Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Bývanie a domácnosť, záhrada - Akú značku práčky???? Poraďte .... ďakujem :)

od adinka33 » Sob Jan 10, 2009 9:56 pm

Matka, no my ju mame uz asi 4-5 rokov a vtedy stala 15000, tak si myslim, ze teraz bude aj lacnejsia.....je to Ardo SE 810, tak ak sa niekde pojdes pozriet, pozri sa na nu.....a co sa tyka toho vodneho kamena, ja davam raz za cas bud Kamenozrut alebo mam z DMdrogerie tu ich znacku,,,aha, este som ti zabudla napisat, ma najvyssiu spotrebu 0,49l /pri uplnom naplneni/

calgon je uplne o nicom........tak ako napisala aj sandra, o nicom....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od swedulka » Sob Jan 10, 2009 10:02 pm

Ja nepouzivam nic ,ani calgon ani ine prostriedky.(okrem pracieho prasku a a vivaze :lol: )
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od MartinaGinov » Sob Jan 10, 2009 10:08 pm

sandras píše:
MartinaGinov píše: máme dosť tvrdú vodu, tak potrebujem takú, ktorá to vydrží a prežije takú záťaž!!! Čo používate na čistenie práčky od vodného kameňa? Počula som že používajú Calgonit, Kameňožrút, ocot ..... Čo používate vy?

no aj na Kysuciach mame tvrdu vodu
a nepoužívam vobec nič, občas dam tabletkovu sol
s tým Calgonom to je vraj len reklamny trik
a čítala som kedysi nejaký test a najlepšie z toho vyšiel český Kamenožrout ... Calgon uplne prepadol


No aj ja som ten test videla, moja mamka používa Kameňožrút a ocot a ked mala čosi s filtrom, tak jej servisný technik povedal, že nato akú máme vodu sa o práčku skvelé stará .... moja svokra sa o svoju nestarala, samí vodný kamen, tu raz prevaríš vodu v kanvici a už tam vrstva vodného kameňa :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 884
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 8:54 pm

od sisu22 » Sob Jan 10, 2009 10:12 pm

MartinaGinov píše:Takže dobré značky sú AEG, ARDO, Whirlpool rachoce jak lietadlo, BEKO je lacná .... ta ja už sama neviem ktorú značku .... problém je v tom, že tu na východe, máme dosť tvrdú vodu, tak potrebujem takú, ktorá to vydrží a prežije takú záťaž!!! Čo používate na čistenie práčky od vodného kameňa? Počula som že používajú Calgonit, Kameňožrút, ocot ..... Čo používate vy?


este som sice celu diskusiu nepozrela ale na tu tvrdu vodu,chcem reagovoat...ci uz das do kazdeho prania calgon alebo daco ine,nic sa nevyrovna tomu,ked do bubna nalejes ocot,das to na zrychleny program,tak 50stupnov,a kamen zmizne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od MartinaGinov » Sob Jan 10, 2009 10:12 pm

Baby, díki moc za rady a skúsenosti ... ideme práčku kúpiť v utorok tak držte palce, nech vyberiem dobrú :lol: a píšte dalšie skúsenosti, vždy sa to zíjde, vdaka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 884
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 8:54 pm

od MartinaGinov » Sob Jan 10, 2009 10:15 pm

Aby som nezabudla, ste o takom niečom počuli: Manžel bol v Electro World a že tam pri kúpe práčky alebo iných spotrebičov dávajú možnosť poistenia napr. práčky na 5 rokov za 85 Eur, ked ti zhorý motor, pokazí sa, máš vodný kameň a neviem čo, tak ti to prídu opraviť ..... sme rozmýšľali, no 85 Eur je dosť a nikdy nevieš či sa ti pokazí do 5 rokov alebo po 5 rokov ..... a peniaze vyšumia do vzduchu :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 884
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 8:54 pm

od sisu22 » Sob Jan 10, 2009 10:15 pm

a este k tomu vrtulniku :lol: ono zase az taky extrem to neni,ja ju mam tiez,a ked to porovnam s tou starou zgerbou co som mala pred tym,tak ide tichucko :lol: :lol: :lol: aleeee----6zmysel je dobra vec :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Jan 10, 2009 10:16 pm

Martina, my sme sa vtedy riadili dosť cenou, lebo sme sa sťahovali, bolo treba viac vecí, že si kupime "poriadnu" ked sa pokatzí ... ale napodiv drží velmi dobre a prádlo mame čistučké
spotreba vody je 52l , je to tiež A-čkova ... ale teraz su už zasa isto lepšie tie parametre, ono to ide stale dopredu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sisu22 » Sob Jan 10, 2009 10:18 pm

sandras píše:Martina, my sme sa vtedy riadili dosť cenou, lebo sme sa sťahovali, bolo treba viac vecí, že si kupime "poriadnu" ked sa pokatzí ... ale napodiv drží velmi dobre a prádlo mame čistučké
spotreba vody je 52l , je to tiež A-čkova ... ale teraz su už zasa isto lepšie tie parametre, ono to ide stale dopredu


podla mna co sa tyka cisteho pradla...nastavit treba dobre stupne,kvalitny prasok a avivaz a je to :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od MartinaGinov » Sob Jan 10, 2009 10:18 pm

sisu22 píše:a este k tomu vrtulniku :lol: ono zase az taky extrem to neni,ja ju mam tiez,a ked to porovnam s tou starou zgerbou co som mala pred tym,tak ide tichucko :lol: :lol: :lol: aleeee----6zmysel je dobra vec :roll:


A aké má funkcie 6 zmysel? že si reguluješ vodu? a kolko tak teraz idú tie práčky zo šiestym?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 884
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 8:54 pm

od sisu22 » Sob Jan 10, 2009 10:19 pm

tak cenovo netusim,ja som dostala do daru...ale su rozne akcie,takze myslim ze kupis v pohode,len sa neunahli...mne vsetky programi a case prania ponastavovala mama...ale super je,ze ked tam dam nejake pradlo tak sa mi nezafarbi....normalne to stopne pranie :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od MartinaGinov » Sob Jan 10, 2009 10:20 pm

sisu22 píše:
sandras píše:Martina, my sme sa vtedy riadili dosť cenou, lebo sme sa sťahovali, bolo treba viac vecí, že si kupime "poriadnu" ked sa pokatzí ... ale napodiv drží velmi dobre a prádlo mame čistučké
spotreba vody je 52l , je to tiež A-čkova ... ale teraz su už zasa isto lepšie tie parametre, ono to ide stale dopredu


podla mna co sa tyka cisteho pradla...nastavit treba dobre stupne,kvalitny prasok a avivaz a je to :lol:


To áno, a aké prášky používate baby? Ja používam na dcérkine veci Lovelu alebo Tide a na ostatné prádlo Bonux antikal alebo Persil :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 884
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 8:54 pm

od MartinaGinov » Sob Jan 10, 2009 10:22 pm

sisu22 píše:tak cenovo netusim,ja som dostala do daru...ale su rozne akcie,takze myslim ze kupis v pohode,len sa neunahli...mne vsetky programi a case prania ponastavovala mama...ale super je,ze ked tam dam nejake pradlo tak sa mi nezafarbi....normalne to stopne pranie :roll:


Tak to je fakt super, ja som minule dala do tej starej prádlo a osúška pustila oranžovú farbu a všetky biele nohavičky mám marhuľkové :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 884
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 8:54 pm

od sisu22 » Sob Jan 10, 2009 10:22 pm

MartinaGinov píše:
sisu22 píše:
sandras píše:Martina, my sme sa vtedy riadili dosť cenou, lebo sme sa sťahovali, bolo treba viac vecí, že si kupime "poriadnu" ked sa pokatzí ... ale napodiv drží velmi dobre a prádlo mame čistučké
spotreba vody je 52l , je to tiež A-čkova ... ale teraz su už zasa isto lepšie tie parametre, ono to ide stale dopredu


podla mna co sa tyka cisteho pradla...nastavit treba dobre stupne,kvalitny prasok a avivaz a je to :lol:


To áno, a aké prášky používate baby? Ja používam na dcérkine veci Lovelu alebo Tide a na ostatné prádlo Bonux antikal alebo Persil :D


tide som raz kupila,ale len preto lebo krasne voni...periem v arieli,biele pradlo je fakt krasne biele(ale zase,ked ho vyvesis na priame slnko na balkon tak to neni bohvieco),avivaz jednoznacne Lenor.... ale skvrni od jablka mi nevypralo nic :cry: niektore tu pouzivaju persil(ale rakusky) vraj aj ten je super
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Jan 10, 2009 10:26 pm

ja na tmave veci a manželove pracovne mam prašok aj aviváž z LIDL
a na biele Bonux a aviváž mi vonia biele Quanto
ale kupim aj inu, ked nie su bubačiky
a detske som prala v Lovele, alebo Persil sensitive ... ale len do roka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť