Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - fenistil kvapky

fenistil kvapky

od inguli » Sob Jan 02, 2010 9:43 pm

Ahojte :)teraz som citala o nich davam ich treti den ale len vecer malemu...mame natchu a kaslal a aby kludne spal lenze on spinka od toho do 1ej v noci ...co sa nam este nestalo odkedy "sme" dokedy sa to moze pouzivat? len tak na lepsi spanok sa tie kvapky nesmu davat ze?kamaratka vraj da obcas aby lepsie spala mala ale tie kvapky sa mi nezdaju byt take ako napr homeopaticke ten sirup relax ale ten nam nepomohol...mate skusenost alebo viete niekto o tom viac?dakujem za rady krasne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Sob Jan 02, 2010 11:12 pm

ahoj, Fenistil je antihistaminikum, dáva sa proti alergii a určite by sa nemal používať len tak. Všetky antihistaminiká maju utlmovací účinok, teda dieťa lepšie spí. Okrem toho znižuje tvorbu hlienov a aj nám ho lekárka dávala pri dlhodobom kašli, aj ked si nebola istá, že ide o alergiu. Teraz nam dava Aerius (ale syn je alergik a ma aj potravinovú intoleranciu, takže to dávame ak má koprivku alebo iné prejavy alergie).
Alergici to možu užívať aj dlhodobo. Fenistil skutočne nie je niečo ako homeopatikum, ktorý sa može podávať len tak, ved je len na predpis. A ani tie homeopatiká by som dieťaťu nedávala bez porady u lekára.

tu je príbalový leták, ak nemáš http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/ ... k-pil.html
spavosť je tam uvádzaná ako častý vedlajší účinok :wink: aj na násho malého tak pôsobí
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Jan 02, 2010 11:29 pm

ano ja som asi vyhodila pribalovy neviem ..ale sme to uz uzivali ked sme prekonavali 6 chorobu ale ver mi nespal a teraz som prekvapena ze kludne spi
je mnohoookrat cez noc hore a teraz nic
no a urcite sa radim aj s lekarkou potom len je vikend a nechcela som ju rusit na mobil tak som s vas spytala:)
diky za radu pekne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Sob Jan 02, 2010 11:49 pm

ja ho tiež dam synovi, ked je moc zahlienený, kym sa dostaneme k lekárke :wink: ... moje deti zásadne ochorejú v piatok večer :roll: ked sa k lekárke nedá hned ísť. Naša Dr. ho predpísala priamo jemu. Mam ho doma stále, malý mava koprivku, ešte presne nevieme, na čo je alergický, potvrdillo sa zatial len kravské mlieko a soja.

Chvalabohu, že sa vyspinká, rýchlejšie mu to prejde. Prajem skoré uzdravenie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od adrykaa » Ned Jan 03, 2010 1:01 am

My mame starsiu dceru alergicku a tiez ho uziva s prestavkami ale uz dost dlho.My ho berieme v lete aj tri mesiace v kuse ale tiez sme boli upozorneni na to ze tento liek musi odporucit lekar pretoze vraj moze byt pre niektore deti nebezpecny. :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:26 pm

od inguli » Ned Jan 03, 2010 11:01 am

sandras tak to mi ver ze aj mi teraz mal horucku 26ho vysoku a potom nic a 31ho zacal kaslat a mat natchu a dr su doma :( vzdy tak aj my

adrykaa ano aj ja si myslim vy mate preco uzivat tie kvapky keze mate alergiu no my sme len kvoli natche a kaslaniu tak dnes mu uz nedam lebo ako pises aj ty aj ja si myslim ze to neni dobre ...tak radsej nadalej nespim len asi ani on :wink: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od adrykaa » Pon Jan 04, 2010 1:58 pm

My sme tie kvapky dostali prvy krat ked sme mali asi mesiac a boli sme na pohotovosti kvoli tomu ze sa mala vyhadzala,chuda mala to vtedy strasne.Vtedy nam dr.dala tie kvapky s tym ze nic ine s cim by ju to tak nesvrbelo nie je,ale,ze"radsej nespite pretoze moze prestat dychat kvoli tym kvapkam".To bola priserna noc :roll: nastastie na druhy den to uz bolo lepsie a to uz bol pondelok a nasa doktorka nam dala nejake slabsie :) Ale ani nam ich nenechava dlhsie ako max 2 az 3 mesiace. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:26 pm

od sandras » Pon Jan 04, 2010 2:07 pm

my vieme z čoho sa osypáva, takže radšej držíme dietu
lenže problem je v tom, že občas je soja zamiešaná do vecí, kde by to človek vôbec neočakával (pchaju to svinstvo všade :evil: ), takže občas sa osype, ked napr. v školke rodičia v dobrej viere donesú sladkosť na meniny, narodeniny. Teraz mu to už učitelky nedávaju, no stalo sa...
A vtedy sa osype zvyčajne počas spánku v noci a do rana sa škriabe :( Tak vtedy mu radšej tie kvapky dám. A s tými vyrážkami zvyčajne býva spojené aj zahlienenie.

Pri dcere nam Fenistil kvapky davala lekárka bežne pri nachladnutí... potom mi povedala známa alergologička, že by to bežní lekári vôbec nemali bez vyšetrení predpisovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Jan 04, 2010 2:08 pm

no ja som mu uz teraz v noci nedala ..a sme ani nespali hrali sme sa o 12 na zemi v spalni tam mame taky kutik detsky:))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť