Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - ako ho odnaučiť v noci papať??

ako ho odnaučiť v noci papať??

od zuzkak1983 » Pia Dec 11, 2009 12:40 pm

baby poradíte mi,alebo aj vy to máte podobné??malý má 13,5 mesiaca a ešte stále mi v noci vypije 2 fľašky mlieka.ja som z toho nočného vstávania už vyčerpaná!!ja až nechápemm,ako môže byť hladný,keď okolo 19tej spapá kašu,okolo 19:30-20:00 zaspí po vypití flaše mlieka a už o 00:30-1si pýta znovu a okolo 5tej zase.skúšala som ho už oklamať aj čajom,ale to sa mi za do nejakých 20minút znovu zobudil na hlad.za každú radu ďakujem!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od Tarajova » Pia Dec 11, 2009 9:19 pm

Ahoj! Tak ja som vstávala do 18 mesiaca, tiež som bola zúfalá, ale všetko to prešlo. Poznám aj deti, ktoré mali 2 roky a ešte takto v noci vysrájali. Najdôležitejšie je, aby nám boli zdravé!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:11 pm

od inguli » Pia Dec 11, 2009 9:58 pm

No ked je to dieta hladne tak s tym nic nezmozes:)ale to je este v poho si myslim co by som ja dala za to :roll: :roll: :roll: moj ma 19 mesiacov a este tri hodiny v kuse odkedy je na svete som este nespala :roll: ale asi ani nepotrebujem uz :P ja ho kojim a vecer sa napapa ide spinkat o 7ej do postielky a okolo pol 11ej je uz hore a a ide medzi nas a na cicik...a vysi tam az do rana s vacsimi ci mensimi prestavkami a tvrdo zaspi az okolo pol 5ej do 7ej a vtedy uz vstavame no ked nemam nic na praci tak zvyknem ho nechat vysiet a spime dalej do 9ej ale to uz veeelmi nerada lebo vsetko sa tym posunie dalej ranajky a varenie vsetko...No mna ukludnili s tym ze zacne kludne spinkat okolo 4 roka teda moze sa stat :lol: :cry: :lol: :cry: :roll: no super
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od zuzkak1983 » Pia Dec 11, 2009 10:06 pm

aha,tak to môžem byť teda ešte rada,že mi len papá a hneď zaspí.ja viem,že každé dieťa je individuálne,ale dcéru mám 8 ročnú a tú som musela mliekom nasilu tlačíť,od nejakých 8-9mesiacov mi už vôbec v noci nepapala,tak sok myslela,že už aj malý by mohol v noci vydražať...a inguli,to ti teda nezávidím tvoj spánok :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od ellanoir » Pia Dec 11, 2009 10:20 pm

Moja mala ma 26 mesiacov a kazdu noc stiahne 2-3 flašky.
Deti su velmi individualne, jedno prespi celu noc uz v polroku, ine vystrajaju aj niekolko rokov.
Niektori rodicia nechaju deti plakat a nedaju im nic, max.caj..... Noo ja by som to tak nemohla - radsej vstanem , to mliecko jej urobim a ona kludne zaspi dalej....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od zuzkak1983 » Pia Dec 11, 2009 10:30 pm

veď ani ja ho nenechám plakať,tiež mu idem urobiť ,len som bola zvedavá,že ako to je s inými deťmi,lebo čo mám kamošky z pôrodnice,tak deti už cez noc vydržia a aj malý už mal aj také obdobie,že prespal celú noc,no trvalo to možno týždeň. :wink: tak vám ďakujem,som rada,že je zdravý a nech teda papá :lol: :lol: :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od inguli » Pia Dec 11, 2009 10:39 pm

presne a ja som aj preto rada lebo manzel svokre este menej spal ...nechapem ani ja vacsi syn ma 13 rokov ale s snim absolutne super jeho som okupala dala som ho sediet do postielky ked uz vedel a sla urobit mliecko jeho som nekojila :cry: a kym som sa vratila posediacky zaspal mam aj fotku :lol: hned som ho vyfotila ako sedi a spinka :roll: a tento certisko maly nechce on sa namna vrhne a ked nedam tak mi bije hlavu :P no nemusi dlho lebo mamina je vkuse hore ale ked nahodou sa skor zobudi a ja to nepocujem ze sa posedi tak ma drga a hrabe pri ciciku chce vytiahnut :lol: :lol: :lol: v maji uz ale koncim/som na rade ja moje zuby znamienka vsetko ...musim sa dat do poriadku a to ked kojim neprichadza do uvahy/a mozno aj spat budeme :wink: dobru noc :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od rikisz » Sob Dec 12, 2009 8:46 am

pri prťvom synovi som od 4 mesiaca nevedela čo je to nočné vstávanie večer sa najedol a spal do 6tej ráno, teraz druhý kojím ho má 6,5 mesiaca, síce vstane len raz okolo pol 4tej a potom ťahá do rána, ale tiež som zvedavá ako ho donaučím vstávať, lebo na čaj to nehrozí.počula som vraj to nočné je pri kojení už len o blízkosti nie o hlade tak neviem, zaručené recepty asi neexistujú treba asi len vydržať, ale kto by už nechcel prespať celú noc konečne :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Dec 12, 2009 10:03 am

u nas je to jednoznacne zlozvyk nic ine on potiahne parkrat a pospinka ked sa ulozim vytiahnem cicik tak kym sa ulozim v poho na posteli tak uz aj je hore a mrnci pre cicik zasa a dam sa do znamej polohy zasa to jest na boku lezat a jedna ruka nad hlavou tusim tak budem chodit uz pomaly aj po meste :lol: a dokola to iste az do nadrána...kedze uz bude mat v maji 2 rky musim ho uz ozaj odnaucit riesit to lebo mam aj ja problemiky co doktory ozaj len uz vtedy ked nekojim riesia...napr.mala som hladky znamienok na hlave stredne velky a teraz po tehotenstve mam zvacseny o dost a je ako karfiol cize uz neni hladky a mam strach trochu ale neodstrania mi kym kojim :cry: takze mam este rok co budem doma tak chcem sa dat pred pracou z ktoreho ma sice si na druhy den po nastupe prepustia :roll: kedze prepustaju odtial v kuse ale musim sa dat do poriadku aj tak :wink:

inak aj tuto noc sme spinkali/nespinkali ulozila som ho o 7ej a o 21,20 uz bol hore uspala som ho este v postielke to este zabere ale potom vstal nejak okolo pol noci a slo to ako zvykne :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od alex » Sob Dec 12, 2009 12:45 pm

to je uz len o zvyku, dieta urcite hladne nieje. Nam to Dr.povedala tak, ze aj taky maly zaludok si musi v noci oddychnut. A mala pravdu :wink: nas maly mal 9mes. jednoducho sme mu jest nedali a hotovo. Sice nervacil, ale bolo vidiet ze nie preto ze by bol hladny, ale ze si to nevynutil. Po necelom tyzdni {interval revania sa skracoval} prespal celu noc.... treba len pevne nervy :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od lilima » Sob Dec 12, 2009 2:05 pm

Presne takto sme to urobili aj my s nasou malou :wink: nervecila necely tyzden,chvilami sa to uz ani nedalo vydrzat,ale zvykla si :D Nemala ani rok ked sme ,,nahodili"babysiter a malu dali spat do svojej izbicky,aby sme aj my mali spat svoj intimny zivot,tiez sa to nezaobislo bez revu... :roll: Nikdy som jej nedovolovala spat v nasej posteli s nami,az na pripady ked bola chora :wink: Dnes ma 2 a pol roka prec a sama si vypije kakavko,zide do postielky,povie nam dobru nocku a je to... :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Ned Okt 19, 2008 1:25 pm

od zuzkak1983 » Sob Dec 12, 2009 3:14 pm

hm,neviem že by som vyskúšala to čo alex :wink: :lol: .,lebo ja som už fakt vyčerpaná a už by som si chcela v kľude aj pospať.muža mám celé dni preč a som s malým stále sama,teda aj s dcérou a psom/ešte aj toho chodím venčiť/ a aspoň v noci by som chcela mať kľud,ja už som si všimla,že som až nervozna z nevyspatia,už úplne s nechuťou vstávam a aj ja si myslím,že keď cez deň papá skoro to čo my,tak by už v noci nemusel byť hladný..no uvidím,že dokedy vydržím :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od inguli » Sob Dec 12, 2009 11:00 pm

da sa to riesit samozrejme :) len ja osobne akosi neviem do toho sa dat...uz som skusila raz a slo to v poho ale tak ze som skoro nic nespala len maleho ukludnovala celuuuu noc a nedala ani cicik a bolo mi ho luuuto ale videla som jasne na nom ze ma nervy lebo nema co chce...
no a na druhy den rano dosiel manzel z nocnej a ked som mu porozpravala noc pekne ma poprosil aby som ho este chvilu kojila aby ten cicik este mal a aby som mala este chvilku strpenia ....a maminka to vzdala :))) ale aj preto ze ten pocit je uzasny to ako sme spojeny ten nas vztah...prveho som nekojila tak teraz viem o co som vtedy prisla no a o to tazsie sa toho vzdam:)a viac malemu vyhoviem
stava sa ze chce rano oba psniky a raz tu taha raz tam :lol: :lol: :lol: a my s manzelom sa na to pozerame a az slzy mame v ociach este aj po roku a pol ...ani opisat neviem straaaasne rada ho kojim ako asi kazda matka:))chcela by som uz niekedy aj spat a aj mne niekedy prasknu nervy od unavy ale zasa az taka unavena sa necitim aj ked spim veelmi malo horsie by to bolo keby som aj do prace chodila :roll: :roll: ale zatial to nehrozi a zacnem to teda okolo februara az riesit...

a otazocka brala ste niektora tabletky na zastavenie mliecka,vtedy sa uz ale nemoze kojit ze?lebo inak to nepomoze asi ze?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od zuzkak1983 » Sob Dec 12, 2009 11:42 pm

ja som nebrala tie tabletky,ja som malého prestala kojiť a stále menej som si odsávala.behom 2týždňov som mlieko stratila a pritom som ho mala na rozdávanie.po tých tabletkách by sa asi už kojiť nemalo,lebo inak by sa zbytočne užili,ale neviem počula som o nich len málo,väčšinou si ich dávajú mamičky,ktorým dieťa zomrie,alebo ktoré sa hneď rozhodnú,že kojiť nechcú. mamičky väčších detí si zvyknú dať kečup na prso,aby si dieťa myslelo,že krváca a tým to prso nechú.moja švagrina tiež dlho kojila,ale do 2,5 roka.malá jej tiež kedykoľvek v noci do postele prišla cucnúť si a verím,že si portom nielen dieťa,ale aj matka ťažko odviká na kojenie,keď to robili takú dlhú dobu a vlastne pre dieťa je to totálny zvyk,lebo to má od narodenia.ja som kojila len nejakých 6 týždňov,malý mal vážne zdravotné problémy,dostal sa do nemocnice ,tak sme s kojením skončili.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od inguli » Ned Dec 13, 2009 2:33 pm

to je mi luto :cry: ano ma ten prsnik od narodenia a moj bol 4 mesiace uuuplne ako niekto s drogami v kuse som lezla v posteli ale to doslova kedze sa nikdy nenapapal zaspaval na prsniku hocico som mohla robit zaspal jednoducho a tak sa nikdy poriadne nenajedol a tak mamina musela byt v kuse s nim lebo plakal ze ma hlad akurat som navarila a obed som uz jedla v posteli manzel mi vzdy priniesol aj rnajky aj obed a maly papal a ja nad nim na tacke tiez :lol: :lol: :lol: potom sme sa dostali tiez do nemocnice ked mal pol roka skusila som mu kasicku a vyvratil to ale neprestal zvracat uz bol vysuseny tak na infuzku sme sli 4 dni sme tam boli ale v kuse kedze bol v postielke a vyviazany obe rucicky ja som sa musela naklonit nad neho a tak kojit a ked sme odchadzali domov mala som na bruchu obrovsku modrinu kedze tie postielky su zelezne a boky sa nedaju dat uuuplne dole tak ma nenormalne tlacil :cry: :roll: no ale mame to za sebou a aj ked je chory nedavno bol aj vtedy cely tyzden nic nepapal ale cicik mal v kuse a keby ani to tak co by jedol ani neviem asi nic cely tyzden tak ma to ukludnuje velmi ze ho kojim a vzdy ked ho chcem odvyknut tak ma napadnu tieto veci a uz pevne rozmyslam :lol: :lol: :roll: :roll:

nie mne to kamosky moje brali len sa ich vzdy zabudnem spytat byvaju inde ako ja a zriedka sa stretneme ale normalne to beru maminy tie tabletky ale ozaj by sa nemalo uz kojit potom...no uvidime zatial ho kojim dalej a spim menej ale je to ok da sa to vydrzat :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť