Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Febrilne krce

od janka97 » Štv Apr 22, 2010 9:30 am

inguli píše:janka podla mna prazienkova nepisala v zlom :wink: a samozrejme to ani nemoze poznat ake to je ked jej im sa to este nestalo ona skor podla mna opisovala to ako sa pri "normalnej"horucke postupuje a ja tiez :wink:
ja som si aj ked tam nenapisala ale myslela ze tam asi skor treba zasiahnut teda znizit horucku


Inguli ja som to ani v zlom nezobrala, len som chcela popísať ako to je keď neieš čo máš robiť s tým dieťatkom tak každá maminka určite aby tomuto predišla by to robila tak aako ja - my ktoré sme to už zažili. ja som sa stretla s názorom, že až moc sledujem či nemá teplotu a načo hneď dávam sirupy od horúčky, ale radšej sa budem snažiť predísť vysokým teplotám ako potom volať záchranku a zase byť týždeň hospitalizovaná v nemocnici s dieťaťom.
Nechcela som sa nikoho dotknúť ani som ten príspevok nevzala v zlom, len som chcela poukázať na to že aj maminka ktorá toto nepozná a nedajbože keby sa im to stalo podľa mňa by to tiež riešila ako my maminky ktoré to poznáme :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od danabr » Štv Apr 22, 2010 5:35 pm

suhlasim s jankou97,ten kto to nezažil,nevie o čom je reč :oops: ,je to najhoršia vec na svete,ked vam dietatko leži na rukacha modraje,radšej to nerozpisujem dalej,ja som hystericka už pri 37,5 C,a davam sirup a diazepan...a keby som brala važne ,čo napisala myslim prazienkova /nič v zlom/ :lol: ,že teplotami sa buduje imunita a netreba to hned zražat,tak moj maly by teoreticky už nemal byt NIKDY chory,mali sme krče 2X a neprajem vam to zažit maminky,prajem vam a detičkam veeela zdravička :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od prazienkova » Štv Apr 22, 2010 9:17 pm

Beriem vaše názory a verím, že strach z už prežitej situácie vás núti jej predchádzať. Chválabohu som ja krče nezažila, ale mala som z nich obavy a dávala som preventívne diazepam tiež. Ten názor, čo som prezentovala, som počula len nedávno od istej klinickej homeopatky. Nemusí sa s ním každý stotožniť, aj ja to zatiaľ ešte spracúvam a v konkrétnej situácii sa zariadim tak, ako budem vedieť. Možno aj po starom :roll: s diazepamom a čípkom.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od inguli » Štv Apr 22, 2010 9:44 pm

co sa tyka toho co ten homeopatik povedal je presne tak ako si pisala :wink: len iny postup je ked su tie krce ...ja robim tak ako som pisala kedze mi krce nemavame ale teploty ano...a nezrazam hned..
a to co pisala danabr...ze horucka buduje imunitu je uz trochu vytocene ...a ak by to tak bolo zeby nemali byt chore deti potom uz....tak to by bolo mooooc jednoduche na svete nie? :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od danabr » Pia Apr 23, 2010 1:01 pm

No inguli prepač,ale asi som ta moc nepochopila,čo je vytočene ??? povedala som si iba svoj nazor,ak si ty vytočena,tak sem nepiš ,ja poznam bohužial febril.krče,viem o čom pišem,tak sorry nechapem tvoje postrehy, :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od inguli » Pia Apr 23, 2010 1:08 pm

danabr píše:No inguli prepač,ale asi som ta moc nepochopila,čo je vytočene ??? povedala som si iba svoj nazor,ak si ty vytočena,tak sem nepiš ,ja poznam bohužial febril.krče,viem o čom pišem,tak sorry nechapem tvoje postrehy, :?


prosim? :shock: :roll: vytocena?a kvoli comu...som sa musela zasmiat prepac...ja som tiez len svoj nazor pisala tak neviem co ti nesedi na mne... :roll: nevadi pekny den


inak si pisala citujem.... čo napisala myslim prazienkova /nič v zlom/ Laughing ,že teplotami sa buduje imunita a netreba to hned zražat,tak moj maly by teoreticky už nemal byt NIKDY chory
nato som reagovala ...ale mohla som aj tak...ach to by bol svet jednoduchy pre nas maminy keby to takto fungovalo...
takze len tolko a inymi slovamy aby si rozumela...neviem co je natom take zle :idea:
Naposledy upravil inguli dňa Pia Apr 23, 2010 1:13 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od danabr » Pia Apr 23, 2010 1:11 pm

ani mne nevadi pekny den :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od inguli » Pia Apr 23, 2010 1:15 pm

danabr píše:ani mne nevadi pekny den :roll:


si zlata fakt taku pani som tu este nestretla urobila som ti nieco alebo co sa stalo? :roll:
Naposledy upravil inguli dňa Pia Apr 23, 2010 1:19 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od danabr » Pia Apr 23, 2010 1:19 pm

inguli nechajte, tak asi sme si neporozumeli ,aj to sa stava,naozaj prajem pekny den...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od inguli » Pia Apr 23, 2010 1:21 pm

danabr píše:inguli nechajte, tak asi sme si neporozumeli ,aj to sa stava,naozaj prajem pekny den...


no dobre lebo som nic zle nepisala a reagovla si dost podrazdene..len je to tym mozno ze som mad.a slovensky sa mi pise tazsie ale aj tak sa zapojim vzdy vsade :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od janka97 » Pia Apr 23, 2010 9:13 pm

inguli píše:
danabr píše:inguli nechajte, tak asi sme si neporozumeli ,aj to sa stava,naozaj prajem pekny den...


no dobre lebo som nic zle nepisala a reagovla si dost podrazdene..len je to tym mozno ze som mad.a slovensky sa mi pise tazsie ale aj tak sa zapojim vzdy vsade :lol: :wink:


Babenky hlavne že ste si to vydiskutovali, niekedy sa ťažšie niečo píše ako to vysvetliť slovami, tak nahodíme úsmev :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od vedejova » Štv Máj 27, 2010 2:26 pm

zuzana171717 píše:A co robite ked to pride? Nam kazali len drzat zaklonenu hlavu.To staci??? Lebo Jurko nedychal ked sa to stalo a omodral :shock:


Ak budete držať zaklonenú hlavu, zapadne mu jazyk a zadusí sa, nám sa to stalo keď mal syn 1 rok, syn mal vysokú teplotu, keď som ho držala mal zaklonenú hlavu, začal sa dusiť jazykom hneď som ho obrátila do polohy, ako keď sa začne niečím dusiť jemne mu hlava nižšie ako telo, dnes má 5 rokov, každú chorobu sme prežili obrovskými horúčkami, a diazepanom, Diazeman sme mali dávať pri teplote nad 38 supňov, no mám teplota stúpla do polhodiny o 2stupne, takže ja som nečakala a diazepam som dávala nad 37,7stupňov. Dnes by som dieťatko dala do stabilizovanej polohy a volala záchranku, ale striktne povedala že je vo febrilnom krči, lebo aj s tým som si užila svoje, dieťa mi malo 40 horúčky a ja som telefonovala 10min so múdrou spojovatelkou, ktorá chcela vedieť aj číslo topánok, a nevadilo jej že moje dieťa može zomrieť. My sme takto skončili s vysokými horúčkami v nemocnici 3krát a pomohli iba chaladené infúzky v nemocnici. Febrilné krče neriešte nikdy doma, treba po nich vždy aj neurologické vyšetrenie. Iva.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od vedejova » Štv Máj 27, 2010 2:29 pm

nanaaa píše:Baby a je ten Diazepam len na predpis?


Diazemam je na predpis, ale ak by si ho chcela pre istotu, určite ti rektálny pre prvú pomoc poskytne aj tvoj lekár v detskej ambulancii.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od vedejova » Štv Máj 27, 2010 2:30 pm

nanaaa píše:Ja mám z takýchto vecí strašný strach.Mne sa malý dusil minulý týždeň, dostaly sme laringytídu.Bol to des.


Je to v poriadku, že máte strach ale preventívne sa dávať nesmie lebo je to tiež liek, ktrorý treba podať len keď sú febrilné krče v anamnéze.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od vedejova » Štv Máj 27, 2010 4:34 pm

A ešte sa chcem spýtať, popri synových nezrazitelých horúčkach mal syn aj zníženú vírusovú aj bakterialnu imunitu, takže naše nezrazitelné horúčky si dávam do súvisu aj s tou imunitou, inak maminky chcem sa opýtať či sa vám to potvrdilo, že ste niektorá s dieťatkom absolvovali aj krvné vyšetrenia na imunitu a mali ste ju zníženú. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť