Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Začíname prikrmovanie - Ako naucit papat???

Ako naucit papat???

od Andreake » Štv Okt 30, 2008 10:03 pm

Zienky, uz som zufala :cry: , uz 2 tyzdne "zaciname" s prikrmami a stale nic. Neotvori ustocka ani za nic a ked sa mi nahodou podari cosi do nej vopchat, okamzite to vypluva. Vacsinou to konci hysterickym placom, ako keby sa bala, ze jej uz nedam moje mliecko alebo co. Som z toho zufala, lebo sa bojim, ze jej takto budu chybat dolezite vitaminy, ktore odo mna uz nedostane. Poradte! Ako dlho to trvalo u Vas, kym ste zacali papat? Dakujem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od bestklara » Štv Okt 30, 2008 10:09 pm

Ahoj, no Váš príspevok znie naozaj dosť zúfalo :( Môžem sa opýtať koľko presne má Vaša dcérka ?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od adinka33 » Štv Okt 30, 2008 10:30 pm

ahoj, andreake, malicka este zrejme nie je "pripravena" /myslim psychicky/, ze chce papkat tuhu stravu, urcite vies ako to myslim :wink: mne maly tiez velmi dlho papkal prve prikrmy tak, ze jedna lyzicka sla do neho a dalsich 5 vyplul :lol: myslim si, ze to chce len cas a urcite sa krasne nauci papkat, neboj sa :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od Andreake » Štv Okt 30, 2008 11:01 pm

Ahojte, dcerka mala pred tyzdnom 6 mesiacov, dovtedy sme sa len kojili. Ja som vedela, ze to nepojde uplne hladko, ale predsa len som si myslela, ze bude aspon trosku spolupracovat :wink: . Ja viem, ze raz sa to isto nauci (nepoznam ziadneho dospeleho, kto by pil z kojeneckej flase alebo z maminho prsnika... :lol: ), len mam obavy, ci jej ozaj nieco nebude chybat - co si o tom myslite? Citala som o dolezitosti zeleza, vlastne aj preto sa uz musi zacat prikrmovat, tak dufam, ze je to v poriadku. Asi len robim z komara somara, ale viete ako to je - ja to pre nu uvarim, naservirujem a afekt ziadny... Ale nevzdavam sa - a manzelovi to celkom chuti, tak dojeda...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od bestklara » Štv Okt 30, 2008 11:24 pm

No ak má naozaj Vaša maličká len 6 mesiacov, tak sa nie je čo strachovať. Nejaký ten týždeň to "vydrží" aj naďalej len s mliečkom a každý deň sa pokúste "do nej dostať" aspoň lyžičku dve zeleninky. Nech si postupne zvykne na nové chute. Ja mám doma tri deťúrence a pamätám ako som "nervačila" pri tej najstaršej (teda mojej prvej :lol: Iné maminky mi radili, že nemám mixovať tú zeleninku, lebo keď si na takú stravu zvykne, tak inú nebude chcieť. A tak som do nej "tlačila" kúsočky mrkvičky a ona pľuvala a ja som zúrila, v lepšom prípade bola zúfalá :( Podobne to bolo aj pri synovi. Tretiu dcérku máme s odstupom 7 rokov, takže som už "múdrejšia". A tak som sa rozhodla, že ju budem mixovať a keď si zvykne na nové chute tak prejdem na nemixovanú stravu. A celé to prebehlo úplne v pohode. Tá najmladšia hádam papká najviac z nich. Muž sa smeje, že je to náš "otesánek" :lol: :lol: :lol: ...nie že by bola taká bacuľka, ale v porovnaní s tými staršími spapká všetko čo jej dáme :)
Takže treba vydržať. Držím Vám palce :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od adinka33 » Štv Okt 30, 2008 11:25 pm

neboj sa, z tvojho mliecka dostava len to najdolezitejsie a najlepsie :wink: davaj jej kazdy den prikrm a ona sa to pomalicky nauci papkat :lol: drzim palceky, potom daj vediet ako pokracujete, pa :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od Andreake » Pon Nov 03, 2008 9:28 pm

Ahojte dievcata a dakujem pekne za Vase rady. Zatial sme velmi nepokrocili, ale ja sa nevzdavam a dam Vam vediet, ked sa s mrkvickami skamaratime :wink: Este raz vdaka a drzkajte sa!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od dannii » Uto Nov 04, 2008 3:17 pm

ahoj,musim ti povedat,ze sa nemas coho obavat,moja dcerka bola kojena 15,5mesiaca,tiez som zacala s prikrmami v 6mesiacoch,ale ziadny efekt,bolo to na nu skoro.nechala som ju tak a nic som jej nedavala asi tyzden,potom som zacala znova,samozrejme neuspesne,ale na druhy den uz zjedla asi pol lyzicky a kazdym dnom viac a viac.Este jedna rada,treba jej to riadne pomixovat,nepocuvat nase mamy,babky ako nam len potlacili a jedli sme.Dieta si potrebuje zvyknut na novu chut v ustach a ked sa to nezmixuje,tak ich napina.teraz ma moja malicka o 2dni 2rocky a je to najvacsi jedak z rodiny,zje viac ako jej 9rocna sestra :D :D :D :D :D :lol: :lol: .tak sa nevzdavaj
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od Andreake » Str Nov 12, 2008 5:59 pm

:lol: :lol: :lol: PAPAME!!! :lol: :lol: :lol:
Radsej si trikrat zaklopkam na celo, len aby som to nezakrikla :wink:
Tak som tu moju paradnicu nechala par dni na pokoji a predvcerom som to s malickou dusickou skusila znovu A PREDSTAVTE SI - ako keby sa nechumelilo, otvorila ten svoj zobacik a bez problemov spapala tri lyzicky! Vcera znovu a aj dnes. Tak dufam, ze nam to vydrzi a pocet lyziciek sa bude zvacsovat. Este raz Vam krasne dakujem, ani si neviete predstavit ako mi pomohlo vediet, ze nie som jedina s "nepapacom" a ze je to uplne normalne. VDAKA! A majte sa vsetky krasne :wink: !
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od bestklara » Str Nov 12, 2008 6:07 pm

Tak sa teším spolu s Vami a držím Vám palce :wink:
Nech Vám to vydrží aj ďalej, len aby si stačila variť, keď sa rozpapká :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od sisu22 » Štv Nov 13, 2008 11:35 am

Andreake píše:Ahojte, dcerka mala pred tyzdnom 6 mesiacov, dovtedy sme sa len kojili. Ja som vedela, ze to nepojde uplne hladko, ale predsa len som si myslela, ze bude aspon trosku spolupracovat :wink: . Ja viem, ze raz sa to isto nauci (nepoznam ziadneho dospeleho, kto by pil z kojeneckej flase alebo z maminho prsnika... :lol: ), len mam obavy, ci jej ozaj nieco nebude chybat - co si o tom myslite? Citala som o dolezitosti zeleza, vlastne aj preto sa uz musi zacat prikrmovat, tak dufam, ze je to v poriadku. Asi len robim z komara somara, ale viete ako to je - ja to pre nu uvarim, naservirujem a afekt ziadny... Ale nevzdavam sa - a manzelovi to celkom chuti, tak dojeda...


skus jej,napr.polievocku rozmixovat uplne na tekuto aby to islo cez flasu,a ked spapa s flasky skus jej lyzickou,mozno si poviem,ked to zacitit,ze je to to iste a skusi aj s lyzicky...neviem,ja som to robila tak,aj ovocie,mi maly zo zaciatku "pil" a teraz beha s pomarancami a jablkami uplna parada :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sisu22 » Štv Nov 13, 2008 11:36 am

no,az teraz som si precitala celu diskusiu :oops: tak velke gratulujeeeem ze papate.... :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od MartinaGinov » Uto Nov 18, 2008 11:21 am

Ja som mala niečo podobné ... pomohla mi len trpezlivosť ... skúšať skúšať ... znovu a znovu ... teraz má 6mes. malá, super papká ... no ako má náladu a hlad :) držím ti palčeky :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 884
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 8:54 pm

od Andreake » Str Nov 19, 2008 12:29 pm

Moja naivita ma uz presla a teraz uz viem, ze par lyziciek niekolko dni je sice obrovsky pokrok, ale este neznamena, ze "papame" :? Teraz je to tak, ze niekedy spolupracujeme a niekedy reveme, ako keby som ju chcela otravit. Dokonca sme uz stratili pol kila - tak dufam, ze aj mne moja trpezlivost pomoze a konecne sa rozbehneme :wink: Tento tyzden ma dcerka uz 7 mesiacov, tak by uz hadam bol aj najvyssi cas :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od MartinaGinov » Str Nov 19, 2008 12:52 pm

Držíme ti palce ... moja teraz posledné dni niekedy papá pekne, a inokedy len zatne pery a nezje nič, alebo to vyvracká, alebo vypľuje ... inak sa pekne hraje, mliečko pije .... tak asi nemá vždy chuť .... pa pa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 884
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 8:54 pm

Ďalší

Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť