Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - imunita-čo sa vám osvedčilo?

od inguli » Ned Jan 24, 2010 9:53 pm

spytaj sa ju na infant dophilus...je to homeopatikum musi to byt v chladnicke my sme to brali kazdy den do jedla sa moze dat 1 cajova lyzicka alebo do hocicoho ...mliecka caju..je to probiotikum a posilnuje imunitu...nam ju poradila drka nasa ked maly bral atbiotika a edla toho sme to brali ale moze to brat v kuse po case kamaratka dava uz len raz za tyzden synovi no ten neni nikdy chory...aj my to ideme kupovat znova stoji to cca 11 eur asi
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Ned Jan 24, 2010 10:11 pm

kamoška má dobré skúsenosti s prípravkom Hliváček (výťažok z hlivy ústricovej), niekomu zaberá Imunoglukán,
Echinacea sa dá kúpiť čaj, kvapky, sirup aj cmúlacie tablety od Walmarku Echiňáčkovia ... martuskab ktoré ste mali vy?

probiotiká su super, je viac druhov, spomínaný Dophilus, my berieme pri ATB kvapky BioGaia
a je dobré preplachovať denne noštek Vincentkou
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od kamka277 » Ned Jan 24, 2010 10:29 pm

:cry: :cry: :cry: Na moje dve deti nezaberá nič, žiadne probiotiká. Obúchali sme už toľko peňazí a nič z toho. Brali sme Infantis Dophilus, Biopron, BioGaia, Imunor, Imodin(injekčne). Staršia dcéra dobrala Isoprinosin tabletky, čo sa berú v troch fázach a mladšia berie teraz Imunoglukán. Vydrží im to mesiac a opäť sú choré :cry: :cry: :cry:
Už som skeptická a povedala som, že už žiadne peniaze nedám na tie probiotiká, lebo nevidím žiadny efekt. U mňa by to bolo OK, keby boli deti zdravé aspoň 1/2 roka, ale takto nie :roll: Radšej im nakúpim ovocie a varím im pestrú stravu. Dcéra objavila ,,tajomstvo" surovej mrkvy a jej to teraz u nej zeleniový hit :D T.č. sú zdravé samozrejme tesne po chorobe, uvidím do kedy :roll: :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od BiancaPA » Uto Jan 26, 2010 10:46 am

Ahojte, moja dcerka bola tiez chorlava ako nastupila do skoly, vkuse to boli sopliky , zapchaty nostek a velky kasel, tak nam pani doktorka dala bronchovaxon pre deticky, a odvtedy musim zaklopat uz mame pokoj, velmi nam to pomohlo, dovtedy nezabralo absolutne nic. Len problem je v tom , ze neviem ci to mozu aj taky drobcekovia, ktory chodia do jasliciek, ale mozno aj ano, pretoze mala mi este nevedela prehltavat lieciky a tak nam pani doktorka povedala, ze to mozme vysypat ten prasok na lyzicku a s cajikom , tak sa skuste opytat na toto, fakt to pomaha, ale je to na predpis.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 12:40 pm

od inguli » Uto Jan 26, 2010 11:26 am

inak babenky teraz tuto dobu niet sa co cudovat...vsak co je to za pocasie poslednu dobu raz teplo ako v lete a na druhy den skoro pod nulou :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od mariana74 » Uto Jan 26, 2010 8:55 pm

no vidíte baby,koľko dobrých rád!vďaka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Jan 30, 2010 7:48 pm

inguli píše:inak babenky teraz tuto dobu niet sa co cudovat...vsak co je to za pocasie poslednu dobu raz teplo ako v lete a na druhy den skoro pod nulou :roll:


tak toto som pisala 26ho a uz 30ho sme mali natchu :(
mali sme 24 novembra ..31 ho decembra a 30ho januara zas :( :roll: ale tentokrat bez horucky :) v novembri to bolo s horuckou...tak uz je nacase brat zasa na imunitu nieco...sandras ty si pisala tie kvapky bio gaia.. asi ich vyskusame
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od mariana74 » Sob Jan 30, 2010 7:54 pm

bio gaiu berie aj náš,už od 3 mesiacov,je to probiotikum,dobré.náš kým bol doma,nebol vôbec chorý,a po nástupe do jasličiek ,soplí stále.aj teraz bol týždeň a dnes sme už kvapkali do nošteka kvaky.mňa upútali liečiky broncho.......jedna pani to tu tiež spomínala,moja polovička ich berie raz do roka a pomáha mu to,a ešte tie homeopatické kvapky by som vyskúšala,ale v utorok ideme k homeopatičke ,tak počkám čo nám dá ona.potom to sem napíšem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Jan 30, 2010 8:49 pm

a vidis my ani do jasla este ani medzi detmi nechodime..ked sme vonku tak len maly a ja sa tulame po sidlisku :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od mariana74 » Uto Mar 09, 2010 8:09 pm

boli sme u homeopatičky ,ktorá nám odporučila kopec homeopatík v rôznom dávkovaní a striedavom užívaní,už to užíva viac ako 6 týždňov a konečne sme chodili do jasličiek bez prestávky,no ale boli sme na očkovaní proti osýpkam a sme tam ,kde sme boli pred tým.nastali teploty,že od odčkovania ,do toho sa pridali sople a už sme zase doma a nie a nie sa zbaviť soplíkov.tak asi tak.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od ingridd » Str Mar 10, 2010 3:06 pm

baby skuste kvapky KALOBA- pri začínajucej infekcii od prvej kvapky soplíka 7dní, alebo na doliečenie pri ustupujucej infekcii, alebo na prevenciu ak v detskom kolektíve alebo u surodenca beží nejaká infekcia :wink:

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lie ... 37038.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob Okt 27, 2007 12:00 am

od dannii » Štv Mar 11, 2010 4:48 pm

no mamicky,som tu po dlhej dobe a hned ma zaujala tato diskusia,moja mala Emuska chodi od oktobra do skoloky,vydrzala tyzden,potom 3doma,potom 4dni,a az do januara doma,potom tyzden v sklke a 2tyzdne doma a nakoniec vydrzala 2dni.berieme probiotika,vitaminy,papa vela ovocia,ma pestru stravu,obliekam ju normalne,prosto,robim co mozem a anginy a zapal priedusiek,mame furt,doktorka nam navrhla sanatorium,ale myslim,ze nepomoze,tak uz fakt neviem :( :( :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od sandras » Štv Mar 11, 2010 8:52 pm

kočky nemáte sjkúsenosti s prípravkami od firmy JUST ? dostal sa mi do rúk katalog, popisky zaujímavé, ale ceny dosť vysoké ... takže ma zaujíma reálna skúsenosť, či má význam do toho investovať.

U nás szdravotne striedavo-oblačno. Najnovšie sme mali slabý zápal očka, nádchu, kašel ... ufff, už aby bolo teplejšie, lebo toto hrozné počasie drobcom v školke fakt neprospieva.
Malý užíva 2. flašku Hliváčka a sa mi zdá, že chorobky maju lahší a kratší priebeh :D Možno je to placebo-efekt, moj subjektívny pocit, náhoda ... neviem... Na leto sme už zaplatili more :D

Danii, vydržať... ked je chorá, nechaj ju doma poriadne vyzdravieť a potom zasa do školky. Ak možeš, davaj len na 4 hodiny (niektorým detičkám to pomôže).
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od dannii » Str Mar 24, 2010 7:22 pm

Sandras ako sa drzite s tym Hlivacikom???tiez som premyslala,ze zakupime,mala je v skolke uz skoro 2tyzdne,ale dnes dako zacala soplit,tak neviem,co bude :( :( :( :( :( .ozvi sa,ci vam to pomaha,alebo,nie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od sandras » Str Mar 24, 2010 8:25 pm

takže držíme sa asi tak, že minulý týžden sme predsa len museli nasadiť ATB :( Dostal totiž vysokú teplotu, no na to, že už je od septembra školkár a toto su jeho 3. ATB v živote, je to myslím ešte celkom OK. zabrali mu pekne hned a už je zasa od pondelka v školke.
Chorobu paradoxne nedostal v školke, ale od manžela :roll: A dostala som ju následne aj ja :roll:

Hliváček teraz dopapal 2. flašu a kupila som ten JUST Echinaceový sirup a Narosan čučoriedka, tak teraz dostane tieto "posilnovače imunity". Dava sa to 8 týždnov (potom je pauza), takže to bude mať až do mája a potom už hadam nebude treba nejaký čas.

Ten JUST je dosť drahý... ale su to velké balenia a ked som prerátala, že za Hliváčka dam tiež okolo 14€ na mesiac, tak už sa mi to až také drahé nezdalo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť