Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - cumlík

cmlik

od jankavr » Pia Feb 26, 2010 3:42 pm

NAs syncek mal 2 roky a dva mesiace, ked som si povedala, ze s cumlikom koncime. Akurat som bola tehotna, tak som povedala, ze cumlik sme odniesli do nemocnice, ze ked sa sestricka narodi, aby ho tam mala. Iba jeden vecer pred spanim si trosku poplakal(fakt trosku) a bolo. Spomenul si obcas, ale to iba sa opytal ci je naozaj v nemocnici odlozeny pre setricku:-))) Ja si myslim,ze cim neskor sa s tym prestava, tym je to horsie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 4:52 pm

od martuskab » Ned Mar 07, 2010 9:34 pm

Ďakujem pekne za rady,zatiaľ sme sa ho nevzdali :( :( :( .
Keď sa nám to podarí,tak určite napíšem čo zabralo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

Re: cmlik

od martuskab » Ned Mar 07, 2010 9:37 pm

jankavr píše:NAs syncek mal 2 roky a dva mesiace, ked som si povedala, ze s cumlikom koncime. Akurat som bola tehotna, tak som povedala, ze cumlik sme odniesli do nemocnice, ze ked sa sestricka narodi, aby ho tam mala. Iba jeden vecer pred spanim si trosku poplakal(fakt trosku) a bolo. Spomenul si obcas, ale to iba sa opytal ci je naozaj v nemocnici odlozeny pre setricku:-))) Ja si myslim,ze cim neskor sa s tym prestava, tym je to horsie.


Takto som to urobila pri prvom a to nemal ani dva roky...
Druhý syn ho vyhodil keď mal asi rok a pol.

Ale pri tom najmenšom nič nezaberá... :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od sandras » Ned Mar 07, 2010 9:52 pm

martuska, netráp sa ... ja som mala cumel do 3 rokov a ani z krásy ani z inteligencie mi to neubralo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A to som musela mať rovno 3 cumle na spanie, 1 do úst a 2 do každej ruky

mna odučila teta, povedala mi, že jej spadol do uhlia a už ho aj zapálila. A potom mi ukazovala, ako sa dymí z komína škaredo, čo ten moj cumel už horí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martuskab » Uto Mar 09, 2010 9:05 pm

sandras píše:martuska, netráp sa ... ja som mala cumel do 3 rokov a ani z krásy ani z inteligencie mi to neubralo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A to som musela mať rovno 3 cumle na spanie, 1 do úst a 2 do každej ruky

mna odučila teta, povedala mi, že jej spadol do uhlia a už ho aj zapálila. A potom mi ukazovala, ako sa dymí z komína škaredo, čo ten moj cumel už horí.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od martuskab » Str Mar 31, 2010 9:05 pm

Konečne som sa odhodlala a odstrihla z cumlíka.
:o :o :o
Prvý deň bol celkom ok,lebo som mu povedala,že to urobila mica...ale na druhý deň bol neskutočný plač....na tretí len o trošíčku menší . Cez deň vôbec nespinkáme doteraz :evil: :evil: :evil: .

Ale dnes večer mi zaspal bez cumlíka a bez plaču za 5 min. :lol: :lol: :lol:

Ďakujem za všetky rady a dúfam,že časom budeme zaspávať ako predtým - bez maminky. :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od babatka » Uto Apr 06, 2010 11:10 pm

alex píše:
martuskab píše:Ďakujem pekne.
Snáď naozaj dozrie a sám ho niekam zahodí.
Niekde som o tom strihaní cumlíka počula...a nemôže sa stať,že si dá do pusy aj taký cumel a nejaký kúsok trebárs odhryzne a zadusí sa???
Ďakujem ešte raz za všetky rady.


Môj maly si tiež dudel rozkusol tak sme mu ho odstrihli a tak sa veru aj odučil.
od malinka mal len tu najmenšiu veľkosť dudla, väčšie ho napínali tak aj v 2r. mal ten čo je pôvodne do pol roka :lol:
Keď mal dudel odstrihnutý samozrejme sa mu zle dudlovalo, dudel maval len na zaspanie inak cez deň nie, čiže sme to mali pod kontrolou a ak sa mu to odstrihnute nahodou odchliplo, zase sme to odstrihli, až bol úplne kratučky, čiže to nemal ani ako chytiť a sam sa nad tym smial. Neboli žiadne plače že dudel už nema...
Takže táto skúsenosť nám veľmi pomohla, ďakujemééééééé



No ten odstrihnutý cumel pomohol aj nám pri dvojičkách. Bez problémov, bez revania, chvíľu ho dudlali aj taký odstrihnutý, a neskôr som ich schovala, a ani si to nevšimli. :D :) :) :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od rikisz » Pia Apr 16, 2010 11:08 am

baby tak my sme rekordéry, malý mal cumeľ až do 3 rokov 8 mesiacov, zbavili sme sa ho tak, že mal laryngitídu povedali sme , že je plný bacilov a , že ho dedo spálil v peci, dovtedy bol neskutočný rev a prosíkanie ked sme mu ho nechceli dať.nepomohlo ani ked som ho chcela dať akože mmikulášovi, alebo odniesť doktorovi pre menšie deti až teraz v marci sa to zlomilo odvtedy je pokoj pýtak ho asi 2x a teraz už asi aj zabudol. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od janka97 » Pia Apr 16, 2010 3:26 pm

No tak ja momentálne riešim úplne opačný problém, chcem malú naučiť na cumel, pretože si cmúľa palec a robia sa jej na pokožke vyrážky palec sa jej deformuje tak by som bola šťastná keby ho vymeníme za cumeľ :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od martuskab » Ned Apr 18, 2010 1:17 pm

janka97 píše:No tak ja momentálne riešim úplne opačný problém, chcem malú naučiť na cumel, pretože si cmúľa palec a robia sa jej na pokožke vyrážky palec sa jej deformuje tak by som bola šťastná keby ho vymeníme za cumeľ :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:


Môj malý keď bol maličký, tak tiež nechcel cumel a začínal si cmúľať palček.
Kupovali sme neskutočne veľa cumlov a žiadny nechcel. Nakoniec som kúpila úplne obyčajný škaredý a ten sa mu zapáčil...keď už vedel ,,na čo to je,, tak som kúpila taký pekný :D :D :D .
No skús možno to zaberie.
A koľko má malá?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od renatasi » Ned Apr 18, 2010 1:36 pm

Moja malá sa naučila na cumel keď mala rok,tiež si cmúlala palec a mala ho už taký škaredý.Tak som radšej zvolila cumeľ.Teraz má 2 roky a2 mesiace a už by som chcela aj odnaučiť ale nechce sa ho nijak vzdať.Ale stále si vravím,že neskoro začala tak jej ho ešte trocha nechám. :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od janka97 » Pon Apr 19, 2010 9:37 am

martuskab píše:
janka97 píše:No tak ja momentálne riešim úplne opačný problém, chcem malú naučiť na cumel, pretože si cmúľa palec a robia sa jej na pokožke vyrážky palec sa jej deformuje tak by som bola šťastná keby ho vymeníme za cumeľ :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:


Môj malý keď bol maličký, tak tiež nechcel cumel a začínal si cmúľať palček.
Kupovali sme neskutočne veľa cumlov a žiadny nechcel. Nakoniec som kúpila úplne obyčajný škaredý a ten sa mu zapáčil...keď už vedel ,,na čo to je,, tak som kúpila taký pekný :D :D :D .
No skús možno to zaberie.
A koľko má malá?



Joj martuska my máme 2 roky tiež sme nakúpili kopec dudlov keď bola malinká, ale nijaký nechcela a teraz ho sem tam dá do pusy ale aby s ním zaspala to nehrozí. len ten palček už má taký špatný a ešte aj ekzém sa jej tam vyhadzuje tak neviem čo s tým robiť. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od janka97 » Pon Apr 19, 2010 9:41 am

renatasi píše:Moja malá sa naučila na cumel keď mala rok,tiež si cmúlala palec a mala ho už taký škaredý.Tak som radšej zvolila cumeľ.Teraz má 2 roky a2 mesiace a už by som chcela aj odnaučiť ale nechce sa ho nijak vzdať.Ale stále si vravím,že neskoro začala tak jej ho ešte trocha nechám. :lol: :lol:


Renatasi a ako si ju na ten cumeľ naučila??? ako som písala pred tým aj malá už ma ten palček otrasný ešte aj ten ekzém tak som z toho hhotová a zdá sa mi že aj zubky sa nám krivia. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od martuskab » Pon Apr 19, 2010 10:00 pm

janka97 píše:
martuskab píše:
janka97 píše:No tak ja momentálne riešim úplne opačný problém, chcem malú naučiť na cumel, pretože si cmúľa palec a robia sa jej na pokožke vyrážky palec sa jej deformuje tak by som bola šťastná keby ho vymeníme za cumeľ :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:


Môj malý keď bol maličký, tak tiež nechcel cumel a začínal si cmúľať palček.
Kupovali sme neskutočne veľa cumlov a žiadny nechcel. Nakoniec som kúpila úplne obyčajný škaredý a ten sa mu zapáčil...keď už vedel ,,na čo to je,, tak som kúpila taký pekný :D :D :D .
No skús možno to zaberie.
A koľko má malá?



Joj martuska my máme 2 roky tiež sme nakúpili kopec dudlov keď bola malinká, ale nijaký nechcela a teraz ho sem tam dá do pusy ale aby s ním zaspala to nehrozí. len ten palček už má taký špatný a ešte aj ekzém sa jej tam vyhadzuje tak neviem čo s tým robiť. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Janka a neskúšala si sa poradiť s detským lekárom. Niekedy aj oni poznajú finty na našich drobcov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od janka97 » Pon Apr 19, 2010 10:24 pm

martuskab píše:
janka97 píše:
martuskab píše:
janka97 píše:No tak ja momentálne riešim úplne opačný problém, chcem malú naučiť na cumel, pretože si cmúľa palec a robia sa jej na pokožke vyrážky palec sa jej deformuje tak by som bola šťastná keby ho vymeníme za cumeľ :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:


Môj malý keď bol maličký, tak tiež nechcel cumel a začínal si cmúľať palček.
Kupovali sme neskutočne veľa cumlov a žiadny nechcel. Nakoniec som kúpila úplne obyčajný škaredý a ten sa mu zapáčil...keď už vedel ,,na čo to je,, tak som kúpila taký pekný :D :D :D .
No skús možno to zaberie.
A koľko má malá?



Joj martuska my máme 2 roky tiež sme nakúpili kopec dudlov keď bola malinká, ale nijaký nechcela a teraz ho sem tam dá do pusy ale aby s ním zaspala to nehrozí. len ten palček už má taký špatný a ešte aj ekzém sa jej tam vyhadzuje tak neviem čo s tým robiť. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Janka a neskúšala si sa poradiť s detským lekárom. Niekedy aj oni poznajú finty na našich drobcov.



Áno bola som len naša bola mimo a tá čo ju zastupovala ovedala aby som jej zaviazala ruku čo som mimochodom robila už x krát . Skôr som myslela či by mi neporadila nejakú nechutnú masť, ktorá by jej neuškodila ak by ju aj spapala. Musím ísť k našej, lebo tá ktorá zastupovala ma len nas@ala :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť