Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - Banka a účet v banke

Banka a účet v banke

od keilayh » Pon Jan 12, 2015 5:12 pm

Stretli ste sa niekto s tým, že by vo vašom okolí ludia nemali založený účet v banke? Čo si o tom myslíte? Prípadne aký majú na to dôvod?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Banka a účet v banke

od sandras » Pon Jan 12, 2015 9:26 pm

poznám pár žien, ktoré nemaju vlastny učet, ale spoločný s manželom .. čo ich k tomu vedie, neviem
možno nechcú platiť poplatky, ale su už aj banky bez poplatkov, takže skor pohodlnosť, alebo chcú ma manželia navzájom financi pod kontrolou (otázne je, aká je v takom manželstve zájomná komunikácia a dôvera)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Banka a účet v banke

od keilayh » Uto Jan 13, 2015 9:44 am

sandras píše:poznám pár žien, ktoré nemaju vlastny učet, ale spoločný s manželom .. čo ich k tomu vedie, neviem
možno nechcú platiť poplatky, ale su už aj banky bez poplatkov, takže skor pohodlnosť, alebo chcú ma manželia navzájom financi pod kontrolou (otázne je, aká je v takom manželstve zájomná komunikácia a dôvera)


Ano toto býva bežná "prax" mať v rodine jeden účet. Ale podla mňa je to skôr nevedomosť dotyčných :? už som sa s tým stretla. Samozrejme nikto nemyslí na najhoršie a tým si neuvedomuje, že daný účet na manželovo meno by sa blokol a dotyčné by boli bez financií. Dokonca už som aj čítala názor, že manželka nemôže mať svoj účet, napr. rodičovská jej chodí na manželov a keby si ho dala prehlásiť tak jej muž povie, že nech platia všetko napolovicu :o :shock: a tým pádom by na to nemala.
Ja si neviem predstaviť fungovať na jednom účte :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Banka a účet v banke

od sandras » Uto Jan 13, 2015 3:23 pm

ja si tiež neviem predstaviť, že by som vedela o každých 50 centoch, čo kde môj manžel zaplatí a zasa naopak. Akože velké veci kupujeme spolu, vieme v globále o pohybe penazí v rodine, aj kolko kto zarába (nie na euro presne, ale zaokrúhlené na desiatky áno) ... no je podla mna extrem nemať v tomto žiadne súkromie, alebo ako to nazvať...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Banka a účet v banke

od blanka » Uto Jan 13, 2015 7:13 pm

POZNAM LUDI KTORI NEMAJU UCET V BANKE,NAPR.PRETO ZE ZAMESTNAVATEL IM AJ DNES VYPLACA VYPLATU NA RUKU,KLASIKA PODAKTORI DNESNY PODNIKATELIA,NIECO NA PASKU,ZVYSOK DO OBALKY:-(OSOBNE SI TO NEVIEM PREDSTAVIT LEBO VSETKO MI STAHUJU Z UCTU A STAT NA POSTE SO SEKMI BY MA ASI TAZKO BAVILO.MAM KAMARATKY KTORE MAJU SPOLOCNY UCET S MANZELOM NO POVACSINE DRZIA KASU ZENY,ALE NAPR.MOJA SVAGRINA NEMA POTUCHY ANI O TOM AKA VYPLATA JEJ CHODI NA UCET KEDZE ROBI V RODINNEJ FIRME,MANZEL HOSPODARI A ONA KED CHCE PENIAZE SI VYPYTA.TO UZ TROSKU HRANICI S PENAZNOU NEGRAMOTNOSTOU PRETOZE VOBEC NEMA POTUCHY O FINANCIACH O TOM CO SI MOZE DOVOLIT A CO NIE,PROSTE PAN PODNIKATEL TAK JEJ DA.NO MOJA CERSTVA ZLA SKUSENOST JE ZE KYM SOM BOLA NA MATERSKEJ TAK SME MALI S MANZELOM SPOLOCNY UCET,KASU SOM DRZALA JA,VSETKO FUNGOVALO.KED SOM PRED TROMA ROKMI NASTUPILA DO PRACE TAK SOM SI ZRIADILA SVOJ UCET,BOL DOMA KVOLI TOMU NENORMALNY CIRKUS.VZDY SA MI CO TO PODARILO USETRIT,AJ KED SOM OSTALA BEZ PRACE A POBERALA SOM LEN CIASTOCNY INVALIDNY.MANZEL SIHOSPODARIL NA SVOJOM UCTE SAM A PRED TYZDNOM SOM ZISTILA ZE SIZOBRAL BEZ MOJHO VEDOMIA POZICKU 500e,KTORU UZ VYSE POL ROKA SPLACA.NA MOJE OTAZKY NACO TO BRAL A KDE DAL PENIAZE ALEBO CO ZA NE KUPIL,SOM SA ODPOVEDE NEDOCKALA,VRAJ CERPAL STALE DO MINUSU NA UCTE TAK TO POTREBOVAL DOROVNAT,DLHY SI VYPLATIL NO ZNOVA MSIAC CO MESIAC IDE DO MINUSU,TAKZE JE ZNOVA NA TOM ISTOM ,DOKONCA ZADLZENY ESTE VIAC.TAK MI DOBROVOLNE ODOVZDAL KARTY A BUDEM MUSIET SETRIT A POSTUPNE TO NEJAK POSPLACAT KEDZE DLHY V MANZELSTVE SU SPOLOCNE.TAKZE MAM CO ROBIT.A NAJLEPSIE NA TOM JE TO ZE UDAJNE JE TO VSETKO MOJA CHYBA LEBO SOM SI SPRAVILA VLASTNY UCET A ON HOSPODARIT NEVIE TAK PRETO SA ZADLZOVAL.TAKZE JEDNO VEEEELKE NENORMALNE SKLAMANIE:-(TOLKO MOJA SKUSENOST
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob Júl 14, 2007 12:00 am

Re: Banka a účet v banke

od keilayh » Uto Jan 13, 2015 8:08 pm

To mi je luto, že to takto u vas dopadlo :? Inak manželovi vadilo, že si si zriadila účet? Nebál sa práve tohto, že nevie hospodáriť?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Banka a účet v banke

od sandras » Uto Jan 13, 2015 9:19 pm

môj manžel má trošku problém s ustrážením termínov pravidelných platieb ... takže všetky takéto poplatky (nájom, pôžičku, poistku deťom, stravné, družinu...) platím z môjho účtu a on mi na to posiela nejakú časť mesačne zo svojho účtu. On vie zasa ušetriť, ja ked mám na účte peniaze, viac miniem, ale zasa nie do mínusu, práve naopak, snažím sa každý mesiac tiež niečo odložiť, aby bolo na dovolenku a ak by sa niečo v domácnosti pokazilo.

Je podľa mňa nefer, ak manžel nevie hospodáriť a vinu zvaluje na manželku :( Ale je dobré, že sa ti priznal a riešite to. A kedže máte takúto skúsenosť, asi by som s ním zaviedla nejaký finančný denník, kam by som nejaký čas značila príjmy a výdaje, aby sám zistil, kde míňa privela. A povolenie prečerpania účtu je podla mna strašne nebezpečná vec, poriadny chyták a určite také niečo okamžite treba zrušiť! Ono je to totiž také záludné, človek sa velmi lahko dostane do bludného kruhu - každý mesiac začína s dlhom a samozrejme na konci musí ísť zasa do mínusu. Rovnako ako supervýhodné kreditky (ktoré núkajú, ale vlastne ich človek neporebuje) a podobné produkty na vyťahovanie neexistujúcich penazí z vrecka klienta :roll:

Aj my máme pôžičku, ale ked sme ju brali, spravili sme si take sedenie, kde sme prepočítali, kolko môžeme platiť a v čom sa budeme musieť uskromniť. A bolo to na nutnú vec, nie tak, že si požičiam a vlastne nič ani nekúpim, ani nemám...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Banka a účet v banke

od sandras » Uto Jan 13, 2015 9:24 pm

a eše som chcela ... ja mám šetriaci účet (bez poplatku v m-bank), od ktorého nemám kartu ... a to je super, lebo ked chcem minúť odtial peniaze, musím si ich previesť do inej banky, prevod trvá cca. 1 den a často sa stane, že si aj nákupy rozmyslím :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Banka a účet v banke

od melindi » Str Jan 14, 2015 9:25 am

Ja mám len vkladovú knižku. Keď som pracovala, dostala som peniaze do ruky. Zbytočne som mala účet.
Teraz na vkladovú knižku mi ide materská. Bankomatovú kartu nemám. Keď zoberiem peniaze, idem na poštu. Ostane mi pár eur. Manžel minulý týždeň zrušil bežný účet. On tiež dostal peniaze do ruky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Banka a účet v banke

od blanka » Str Jan 14, 2015 10:10 am

Ano,bol bordel kvoli tomu ze som si urobila vlastny ucet,podozrievanie ze mam bocne umysly a sporim si,ze chcem od neho odist,ale to je na dlho:-(Mozno mal obavy z toho ze nevie hospodarit,ale pre Boha takmer 40 roc chlap by mal vediet co moze a co nie a nie priviest rodinu do dlhov.Ved musim poznat svoje hranice co si mozem dovolit a ked na to nemam tak nebudem tahat stale do minusu,ved ma to dobehne a nikto mi to nevyrovna.Aspon ja to nedokazem pochopit,co ho k tomu viedlo,ale keby som aspon nieco videla ze kupil,alebo sme boli na nejakej dovolenke,ale nic.Vobec netusim kam ich dal.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob Júl 14, 2007 12:00 am

Re: Banka a účet v banke

od keilayh » Str Jan 14, 2015 12:32 pm

blanka píše:Vobec netusim kam ich dal.


Toto ma napadlo, že či ste platili nejako spoločne vydavky keď tie peniaze minul. On ti ani nepovedal na čo ich minul? čo platil alebo čo kupoval? :shock:

melindi píše:Bankomatovú kartu nemám. Keď zoberiem peniaze, idem na poštu. Ostane mi pár eur. Manžel minulý týždeň zrušil bežný účet. On tiež dostal peniaze do ruky.


Nenakupuješ cez internet?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Banka a účet v banke

od sandras » Str Jan 14, 2015 5:37 pm

blanka, v okolí poznám prípad, ked manžel stávkoval a mínal takto peniaze, stále veril, že vyhrá obrovskú sumu a všetko vyrovná, ale len sa viac a viac zadlžoval, teraz robí v zahraničí a spláca už niekolko rokov.
Dalšej kamošky manžel tiež večne nemal peniaze, stále im chýbalo, čo som ja nechapala, lebo sme boli v podobne situácii, podobný plat, tiež máme deti a my sme kupili za ten čas auto, boli pri mori, nesedíme len doma a vždy nam to nejako vyšlo... a on nakoniec mal frajerku a peniaze pošli tam ...

Proste v tomto prípade by som fakt odporúčala písať si nejaký čas príjmy a výdavky, alebo stále to bude problém, ked sa peniaze tratia a vy neviete kam... A v prvom rade sa musí tiež naučiť vziať zodpovednosť za svoje správanie, lebo večne to za neho riešiť nemôžeš. A ešte raz može byť zle, že ho obmedzuješ a kontroluješ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Banka a účet v banke

od melindi » Str Jan 14, 2015 6:48 pm

keilayh píše: Nenakupuješ cez internet?


Kupujem. Ale platím šoférovi v hotovosti.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Banka a účet v banke

od blanka » Str Jan 14, 2015 9:18 pm

sandras píše:blanka, v okolí poznám prípad, ked manžel stávkoval a mínal takto peniaze, stále veril, že vyhrá obrovskú sumu a všetko vyrovná, ale len sa viac a viac zadlžoval, teraz robí v zahraničí a spláca už niekolko rokov.
Dalšej kamošky manžel tiež večne nemal peniaze, stále im chýbalo, čo som ja nechapala, lebo sme boli v podobne situácii, podobný plat, tiež máme deti a my sme kupili za ten čas auto, boli pri mori, nesedíme len doma a vždy nam to nejako vyšlo... a on nakoniec mal frajerku a peniaze pošli tam ...

Proste v tomto prípade by som fakt odporúčala písať si nejaký čas príjmy a výdavky, alebo stále to bude problém, ked sa peniaze tratia a vy neviete kam... A v prvom rade sa musí tiež naučiť vziať zodpovednosť za svoje správanie, lebo večne to za neho riešiť nemôžeš. A ešte raz može byť zle, že ho obmedzuješ a kontroluješ...

Cas ukaze co v tom bolo,pravda vzdy vide najavo.Karty mi odovzdal dobrovolne,takze nemyslim ze by som ho obmedzovala.Aspon to teraz nejaky cas postrazim a dam na poriadok.Toto bolo prve skalmanie,tak si este zasluzi sancu.Mozno to casom uplne olutujem,ale snad si vstupi do seba.On si zarobi dost aj na fuskach takze na pivko a cigarety ma.A vie ze ja mu na to nedam,pretoze som odporca toho.Stacilo mi detstvo s otcom alkoholikom takze odo mna podporu nebude mat.Dufam ze uz ziadne dlhy nenarobi,snad az taky blb by nebol ze by zobral peniaze od nejakej nebankovky,lebo toto by uz asi fakt bola konecna u mna.Tak budem verit ze to nejak splatime,prekoname a pojdeme dalej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob Júl 14, 2007 12:00 am

Re: Banka a účet v banke

od blanka » Str Jan 14, 2015 9:22 pm

keilayh píše:Toto ma napadlo, že či ste platili nejako spoločne vydavky keď tie peniaze minul. On ti ani nepovedal na čo ich minul? čo platil alebo čo kupoval?


Mesiace tahal do minusu az to narastlo na 500e.Nic nekupoval domov,neviem kam by ich mohol dat.Plati vsetky ucty ohladom byvania,hypoteku,svoju poistku,detom stravu a mobil,to robi mesacne cca 300e ale este stale mu 300-400 ostava.Takze neviem v akej ciernej diere mizne zvysok.A mozno aj investuje do nejakej diery:-D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob Júl 14, 2007 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť