Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Očkovanie - čo s komármi?

čo s komármi?

od nelka09 » Sob Jún 12, 2010 8:16 pm

ahojte, neviete mi náhodou poradiť, či sa dá zaočkovať proti komárom? moj 7 ročný syn je strašne na uštipnutie komárom alergický. veľmi napuchne, teraz ho uštipol do ucha a ucho má 3 krát väčšie. má ho ako vankúš a veľmi mu tým pádom odstáva. veľmi sa zato hambí, aby sa mu deti nevysmievali. má aj sietku na okne, ale to je asi na figu. mastíme ho všeličím, už sme ho aj sprejovali repelentom ale zbytočne. a teraz sa bojím, že ako bude vyzerať ked budú kvôli povodniam premnožené komáre. dakujem za každú radu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od janka97 » Sob Jún 12, 2010 8:35 pm

ahoj aj my máme zlé skúseností s komármi. Počula som vraj zaberá to keď človek užije b-komplex potom by na neho komáre nemali ísť. Či existuje nejaké očkovanie to netuším.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od nelka09 » Sob Jún 12, 2010 8:42 pm

o tom B-kompexe so aj ja počula, ale moj malý je extremne alergický, takže neviem či toto mu pomôže. dnes som mu nafotila ucho a v pondelok idem ku doktorke a ukážem jej fotky ako vyzerá po uštipnutí, nech ma niekde s ním pošle.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

Re: čo s komármi?

od martuskab » Sob Jún 12, 2010 9:01 pm

nelka09 píše:ahojte, neviete mi náhodou poradiť, či sa dá zaočkovať proti komárom? moj 7 ročný syn je strašne na uštipnutie komárom alergický. veľmi napuchne, teraz ho uštipol do ucha a ucho má 3 krát väčšie. má ho ako vankúš a veľmi mu tým pádom odstáva. veľmi sa zato hambí, aby sa mu deti nevysmievali. má aj sietku na okne, ale to je asi na figu. mastíme ho všeličím, už sme ho aj sprejovali repelentom ale zbytočne. a teraz sa bojím, že ako bude vyzerať ked budú kvôli povodniam premnožené komáre. dakujem za každú radu.


Ahoj. Ja som mala ten istý problém s najstarším synom keď mal 2 roky. Jemu sa tie štípance zmenili na pľuzgierik a ten potom hnusne mokval, v horšom prípade pri viacerých štípancoch mu to aj zmodrelo, hlavne na končatinách. Nám dával detský lekár najaké hormonálne lieky,ale to bolo pred 12 rokmi,nepamätám si už názov. Jednoznačne treba ísť k lekárovi.
My sme mali šťastie a ako alergia prišla tak za 4 roky odišla...
Držím palce a napíš ako ste u lekára dopadli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od nelka09 » Sob Jún 12, 2010 9:08 pm

o.k. napíšem. hodím fotky do svojej galerky a mrknite, či je to možné takto vyzerať po štipnutí komárom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od sandras » Sob Jún 12, 2010 9:23 pm

nelka, chúďatko, ma to fakt riadne
očkovať sa asi nedá, ale da sa bojovať proti tomu liekmi, tak ako pri iných alergiách
takže asi by som zašla s tým k lekárovi, nech vas pošle na alergologiu a oni navrhnú liečbu

a zatial mu uško natieraj Fenistil gelom a davaj mu nejaké antihistaminikum aj vnútorne - napr. Fenistil kvapky, Zodac, Aerius (všetko na predpis)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nelka09 » Sob Jún 12, 2010 9:30 pm

ahoj, dik za radu.my totižto chodíme na alergologiu. čo zistili synovi, je alergický na palinu(tráva, burina) a berieme aj lieky a chodíme pravidelne na vakcínu. takže budem musieť asi s ním isť zas na alergo, nech mu urobia dalšie testy?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od sandras » Sob Jún 12, 2010 9:37 pm

a užíva na to nejaké lieky?

viem, že napr. ludia alergickí na poštípanie osy alebo včely nosia pri sebe takú injekciu, ale to su už stavy, kedy ide o život

neviem, či takéto niečo je aj na komáre, ale určite by som sa šla spýtať k lekárke
celeho ho repelentom stále striekať nemožeš a komárom sa uplne vyhnúť asi tiež nedá

toto som našla

ALERGIA NA POŠTIPNUTIE KOMÁROM A INÝM HMYZOM
Normálne je, keď je pupenec po poštipnutí hmyzom minimálny. Zvyčajne však alergici, či už deti s nábehom na alergickú reakciu alebo deti sledované kvôli sennej nádche, ekzému a podobne, reagujú po poštípaní hocijakým hmyzom riadnym opuchom. Rozoznáte to sami. Keď je po uštipnutí komárom či iným hmyzom miesto vpichu opuchnuté, veľké ako dlaň, dlhodobo svrbí, už je to skôr taká alergická reakcia, pri ktorej už treba podať antihistaminiká, prípadne potrieť miesto vpichu a okolie Fenistil gélom či priložiť naň octanový obklad. Reakcia na poštípanie komárom býva miestna. Nebezpečné bývajú skôr poštipnutia osou, včelou, ovadom, no najmä sršňom, a to najmä v oblasti hlavy.



Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4116670/alergeny ... z0qfZIn67W
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nelka09 » Sob Jún 12, 2010 9:49 pm

dakujem pekne, berie xyzal. no tak ja na 100% naklušem ku lekárke, lebo mna to trápi asi viacej ako jeho. síce aj jeho to trápi ale hlavne to že sa mu budú vysmievať. minulý rok mal presne také isté ucho, ja neviem prečo tie sprosté komáre ho furt štípu do ucha. ale presne tak isto vyzeral. a mám taký pocit, že to bolo presne to isté ucho.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od Janka81 » Sob Jún 12, 2010 10:00 pm

nelka09 píše:dakujem pekne, berie xyzal. no tak ja na 100% naklušem ku lekárke, lebo mna to trápi asi viacej ako jeho. síce aj jeho to trápi ale hlavne to že sa mu budú vysmievať. minulý rok mal presne také isté ucho, ja neviem prečo tie sprosté komáre ho furt štípu do ucha. ale presne tak isto vyzeral. a mám taký pocit, že to bolo presne to isté ucho.


mám pocit,že niektoré komáre štípu agresívnejšie :twisted: a ten B-komplex moc nepomáha žiaľ :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od sisu22 » Sob Jún 12, 2010 11:13 pm

jezinko to je strasne :cry: to som este nevidela,mne sa tiez zda ze su akesi agresivnejsie,mne dnes stipol do stehna,a taku hrcu tam mam,maleho striekam offom,nestipu ho,ak ich mate aj doma,daj si do zastrcky "rejd"(neviem ako sa to pise),alebo aj svicky proti komarom sa daju kupit.No na vonok neviem :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od Janka81 » Ned Jún 13, 2010 1:51 pm

tak ja som včera pozerala tie foto v galérke a dnes mám za uchom červený flak jak svet :roll: :roll: mna tiež štípu tie mrhy len za uši!aby ma nešlahlo,potieram to alpou :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od nelka09 » Pon Jún 14, 2010 10:01 am

no ahojte, bola som u doktorky, tak mi povedala, že to sa s tým nedá nič robiť. tento rok sú agresívne komáre. ale mi poradila nejaké homeopatika, takže som ich objednala. sú to nejaké tabletky na cmúlanie a že vraj nejdu na človeka komáre. tak som zvedavá či zaberú, ale už musím dačo vymyslieť. kúpila som aj elektický odpudzovač, tak ho musím nejako chrániť. ale ešte sa pre istotu opýtam alergologičky na jej názor.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od Janka81 » Pon Jún 14, 2010 10:57 am

nelka09 píše:no ahojte, bola som u doktorky, tak mi povedala, že to sa s tým nedá nič robiť. tento rok sú agresívne komáre. ale mi poradila nejaké homeopatika, takže som ich objednala. sú to nejaké tabletky na cmúlanie a že vraj nejdu na človeka komáre. tak som zvedavá či zaberú, ale už musím dačo vymyslieť. kúpila som aj elektický odpudzovač, tak ho musím nejako chrániť. ale ešte sa pre istotu opýtam alergologičky na jej názor.


tak držím palce a ak niečo super na to nájdete,dajte info :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od martuskab » Pon Jún 14, 2010 6:47 pm

nelka09 píše:no ahojte, bola som u doktorky, tak mi povedala, že to sa s tým nedá nič robiť. tento rok sú agresívne komáre. ale mi poradila nejaké homeopatika, takže som ich objednala. sú to nejaké tabletky na cmúlanie a že vraj nejdu na človeka komáre. tak som zvedavá či zaberú, ale už musím dačo vymyslieť. kúpila som aj elektický odpudzovač, tak ho musím nejako chrániť. ale ešte sa pre istotu opýtam alergologičky na jej názor.


Že sa s tým nedá nič robiť :?: :?: :?: :evil: :evil: :evil:
Mohla ti aspoň predpísať fenistil kvapky alebo dithiaden. To by mu to aspoň trošku zmiernilo.
Potom napíš , čo si s tým robila a ako to pomohlo.
Držím palce.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť