Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - "Jačmeň"na očku

"Jačmeň"na očku

od macusik » Uto Okt 07, 2008 12:14 pm

Má niekto s týmto skúsenosť?Môj malý to už má 3mesiace,ale vnútorný jačmeň,čiže vo vnútri viečka.Teraz sa mu urobila hrčka na druhom očku,ale tiež od vnútra.Nezabrali ani maste ani kvapky-antibiotiká.Takže doktorka nariadila operačný zákrok pod narkózou.Malý mi má 22mesiacov.Neviem si predstaviť,že bude mať zalepené obidva očká,je mi až zle len pri pomyslení na to.Objednaný sme až na 3.11,tak len dúfam,že sa to nejak vylieči.Mamičky,mali ste niektorá takýto problém,alebo ste aj vy absolvovali aj takúto operáciu?Ďakujem za všetky odpovede vopred.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Str Aug 13, 2008 9:22 am

od adinka33 » Uto Okt 07, 2008 1:11 pm

ahoj, macusik, ked som chodila este na strednu skolu, mavala som pravidelne jacmene na ociach, raz na jednom, raz na druhom oku. niekedy som to mala vnutri oka ako tvoj malicky, ale vacsinou som to mala vonku na oku, vzdy som si na to davala krem Optalmo septonex a nejake kvapky, co mi povedala alebo napisala doktorka a postupne mi to prechadzalo, viem, ze je to zo spinavych ruk, boliet to neboli, ale priserne to svrbi, ale nikdy som to nemala az take, aby som isla na operaciu, to je mi velmi luto, ze to tvojmu syncekovi zaslo az takto daleko, ale neboj sa, zvladnete to obidvaja na 1*, uvidis, velmi vam drzim palceky a ozvi sa hned ako budete mat po tom, pa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

Jacmen na oku.

od najaaa » Uto Okt 07, 2008 2:38 pm

Ahoj.Ja som mala tento problem tiez a nie len raz.Raz mi veru hrozil aj operacny zakrok.Potom mi ktosi poradil recept starej matere a ten mi veru aj pomohol.Je to jednoduche.Zehlickou som si zohriala latkovu vreckovku a priklada na oko samozrejme taku teplotu aku znesies.Pre dietatko to moze byt horsie ,lebo ja osobne si neviem predstavit ako by som udrazala mojho syna z teplou vreckovkou na ocku.Treba to robit co najcastejsie ako sa len da, az kym jacmen nezmyzne.Vlastne ho treba riadne vyhriat.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv Máj 29, 2008 12:00 am

od macusik » Uto Okt 07, 2008 4:43 pm

Najhoršie na tom je,že si nechce už dávať ani kvapky ani masť.Plače pri tom a vtedy sa mu to slzami vyplaví vonku,tak aj tak je to potom o ničom.Doktorka mi to kázala nahrievať repíkom,no ale jeho udržať tak to je úžas.On je strašne hyperaktívny.A je vraj ten typ dieťaťa,ktorému sa ten hnis hromadí a nevie sám zmiznúť.Ja sa potom ozvem,ak to teda budú musieť operovať.Chúďa moje malé.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Str Aug 13, 2008 9:22 am

od livinka » Str Okt 08, 2008 8:07 am

ahojte, malý tiež mal 3týždne hrčku na viečku, vypadalo to ako jačmeň nič nepomohlo ,ale nakoniec mi iná očná lekárka povedala ,že je to zapálený korienok mihalnice napísala nám očnú mastičku TOBRADEX a po 2 masten. to úplne zmizlo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Nov 01, 2007 1:00 am

od janinah » Štv Okt 09, 2008 10:07 pm

Ahoj,pracujem na očných operačných sálach,bud kľudná,tieto zákroky sa robia,trvá to chvíľku,ďalšiu chvíľu uspávanie a budenie,určite je chir. odstránenie lepšie ako donekonečna mastiť a stresovať dieťa,je to vlastne zápal mazovej žliazky,vytvorí sa puzdro naplnené hnisom a ttreba vyčistiť hnis a odstrániť puzdro,bud sa zašije 1-2 stehmi alebo sa dá tlakový obväz, my ak u dieťatka operujeme obe oči naraz,tak lepíme len jedno,to kde je väčšia ranka,ak sa chceš niečo opýtať,napíš mi na janinahud@centrum.sk
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 12:00 am

Ďakujem

od macusik » Pon Okt 13, 2008 9:33 am

Všetkým ďakujem za rady a odpovede. :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Str Aug 13, 2008 9:22 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť