Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Prvý rok života - Ďieťa a jeho váha

Ďieťa a jeho váha

od mataklinec » Sob Sep 27, 2008 12:06 am

prosim poradte mi. Mam 11 mesacneho synceka a vazi 6,4 kg. Nie je to prilis malo? Ale inac je zdravi. Co robit aby lepsie priberal???? vdaka :?: :?:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Máj 01, 2008 12:00 am

od alex » Sob Sep 27, 2008 9:26 am

Ahoj, keď je malinký v poriadku tak v podstate na váhe "nezáleží" :) môj malý má 2,5r. a má 13kg kamoškyna malá má 2r. a má 17kg, ďalšej kamošky malá má 2,5r. a má 10kg...ono je to rozdielne :) netreba dieťatko porovnávať s ostatnými. Niektoré deti sú drobnejšie, s tým nič nespravíme. Ono aj zálež či je diaťatko kojené, pretože z nutrilonu sa priberá viacej...mne malý od 1r. pil už obyčajné plnotučné mliečko a jedol v podstate všetko....určite sa netreba stresovať.pa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od marrusska » Sob Sep 27, 2008 10:54 am

moja mala ma 3,5 roka a vazi 13 kg, podotykam ze ked sa narodila, mala 4 kg a do roka bola kojena, nasa doktorka ju vola spagetka :D ,pritom syn ma 7 rokov, vazi 35 kg, ale neustale je v pohybe , na biku je sikovnejsi nez jeho "lahsi" kamarati, a na pohlad nevyzera, ze by tolko vazil :D . Vsetky deti su ine, porovnavat sa ozaj neda a ani sa to neoplati, len sa zbytocne stresujes. A ozaj zbytocne, lebo najdolezitejsie je aby bolo dieta zdrave.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Ned Apr 06, 2008 12:00 am

od mataklinec » Sob Sep 27, 2008 1:41 pm

Dakujem Vam mile mamicky za uspokojenie a urcite mate pravdu. Neoplati sa porovnavat deti. Len clovek ma niekedy strach. Ale papame aj my vsetko, Len toho mliecka akosi nechceme. Radsej ma stravu. Kojeny bol malo, lebo nepriberal. Ale ani z nutrilonu vela nepriberal. Este raz vdaka. Martina
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Máj 01, 2008 12:00 am

od ivustek » Sob Sep 27, 2008 5:31 pm

A ono záleží aj na tom s akou hmotnosťou sa narodil.Moja malá sa narodila - 4,04 kg a teraz má tiež 11 mesiacov a váži 9,8.A naozaj - hlavne neporovnávajte.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 156
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

od mataklinec » Sob Sep 27, 2008 5:33 pm

narodil sa drobnejsi, mal 2840 g. ale vyvojovo nieje zato vobec pozadu. :P :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Máj 01, 2008 12:00 am

od leusik » Sob Sep 27, 2008 5:58 pm

moja dcerka mala 2,55kg merala 49cm teraz važi 9.5kg a ma 27mesiacov je drobnučka kojena bola 26mesiacov ,ale je zdrava a nic jej nechyba
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:00 am

od mataklinec » Sob Sep 27, 2008 6:02 pm

Som aj rada ze nie som sama s tymto problemom, ale nasa p. dpoktorka nas stale posielala po vselijakych vysetreniach a brala mu krv, ci mu nieco nieje, aj ked niekde idem, tak ludiia sa ma pytaju, ze kolko ma maly mesiacou. Tak obcas je to take zvlastne. DAKUJEM Mata
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Máj 01, 2008 12:00 am

od ivustek » Sob Sep 27, 2008 6:08 pm

Tak potom si myslím,že je to v poriadku.Narodil sa drobnejší a bude mať ešte dostatok času aby to dobehol.Moja kamarátka sa narodila s menšou hmotnosťou a nechceli by ste ju vidieť teraz...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 156
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

od mataklinec » Sob Sep 27, 2008 6:13 pm

a vy ste porodila predcasne? my sme nacas dokonca sme pretahovali.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Máj 01, 2008 12:00 am

od leusik » Sob Sep 27, 2008 6:15 pm

Aj nasa p. doktorka nam brala krv a nic nezistila ,ked sme lezali v nemocnici tak som sa spytala p. primara ci ma vyznam robit vysetrenia tak povedal , ze nie deti si rastu kazdy svojim tempom, ked sa pozrel na nu tak sa zasmial, lebo na to aka je mala tak sily a rozumu ma viac nez dost mata
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:00 am

od leusik » Sob Sep 27, 2008 6:19 pm

narodila sa na cas
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:00 am

od mataklinec » Sob Sep 27, 2008 6:28 pm

leusik píše:Aj nasa p. doktorka nam brala krv a nic nezistila ,ked sme lezali v nemocnici tak som sa spytala p. primara ci ma vyznam robit vysetrenia tak povedal , ze nie deti si rastu kazdy svojim tempom, ked sa pozrel na nu tak sa zasmial, lebo na to aka je mala tak sily a rozumu ma viac nez dost mata

a presne toto plati aj u nas staci sa na nho pozriet a hned nam je vsetko jasne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Máj 01, 2008 12:00 am

od adinka33 » Sob Sep 27, 2008 6:38 pm

mila matka, ja mam 3 deticky-chlapcov :twisted: :twisted: :twisted: , kazdy sa narodil normalne v termine: 1 s vahou 3300, 2 s vahou 3050 a 3 s vahou 3670, bol medzi nimi nenormalny rozdiel, najstarsieho som vobec nekojila, umele mlieko robi svoje :? , teraz vyzera ako 15 rocny /ma 11 r. a vazi do 50 kg/, prostredneho som kojila 4 mesiace, ale musel byt dokrmovany uz od prveho mesiaca, bol strasne malinkaty a chudulinky, za prvy mesiac cisteho kojenia pribral len 350 g, a teraz je z neho "chlapisko" /ma 2,5 r. a vazi 15 kg/ a najmladsi ma 14 m. a este stale ho kojim 8) a podla mojho odhadu vazi takych 10-11 kg. ti dvaja uz teraz vyzeraju ako dvojicky :lol: :lol: a nie ako mladsi a starsi, takze si myslim, ze pokial ma syncek vsetky vysetrenia v poriadku, nemas sa coho bat a hlavne sa koli tomu netrap. dolezite je, ze je zdravucky a ze mu chuti jest.
PS: mam kamosku, jej maly ma tiez 2,5 r., neviem sice kolko vazil, ked sa narodil, ale keby si ho videla ako on vyzeral /od narodenia az doteraz/, tak neuveris, bol strasne krpatucky a chudulinky /este viac nez nas prostredny/, kamoska ho vylucne kojila /napriek tomu, ze mal anemiu-malo zeleza a chybali mu nejake vitaminy, dokt. jej hovorila, aby ho zacala dokrmovat, ale ona ho chcela vylucne kojit/ tak dostal nejake kvapky + lieky a teraz je vacsi a o dost tazsi ako nas prostredny /nas je narodeny 29.3. a jej 9.5., rozdiel 5 tyzdnov/, takze kazde dietatko rastie a pribera inak, tak sa drz aj so syncekom, papa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od mataklinec » Sob Sep 27, 2008 6:45 pm

aj ja mam 3 deticky :twisted: :twisted: :twisted: najstarsia ma 11 rokov a vazi 49 kg. mladsi syn ma 9 rokov a vazi 21 kg. a najmladsi dadko ma 11 mesiacov a 6,400gr. dcerka je po muzovy taka velka a moji syncekovia sa asi pomne taky drobny. takze je v tom urcite aj genetika.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Máj 01, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť