Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Kojenie a umelé mlieko - Dojcenie

od inguli » Uto Sep 08, 2009 8:16 am

Ale kriskovalud to je trosilinku prehnane ze diktator a manipuluje somnou...ved je to dietatko ktoremu treba aj vyhoviet,ved nerodime predsa vojakov ...Nemyslim si ze somnou manipuluje je to jeho vsetko ten cicik miluje ho ako ja jeho je samozrejme ze to chce viac ako flasku :)Nutit az tak tvrdo nebudem tak radsej ja...a moje potreby ako ist k dr a tak pockaju...ale nech je to dieta stastne:) a som rada ze zatial denne kojenie mame za sebou a to nocne si pocka este ved sa neponahlam nikam :lol: a je mi ho aj luto ...ja som taka slabsia a prveho som nekojila tak tazko sa mi odnauca Adamka kedze je to moje obrovske stastie ze kojim:)/dufam ze som ta tym neurazilanemyslela som to zle/a diky dam vediet co dalej :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Sob Sep 12, 2009 8:35 pm

Takze sme na tom tak,ze maly uz od 1 ho sept.nepije cez den mliecko teda nekojim ho,ale vecer este stale ..rozhodla som sa ze este vydrzime do tych mozno dvoch rokov alebo kym sam neodmietne...uz pijeme krasne z flasky cumlikovej ale leeen vodu mliecko nie a nie...nutit ho nebudem..ked bude rozumnejsi tak to skusime znova...a dalsia chyba je vo mne :)zboznujem ked pride vecer okupeme sa a uz ukazuje ze do spalne a vrhne sa na mna ako ozajstny muz :lol: :lol: :lol: je na zjedenie akoby mu slo o zivot :Da vtedy nad tym porozmyslam ze preco vlastne mu chcem vziat ten cicik?Len kvoli sebe?Aby som sa ja vyspala?Alebo sa dala dokopy?/zuby znamienka atd/Ma to cas vsetko nech ten maly je stastny to je najdolezitejsie :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od eminga » Sob Sep 12, 2009 9:38 pm

inguli, mozes byt na seba hrda, ze davas svojmu dietatku to najcenejsie, vies ako by niektore maminy s tebou menili?? neboj, pride cas, ked uz nebude chciet a budu Ti aj tieto spolocne chvilky chybat...pochopila by som, keby ze "musis" prestat kojit, kvoli robote, alebo zo zdr. dovodov, ale takto :roll: nechces to ani ty, ani maly, tak naco sa trapis!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Uto Nov 13, 2007 1:00 am

od inguli » Sob Sep 12, 2009 10:05 pm

ja som len kvoli tomu na to myslela ze prestat lebo aj v noci je stokrat hore na cici...a kvoli tomu ze mam na hlave znamienko co bolo dost velke a zvacsil sa cez teh.este na dvakrat tolko tak sa bojim trochu a chcela by som dat prec noo kym kojim neurobia mi...ale zasa kazdy vecer sa pozeram na svoje dieta ake je stastne ked je tu vecer a moze sa prilepit na cicik a tak som tam kde som ze mu to neberem zat.:):)

a este sa mi hrozne pokazili aj zuby aj tam by som mala noo ja som u zubarov presedela cele detstvo mam dost zle uz od 17 rokov mam koruny na niektorych kedze take slabe som mala zuby ze bud sa odlomil kusok alebo niektore rozvrtane kedze aj ten detsky zubar nebol nejak super..lenze mam aj strach a to prave preto ze som tam dost prezila mam 33 prec a bojim sa ako decko...teraz som bola so synom ma 13 tahali mu zub a mna po desiatych minutach poslala sestra von leboze som bleda ako stena a to som sa pozerala len na to ako synovi tahaju a ako sa tam trapil chudak moj a vzila som sa do toho a uz som bola paff...tak mi aj syn vravel mami neboj sa pockaj ma vonku nieze tu odpadnes :)tak to som mamina co? :roll: :roll: Hlavna vec ze syn bol este viac takto hrdy na seba:)a to je dobre:)

to dievcatko je krasne obrovske oci ma/to vsetky su vase/ ..inak aj moj maly ma hnede velke oci aj hnede vlasky mam ich v albume druhy vacsi ma blond a modre oci:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od eminga » Pon Sep 14, 2009 5:37 pm

inguli, pozerala som deturence v albume, sú zlatučké, také usmievavé slniečka :lol: malému len tak svietia očká a za tie ti stoji vydrzat kojit, samozrejme pokym Ta to neobmedzuje a mas z toho dobry pocit...ja som pri 3-tom (chlapcovi) mala velmi vela mlieka, nemala flasu ani cumel, co ti budem hovorit, bol nalepeny stale, ale malo to aj svoje vyhody, mohli sme ist na dovolenku do chorvatska a ziadne strachy, aby sa mlieko pokazilo a z ohrievaním...a pocas tehotenstva aj kojenia som brala maternu, aby mal vsetky vitaminy a zuby mi odchadzali postupne..stacilo zhryznut do orieskov a zuby mi praskali a odlamovali sa mi, ale ked som ho videla spokojne a stastne nedokazala som ho prestat, potom (3,5 roka) by som prestala, ale stale sa mi robili hrce a maly: mami boli ta? tak copkal...az som obmedzila len na noc pred spanim a ked mal 4 roky zobral ho muz k svokre a skoncili sme :P :P

inac, ked mal 3 rocky nastupil do skolky a ja do roboty na 12-ky a aj na nocne a vtedy by si ho mala vidiet, ako sa vrhol :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Uto Nov 13, 2007 1:00 am

od inguli » Pon Sep 14, 2009 6:12 pm

tak som sa zasmiala dobre:):)viem si ho predstavit ved vidim aj mojho ako sa vecer vrha...cez den teraz uz nema od 1ho ale ked spadol tak som mu dala no a dneska sa mu podarilo spadnut az patkrat a plakal ale len si sadol ku mne objalô ma a polezkal si chvilu uz nechcel cici... :roll: :roll: No ja sa tiez bojim o moje zuby a hlavne od toho ako teda z coho budem opravy platit :cry: no ale ako vravis stoji to zato.Ja som brala calibrum od zaciatku tehotenstva az kym nemal skoro rok a uz neberiem ale citim to :roll: :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Uto Sep 15, 2009 11:40 am

myslim dovtedy sa mi az nekazili zuby a nebola som taka unevena ...no samozrejme nemusi to byt od toho ze uz nemam vitaminy
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od renatasi » Uto Sep 15, 2009 12:57 pm

AHOJ Inguli,pozorne sledujem vašu debatu,lebo moja malá má 19 mesiacov a tiež ju kojím.Už som sa 3 krát pokúšala ju odstaviť ale nepodarilo sa.Tiež sme v noci 100 krát hore a ráno sa cíim zbitý pes.Ale tiež som si povedala že prvoradé je ,že malá je zdravá.Tak ešte trocha počkáme a vyskúšame odstaviť neskôr a uvidíme.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od inguli » Uto Sep 15, 2009 1:05 pm

Spravne nech maju vsetko...a pre ne ktore su kojene deti teda je mat vsetko je mat cicik :wink: :lol: dneska ako mi spadol zdvihla som ho posadila som ho na nohy a pozrel sa mi na prsia zavahal a ulozil si hlavicku len tak na prsnik a to mu stacilo a uz bol za chvilu prec na balkone za svojimi stipcami... :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od veronci89 » Uto Sep 22, 2009 11:30 pm

moj malý je riadny závislák ma 13 mesiacov ale to je hruza.

stále by len ceckal cez den aj 8 krát aj na ulici nieje problém

nastestie v noci mu stačí len raz vzdy mu nechám na posteli flasu lucky s cucacou násadkou , zobudí sa zoberie flasu napije sa a spi dalej.

niekedy mu musím dat pit ja.

ale raz v noci musí mat aj on. aj ked bolo pár dní ked mu stačila len voda podla mna je to dušecnom stave bábatka ked má pocit ze potrebuje citit mamku prisaje sa

inak si to neviem vysvetlit.

pretoze moj uz ani tak netahá skor dudluje.

samozrejme ak je hladný či smädný tahá o dušu.

inak moj ked chce cicik začne rozprávat am am am az kým mu nedám este nevie dobre povedat h :D zato rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr to vie perfektne všetci len oči vyvaluje ked to spraví väčšinou to robí ked sa hrá s autíčkom.

a niekedy ked uz amká dlho nevydrzím a samozrejme sa vyzlečem a dám mu cicik no ale čo robí ked sa vyzliekam to je na popukanie začne vydávat nejaký takýto zvuk ze hi hi hihi a začne sa smiat od štastia no to je sila

ja uz len koli tomuto nechcem prestat koli tejto šou pred kazdým kojením to je radosti

aj ham si mi naučil hovorit práve vdaka kojeniu .

no je pravda ze kojenie obmedzuje chcem si dat predpísat antikoncepciu no čo uz. mala som azaliu pre dojčiace ale nerobí mi dobre.

a kazdy mesiac teraz stresujem ze bude druhe. a to by bol koniec som po sekcii takze nemozem takze z tohto hladiska by som mala prestat kojit a konecne si dat predpísat antikoncepciu .

uvidím asi tak spravím az na nový rok
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od inguli » Str Sep 23, 2009 8:39 am

moj maly bol presne ako tvoj aj na ulici ma tahal za tricko doma min.6krat za den ale ako velmi bol prilepeny tak lahko sa odnaucil...ani som tomu nverila a mne to teda viac chybalo ako jemu no teraz uz je to 23 den ze cez den nemame tie svoje chvile a je to v pohode zvykli sme si.A ta nocna smena ostava este...oplati sa prave teraz mi vravela sesternica ze ona kojila 3 roky a dnes ma 17 rokov jej dcera a nebola ani jeden jediny raz chora...vrati sa to...obmedzuje ale treba riesit inak...davat si ""pritom"""pozor :wink: :lol: ja tiez nemam nic sice ja chcem danu...no zatial nemam a ja by som teda uz tretie mala...a to asi nieeeee :roll: :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od veronci89 » Str Sep 23, 2009 10:35 am

inguli píše:moj maly bol presne ako tvoj aj na ulici ma tahal za tricko doma min.6krat za den ale ako velmi bol prilepeny tak lahko sa odnaucil...ani som tomu nverila a mne to teda viac chybalo ako jemu no teraz uz je to 23 den ze cez den nemame tie svoje chvile a je to v pohode zvykli sme si.A ta nocna smena ostava este...oplati sa prave teraz mi vravela sesternica ze ona kojila 3 roky a dnes ma 17 rokov jej dcera a nebola ani jeden jediny raz chora...vrati sa to...obmedzuje ale treba riesit inak...davat si ""pritom"""pozor :wink: :lol: ja tiez nemam nic sice ja chcem danu...no zatial nemam a ja by som teda uz tretie mala...a to asi nieeeee :roll: :roll: :roll:



ja zase danu nechcem pretoze som počula ze to dost pri zavádzaní bolí hlavne tých čo maju precitlivený krčok maternice a ja patrím práve k tým neštastným zenám

mne ked doktorka robí ster tak sa riadne zapotím okrem toho nie kazdý dobre znáša med.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od inguli » Str Sep 23, 2009 11:00 am

no ja tiez pri porode som sa roztrhla ako utierka papierova a krcok maternice podla dr este stale neni uplne ok...mala som v 2005 v decembri na mikulasa darcek...chceli sme velmi dieta no nakoniec som sa dostala do nemocnice na zakrok kedze ster co sa robi zenam raz do roka tak som mala vysledky na okraji.tak mi museli spravit zakrok na krcku maternice...vies si to predstavit namiesto toho aby som otehotnela a to uz rok sme sa snazili tak som skoncila v nem.vtedy mi povedali ze uz asi len cisarskym /prveho som porodila po 12 hodinach sama a super az na to ze mu museli odsavat krv hned z hlavicky/a ze druhe uz len asi cisarskym kedze som mala zakrok a bola som aj cele teh.doma ako rizikova takze takno predsa by som skusila tu danu a inak ked si vydrzala porod tak toto je oproti tomu nic...aj mne inak vselico o tom rozpravali ale som na tom tak ze skusim to na vlastnej kozi a potom uvidime...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od veronci89 » Str Sep 23, 2009 4:17 pm

inguli píše:no ja tiez pri porode som sa roztrhla ako utierka papierova a krcok maternice podla dr este stale neni uplne ok...mala som v 2005 v decembri na mikulasa darcek...chceli sme velmi dieta no nakoniec som sa dostala do nemocnice na zakrok kedze ster co sa robi zenam raz do roka tak som mala vysledky na okraji.tak mi museli spravit zakrok na krcku maternice...vies si to predstavit namiesto toho aby som otehotnela a to uz rok sme sa snazili tak som skoncila v nem.vtedy mi povedali ze uz asi len cisarskym /prveho som porodila po 12 hodinach sama a super az na to ze mu museli odsavat krv hned z hlavicky/a ze druhe uz len asi cisarskym kedze som mala zakrok a bola som aj cele teh.doma ako rizikova takze takno predsa by som skusila tu danu a inak ked si vydrzala porod tak toto je oproti tomu nic...aj mne inak vselico o tom rozpravali ale som na tom tak ze skusim to na vlastnej kozi a potom uvidime...



inguli zrejme si si poriadne neprečítala moj príspevok , vyjadrila som sa ze ja nemozem otehotniet lebo som po sekcii to znamená cisársky rez . a vtedy nemozes dva roky otehotniet takze ja zdaleka netusím čo je to rodit.

a pravdu povediac ani nechcem vediet. neviem si predstavit tie bolesti uz takto ako sa mi to zacalo rozbiehat som mala čo robit a čo este tesne pred porodom no hruza

ja mám velmi nízky prah citlivosti čo znamená ze bolest precitujem omnoho intenzívnejsie ako ostatný. takze ak sa mozem vyhnut bolestivým zákrokom som rada
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od inguli » Str Sep 23, 2009 5:24 pm

aha nejak som tu vetu vynechala :roll: tak chapem...jasne ze potom nie...no ja zasa dost dobre znasam bolest....myslim ak treba viem vydrzat...no samozrejme netuzim po tom :wink: :roll:

tak ti neostava ine len si davat veeelky pozor aby neprisiel maly brat alebo sestra :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť