Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Autosedačky - Autosedačka pre 2 r. chlapca?

Autosedačka pre 2 r. chlapca?

od anickat » Uto Nov 29, 2011 2:41 pm

Dobrý deň. Chcela by som poradiť ohľadom autosedačky pre chlapca - 2roky a 4 mesiace, 17kg. Máme teraz chicco 9-18kg. Už ho ťahajú popruhy. Neviem, či je vhodné pre neho autosedačka bez vnútorných popruhov. Uvažujem o nejakej v kategórii 9-36kg. Na cene nám nezáleží, hlavne aby bola bezpečná. Pozerala som aj testy, ale veľký výber tam nie je. Prosím poraďte z vlastnej skúsenosti. ďakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Nov 22, 2010 11:59 am

Re: Autosedačka pre 2 r. chlapca?

od alex » Str Nov 30, 2011 10:58 am

anickat píše:Dobrý deň. Chcela by som poradiť ohľadom autosedačky pre chlapca - 2roky a 4 mesiace, 17kg. Máme teraz chicco 9-18kg. Už ho ťahajú popruhy. Neviem, či je vhodné pre neho autosedačka bez vnútorných popruhov. Uvažujem o nejakej v kategórii 9-36kg. Na cene nám nezáleží, hlavne aby bola bezpečná. Pozerala som aj testy, ale veľký výber tam nie je. Prosím poraďte z vlastnej skúsenosti. ďakujem


My máme concord lift core
http://www.brendon.sk/Products/ViewDeta ... e&store=71

je od 15kg, čiže to by už podľa vašej váhy mohlo byť. Ale zas záleží či Vám malý v autosedačke aj spáva, lebo keďže sa tieto veľké nedajú polohovať niesu na to pohodlné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od anickat » Str Nov 30, 2011 4:45 pm

Ďakujem pekne za tip. Boli sme v obchode, ale tam ju nemajú. Potrebujeme si ju vyskúšať. Našli sme tam 2 druhy sedačiek chicco.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Nov 22, 2010 11:59 am

od sandras » Pia Dec 02, 2011 5:16 pm

aj my mame CONCORD, tap Transformer XT s Isofix a polohovaním
kupovali sme ju synovi cca. v 3 rokoch, treba sa skor orientovať váhou dieťaťa, ako vekom
super na nej je, že s ním porastie, kým bude sedačku potrebovať, vojde sa do nej aj naša staršia dcera, ktorá ma skoro 150cm a cez 40kg

vo vašom prípade by som sa už neorientovala na sedačky 9-36kg, ale na sedačky od 15kg
a čo sa týka bezpečnosti, pozeraj sa na stránku nemeckého ADAC, robia testy sedačiek http://www.adac.de/infotestrat/tests/ki ... geId=31900
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Pia Dec 02, 2011 5:19 pm

anickat píše:Ďakujem pekne za tip. Boli sme v obchode, ale tam ju nemajú. Potrebujeme si ju vyskúšať. Našli sme tam 2 druhy sedačiek chicco.


my sme kupovali v PreDeti ... v menších preajniach maju sedačky v katalogu s tým, že si treba objednať, čo je o ničom! Suhlasím, dieťa tam treba posadiť, nechať si všetko poriadne ukázať, pozrieť aj materiál, ved to kupuješ na viac rokov...
My sme povodne išli kupiť sedačku Romer Kidfix a ked som to videla, aka je to oproti tej Concord "škrupinka", tak sme sa hned zhodli, že ju nechceme.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Autosedačka pre 2 r. chlapca?

od sandras » Pia Dec 02, 2011 5:21 pm

alex píše: lebo keďže sa tieto veľké nedajú polohovať niesu na to pohodlné.
Alex, niektoré sa daju, naša napríklad ide polohovať a maly sa nam v nej aj vyspal cestou na dovolenku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od anickat » Pia Dec 02, 2011 9:34 pm

sandras píše:aj my mame CONCORD, tap Transformer XT s Isofix a polohovaním
kupovali sme ju synovi cca. v 3 rokoch, treba sa skor orientovať váhou dieťaťa, ako vekom
super na nej je, že s ním porastie, kým bude sedačku potrebovať, vojde sa do nej aj naša staršia dcera, ktorá ma skoro 150cm a cez 40kg

vo vašom prípade by som sa už neorientovala na sedačky 9-36kg, ale na sedačky od 15kg
a čo sa týka bezpečnosti, pozeraj sa na stránku nemeckého ADAC, robia testy sedačiek http://www.adac.de/infotestrat/tests/ki ... geId=31900


Ďakujem pekne. začala som uvažovať o tejto sedačke. Ale bez isofixu. je táto sedačka dosť široká? Lebo v predajni nám hneď dali na výber len chicco, že ostatné sú tesné. No a ten concord nemali, škoda. A ešte sa obávam, či je dosť vysoký na upevnenie bezpečnostným pásom auta. Synček má 96 cm.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Nov 22, 2010 11:59 am

od sandras » Sob Dec 03, 2011 9:18 pm

ona je dosť priestranná, a ako sa zväčšuje, posúvaju sa aj boky, takže vlastne celá "rastie"
jediná menšia nevyhoda je tá, že je masívnejšia a ťažšia sedačka, takže nie je vhodná na častejšie prekladanie z auta do auta
ak mate v aute Isofix, kupila by som určite s Isofixom ... a vlastne, aj kled nemáte, je to sedačka až do minimálne 10 rokov dieťaťa a ked budete meniť aj neskor auto, asi už kupite s týmto systemom, novšie autá ho maju vlastne všetky

už som aj prala poťah (po roku používania), dava sa dolu horšie, je na viac kusov, ale zvladla som to aj sama. Prala som v práčke na 40°C a prežil bez poškodení

no a či by bola vhodná aj pre takto vysoké dieťa - áno, viezla som už aj menšie dieťa v nej, moja sesternica ju ma tiež pre 3-ročného syna
ak by si kupila menšiu sedačku, počítaj s tým, že budeš kupovať ešte jednu

staršie typy sedačiek od 9-36kg boli také, že sa od 22kg rozkladali už len na sedák a opierka išla preč ... no a sedák je všetko iné, len nie bezpečný. My sme mali taku sedačku po staršej dcere, vtedy iné neboli, ale nebolo to bohviečo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od anickat » Sob Dec 03, 2011 10:56 pm

Tak ešte raz pekne ďakujem za radu. Vážne o nej uvažujem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Nov 22, 2010 11:59 am

od alex » Pon Dec 05, 2011 11:04 am

tuna je super video
http://www.youtube.com/watch?v=rBzzs1FCtLc

Tá naša má vôlu v chrbáte, čiže keď sa trochu potiahne sedák dopredu tak tiež je tam tá odpočinková poloha, no na spánok nič moc
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od anickat » Pon Dec 05, 2011 4:28 pm

Ešte jedna otázočka na concord transformer. Sedačka sa dá upevniť len isofixom? Alebo je možné ju upevniť len pásom od auta?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Nov 22, 2010 11:59 am

od anickat » Pon Dec 05, 2011 11:28 pm

Hmmm. Pravdepodobne Concord transformer sa nedá upevniť pásom. Tak som začala uvažovať o Lift core. Môžeš mi Alex napísať či sa uchytáva pásom a či sa dajú boky tiež rozšíriť? Lebo na jednej www.stránke píšu tak a na druhej zas nie. A či nebude 96 cm chlapca v tej sedačke ťahať pás o krk. Ďakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Nov 22, 2010 11:59 am

od alex » Uto Dec 06, 2011 10:41 am

anickat píše:Hmmm. Pravdepodobne Concord transformer sa nedá upevniť pásom. Tak som začala uvažovať o Lift core. Môžeš mi Alex napísať či sa uchytáva pásom a či sa dajú boky tiež rozšíriť? Lebo na jednej www.stránke píšu tak a na druhej zas nie. A či nebude 96 cm chlapca v tej sedačke ťahať pás o krk. Ďakujem


Uchytenie pásom je rovnaké u oboch sedačiek, tam sa vlastne sedačka dáva iba na sedadlo, neprichytáva sa zvlášť, iba priamo s dieťaťom v sedačke.
Lift core sa nedá rozširovať ako transformer, tam sa iba vyťahuje zadná časť podľa výšky dieťaťa.
Čiže kludne kúp transformer :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od sandras » Str Dec 07, 2011 7:44 pm

tieto sedačky, kedže nemaju už vlastné pásy, sa do auta len položia a pás ide cez sedačku a pripútava zároveň dieťa.
Ako som písala, preto le lepšie mať ten Isofix, lebo ten drží sedačku ako takú. Ak ten systém nemáte, sedačka musí byť priputana pásom aj ak idete bez dieťaťa, inak by v prípade nárazu "lietala" po celom aute.

Concord Transformer robia aj bez Isofixu. Celkom fajn su aj sedačky KIDDY http://www.kiddy.bejby.cz/dokumenty/guardian_2.php , tie su tiež bez Isofixu. A tiež pozri Cibex kidfix.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od anickat » Str Dec 07, 2011 10:45 pm

Pozerala som si aj tie autosedačky. Ale stále nie som rozhodnutá. Potrebujem malého do tej sedačky posadiť. A tu v obchodoch ich nemajú. mám pochybnosti o tom, či ho ten pás nebude rezať. či ešte nie je nízky. Čítala som hodnotenie pani o Kiddy, jej dcérka má 105 cm a pás ju reže. Takže teraz neviem. Začala som uvažovať o sedačkách v kategórii 9-36kg.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Nov 22, 2010 11:59 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť