Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Športovanie a koníčky - Deti a sport

Deti a sport

od gombicka1 » Pon Aug 18, 2014 9:19 pm

Dobry vecer,
mam 10rocneho syna a riesime pohyb a sport. Ani neviem ci chcem radu alebo sa len vyrozpravat, lebo uz mam toho vyse hlavy :cry: Viem, ze je teraz taka doba ze decka len cumia do telky, tabletov a telefonov, no mna to stve a snazim sa mu to maximalne obmedzovat. Uz si pripadam ako vadna, ked kukam naokolo, iny rodicia to neriesia ci az tak neriesia??? Ziadne decka su neni vonku, ked aj poviem zavolaj si kamarata, pridu a prve pytaju tablet. No ale samozrejme semtam povolime, nehovorim ze to ma uplne zakazane, ale dalo by sa povedat na oplatku chceme aby sa hybal, aby chodil na nejaky sport, aby si budoval nejaku aktivitu, ktoru bude mat stale. Vidim teraz decka v jeho veku ake su obezne, a ja nechcem mat take dieta doma. My sportujeme, teda snazime sa aspon fitko ked uz nic ine, ALE nase dieta ma stale so vsetkym problem. Dali sme mu navrhy, nic sa mu nelubilo, aj sme to zo zaciatku nechavali tak, ze ešte je maly (6r.) ze sak bude chodit do skoly, budu chodit spoluziaci, bude chciet chodit tiez. Stal sa zazrak, chcel chodit na tenis, lebo ze sak spoluziaci tam budu hodit tiez. Tak sme ho prihlasili, zachvilu bolo treba kupovat raketu, co nestoji malo penazi. No a vysledok? uz sa mu nechce, nebavi ho to, pocuvame dokola ja tam nejdem, mne sa nechce. Je to unavne, vycerpavajuce, stale to dookola riesit, samozrejme ho tam musime vozit, lebo to mame dalej, tiez to neni zadarmo, no na nervy. Mal chodit aj teraz cez prazdniny, ale on nechce, lebo ze on sa tam prihlasil len aby sa nemusel ucit. No chapete to? tak sme povedali, dobre sak nebavi ta to nemusis chodit, vyber si cosi ine. tak zacal a kupte mi kopacky a tretry a budem chodit. Ako len kupovat by chcel, co samozrejme nerobime, ved sme neni milionari, neviem odkial to ma, ved u nas to nikdy nebolo ze kupime vsetko co chce, nie, vysvetlujeme ze sak vsetko stoji penaze ze iny nemaju ani to co ma on, ALE nechape to. Ako to mate vy? Su aj vase deti take? Ako to riesite? nutite ich? ci nechavate to tak? ze sak ked budu vacsi sa to nejaku urobi? och :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: Deti a sport

od Janka81 » Uto Aug 19, 2014 9:14 am

No mám pocit,že to máme viacerí doma rovnaké :roll: :wink: Tiež sú u nás na sídlisku prázdne ulice a hlavne teraz cez prázdniny..aj sá deti mimo domu,ale aj doma trčia..Môj má 12 a ked je doma,tak dlhé roky už len comp a xbox..s ničím iným sa nehrá,lebo ho to už nebaví :(
Na šport nechodí,lebo sa mu nechce,ale aspon v škole občas na nejaký futbal,či florbal...
Tak som sa rozhodla,že ked má len sedieť na zadku,dám mu aspon nejaké práce vykonávať :lol: :lol: :lol: Nech má dieťa pohyb..vždy všetko len sama robím a už ma to slúžkovanie fakt nebaví :wink:
Tak mu občas aspoň dám do rúk vysávač,nech má pohyb :lol: :lol: :lol:
No a najnovšie som si aj ja zohnala bicykel a chodíme po okolí,lesíkoch atd a makáme..jemu sa to páči,ja za ním fučím,ale inak fajn..ešte budem na straré kolená aj sexi :lol: :P :D
A rozmýšlam,že ked ho nebavia kolektívne športy,tak začneme chodiť aj na krytú plaváreň klasicky plávať..ja aj tak v zime vždy priberiem a takto si aspon postavu udržím :D a hlavne plávanie je výborné na celé telo aj pre takéto rastúce decká,nech sa nám nehrbia..ved toľko času presedia na tom compe,že až des..ale tak čo,doba je už taká :roll: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Deti a sport

od gombicka1 » Uto Aug 19, 2014 10:16 pm

Ahoj, tak tie prace som chcela aj ja, ale tak to je tiez plno reci a preco to mam ja robit, mna to nebavi a urob to sama. Tak poviem, ze sak mna to tiez nebavi, a musim to robit. Rovnako ako musim oprat a ozehlit co mi nikto nehovori, ze to treba. Vysavanie to radsej veru urobim sama, lebo to ked dam jemu tak sa s tym papre, a huci vysavac aj pol hodinu a nic neni poriadne povysavane :cry: Ale aby som nekrivdila, tak semtam vynese smeti, aj ked frflanie je zakazdym. Ale to je pre neho asi jednoduche zobrat a zahodit a nemusi sa s tym dlho zapodievat. Co sa tyka toho sportovania este tak aquaparky ho bavia samozrejme, len to ide do penazi, cize tam sa neda nejako casto chodit, plavaren sice mame ale co hovorili vescinu je tam studena voda. Bicykel ho bavi, len to zas ja s nim nemam nervy chodit, lebo len vymysla, furt ho musim napominat, ja to chapem zeje chalanisko, ze musi aj vystrajat, len sa bojim aby sa mu cosi nestalo, a robi take blbiny az no. Taktiez jeho oblubene smykovanie, to uz nejedno koleso znicil aj s plastom. Boze normalne mam pocit ze furt len to zle. Strasne sa zmenil ako chodi do skoly, ma to mrzi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: Deti a sport

od Janka81 » Str Aug 20, 2014 7:47 pm

Ale nebooj,jeho to prejde :wink: :wink: :wink: Občas treba na nich proste dobre nahúkať,až sa dom otriasa a je zas kľud :wink: :lol: Môjho dávam do laty už prakticky od malička,kedže žije len so mnou a prakticky bez akejkoľvek rodiny a ked som videla čo robia iné decká,ako sa hádzali o zem a vrieskali po rodičoch,tak som si povedala,že toto si veru ja nezaslúžim :roll: :wink: Tak som zaviedla prísnu výchovu,ale na druhej strane aj veľká láska u nás stále panuje :D :D :D
Takže môj mal v apríli 12,ale je celkovo poslušný a aj každý na neho povie,že je taký uvedomelý :wink: Aj v škole žiadne sťažnosti,známky najlepšie ako môže mať,takže moja prísnosť asi bola na mieste..Samozrejme stále má svoj priestor,kedže nepotrebujem mať z neho truhlíka :wink: :)
On proste vie,že mi nemá nikde robiť hanbu,že učenie je nástroj,ako sa mať dobre,či lepšie ako iní a že blbcov nemá väčšina ľudí rada :wink: myslím v správaní..Proste tie deti síce treba nechať žiť a rásť,ale zároveň dávať stále do laty :) :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Deti a sport

od keilayh » Štv Aug 21, 2014 8:36 am

Presne tak :D
Aj keď teda môjmu sa tiež nič nechce, tiaž ludia naokolo on je taky dobručkyyy a zlatučkyyy, tak im akurat vždy poviem, veď jasne, keď od neho nič nechcem tak je, ale akonahle je nejaky "prikaz" ako umy si zuby, uprac si izbu, prezleč sa atď. tak už to začne to oduvanie, odvravanie, frflanie :roll:
A tak čo už narobime, hádam to prežijeme aj keď sa desíme puberty :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a sport

od Janka81 » Štv Aug 21, 2014 10:42 am

Ale nebojte sa,aj pubertu prežijeme--snád :lol: :lol: :lol: S mojim to zatiaľ nejak nelomcuje,tak snád to len tak bokom prehrmí :wink: :D Ked prežila moja mama moju pubertu,tak prežijeme aj my s našimi detmi :lol: :D :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Deti a sport

od keilayh » Štv Aug 21, 2014 12:39 pm

Janka81 píše:Ale nebojte sa,aj pubertu prežijeme--snád :lol: :lol: :lol: S mojim to zatiaľ nejak nelomcuje,tak snád to len tak bokom prehrmí :wink: :D Ked prežila moja mama moju pubertu,tak prežijeme aj my s našimi detmi :lol: :D :wink:


No, len si zober, že tvoj ma už 12 a môj iba 8 a už si myslím že to tu je :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a sport

od Janka81 » Štv Aug 21, 2014 1:05 pm

Ale nestraš :lol: :lol: :lol: to je zjavne len bežné neposlúchanie :wink: troška nastoľ poriadok v chalupe a bude pokoj :D :wink: :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Deti a sport

od keilayh » Štv Aug 21, 2014 2:49 pm

Janka81 píše:Ale nestraš :lol: :lol: :lol: to je zjavne len bežné neposlúchanie :wink: troška nastoľ poriadok v chalupe a bude pokoj :D :wink: :P


Vieš čo? už len vojenská škola to istí :lol: len škoda, že je až od 14rokov :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a sport

od Janka81 » Štv Aug 21, 2014 7:35 pm

Alebo ich pošleme do Sparty na výcvik :lol: :lol: :lol: Alebo nejaká internátna škola od 10 nie je?? :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Deti a sport

od keilayh » Pia Aug 22, 2014 9:42 am

Janka81 píše:Alebo ich pošleme do Sparty na výcvik :lol: :lol: :lol: Alebo nejaká internátna škola od 10 nie je?? :wink: :wink: :wink:


Zatiaľ som nehladala, ale dohovie, aj to môže za chvílu nastať :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a sport

od gombicka1 » Str Aug 27, 2014 10:08 pm

Tusim je to vsade rovnako :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: Deti a sport

od Jajus345 » Pia Aug 29, 2014 3:43 pm

ahoj, aj ja mám 8 ročného syna....tiež sme mali podobný problém ako opisuješ.....dala som mu možnosť nech si sám vyberie, čo chce robiť.....lebo už som unavená, toľko po ňom kričať....vybral si futbal...už keď bol malý som mala tušenie, že by ho mohol zaujímať...ale gény sa nezaprú :lol: :lol: otec futbalista, dedo futbalista...druhý dedo...no skrátka celá rodina :D :D :D...ak som mu predtým niečo vnucovala...tváril sa ako keby ho to neviem ako bavilo :D :D ,tak som mu dala na výber...futbalu sa venuje už 2 a pol roka, takže na talbet, počítač a ďalšie veci nemá čas :lol: :lol: :lol: :lol: skús na neho netlačiť...daj mu priestor, nech si vyberie to, čo ho bude baviť :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Deti a sport

od gombicka1 » Sob Sep 06, 2014 11:45 am

Jajus345 píše:ahoj, aj ja mám 8 ročného syna....tiež sme mali podobný problém ako opisuješ.....dala som mu možnosť nech si sám vyberie, čo chce robiť.....lebo už som unavená, toľko po ňom kričať....vybral si futbal...už keď bol malý som mala tušenie, že by ho mohol zaujímať...ale gény sa nezaprú :lol: :lol: otec futbalista, dedo futbalista...druhý dedo...no skrátka celá rodina :D :D :D...ak som mu predtým niečo vnucovala...tváril sa ako keby ho to neviem ako bavilo :D :D ,tak som mu dala na výber...futbalu sa venuje už 2 a pol roka, takže na talbet, počítač a ďalšie veci nemá čas :lol: :lol: :lol: :lol: skús na neho netlačiť...daj mu priestor, nech si vyberie to, čo ho bude baviť :wink: :wink: :wink:


toto vsetko sme robili a skusali. jednoducho on si nevyberie, alebo vyberie ale iba podla toho co robia kamarati, chce len aby sme mu pokupovali veci na dany sport a hned na dalsi raz uz zacne ako tam nechce chodit lebo ho to nebavi. preto to riesim. Ja mu to nejako nevnucujem, len jednoducho nechceme aby sedel doma na riti, chceme aby sa hybal. ved ak bude mat jedneho konicek, zalubu, sport nic sa nestane. Ale ako som pisala, sam si vybral tenis, no uz tam nechodi lebo ho to nebavi a ze tam chodil iba preto aby sa nemusel ucit!!! teraz ked sa ho opytame ze co, chce futbal ale hned prve cim to podmienuje je ze kupte mi kopacky. no rozkaz!!! myslim si, ze uz ma dost rokov aby sa nechoval ako decko, ci sa mylim?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: Deti a sport

od Jajus345 » Sob Sep 06, 2014 11:51 am

fúha? koľko má tvoj syn rokov? podľa toho, čo tu opisuješ...ťa len skúša...koľko máš deti? si vydatá?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť