Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - chodenie..

od mariana74 » Str Apr 22, 2009 9:21 pm

ingrid00 píše:ano aj to vyšetrenie mame za sebou.to je vyšetrenie mozgu,či nemá epilepsiu atd,,,pravda??neposielaju nas nikde preto chcem vediet či je taká mamina,že jej dietatko začalo takto neskoro chodit.



prečo ťa poslali na EEG vyšetrenie,môjmu synovi to robili keď upadol do bezvedomia a nevedeli prečo?aký to má súvis s tým ,že nechodíte.Môj 15 r. syn mal ako ročný 13kg,takže bol tiež vo všetkom lenivý .taraz mám 5mes. syna a to je šidlo ,už sa prehadzuje z bruška na chrbátik,čo prvý robil cca v 7 mes.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od leusik » Štv Máj 07, 2009 10:39 am

moja dcerka zacala chodit ked mala 15mesiacov , kazdy do mna hucal chod niekam to nie je normalne a teraz ide mat tri roky a bola by som najradcej keby vydrzala aspon minutku nebehat
Naposledy upravil leusik dňa Ned Máj 24, 2009 3:15 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:00 am

od Ljublju » Ned Máj 10, 2009 12:19 pm

ingrid,moj tiez zacal chodit,ked mal cca 15 mesiacov,a tiez poznam tie porovnavania,hlavne s neterou,ze ona vie uz to a to,vie si otvorit doma dvere-samozrejme,ze vedela,ked dociahla a mi sme mali klucky vysoko a nikdy nebola prilezitost,aby si syn dvere otvaral,vzdy bolo otvorene.Mala ma teraz 8 mesiacov a tiez ju porovnavaju,ze ako to,ze sa nechce pustat lozit,ved mala Viki uz lozi (znamej rovnako stara) :roll:

ono to chce poriadne nervy,vidim to na synovi,on je v niecom v porovnani s rovesnikmi pozadu,v niecom je zase popredu.Takze proste deti sa nemaju porovnavat.Ak nie su dake zdravotne problemy.
Napr. syn este nechce normalne rozpravat,vsetko si zjednodusuje-a zistila som,ze to je z provokacie-ma 5 rokov.Napr. ona aj vie krasne povedat slovo kolobezka,ale v skolke rozprava bevebezka :shock: a mne potom ucitelka nadava,ze mam s nim nieco robit,stale ma posiela na logopediu.Tak teraz neviem,no
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od mozolko » Pon Máj 11, 2009 8:42 pm

ahoj,aj môj dnes už štvorročný syn začal chodiť ,keď mal 18 mesiacov,chodili sme s ním všade možne,ale on ,len po kolienkach,nie štvornožky,ale vzpriamene a na kolenách,sme si užili.Chodiť začal až,týždeň pred nástupom do Dunajskej Lužnej na cvičenia.Držím palce.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Apr 11, 2008 12:00 am

od Ljublju » Pon Máj 11, 2009 9:24 pm

a myslite,ze ten nafukovaci valec ,co ma sluzit stvornozkovaniu,je ucinny??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

Re: chodenie..

od Jamirka » Uto Máj 12, 2009 9:33 pm

ingrid00 píše:baby,maminy moja 15 mes.dcera nechce chodit ....má niektorá mamina takuto skusenost????


Prepáčte, nečítala som to všetko, je toho moc a času málo.
Chcem len napísať, žiadne stresy, všetky deti sú indivduálne. Moje deti sa zvlášť držia hesla -"Pomaly ďalej zájdeš!". Na všetko majú proste čas. Dcérka začala chodiť až ako 18mes., syn ako 16mes., rozprávať začala dcérka až v 2 rokoch a synček bude mať 2.5 roka a používa len 5 slov. Nestresujem sa, mám poučenie z dcérky, behá ako ostatné deti, nič nezmeškala a rečí má toľko, že niekedy je mi smutno za obdobím, keď nehovorila :D
Takže všetko má svoj čas, hlavne, že ste zdraví.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od Jamirka » Uto Máj 12, 2009 9:36 pm

Ljublju píše:a myslite,ze ten nafukovaci valec ,co ma sluzit stvornozkovaniu,je ucinny??


My sme mali ten valec, syn štvornožkoval, ale valec bol využitý na rôzne iné hry, nie na štvronožkovanie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

Re: chodenie..

od Ljublju » Uto Máj 12, 2009 10:26 pm

Jamirka píše:
ingrid00 píše:baby,maminy moja 15 mes.dcera nechce chodit ....má niektorá mamina takuto skusenost????


Prepáčte, nečítala som to všetko, je toho moc a času málo.
Chcem len napísať, žiadne stresy, všetky deti sú indivduálne. Moje deti sa zvlášť držia hesla -"Pomaly ďalej zájdeš!". Na všetko majú proste čas. Dcérka začala chodiť až ako 18mes., syn ako 16mes., rozprávať začala dcérka až v 2 rokoch a synček bude mať 2.5 roka a používa len 5 slov. Nestresujem sa, mám poučenie z dcérky, behá ako ostatné deti, nič nezmeškala a rečí má toľko, že niekedy je mi smutno za obdobím, keď nehovorila :D
Takže všetko má svoj čas, hlavne, že ste zdraví.



a teraz ako rozprava?moj 5 rocny ma tiez problem s recou-mazna sa-od kedy sa nam narodila mala inak rozprava deckou recou-robim ludom prekladatelku,ale ked chce vie aj pekne povedat.Vie L, nevie R.Ucitelky v skolke ma posielaju na logopediu-mala by som s nim zajst?Do skoly ide za rok a pol-je septembrovy.Takze o rok neskor.

a mala bude pomaly koncit 9 ty mesiac a je "normalne",ze vie povedat-nam,nam,ked vidi jedlo?a ked jej poviem,ze ako spievas lalala,opakuje to po mne.A ked sa s nou hojdam,vravi -ada-hada.Alebo je inteligentna?,alebo je uz v tom veku,ze takto by uz mala zacat rozpravat?---- :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od 11zdenka11 » Uto Máj 12, 2009 10:33 pm

ahojte dievcata mne moja mala zacala chodit ked mala 9 mesiacov.a odvtedy ani kocar sme nepouzivali vobec v nom nechcela byt.teraz mala dva roky stvrty mesiac uz nespava bez plienky v noci.len ma trapi trosku s recou strasne je chapava aj sa snazi povedat a este jej to nejde.vzdy povie prve dve pismena a dalej jej to nejde.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od Ljublju » Uto Máj 12, 2009 10:44 pm

11zdenka11 píše:ahojte dievcata mne moja mala zacala chodit ked mala 9 mesiacov.a odvtedy ani kocar sme nepouzivali vobec v nom nechcela byt.teraz mala dva roky stvrty mesiac uz nespava bez plienky v noci.len ma trapi trosku s recou strasne je chapava aj sa snazi povedat a este jej to nejde.vzdy povie prve dve pismena a dalej jej to nejde.



aj syn bol taky s tou recou,v skolke sa to upravilo.On dopredu velmi rychlo myslel-bolo pre nho unavne cakat,kym vyslovi slovo,tak si ho skracoval.
ale sikulka s tym chodenim,no moja je taka drobnucka,take male ziena :lol: ,krehunka,veru by sa este neudrzala na nozkach.Prave mame obdobie,ze sa zo sedu da na brucho a aj by chcela ist dopredu,nacahuje sa,ale si mysli,ze to pojde same a potom len krici-aa-aa-aa-a stale ju chodim napravat.Ja som uz taka unavena z toho.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od 11zdenka11 » Uto Máj 12, 2009 10:48 pm

no moj chrbat si tiez vytrpel ked som bola stale prehnuta nad nou a chodili sme.teraz ma dva roky meria mi 92cm.to bola doktorka prekvapena aka je vyska.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od Ljublju » Uto Máj 12, 2009 10:55 pm

11zdenka11 píše:no moj chrbat si tiez vytrpel ked som bola stale prehnuta nad nou a chodili sme.teraz ma dva roky meria mi 92cm.to bola doktorka prekvapena aka je vyska.


dobre vysoka,aj ma byt pokom??
neskusali ste to choditko-co sa tlaci dopredu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od 11zdenka11 » Str Máj 13, 2009 8:08 am

nie neskusali.potom sme ani na to nemysleli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od 11zdenka11 » Str Máj 13, 2009 8:09 am

ja mam vysku 165 a muz 190,asi pojde do ich rodiny tam maju vsetkych take vysky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

Re: chodenie..

od Jamirka » Str Máj 13, 2009 2:29 pm

a teraz ako rozprava?moj 5 rocny ma tiez problem s recou-mazna sa-od kedy sa nam narodila mala inak rozprava deckou recou-robim ludom prekladatelku,ale ked chce vie aj pekne povedat.Vie L, nevie R.Ucitelky v skolke ma posielaju na logopediu-mala by som s nim zajst?Do skoly ide za rok a pol-je septembrovy.Takze o rok neskor.

a mala bude pomaly koncit 9 ty mesiac a je "normalne",ze vie povedat-nam,nam,ked vidi jedlo?a ked jej poviem,ze ako spievas lalala,opakuje to po mne.A ked sa s nou hojdam,vravi -ada-hada.Alebo je inteligentna?,alebo je uz v tom veku,ze takto by uz mala zacat rozpravat?---- :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]


Tak dcérka je prváčka, je aprílča. V MŠ mi pred rokom radili všetci odložiť dochádzku o rok kvôli výslovnosti... Chodíme na logopédiu od 3,5 roka, logopedička mi povedala, že je to hlavne na mne, ak chcem ona mi odklad doporučí. No dcérka je veľmi šikovná, už ako 2,5 ročný poznala všetky písmenká, a v 4 rokoch počítala do 10. Do školy sa veľmi tešila, tak som ju tam predsa len dala. A urobila som veľmi dobre. Neľutujem. Slovnú zásobu má bohatú, výslovnosť je trošku horšia, ale majú milú pani učiteľku, tá povedala, že mala aj deti s oveľa horšou výslovnosťou. Dcérke robí trošku problém L,R, ale rozumieť jej. Zistili jej ažteraz, že má trošku kratšiu uzdičku pod jazykom, možno by sa to zišlo trošku podrezať, ale teraz dokázala vyloviť takmer čisto R, takže treba len tréning. No a synček má 2,5 roka a svojich 5 slov. Ten mal po pôrode jazýček úplne prirastený, tak mu už 2x podrezávali... :cry: :cry: :cry: A je veľmi inteligentný, rozumie všetkému, tak si z toho nerobím zbytočné stresy. Asi mu to takto vyhovuje. :wink: V auguste ide do jasličiek, tak možno pokecá tam s detičkami :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť