Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - ako naucit dieta povedat r. ?

ako naucit dieta povedat r. ?

od sisu22 » Ned Jan 29, 2012 2:24 pm

baby neviete mi pomoct,ako ste vy deticky ucili,maly mal v auguste 4 r. a nevie povedat pismeno r. Neviem ako by som ho to naucila,popr. ci netreba ist k logopedicke? :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sandras » Pon Jan 30, 2012 6:28 pm

zatial počkaj, ak nebude hovoriť do 5 rokov, potom by som skusila logopedičku
ja som nevedela do 8 rokov, potom soms a naučila sama
moje deti začali rozprávať rovno s R, ale v Alexkovej trede ešte dobra polovica R nehovorí
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sisu22 » Uto Jan 31, 2012 12:08 am

sandras píše:zatial počkaj, ak nebude hovoriť do 5 rokov, potom by som skusila logopedičku
ja som nevedela do 8 rokov, potom soms a naučila sama
moje deti začali rozprávať rovno s R, ale v Alexkovej trede ešte dobra polovica R nehovorí


ok,skusim pockat :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od natusa » Štv Apr 26, 2012 8:39 pm

sisu22 píše:
sandras píše:zatial počkaj, ak nebude hovoriť do 5 rokov, potom by som skusila logopedičku
ja som nevedela do 8 rokov, potom soms a naučila sama
moje deti začali rozprávať rovno s R, ale v Alexkovej trede ešte dobra polovica R nehovorí


ok,skusim pockat :wink:



jasne pockaj to je este skoro ani nas maly sa nechyta ale on na to pride presne ako ten tvoj ...kym si budu pytat rum budu to vediet na sto percent :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od janielik » Pia Apr 27, 2012 2:39 pm

Náš má v auguste 6 rokov a stále máme ch, sem-tam fgancúzske g. :D
Zatiaľ neriešim, ak mu to tam neskočí do 7 rokov, potom budem riešiť. Ja som zas v jeho veku vyRRRážala také RRR že okná vybíjalo :D
Ale o probléme sa dá hovoriť až vo veku, kedy už má čiastočne trvalý chrup, lebo vtedy sa nejako menia aj čeľustná a sánková kosť a údajne to s tým nejako súvisí.
Lekárka povedala, že na logopédiu to zatiaľ nie je...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 52
Registrovaný: Uto Okt 26, 2010 11:20 am

od 22Evka22 » Sob Apr 28, 2012 6:29 pm

Puštali sme rozpravku ,,kde zvieratko račkovalo a dieta opakovalo,,lebo meno tej postavicky je zložitejsie,,ale nasa sa to asi po tyzdni naucila a nemame problemy s R
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 250
Registrovaný: Ned Jún 21, 2009 9:52 pm

od alex » Pon Apr 30, 2012 8:54 am

Osobne by som určite nečakala na vyšší vek dieťaťa. Treba dieťa upozorňovať a napravovať výslovnosť od začiatku. Menšie dieťa to bude brať formou hry a bude to aj pre vás jednoduchšie.
Určite by som sa nespoliehala na logopédiu a vyšší vek. Mám totiž v mojom okolí také prípady, kde to neriešili a dieťa u logopéda povedalo mne sa nechce, mňa to nebaví a doteraz (po 2rokoch chodenia) stále nehovorí určité písmená!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od lidka06 » Sob Máj 12, 2012 5:35 pm

Necakajte chodte k logopedicke. Ale inak vacsinou sa caka do 5 roku a potom sa ide. Moja ma 5 a mala dyslaliu isli sme k logo a za 3 tyzdne ma ciste L a dr. povedala ze ak sa nauci L tak R pojde same od seba a vidi sa mi ze sa naozaj chyta, v niektorych slovach R povie cisto. Tolko z mojej skusenosti.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Str Jún 17, 2009 9:01 pm

od sisu22 » Sob Máj 12, 2012 10:18 pm

skusim tam zavolat a objednat sa. Dakujem za rady.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od lidka06 » Uto Máj 15, 2012 9:19 am

alex píše:Osobne by som určite nečakala na vyšší vek dieťaťa. Treba dieťa upozorňovať a napravovať výslovnosť od začiatku. Menšie dieťa to bude brať formou hry a bude to aj pre vás jednoduchšie.
Určite by som sa nespoliehala na logopédiu a vyšší vek. Mám totiž v mojom okolí také prípady, kde to neriešili a dieťa u logopéda povedalo mne sa nechce, mňa to nebaví a doteraz (po 2rokoch chodenia) stále nehovorí určité písmená!


Plne s tebou suhlaasim Alex
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Str Jún 17, 2009 9:01 pm

od sandras » Uto Máj 15, 2012 9:02 pm

kamarátka bola nedávno kvoli R na logopedii (dieťa ma 5 rokov) a tá zostila, že on R vie, ale nepoužíva :idea: Proste ho u logopedičky povedal, ale bežne je mu pohodlnejšie o v slovách bud uplne vynechať, alebo nahradiť inou hláskou, väčšinou J

Ale logopedička prišla na dalších asi 5 hlások, ktoré nevedel, aj na to, že šušle ... takže kamoška bola aj rada, že tam šla a može to riešiť skor, ako až v škole.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od natusa » Pia Jún 08, 2012 7:24 am

aj ja som chodila zo starsou dcerou na logopediu a do 5 rokov ti ho tam koli rackovaniu ani nezoberu ...treba ho ucit a upozornovat na to skusat to pomocou hier ....ani nam sa nedari mame 4roky maly sa vobec nechyta ale mam pocit ze baby sa snazili a jemu to je celkom jedno ..chlap :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť