Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - *Ako často má cikať 2-ročné dieťa???*

*Ako často má cikať 2-ročné dieťa???*

od janka97 » Štv Jún 10, 2010 8:07 pm

Ahojte neviete mi poradiť ako často, alebo koľkokrát za deň má cikať dievča staré 2 roky a 4 mesiace??? Učíme sa pýtať cikať a keď jej nedám plienočku tak sa nepociká, ale ani nevyciká do nočníka a neviem či to nedrží nasilu v sebe aby si neprivodila nejaké komplikácie tým že moč drží nasilu v sebe. Napríklad ráno sa zobudí rýchlo sa vyciká do plienky ( to sa mi schová v spálni a príde pocikaná ) potom celé doobedie neciká a až keď jej dám plienku na obed keď ide spať tak sa vyciká do plienky.
Koľkokrát by malo také dieťa cikať za deň keď má taký normálny pitný režim???
Ďakujem za odpovede a rady. janka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od lidka06 » Pia Jún 11, 2010 8:42 am

Myslim ze zalezi od toho kolko vypije a aj od organizmu kolko tekutin asi spotrebuje. Nasa ked vypije z flase aj 3 krat po sebe tak cura v kuse. A -myslim ze nedrzi na silu. Ale my sme mali toto iste s kakaknim, tiez pravda.Neboj ona sama zacne s nocnikom ja som sa trapila do teraz a to uz ma 3 roky 4 mesiace co je dost a este to aj tak neni sto percentne ale sak neboj v 17 tich ti bude chodit cikat urcite sama !!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Str Jún 17, 2009 9:01 pm

od janka97 » Pia Jún 11, 2010 11:27 am

ďakujem lidka viem že sa to nedá porovnávať pretože každé dieťa pije iné množstvo vody. mne ide len o to , že neviem či náhodou nedrží v sebe moč nasilu aby si niečo neprivodila, normálne čaká kým jej dám tu plienku a potom sa vyciká. Keď ju dám na nočník, alebo záchod nič neurobí, celé doobedie vydrží bez cikania a to mi nejde do hlavy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od martuskab » Pia Jún 11, 2010 1:28 pm

janka97 píše:ďakujem lidka viem že sa to nedá porovnávať pretože každé dieťa pije iné množstvo vody. mne ide len o to , že neviem či náhodou nedrží v sebe moč nasilu aby si niečo neprivodila, normálne čaká kým jej dám tu plienku a potom sa vyciká. Keď ju dám na nočník, alebo záchod nič neurobí, celé doobedie vydrží bez cikania a to mi nejde do hlavy.

Ahoj Janka. Môj malý má 2 ročky aj 2,5 mesiaca a cikáme ráno, potom 2-3krát do obeda, po jedle a do večera 2-5 krát. Podľa toho koľko vypije. Približne to vychádza každú 1 - 2 hodiny.
Moč by ti malá nemala takto zdržiavať,lebo tým trápi obličky.
Skús jej tu plienočku dávať nejaký deň stále, alebo naopak vôbec. Keď sa pociká, tak ju netreba karhať, len ukázať kde to má robiť a keď sa jej podarí vycikať na nočník tak veľa,veľa chváliť.
Neboj sa, chce to veľa trpezlivosti.
Držím palčeky. :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od martuskab » Pia Jún 11, 2010 1:29 pm

A ešte jedna vec ma napadla.
Keď ide na nočník, skús jej dať tu plienočku do ruky. Nám to pomáhalo. :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od janka97 » Pia Jún 11, 2010 3:23 pm

Martuskab ďakujem aj Tebe za radu. Ja jej tú plienku nechcem dať ráno sa zobudí dám jej ju dole len na obed keď ide spať bojím sa aby sa nepocikala, išli sme napríklad na návštevu tak som jej dala plienku do auta, ale hneď ako sme sa odviezli na miesto som jej ju dala dole ešte v aute, vyskúšam to čo si mi radila a toho sa bojím aby nasilu v sebe nedržala moč aby si neublížila, ale už mi tie plienky lezú na nervy a teraz v týchto horúčavach a ona má hneď zaparenú riťušku. Uvidíme jednoducho nedám a hotovo. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od janka97 » Pia Jún 11, 2010 8:55 pm

HURÁ HURÁ HURÁ Takže moja dcérka možno pochopila že sem tam treba sadnúť na nočník a čo to zo seba pustiť. Dnes keď som jej hovorila aby sa vycikala nič nula bodov nedala som jej ani plienku ani nohavičky a čuduj sa svete za chvílku čo som šlana záchod počujem vyhrávať nočník, ona si sama od seba sadla a vycikala. Potom sme šli babke plienku nedostala ale u babky sa pocikala. Prišli sme domov a zase som jej nedala ani plienku ani nohavičky nočník som dala tak aby ho videla a ani som nevedela a zrazu znovu vyhráva nočník, zase sa vycikala sama od seba bez dohovárania a rečí. nuž dúfam že čoskoro už bude samozrejmoť sadnúť na nočník a vycikať hoci by sme aj museli nočník brať všade so sebou to už by mi nevadilo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od janka97 » Pia Jún 11, 2010 8:57 pm

A mimochodom výskania a tlieskania od radosti boli a malá sa tešila že sa vytešujeme a chodila po byte a hovorila si ja cici a tlieskala sama sebe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od janka97 » Sob Jún 12, 2010 9:47 am

Maminky nedá mi nenapísať , ale dnes ráno moja zlatá malinká použila nočník aj na kakanie skoro som na zadok spadla, a zase to bolo len také nevinné že som ani nevedela že si sadla na nočník. Takže som pochopila jednu vec žiadne Petinka sadkaj si vycikaj a vykakaj sa- to u nás nefunguje ona musí sama od seba. Takže ako tu už písala jedna maminka odfotila som obsah nočníka a tlieskali sme a tlieskali.
Možno niekto povie no a čo je na tom ale pre nás je to obrovský úspech, pretože sa snažíme ju naučiť už od 1,5 roka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od martuskab » Sob Jún 12, 2010 1:03 pm

janka97 píše:Maminky nedá mi nenapísať , ale dnes ráno moja zlatá malinká použila nočník aj na kakanie skoro som na zadok spadla, a zase to bolo len také nevinné že som ani nevedela že si sadla na nočník. Takže som pochopila jednu vec žiadne Petinka sadkaj si vycikaj a vykakaj sa- to u nás nefunguje ona musí sama od seba. Takže ako tu už písala jedna maminka odfotila som obsah nočníka a tlieskali sme a tlieskali.
Možno niekto povie no a čo je na tom ale pre nás je to obrovský úspech, pretože sa snažíme ju naučiť už od 1,5 roka.


SUPER , GRATULUJEM.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od sisu22 » Ned Jún 13, 2010 9:22 pm

janka97 píše:HURÁ HURÁ HURÁ Takže moja dcérka možno pochopila že sem tam treba sadnúť na nočník a čo to zo seba pustiť. Dnes keď som jej hovorila aby sa vycikala nič nula bodov nedala som jej ani plienku ani nohavičky a čuduj sa svete za chvílku čo som šlana záchod počujem vyhrávať nočník, ona si sama od seba sadla a vycikala. Potom sme šli babke plienku nedostala ale u babky sa pocikala. Prišli sme domov a zase som jej nedala ani plienku ani nohavičky nočník som dala tak aby ho videla a ani som nevedela a zrazu znovu vyhráva nočník, zase sa vycikala sama od seba bez dohovárania a rečí. nuž dúfam že čoskoro už bude samozrejmoť sadnúť na nočník a vycikať hoci by sme aj museli nočník brať všade so sebou to už by mi nevadilo.


Jani mozno sa "pocurala" u babky,lebo nevedela kam ist..moj maly to robil,nechcel nikam ist,len na svoj serblik,tak sme vsade nosili serblik zo sebou..cca 2 mes.potom chcel len na zachod,a tak to ide stale :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od Janka81 » Pon Jún 14, 2010 5:19 pm

janka97 píše:Maminky nedá mi nenapísať , ale dnes ráno moja zlatá malinká použila nočník aj na kakanie skoro som na zadok spadla, a zase to bolo len také nevinné že som ani nevedela že si sadla na nočník. Takže som pochopila jednu vec žiadne Petinka sadkaj si vycikaj a vykakaj sa- to u nás nefunguje ona musí sama od seba. Takže ako tu už písala jedna maminka odfotila som obsah nočníka a tlieskali sme a tlieskali.
Možno niekto povie no a čo je na tom ale pre nás je to obrovský úspech, pretože sa snažíme ju naučiť už od 1,5 roka.


no super Janulka :lol: :lol: :lol: dobre Ti poradila tá pani a Ty si s malinkou fajn "vybabrala",ked si jej nič nedala :wink: a výsledky konečne sú--tešííím :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od janka97 » Pon Jún 14, 2010 6:08 pm

sisu22 píše:
janka97 píše:HURÁ HURÁ HURÁ Takže moja dcérka možno pochopila že sem tam treba sadnúť na nočník a čo to zo seba pustiť. Dnes keď som jej hovorila aby sa vycikala nič nula bodov nedala som jej ani plienku ani nohavičky a čuduj sa svete za chvílku čo som šlana záchod počujem vyhrávať nočník, ona si sama od seba sadla a vycikala. Potom sme šli babke plienku nedostala ale u babky sa pocikala. Prišli sme domov a zase som jej nedala ani plienku ani nohavičky nočník som dala tak aby ho videla a ani som nevedela a zrazu znovu vyhráva nočník, zase sa vycikala sama od seba bez dohovárania a rečí. nuž dúfam že čoskoro už bude samozrejmoť sadnúť na nočník a vycikať hoci by sme aj museli nočník brať všade so sebou to už by mi nevadilo.


Jani mozno sa "pocurala" u babky,lebo nevedela kam ist..moj maly to robil,nechcel nikam ist,len na svoj serblik,tak sme vsade nosili serblik zo sebou..cca 2 mes.potom chcel len na zachod,a tak to ide stale :wink:


Sisu asito tak naozaj bude, pretože aj dnes keď sme boli doma tak sa vôbec nepocikala a sama od seba sa vycikala aj vykakala. A u babky má síce nočník, ale nie taký ako doma :lol: :lol: :lol: Ten doma vyhráva a je tam kačička. To že by som musela nočník nosiť so sebou by mi nevadilo, to by bolo to najmenej hlavne že by sme plienku nepotrebovali. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť