Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Bývanie a domácnosť, záhrada - Detská izba

Detská izba

od jania21 » Uto Nov 10, 2009 1:58 pm

baby mam dve otazocky.v marci sa stahujeme do velkeho bytu a chcem tam zariadit malemu svoju izbicku.v maji bude mat dva roky.ale kamaratka mi hovorila ze je este mocmalicky aby bol sam v izbe aj v noci.co myslite mozem ho uz naucit sameho spavat?a dalsia.ako mam odnaucit od plienok.som uvazovala ze mu zacnem davat klasicke latkove plienky.poradte mi
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:13 pm

od snehurva » Uto Nov 10, 2009 2:09 pm

jania21 ja som maleho odnaučila tak že som mu skovala flašku a dala mu do ruky pohar. Nepačilo sa mu to ale aj tak si nepomohol. A s pohara sa napil len trochu a potom som s nym išla každu chvilu na wc. A v noci pred spankom som mu dala len trošku napit a ešte pred spanim sa išiel vycikat. Riskla som to a nedala som mu plienku a rano ked sa zobudil bol suchy a hned som s nym letela na vecko. A tak to je do teraz. Chodil pekne cikat sam ale posledne dni ma raple a cvrka si.
A k tej izbe. My čakame babetko a tak už buduci tyžden ideme malemu malovat izbičku. Tak par noci tam budem spat s nym a potom ked zaspi odidem a rano pride. Ked to pojde podla mojych predstav nebude to problem. A čo mam kamaratky davali spinkat aj od roka do svojej izby tak si myslim že by to nemal byt problem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Uto Feb 17, 2009 7:58 pm

od vedejova » Uto Nov 10, 2009 2:24 pm

Ja by som zas bez mojho malého nezaspala, máme spolu 3 postele pospájané a spinkáme od maličkého malička spolu aj zaspávame, mlý má 4,5roka. Keď sa zmieňujem pred ním o vlastnej izbičke, sme traja a máme 5izbový domček, tak len povie, že on bude iba s nami spinkať, ja to tolerujem, lebo sama neviem či by som zaspala keby som vedľa seba nepočula jeho dych a nemohla ho pohladkať, keď ho vidím pri mne krásne spinkať, ináč dodám, že keď sme začali chodiť do školky, tak vobec neplakal, absolútne si nechal vysvetliť že je to v poriadku, že tam s deťmi mu bude dobre. A pri tom sme aj zostali, takže si nemyslím že by bol nejak moc na mňa naviazaný.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od jania21 » Uto Nov 10, 2009 2:30 pm

tak nas maly spinkava od malicka sam v postielke.ale mame maly byt momentalne tak postielka je odomna asi meter.ja by som zasa chcela aby sa naucil sam lebo chceme pomalicky aj druhe a navzajom by sa budili
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:13 pm

od vedejova » Uto Nov 10, 2009 2:44 pm

jania21 píše:tak nas maly spinkava od malicka sam v postielke.ale mame maly byt momentalne tak postielka je odomna asi meter.ja by som zasa chcela aby sa naucil sam lebo chceme pomalicky aj druhe a navzajom by sa budili




Je to len na vás vy ste matka a viete čo je pre vaše dieťa v tej ktorej situácii, najlepšie. Iva.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od jania21 » Uto Nov 10, 2009 2:49 pm

no tak vyskusam a uvidim.len este tie plienky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:13 pm

od inguli » Uto Nov 10, 2009 2:54 pm

ako kazdy aj ten maly musi mat svoje miesto svoju postielku...no nie vzdy to pojde...ani u nas to tak nebolo maly zaspaval na ciciku a viac krat sa budil v noci a nakoniec som postielku predala ved tam vobec nebol...no osobne sa mi to nepacilo ako myslim neuznam to za vhodne aby dieta spalo s rodicmy v posteli..aj ked do nedavna spalspi s nami aj nas maly ale uz som si povedlala koniec no nevydarilo sa mi ale ciastocne predsa... uz zaspava v postielke/cestovnej/ a zobudi sa okolo12ej v noci na cicik chce a do rana je s nami potom zasa noo preto a aj pre viac veci to pomaly riesim s nim kedze ja od jeho narodenia som sa este ani raz nevyspala co mi akoze az tak nevadi kedze je to moje srdiecko clovek znesie vela no aj tak verim ze ked uz nebude mat cicik tak bude vo svojej postielke spinkat az do rana...Je to normalna vec a mam ho blizko aj tak a pocujem ho noo zasa do inej izbycky ho dat a nepocut ho nooo niesom si ista ze by som ho dala skor nieee..maju na to cas byt oddelene od nas ...uvediem priklad moja kamaratka ma syna spal do 9ich rokov s nimi v posteli zaspal vecer vo svojom a v noci sa stahoval :roll: no kamaratka ostala tehotna a nepomohlo nic syn sa stale stahoval v noci ki nim a ona sa bala o to brusko...terza uz ma mala rok a syn sa este stale stahuje v noci lenze uz mala tam zvykne byt tak on sa da bud na zem potichu a rano si ho tam najdu aj s paplonom alebo ked najde trochu miesta pri nohach tak tam sa ulozi :P no neviem kto sa z nich lepsie vyspi do rana ...nie vsetky su rovnake ale zasa moze byt ze ho clovek neodvykne ...ja ked som sa rozviedla maly spal somnou kedze sme sa dostali do garzonky nemala som na vyber a to uz mal 7 rokov a trvalo to do 9 ich kedze vtedy sme sa uz dostali do jednoizboveho a tam uz mal svoj postel a nakoniec sem do triojizboveho a verte mi ze ako 9 rocny plakal ze nemoze somnou a to mam ozaj sikovneho chlapca ako dospelak niekedy

treba si ozaj premysliet ako zacnete s dietatkom ten zivot :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Uto Nov 10, 2009 3:00 pm

moj bude mat tiez v maji 2 roky noo este to neriesim ale na jar -leto ked uz moze bezkat len tak vonku a vtedy zacnem s odnaucenim ...ja osobne si myslim ma este cas na to
prvy syn zacal tak isto ako chcem s Adamkom on sa narodil v aprili a on sa naucil velmi rychlo cikat do nocnika a hned na to vecer som mu povedlal ze si nedame plienocku a ked treba cikat povie maminke on sa hned v tu noc zobudil okolo pol noci a pytal sa tak stastna som behala pre nocnik :P :P :lol: nikdy nezabudnem a odvtedy nic ziadny problem vzdy sa budil a pytal...no teraz aj kvoli tomu nezacnem s malym kedze on este neni taky rozumny ani nehovori este a pozera na mna ako buk niekedy :lol: :roll: ze co od neho chcem...tak preto to s nim neriesim ale ak vy si myslite ze je uz taky rozumnejsi /kedze niesu deti v tom istom veku rovnaky/tak to skuste s nim :wink: drzim palce:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od jania21 » Uto Nov 10, 2009 3:02 pm

tak ako som pisala.ja som maleho kojila velmi kratucko.od zaciatku som ho ucila sameho zaspavat.a spal pri mne mozno 2 krat.on je zasa dost samostatny.a je lepsie ked je vo svojej postielke.uvidim ako bude izbicku znasat.vsak zariadit ju mu mozem moze sa tam hrava a spinakt tam nemusi.mz frcime na thomasovy tak mu ju zariadim celu v style tomaša a uvidim.aj postel klasicku mu chcem taku kupit
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:13 pm

od vedejova » Uto Nov 10, 2009 3:07 pm

no som zvedavá či aj toho mojho to bude tak dlho držať aby spinkal so mnou, ale vobec ma to netrápi, pravdupovediať, tak do 7 mesiacov mal aj on postielku, ale teraz je zložená a čaká na ďalšie mimi ak sa podarí. Iva.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od jania21 » Uto Nov 10, 2009 3:08 pm

no ved prave.on sa mi jeden cas sam zacal pytat na nocnik.vzdy ked chcel cikat alebo kakat sadol si na nocnik ja som ho povyzliekala a on sa vycikal.a potom zrazu zasa prestal.ale vie na co ma nocnik
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:13 pm

od nelka09 » Uto Nov 10, 2009 10:22 pm

ak sa možem zapojiť, ja mám 7 ročného syna. býbali sme v 2 izbovom byte, teraz sme sa presťahovali do väčšieho, takže má svoju izbu. v predošlom byte sme spali v jednej izbe, potom sme išli spať do obyvačky. malý často chodil ku nám stále s nejakou zámienkou. teraz spí sám v izbe, ale zaspáva pri svetle a to ho musím každý večer prísť skontrolovať, vypnúť svetlo. takže, neodkladať to kým bude veľký, lebo potom sa ťažko učí na to že musí spať sám v izbe. teraz aj ľutujem, že sme ho nechávali tak dlho s nami spať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od jania21 » Str Nov 11, 2009 9:13 am

tak tohoto nazoru som aj ja.na priklad.svagrina ma malu teraz ma 8 rokov.je neuveritelne samosstatna.kedze obaja chodia do roboty mala je velakrat aj sama doma a uplne v pohode.ked mala 5 rokov prestahovali sa do velkeho bytu a od zaciatku mala sama izbu.a uplne v pohode dokonca bola stastna a ani raz sa nestalo ze by prisla ku rodicom.a to 5 rokov byvali v 1-izbovom byte kde spavala vedla nich.je pravda ze nas maly ma este asi cas.tak to urobim asi tak ze bude este spinkavat s nami cca do 3 rokov ale poobede bude spinkavatvo svojej izbicke
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:13 pm

od sisu22 » Štv Nov 12, 2009 3:18 pm

jania21 píše:tak ako som pisala.ja som maleho kojila velmi kratucko.od zaciatku som ho ucila sameho zaspavat.a spal pri mne mozno 2 krat.on je zasa dost samostatny.a je lepsie ked je vo svojej postielke.uvidim ako bude izbicku znasat.vsak zariadit ju mu mozem moze sa tam hrava a spinakt tam nemusi.mz frcime na thomasovy tak mu ju zariadim celu v style tomaša a uvidim.aj postel klasicku mu chcem taku kupit


len aby ho Tomas rychlo nepresiel,a ty budes musiet robi "upravy" :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od jania21 » Štv Nov 12, 2009 7:35 pm

a tak dufam ze nie teda.ja aj tak chcem len postel a ten dvojgaucik.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:13 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť