Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - imunita-čo sa vám osvedčilo?

od danabr » Sob Jan 23, 2010 10:30 pm

No marianka ja nesedim doma a nehompalam nohami,som 3 mes. na urade prace po materskej,a niesom mladunka mam 35 r.,2 deti,takže ružove okuliare už davno nenosim,ale deti su u mna na prvom mieste!!! A ak by som bola v takej situacii ako marianna,striedala by som sa s manželom,ako to robi moja znama,tiež na MD,ona robi doobeda a on poobede ,ich dieta ma 2 roky a NEMUSI do jasiel,takže da sa to aj takto...JA SOM SI LEN MYSLELA,žE AK NIEKTO PODNIKA NEMUSI TO ROBIT NA UKOR DETI...a tie si to odnesu na zdravi,a vobec ma nemusite chapat,je to iba moj nazor,na Slovensku sa už nemožu vyjadrovat vlastne nazory ?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od mariana74 » Sob Jan 23, 2010 10:35 pm

danabr píše:No marianka ja nesedim doma a nehompalam nohami,som 3 mes. na urade prace po materskej,a niesom mladunka mam 35 r.,2 deti,takže ružove okuliare už davno nenosim,ale deti su u mna na prvom mieste!!! A ak by som bola v takej situacii ako marianna,striedala by som sa s manželom,ako to robi moja znama,tiež na MD,ona robi doobeda a on poobede ,ich dieta ma 2 roky a NEMUSI do jasiel,takže da sa to aj takto...JA SOM SI LEN MYSLELA,žE AK NIEKTO PODNIKA NEMUSI TO ROBIT NA UKOR DETI...a tie si to odnesu na zdravi,a vobec ma nemusite chapat,je to iba moj nazor,na Slovensku sa už nemožu vyjadrovat vlastne nazory ?


takto to riešime počas jeho choroby,ale môžem povedať ,že trpí vzťah ,nakoľko sa striedame vo dverách
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Jan 23, 2010 10:37 pm

na Slovensku sa už nemožu vyjadrovat vlastne nazory ?

aj to bool len nazor co som ja pisala a vidite urazila ste sa ...ved som vam pekne pisala ze nemyslim to v zlom .. :(
a to ze ste moooozno mladunka neznamenalo to ze by ste mala mat potom este ruzove okuliare
ale ste mlada kedze ja mam tiez tak a dve deticky ...a ja sa citim byt mlada este :wink:
a neberiem vas nazor a nechcem sa vadit takze nereagujem uz radsej idem spat :roll: dobru nocku
Naposledy upravil inguli dňa Sob Jan 23, 2010 10:38 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od danabr » Sob Jan 23, 2010 10:37 pm

ja som pisala,že trpi vztah ? :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od danabr » Sob Jan 23, 2010 10:39 pm

ja som vedela,že už nemam chodit na tieto diskusie,tak sorry kočky podnikatelky a mladuchy ,kecajte dalej ... :P :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od inguli » Sob Jan 23, 2010 10:45 pm

danabr píše:ja som vedela,že už nemam chodit na tieto diskusie,tak sorry kočky podnikatelky a mladuchy ,kecajte dalej ... :P :P :P


:shock: :shock: nehnevajte sa ale vy ani humor nemate? ved som tam dala smajlik prave preto aby som vam naznacila ze sme obidve mlade :wink: :wink: :wink: :wink: :roll: :roll: :roll: :roll: no zbohom niet pomoci viem ze cez sms a taketo pisanie clovek do tvare nevidi ale snad moze vycitit ze z druhej strany ide ani neviem ako to napisat normalna komunikacia a ziadne hadky ..no marianke som znicila temu teraz..papa majte sa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od mariana74 » Sob Jan 23, 2010 11:06 pm

inguli píše:
danabr píše:ja som vedela,že už nemam chodit na tieto diskusie,tak sorry kočky podnikatelky a mladuchy ,kecajte dalej ... :P :P :P


:shock: :shock: nehnevajte sa ale vy ani humor nemate? ved som tam dala smajlik prave preto aby som vam naznacila ze sme obidve mlade :wink: :wink: :wink: :wink: :roll: :roll: :roll: :roll: no zbohom niet pomoci viem ze cez sms a taketo pisanie clovek do tvare nevidi ale snad moze vycitit ze z druhej strany ide ani neviem ako to napisat normalna komunikacia a ziadne hadky ..no marianke som znicila temu teraz..papa majte sa


ani to nerieš,je to fakt vec názoru a rodinných pomerov.pani písala ,že je na úrade,tak by som ju chcela vidieť vyžiť z príspevku,lebo na podporu nemá nárok.a nikdy nehovor nikdy,možno bude o pár mesiacov podnikať tiež.....
a ja to tiež možno skončím,ak si to bude jeho zdravotný stav vyžadovať.uvidím čo povie homeopatička,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Jan 23, 2010 11:44 pm

fakt nikdy nehovor nikdy ... ja som sa tiež zaprisahávala, že so synom budem do 3 rokov doma ... a nakoniec bol v 2,5 roku v školke a tu sme. Niekedy človeka okolnosti dotlačia ( u nás nemožnosť prijímať do školky detičky počas školského roka ... blbý SK system :roll: ). Takže mala som na výber - bud ho dam v 2,5 roku do školky, alebo si dam vo februári výstup z práce, ktorá ma baví a mám ju "istú". Takže čo by ste si vybrali vy?

Samozrejme, ak by išlo o malého zdravie, ostanem doma a je mi všetko jedno (práca, peniaze) ... no bežné školkárske soplíky snád zvládneme :wink: Mariana, vy snáď tiež, podla toho čo píšeš, nie je to nič dramatické... držím palce malému v jasličkách a tebe v podnikaní.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martinka74 » Ned Jan 24, 2010 9:47 am

sandras píše:fakt nikdy nehovor nikdy ... ja som sa tiež zaprisahávala, že so synom budem do 3 rokov doma ... a nakoniec bol v 2,5 roku v školke a tu sme. Niekedy človeka okolnosti dotlačia ( u nás nemožnosť prijímať do školky detičky počas školského roka ... blbý SK system :roll: ). Takže mala som na výber - bud ho dam v 2,5 roku do školky, alebo si dam vo februári výstup z práce, ktorá ma baví a mám ju "istú". Takže čo by ste si vybrali vy?

Samozrejme, ak by išlo o malého zdravie, ostanem doma a je mi všetko jedno (práca, peniaze) ... no bežné školkárske soplíky snád zvládneme :wink: Mariana, vy snáď tiež, podla toho čo píšeš, nie je to nič dramatické... držím palce malému v jasličkách a tebe v podnikaní.


ahoj,no mna caka nieco podobne a tiez neviem ako to bude.Maly bude mat 3 roky vo february,samozrejme o rok a do skolky beru v septb. a pani v skolke povedala,ze skor deti neberu.lebo im stat za to neplati.Neviem co teraz,neda sa napr. v praci poziadat o neplatene volno alebo nieco podobne,tiez by som v tejto dobe nerada prisla o pracu,aj ked este nie je iste,ci firma prezije dalsi rok.pracujem v reklame a ta je prva na odstrel.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Jan 24, 2010 10:13 am

u nás berú detičky do školky od 2 rokov, maju na to vybavenú výnimku, lebo toto je menšie mesto a jasličky nam tu zrušili. Ale školky na to musí mať vytvorené materiálno-technické podmienky, napr. u nás je v triede o 1 učitelku viac, maju malé postieľky a tak.

V tvojom prípade možeš urobiť to, že požiadaš v práci o neplatené volno (ale nemusia ti ho dať, je to dobrá vola zamestnávatela), pojdeš na UPSVaR, SP a ZP a nahlásiš, že sa celodenne staráš o dieťa do 6 rokov a oni ti zaplatia odvody (tzv. Predlžená meterská).
Alebo 2. možnosť - pozháňať si na toho pol roka opatrovatelku, alebo poprosiť niekoho z rodiny

treba si rozmyslieť, čo sa ti viac oplatí ... ak dobre zarobíš, potom asi tá opatrovatelka

Ja mám tiež februárča
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martinka74 » Ned Jan 24, 2010 10:25 am

Dakujem za radu,my sme mensi kolektiv a mame dobre vztahy,takze to volno by sa mozno dalo.Nezarabam tak dobre,aby sa mi oplatili sukromne jasle alebo opatrovatelka,ale mam tu pracu rada,tak neviem.Skusim este zavolat do tej skolky a ponuknut popripade nejake sponzorske .Mozno sa im uvolni nejake miesto a spravia vynimku.Je to dost hlupy system,podla mna by mali brat do skolky aspon 2x rocne.Vy uz mate asi teraz 3rocky,vsak?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Jan 24, 2010 11:44 am

naš malý bude mať 3 roky o mesiac ... ja pracujem už od augsta a od septembra 2009 je školkár.

Vo výhlaške je, že školky môže prijímať deti aj v priebehu roka, ale dotácie na deti dávaju podla stavu k 15.9. príslušného škol. roka (povedala naša riaditelka v školke), takže oni síce dieťa môžu vziať, ale dotácie naň nedostanú ... takže v praxi to funguje tak, že radšej doplnia kapacitu školky v septembri aj deťmi nepracujúcich mamičiek a v priebehu roka berú len ak sa uvolní miesto (napr. sa niekto odsťahuje a dieťa odhlási).
No sú aj také školky, kde berú aj počas roka, záleží od toho, ako sú naplnené.

Teraz na jar si nezabudni dať prihlášku do školky, dávaju sa tuším už teraz do marca-apríla pre další škol. rok. Može sa aj to stať, že sa im uvloní miesto a vezmú ti ho aj počas roka (hlavne ak dáš to sponzorské :wink: ), ale tú prihlášku tam musia mať :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martinka74 » Ned Jan 24, 2010 12:09 pm

Dakujem,mam to v plane.No uvidime,ale kazdopadne planujem s drobcom ostat doma 3 roky.Je uzastny a ja si ho hrozne vychutnavam.A ked to vsetko preratam,tak si mi do prace nastupit pred skoncenim materskej urcite neoplati.Tak Vam zelame vsetko najlepsie k bliziacim sa narodeninam a este raz dakujem za rady.Peknu nedelu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od martuskab » Ned Jan 24, 2010 4:21 pm

Vždy keď som si čítala túto diskusiu,rozmýšlala som ,čo som dávala najstaršiemu synovi keď začal chodiť do škôlky.
Bol týždeň v škôlke a dva doma.
Nevedela som si spomenuť ako sa to volalo a dnes ma to napadlo. Bola to echinacea. My sme kupovali také kvapky...bolo to síce pred 10 rokmi,ale skús sa opýtať v lekárni,či sa to ešte vyrába a či to môžu aj také malé detičky ako je tvoje.
Nám to veľmi pomohlo a imunita sa posilnila-samo ,že sme jedli aj veľa ovocia a zeleniny. :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od mariana74 » Ned Jan 24, 2010 9:23 pm

vďaka babenky za všetky rady,ak niekoho niečo napadne napíšte,vyskúšam.zajtra po dvoch týždňoch nastupuje,tak uvidím do kedy vydrží.k tej homeopatičke ideme až 2.2.,tak uvidím či vydrží do vtedy zdravý.je veľmi uznávaná ,tak uvidíme.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť