Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Dovolenky, detské tábory, výlety - Dovolenka do Chorvátska autom

Dovolenka do Chorvátska autom

od babatka » Pia Apr 02, 2010 9:47 pm

Ahojte chcela by som vedieť vaše názory na dovolenku autom napr. do Chorvátska. Uvažujeme, že by sme šli, tak možno nejaké postrehy kam ísť by aj pomohli. Máme tri deti, vo veku 8, 2, 2. Neviem či by to drobce zvládli, uvažovali sme , že by sme vyrazili večer, aby cestu ako tak prespali. Poraďte niečo zaujímé a vhodné pre detičky. Ďakujéééém :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od luckab » Pia Apr 02, 2010 10:00 pm

Dobrý večer. Tak nad týmto uvažujeme aj my, a nakoľko máme 2- ročného hyperaktívneho čertíka, ktorý vydrží v autosedačke max 15 minút, tiež sa takejto cesty obávam.. Asi by bolo fakt najlepšie vyraziť večer aby čo najviac cesty detičky prespali. Tiež by som teda privítala Vaše skúsenosti s dovolenkou pri mori s malými detičkami, a tiež ako ste zvládli zdĺhavú cestu autom...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 8:28 am

od sisu22 » Pia Apr 02, 2010 10:38 pm

ja som isla so synom (vtedy mal 22mes.) do Chorvatska,neviem ci by vydrzal napr. na Makarsku,o dalsich cca 6 hod. v aute.Isli sme rano o piatej.Cesta bola v pohode,mal hracky,listoval v knihe,obcas pospal. Vyborne nam posluzil mininotebook,(alebo ako a to pise :wink: ) a pozeral rozpravky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Apr 03, 2010 9:18 am

ahojte, my sme Chorvatsko-maniaci ... teda na dovolenky chodíme len tam z presvedčenia :lol: :lol: :lol: páči sa nam tam najviac, hlavne ta atmosfera a že sa s každým bez problemov dohodneme, nezažíva tam človek žiadne kulturne šoky :lol:

Tento rok ideme do komplexu Solaris pri Šibeniku, minulý rok sme boli pri Splite v Trogire, predtým v Baške na Krku ...

Mame 2 deti, dcera bude mať v lete 9 a syn ma 3 roky. Cestujeme vždy na noc, teda vyrážame zo ZA okolo 21:00 a niekedy ráno sme tam, podla vzdialenosti nam cesta trvá tak 10-12 hodín. No moj manžel chodí pomaly, predpisovo, neneháname sa, robíme prestávky.
Deti cestu prespia. Tam su super, poslúchaju, bláznia sa v mori a potom v noci spia :lol:

My chodíme vždy do ubytovania hotelového typu, teda so stravou, nech nemusím variť. Kym su deti malé, oplatí sa to, lebo v hoteli neplatia nič, len poistku. Zatial s nam vždy podarilo nájsť také, kde sme mali deti zadarmo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Janka81 » Sob Apr 03, 2010 10:47 am

a my sme si naposledy spravili jazdu s karavanom-Madarsko,Chorvátsko a Taliansko :lol: :lol: :lol: ale to bola iná káva..posteľ,vecko atd :wink: zastavíš kde chceš a prespíš :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od babatka » Sob Apr 03, 2010 1:43 pm

sandras píše:ahojte, my sme Chorvatsko-maniaci ... teda na dovolenky chodíme len tam z presvedčenia :lol: :lol: :lol: páči sa nam tam najviac, hlavne ta atmosfera a že sa s každým bez problemov dohodneme, nezažíva tam človek žiadne kulturne šoky :lol:

Tento rok ideme do komplexu Solaris pri Šibeniku, minulý rok sme boli pri Splite v Trogire, predtým v Baške na Krku ...

Mame 2 deti, dcera bude mať v lete 9 a syn ma 3 roky. Cestujeme vždy na noc, teda vyrážame zo ZA okolo 21:00 a niekedy ráno sme tam, podla vzdialenosti nam cesta trvá tak 10-12 hodín. No moj manžel chodí pomaly, predpisovo, neneháname sa, robíme prestávky.
Deti cestu prespia. Tam su super, poslúchaju, bláznia sa v mori a potom v noci spia :lol:

My chodíme vždy do ubytovania hotelového typu, teda so stravou, nech nemusím variť. Kym su deti malé, oplatí sa to, lebo v hoteli neplatia nič, len poistku. Zatial s nam vždy podarilo nájsť také, kde sme mali deti zadarmo.



Chcela som sa ešte spýtať, hotel ste mali zabezpečený, alebo ste išli len tak? Lebo som počula, že ubytovanie zoženieme vpohode priamo tam, a za nižšiu cenu, ako keď sa ide cez cestovku. A kde sa vám najviac páčilo. Pláže sú tam skalnaté, že?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od sandras » Sob Apr 03, 2010 3:20 pm

my chodíme cez CK, boli sme so Saturom, Globtourom, teraz ideme cez české Vítkovice tours
lacno sa tam da zohnať ubytovanie na privátoch ... lenže čio je lacné, to "má háčik", teda tam nie je skoro žiadne vyžitie, je to daleko od mora, za frekventovanou cestou, na kopci a podobne.
Navyše su apartmany bez stravy a ja variť nechcem. Stravovať sa v reštaurácii je s deťmi trošku problem a asi by to vyšlo aj dosť draho.
Zisťovali sme napr. apartmany v Baške, tak tie, čo boli na dobrom mieste boli drahé... so stravou v reštaurácii to vyšlo drahšie ako hotel a nemali by sme také služby.
Ale su ludia, čo vyslovene chcú variť, alebo chcú súkromie a im to vyhovuje. Možno aj vam s 3 deťmi by skor vyhovovalo na súkromí, alebo vo väčšom apartmane.

neviem, aké maš asi tak požiadavky, teda čo by si chcela
my hladáme pozvolný vstup do mora, polpenziu a aspon nejaké vyžitie pre detičky... nejaké luxusné ubytovanie nepotrebujeme
najviac sa mi páčilo v Baške na ostrove Krk, hotel Corinthia ... bolo tam fantasticky, len je to už pre nás pridrahé, lebo dcera by už platila

tento rok ideme sem http://www.ckvt.sk/chorvatsko/severna-d ... k-solaris/
tiež je tam vyžitie pre deti a dokonca aj piesočnatá pláž

pekné pláže su v okolí Zadaru v mestečku Nin, v Sv Filip a Jakov, a dedinke Turanj, tam by som šla v pohode.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od babatka » Pon Apr 05, 2010 10:43 am

Ďakujem za tipy :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od lubiva » Pon Apr 05, 2010 11:35 am

V sv. Filipe a Jakove som bola, ale neodporucala by som to pre deti, je tam kamenista plaz, sice na malom kusku cca 20 m bol aj piesok, ale tam bolo natlacenych kopec rodin s detmi, nebolo sa kde hnut. Rano ked sme si dali deku na zem a isli do mora, tak viac sme sa k nej nedostali, lebo by sme museli slapat ludom po hlavach. :lol: Pri tej piesocnej plazi je ako tak dobry pristup do mora - lebo je to robene pre deti, ale inde sa skakalo z betonoveho murika do vody. Ja osobne uz do Chorvatska nepojdem. Presla som uz vela destinacii, ale takuto hroznu som zazila len tu. Je tam vela kempov a vecer plna promenadka ludi. Nieco strasne. Nechcem odradzovat, ale neodporucam. Nam tiez vychvalili, aka super plaz, ale nie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Ned Feb 21, 2010 6:15 pm

od martinka74 » Pon Apr 05, 2010 11:42 am

Ja som bola v Chorvatsku tiez len raz prvy a posledny nikdy viac.Drahota,ziadne sluzby,o nicom plaze.Hroza.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Pon Apr 05, 2010 8:48 pm

Čo človek - to názor ... ja som bola už aj v Egypte, v Grecku, v Španielsku, vo Francuzsku, dokonca pri mori aj v Dánsku (aj tam sa da kúpať v mori, ak máte velkéééé šťastie :lol: ) .... ale nam zasa nevyhovuju pieskové pláže, piesok všade, ešte aj medzi zubami :roll:

Navyše, aj v Chorvátsku su krásne pláže, nielen betonove móla, treba hladať a porovnávať, čítať recenzie. Ale je pravda, že je tam vela skalnatých, pre deti nevhodných pláží, hlavne pri súkromných apartmánoch, kde nie su upravované pláže. Pri hoteloch je to lepšie, teda hlavne tam, kde už stihli rekonštruovať.

Problem je v tom, že v našich cestovkách ABSOLUTNE nevedia poradiť, akoby tam ani nikdy neboli :roll: Teraz už robím tak, že si vyberieme rok dopredu destináciu, po ceste domov sa zastavujeme a pozeráme, kde to ako vyzerá.

Mne osobne sa naviac páčila pláž v Baške na ostrove Krk. Na pláži su drobné okruhliačiky, v mori hned piesok, žiadne balvany ani ostré skaly :D Najhoršie to bolo zasa na Istrii, ktorá je velmi skalnatá a pre deti nevhodná. A tiež sa mi nepáčilo vo Vodiciach, kde pred hotelom to bolo o ničom, na pláž sme chodili asi pol kilometra a večer to bolo v meste strašne natrieskané, je to velmi rušné stredisko.

Čo sa týka dražoby ... tento rok nas vyšiel light all inclusive 1011€ na 4-člennú rodinu. Na cestu rátame ešte asi 200€ + niečo na vreckové - ale to nebude vela, ked mame celodennú stravu. Minulý rok sme mali lacnejšie ubytovanie, minuli sme ani nie 1000€. A nešetrili sme, mali sme aj kavu, zmrzliny, večer Pina Colady, deti tramplíny, motorky, tobogany ...
Letecká dovolenka pre 4-čelnnú rodinu som pod 2200€ nenašla ... a to bol len hotel v Bulharsku s ranajkami ... Takže letecky až ked detičky odrastú a pojdeme s mužíčkom sami dvaja.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Pieskové pláže v HR

od sandras » Pon Apr 05, 2010 9:24 pm

Pieskové pláže v HR:
Trincel (Pag)
Pláž Sveti Duh (Pag)
Sabusa, Jelenica a Kostanj (ostrov Ugljan, Kukljica)
Plaže ostrova Susak
Plaže v oblasti mesta Nin
Saldun zátoka (Čiovo pri Splite)
Saharun (Dugi Otok)
Pláž Mlaska (Hvar)
Pláže Stoncica a Zaglav (ostrov Vis)
Lumbarda (Korcula)
Pláže omišskej riviéry
Trstenica (Orebic, Peljesac)
Prapratno (Ston, Peljesac)
Zátoka Saplunara (Mljet)
Zátoka Šunj (ostrov Lopud)
Slanica (ostrov Murter)
Klimno zátoka (ostrov Krk)
Rajska plaza, nazývaná aj pláž San Marino (Lopar, ostrov Rab)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od janka97 » Uto Apr 06, 2010 9:52 am

Ahojky my sme boli minulý rok prvý krát tiež autom v chorvátsku. Malá mala 1,5 roka a syn 4roky. tiež sme šli o ôsmej večer aby deti prespali, len nm to nejako nevyšlo keď zaspal malý syn dcérka bola hore a opačne takže sa navzájom budili :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ale ináč žiadne vresky ani nič podobné cesta tam v poho, ale domov sme šli doobeda a to bolo niečo strašné malá nechcela v sedačke sedieť ani za svet keď som ju tam posadila strašne plakala, takže som si ju dala na kolená a tak sme sa zapásali obydve spolu, viem že sa to nesmie, ale bolo to už na nevydržanie a poznám aj rodiny čo sklopia sedačky a deti sa tam celú cestu gúlajú a hrajú :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Čo sa týka miesta boli sme v takom mestečku Povljana nebolo to najhoršie ale viem si predstaviť aj lepšie pláž tam bola piesková . Ubytko sme nemali ale našli sme perfektný privát fakt všetko čistučké krásna terasa výhľad proste super. Ale viacej by som sa asivybrala na iné miesto :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od sandras » Uto Apr 06, 2010 10:59 am

my sme kupili teraz deckám DVD prehrávač do auta, tak nabalíme oblúbené rozprávky a hadam vydržia. Naše deti su zvyknuté jazdiť v aute, take cesty do 100 - 150 km zvládaju bežne. V aute si zvykneme spievať, rozprávame hádanky, alebo syn sleduje premávku

Späť z CHorvátska chodievame v čase popoludnajšieho spánku ... kym malý spí cestujeme, potom sa niekde zastavíme, necháme deti vybehať, zájdeme si niekde na večeru a potom už ideme v kuse. Domov prídeme zvyčajne okolo 3:00 - 4:00 nadránom.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

chorvatsko

od maladada » Uto Apr 06, 2010 10:22 pm

No mna by zaujimalo na ako dlho chodievate na dovolenku do Chorvatska,staci 1 tyzden alebo je to malo:cesta autom je dost unavna a tak clovek si asi ani nestihne poriadne oddychnut.striedate sa v jazde autom,alebo soferuje len jeden?
Uvitam kazde dobre info a radu.a pri vlastnom stravovani co si treba vziat so sebou a co sa da kupit aj tam za normalne ceny? vdaka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 1:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť