve na tieto testy, nakoniec sme sa rozhodli pre Concord Transformer XT ... síce je dosť drahá, ale v porovnaní s inými je fakt o triedu inde


Kamarátka ju tiež má a je spokojná. Zaujímavé je, že ako ju kúpila vyšli testy a v nich sedačka vôbec neobstála - vraj sa pri náraze zlomila :shock:
Potom sme boli v obchode kde som sa na to aj predavača pýtala a on vravel, že sedačka je ok, len v tych testoch nikdy nepíšu ako ochránila dieťa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od sandras » Štv Nov 25, 2010 8:46 pm

my sme mali s seou aj dceru, meria 146 cm a to bola jediná, do ktorej sa ešte vošla
ešte sme pozerali Romer a Recaro Monza
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od lubenka77 » Pia Nov 26, 2010 5:17 pm

no, dievčatá, normálne ste mi nasadili chrobáka do hlavy...na trimax majú aj dobré akcie teraz, a Romer King je asi o 20 eur drahší, čo tiež nie je zlé...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od alex » Pia Nov 26, 2010 6:09 pm

lubenka77 píše:no, dievčatá, normálne ste mi nasadili chrobáka do hlavy...na trimax majú aj dobré akcie teraz, a Romer King je asi o 20 eur drahší, čo tiež nie je zlé...


najlepšie by ich bolo odskúšať :wink:
Ja osobne som skôr za concord, mne tie romer akosi nesadli..
My sme boli s kamarátkou keď kupovala už najväčšiu sedačku a porovnávali sme zrovna concord a romer. Romer mala okolo hlavičky vystuženie dosť na uzko a to niektorym deťom vadi. A keď sme ich dali vedľa seba tak concord bola vyššia a väčšia.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od lubenka77 » Pia Nov 26, 2010 6:16 pm

asi to tak urobím, zajtra vyrazím aj s chlapmi do mesta :) Tiež sa mi viac pozdáva ten Concord.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od martinka74 » Pia Nov 26, 2010 6:32 pm

Jednoznacne najbezpecnejsie a najkvalitnejsie sedacky su,ako spominala Sandras Romer King Plus a Recaro.Ked sme sa chystali kupovat sedacku,tak sme sa tomu dost venovali a pozerali hlavne zahranicne nezavisle testy,na Slovensku Vam za prachy vychvalia aj lacny polsky smejd.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od martinka74 » Pia Nov 26, 2010 6:35 pm

alex píše:
lubenka77 píše:no, dievčatá, normálne ste mi nasadili chrobáka do hlavy...na trimax majú aj dobré akcie teraz, a Romer King je asi o 20 eur drahší, čo tiež nie je zlé...


najlepšie by ich bolo odskúšať :wink:
Ja osobne som skôr za concord, mne tie romer akosi nesadli..
My sme boli s kamarátkou keď kupovala už najväčšiu sedačku a porovnávali sme zrovna concord a romer. Romer mala okolo hlavičky vystuženie dosť na uzko a to niektorym deťom vadi. A keď sme ich dali vedľa seba tak concord bola vyššia a väčšia.


To vystuzenie je prave velmi dolezite,aby pri naraze bola hlavicka pevne fixovana a chranena.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Pia Nov 26, 2010 10:53 pm

martinka74 píše:Jednoznacne najbezpecnejsie a najkvalitnejsie sedacky su,ako spominala Sandras Romer King Plus a Recaro.Ked sme sa chystali kupovat sedacku,tak sme sa tomu dost venovali a pozerali hlavne zahranicne nezavisle testy,na Slovensku Vam za prachy vychvalia aj lacny polsky smejd.


na Recaro som veru dobre recenzie nečítala ... oni síce spolupracuju so Storchenmuhle (u nas sa ta značka predava aj pod označením STM), ale Recara su prepracovanejšie a maju aj kvalitnejšie poťahy ... ale ked som ju videla naživo, nejako mi do oka nepadla (až na ten poťah, ten bol nádherný). A Romer tiež bola proti Concordu len taka lahka škrupinka. Hoci Romerky maju fajn recenzie a maju velmi dobre sedačky v kategorii vajíčok a sedačiek do 18kg . Tento Concord je navyše polohovatelný, takže ak pojdeme na dovolenku, vyspí s atam pohodlnejšie.

Asi mame vyhodu aj v tom, že mame aj velke dieťa, tak si to viem približne predstaviť, ako tam usadím dieťa nielen s 20kg a 110cm ... ale čo bude aj ked bude mať 35 kg a 140cm.

u nas sme mali sedačky takto
dcera do 9 mes vajíčko, potom do 3 rokov mala sedačku 0-18kg, a potom sme kupili ten typ 9-36kg, od 6 rokov mala len sedák
syn sedačky dedil ... kedže je väčší, vajíčko mal do 7 mes, do 2,5 roka mal 0-18kg, potom bol rok v tej 9-36 kg a teraz sme mu kupili tu najväčšiu, kde už sa pripútava pásom z auta .... podla všetkého by mala vydržať kym bude potrebovať sedačku, sedak nebude mať asi vôbec
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť