Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Plienky - Bavlnene či jednorazove?

Bavlnene či jednorazove?

od siimmii » Str Mar 17, 2010 4:23 pm

ahojte cakam babatko a neviem ake plienky pouzivat,pouzivaju sa uz jednorazovky ci su lepsie klasicke bavlnene?Ktore tak nezaparuju zadocek?Dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

Re: plienky

od sisu22 » Str Mar 17, 2010 4:27 pm

siimmii píše:ahojte cakam babatko a neviem ake plienky pouzivat,pouzivaju sa uz jednorazovky ci su lepsie klasicke bavlnene?Ktore tak nezaparuju zadocek?Dakujem


podla mna pampers su aj pre novorodenca perfektne. Mala som aj "Hagis" ale tie nesaju tak ako pampers.No a z Tesca a pod. s tymi som spokojna nebola. Moj nazor :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od siimmii » Str Mar 17, 2010 4:42 pm

dakujem sisu. Ale pampersky su asi najdrahsie aj co?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

od martinka74 » Str Mar 17, 2010 5:16 pm

Ja som tiez vyskasala vsetky mozne znacky a jednoznacne najlepsie su Pampers.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Str Mar 17, 2010 6:09 pm

ahoj, každému bábätku vyhovuju ine plienočky
su maminy, ktoré kvoli ekologii uprednostnuju bavlnené plienky ... aj ja som ich používala pri prvom,a el velmi rýchlo ma nadšenie prešlo :lol: mala som uplakané bábo, zaparovala sa mu rituška, bavlnené nam nevyhovovali, takže sme prešli na jednorázovky. Pri druhom už som používala výlučne jednorázovky.

Na začiatok odporúčam Pampers Newborn alebo plienky z DM Drogerie tiež v novorodeneckej velkosti 2-5 kg. Vela si dopredu nekupuj, nevieš aké velké bábo bude a ako bude priberať. Nam vystačili len na prvé 3 týždne.
Potom som prešla na kombináciu lacnejších TESCO plienok na den a zelených Pampersiek na noc.
Ale všetko závisí od toho, ako ti dieťa bude kakať ... lebo su aj detičky, čo kakaju na začiatku velmi často a investovať do drahej plienky s 12-hodinovou absorpciou je v podstate zbytočné, lebo ju aj tak musíš meniť často. U malinkého počítaj s prebalovaním cca každé 2-3 hodiny! Teda aj 10 plienok denne. Neskor sa spotreba znižuje, deti kakaju menej často aj cikaju naraz, takže my sme ku koncu mali spotrebu okolo 5-6 plienok na deň.

Malinké bábo sa u nás balí ešte naširoko, teda na pampersku treba dať ešte látkovú plienku a ortopedické nohavičky (kup si na suchý zips). takže pár bavlnených budeš aj tak potrebovať na široké balenie, pod hlavičku, na utieranie pusinky ku krmeniu ...
Na leto som používala aj oranžové Pampers Sleep and Play, su tenšie.
Nakoniec sme prešli na plienky z LIDL velké balenie TOUJOURS, su velmi dobré a cenovo výhodné, nealergizovali pokožku.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martinka74 » Str Mar 17, 2010 6:27 pm

Ja som nasiroko nebalila vobec,nerobi sa to nikde na svete iba v Cechach a na Slovensku.Moj maly to nechcel,citil sa neprijemne a nemali sme absolutne ziadny problem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Str Mar 17, 2010 6:43 pm

myslím, že balenie naširoko je skor prevencia ... nam to nijako nevadilo, pri decre som balila poctivejšie, syna už kratšie aj viac len na spánok. A závisí od odporúčania lekárov, tu u nas sa odporúča do 3-4 mesiacov
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martinka74 » Str Mar 17, 2010 6:47 pm

No to je opat nase skvele Slovensko.lebo inde to skontroluju hned po narodeni a ak nieco nie je v poriadku ,vtedy sa to riesi,ale u nas si tu namahu nedaju a tyraju deticky nezmyselnym balenim nasiroko.
Naposledy upravil martinka74 dňa Str Mar 17, 2010 7:31 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Str Mar 17, 2010 7:04 pm

ale u nas predsa kontroluju klbiky hned po narodení, prvá kontrola je niekdy v 2.-3. týždni. No vlastne ani jedno bábo v takom veku nemá klbiky ešte vyvinuté uplne. Su krajiny, kde síce detičky naširoko nebalia, ale zasa ich nosia a nožičky maju tiež v polohe, aká sa u nas docieluje balením naširoko :wink:
Dnes už maminka nemusí baliť, su oblasti, ked sa to už tak nekontroluje ... My bývame na severe Slovenska, tu sa to ešte dosť dodržuje. Ale ja som s tým problem nejako nemala, ved to nie je žiadna robota zapnuť dva suche zipsy ... balila som asi do 3 mesiacov (syna od 2 mesiacov len na spinkanie)

PS: pod týraním si predstavujem niečo úplne iné - napr. ak niekto nedá dieťatku jesť, bije ho a podobne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martinka74 » Str Mar 17, 2010 7:30 pm

Moj maly to vyslovene odmietal a bolo to pre neho tyranie.To tyranie som nemyslela uplne doslovne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od alex » Str Mar 17, 2010 8:29 pm

my sme začali pamperskami, ale potom sme prešli na huggies disney a tie boli super :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od martinka74 » Str Mar 17, 2010 8:35 pm

alex píše:my sme začali pamperskami, ale potom sme prešli na huggies disney a tie boli super :wink:



My sme ich tiez par krat mali,ale nezdali sa vam take nepriedusne a tazke,ked v nich bolo nacikane?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Str Mar 17, 2010 8:41 pm

mye kupovali Huggiestaké v zeleno-modrom obale, vraj s 12-hodinovou absorpciou, ale naše deti ich za noc precikali, pričom pri pamperskách ani v LIDLovkách sa nam to nestávalo.
Niekto aj velmi chváli plienky z DM Drogerie, ale mne sa nepáčili ... davali sa do takých gučí (vnutro sa rozpadávalo) a absorbent prenikal na pokožku.

No plienky sa stále menia a vylepšuju, terab skúšať čo komu vyhovuje v pomere cena - kvalita. Ja som pri oboch deťoch začínaal s inými plienkami apostupne prešla na úplne iné. A samozrejme sme kupovali aj podla ceny. Na pampersky byvaju napr. v TESCo alebo v METRO dobré akcie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od alex » Str Mar 17, 2010 8:43 pm

martinka74 píše:
alex píše:my sme začali pamperskami, ale potom sme prešli na huggies disney a tie boli super :wink:

My sme ich tiez par krat mali,ale nezdali sa vam take nepriedusne a tazke,ked v nich bolo nacikane?


nie, práveže mi celkovo prišiel ten material taky jemny... teda keď to porovnam s pampers
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od Lenkah » Str Mar 17, 2010 9:23 pm

my sme vyskúšali tiež asi všetky, od pampers, cez tesco, dm-babylove plienky, huggies atď. A jednoznačný víťaz sú pampersky. Ostatné mi decká buď dosť často precikali alebo boli na zadočku vyhádzaní - pričom prebalovala som u každých plienok časovo tak isto. Sú síce najdrahšie, ale keď naďabíš na dobrú cenu, dajú sa kúpiť za slušnú sumu :wink: Iné už nekupujem :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť