Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Móda - Drahé dotykové telefóny: Áno či NIE?

Drahé dotykové telefóny: Áno či NIE?

od disha11 » Pia Mar 13, 2015 9:24 am

Až donedávna som bola zástancom klasických telefónov, ktoré sa zmestili všade a boli ľahké. No pred nedávnom som dostala jeden dotykový, tak som ho vyskúšala, nie je to žiadna tehla, ale menší dotykový telefón a celkom sa mi páči. Keďže nebol môj, tak som si objednala iný, ktorý vôbec nebol drahý a hádam mi poslúži :) Nie som zástancom toho, aby som si kupovala obrovitánsky mobil s foťákm vpredu aj vzadu za 200 či 300 eur. Myslím, že sa tie peniaze sa dá kúpiť niečo oveľa praktickejšie :) Čo vy na to? Aký máte na to názor vy????
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Drahé dotykové telefóny: Áno či NIE?

od sandras » Pia Mar 13, 2015 5:26 pm

mám názor, že velmi záleží na tom, čo na tom mobile človek chce (a vie) robiť
ja mám dotykovu 4. rok, za ten čas som si na to zvykla tak, že zdaleka ju nepoužívam len na telefonovanie, ale používam viaceré aplikácie (napr. dopravný servis, appku od aliexpress na nakupovanie, appku na sledovanie zásielok, nejaké hudobné rádiá...), mám v nom nastavený mail, pretože mám teleworkingovú prácu a teda musím na maily často rýchlo reagovať, občas si prezerám aj internetové stránky v mobile (napr. stav účtu v banke, cestovný poriadok, počasie, aktuality...), často fotím, robím malé videá detí ... takže moj 2-ročný Sony už mi prestáva stačiť.
Na začiatok to človek určite nevyužije naplno, kým sa naučí, čo všetko tá mobilná vecička dokáže, tak stačí snáď aj menší a jednoduchší typ. No časom sama vidíš, že "tehla" nie je len pre image...

Ja som za moj mobil dala len 75 eur a platím si paušál, takže nič predražené nemám. Paušál mám nastavený tak, že ho akurát tak pretelefonujem a využijem mobilné dáta. Mať dotykovku bez internetu v mobile pre mňa nemá význam.
Chcela by som Samsung S4 alebo S5 mini, no je to dosť drahé pre mňa, tak uvidím, či by mi operátor vedel dať na to ponuku.

Do laciny typu Prestigio by som nešla, potom to mrzne a nemá to tie funkcie, ktoré človek očakáva (robí zlé fotky, alebo je pomalý...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Drahé dotykové telefóny: Áno či NIE?

od terez254 » Pia Mar 13, 2015 5:35 pm

je dolezite na co chce clovek ten mobil vyuzivat. ak ho vyuzivas len na sms-ky a volanie, myslim si, ze je zbytocne don investovat vysoku sumu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Drahé dotykové telefóny: Áno či NIE?

od disha11 » Pia Mar 13, 2015 5:46 pm

s tým úplne súhlasím :) Ja som nenáročný používateľ, takže toho veľmi veľa nepotrebujem, doma si zvyknem cez wifi prezerať aj ja emaily, spotrebu paušálu a podobne. Na fotenie mám úplne nový foťák, taký praktický, takže fotím s ním všetko a fotí skvele, takže v mobile úplne skvelý foťák nepotrebujem. Ako píšete závisí od toho,čo človek chce, ale aj tak by som nešla cez 100, ak by som mala kupovať mobil.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Drahé dotykové telefóny: Áno či NIE?

od terez254 » Pia Mar 13, 2015 6:23 pm

Ja by som tiez urcite velku sumu do mobilu neinvestovala. ja nepotrebujem ani internt v mobile, nie som ten typ cloveka, ktory len hladi do mobilu a bud sms-kuje, je na facebooku a chatuje alebo podobne. telefon mam vyhradne na telefonovanie a sms-ky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Drahé dotykové telefóny: Áno či NIE?

od disha11 » Pia Mar 13, 2015 6:46 pm

ja mám presne taká istý názor a mobil tiež používam na telefonovanie a sms :) To úplne stačí
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Drahé dotykové telefóny: Áno či NIE?

od sandras » Pia Mar 13, 2015 10:52 pm

disha11 píše:s tým úplne súhlasím :) Ja som nenáročný používateľ, takže toho veľmi veľa nepotrebujem, doma si zvyknem cez wifi prezerať aj ja emaily, spotrebu paušálu a podobne. Na fotenie mám úplne nový foťák, taký praktický, takže fotím s ním všetko a fotí skvele, takže v mobile úplne skvelý foťák nepotrebujem. Ako píšete závisí od toho,čo človek chce, ale aj tak by som nešla cez 100, ak by som mala kupovať mobil.


ale to ho musíš vždy mať extra so sebou ... s mobilom môžem fotiť stále, hocikedy ma napadne
samozrejme, máme aj foťák, ktorý urobí krajšie fotky, ako sú z mobilu, no ten beriem len ak vopred viem, že budeme fotografovať (výlety, dovolenky, oslavy ...)
inak, nie som ten typ, že nacvakám 200 fotiek denne, ale občas sa to hodí ak aj mobil vie urobiť obstojnú fotku. Občas si potrebujem odfotiť aj nejaký dokument (napr zmenu na nástenke v práci, nejaký nový harmonogram, oznam...)

pôvodne som si tiež myslela, že načo mi to je, že ved aj tak len telefonujem (ani tie SMS nezvyknem často posielať) ale postupne využívam tých funkcií viac a tom prípade človek ocení lepší model

netreba mi velký, s extra velkou obrazovkou, skor aby to nemrzlo pri každom pripojení k internetu... preto chcem moje Sony vymeniť... Našla som si teraz Samsung k paušálu za 30€
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Drahé dotykové telefóny: Áno či NIE?

od disha11 » Pia Mar 13, 2015 11:04 pm

Ja som mala donedávna Nokiu C2-01 a tá veru robila lepšie fotky ako niektoré tie smartfóny, hoci tým drahším sa iste nevyrovnala. Ja mobilom fotím zriedkakedy a ak už fotím, tak si vždy fotku viem hodiť do pc a upraviť tak, aby bola fajn, no nie vždy sa to dá :) Ja sa veľmi v týchto v technických veciach nevyznám, tak si vždy nechám poradiť :) Je to samozrejme individuálne na čo mobil využívame a každý má aj iné nároky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť