Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Jedenie a pitie - jedlo pocas kojenia

jedlo pocas kojenia

od siimmii » Sob Jún 19, 2010 8:25 pm

ahojte prosim o raduvzdy ked dam malej materske mlieko sa mi 2x pocika a velmi castoplace niekedy az 1hod 30min v com moze byt chyba .Som tyzden po porode mozem pit dzusy a comu by som sa mala vyhybat okrem strukovin a kapuste a citrusov?Dakujem vopred
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

Re: jedlo pocas kojenia

od sisu22 » Sob Jún 19, 2010 10:40 pm

siimmii píše:ahojte prosim o raduvzdy ked dam malej materske mlieko sa mi 2x pocika a velmi castoplace niekedy az 1hod 30min v com moze byt chyba .Som tyzden po porode mozem pit dzusy a comu by som sa mala vyhybat okrem strukovin a kapuste a citrusov?Dakujem vopred


ahoj,aj na dzusy treba pozor,s toho sa dietatko vyhadze,ja som pila meltu kavu,a vacsinou bazovy sirup,alebo jablckovy,okrem toho nesmies jest buchty,ani cerstve pecivo,knedle a take naduvacie "veci".
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od lucia1610 » Sob Jún 19, 2010 10:55 pm

ja pijem caj pre kojace matky obsahuje aj fenikel a hrozne malej vzdy pomahal ked ju bolelo brusko a tiez jej nerobil dobre dzus mne este kazali bielu vineu pit
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Str Aug 26, 2009 10:01 am

od lucia1610 » Sob Jún 19, 2010 11:56 pm

ja som si este musela davat velky pozor na hriby
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Str Aug 26, 2009 10:01 am

Re: jedlo pocas kojenia

od inguli » Ned Jún 20, 2010 8:18 am

siimmii píše:ahojte prosim o raduvzdy ked dam malej materske mlieko sa mi 2x pocika a velmi castoplace niekedy az 1hod 30min v com moze byt chyba .Som tyzden po porode mozem pit dzusy a comu by som sa mala vyhybat okrem strukovin a kapuste a citrusov?Dakujem vopred


ahoj ja som tiez mavala taketo dni s malym vzdy plakal asi mu nestacilo mliecko ja som to riesila tak ze som ho davala castejsie na prsnik a to doslova casto skoro cele dni tie prve tri mesiace som prelezala vedla neho v posteli a stale len kojila samozrejme s prestavkamy on mi zaspal na prsniku stale a tym padom sa nikdy nevedel najest...spal cca 10 15 minut a zas bol hore a hladal cicik...tak som tam bola vzdy akurat ked dlhsie spal tak som odskocila navarit rychlo a tak co bolo treba a spat k nemu...bolo to uz fiiiha pre mna ale oplatilo sa casom sa to zlepsilo mlieka sa vytvorilo dooost a kojila som ho az do februara to znamena 22 mesiacov :P
ja som pila len cistu vodu vzdy a ani caje a take dzusy vobec ..
a jedla som vsetko skoro okrem kolacikov a tak ako pise sisu ale pomaly ked mal 4 mesiace som zacala aj kolace a nic mu nebolo tak som jedavala dalej ..to tie rekcie si vsimnes na dietati...napriklad dostala som dezert moj naj...a pozabudla som a zjedla skoro polovicu nooo a od 1 v noci sme mali krce az do 4 rano ...a vtedy mi doslo ze to bude asi od cokolady :(
tak som to vynechala ale napriklad ked sme dosli z nemocnice po 4 dnoch po porode tak na treti den myslim nemala som cas tak som dala upiect rychlo jaternicu/ a kysle uhorky k tomu s chlebikom vsetko cerstve samozrejme a maleho som kojila a pritom toto jedla a ani ma nenapadlo ze uhorka a jaternica tiez nemoze byt...
no nic mu nebolo takze treba papat v malych davkach a sledovat dietatko ako reaguje..
prajem krasne obdobie kojenia ...ja som niekedy smutna ze to skoncilo no mohla som dalej ale sme uz museli prestat nespal v noci bol v kuse prilepeny a ja som samozrejme tiez nic nespala nikdy ..a drka radila aby sme prestali kedze tych 22 mes.je pekna doba..
a odvtedy spinkame celu noc ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od prazienkova » Ned Jún 20, 2010 11:34 pm

Ak malá po kojení plače, skús ju častejšie nechať odgrgnúť a pokračovať v kojení. Možno sa nahltá veľa vzduchu. Po napapaní je vhodné ju chvíľu držať v zvislej polohe, alebo ju dať do lehátka, prípadne šikmo na vankúš ( aspoň mne to pomáhalo ). My sme mali koliky do štyroch mesiacov, plakali sme skoro každé poobedie aj dve hodiny. Vtedy som masírovala bruško, natriasala ju na rukách a potom si znova cucla a zaspala. Boli to zlé chvíle, lebo som mala pocit že jej nedokážem pomôcť. Chvalabohu to prešlo. Určite sama zistíš, čo na bábätko zaberá. Samozrejme, pozor aj na jedlo- kysnuté, čokoláda, cesnak, cibuľa, kapusta, strukoviny...Ja som však mala pocit, že malá plakala aj keď som nejedla nič problémové. Asi to súvisí s ešte nedovyvinutým tráviacim traktom. Len vydrž kojiť ďalej, je to super. Držím palce.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

dakujeeeeeeeeeeem vsetkym

od siimmii » Uto Jún 22, 2010 6:36 pm

dakujem za skusenosti vezmem si z nich priklad.A ako sa prejavi kolika,lebo obcas place aj po kojeni pol´hodinu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

od sandras » Uto Jún 22, 2010 8:18 pm

koliku spoznáš podla toho, že dieťatko plače zdanlivo bez dovodu - je suché, nakrmené ... ale krčovito sťahuje nožičky, plače, može mať tvrdé bruško.
Pomáha s dieťatkom cvičiť s nožičkami (jemne pritláčať kolienka k brušku a vystrieť), kruživým pohybom masírovať dieťatku okolo pupka v smere hod. ručičiek bud detským olejom alebo tzv. "vetrovou masťou" - dostať v lekárni. Dieťatko nechavaj odbalené,a by si mohlo pokopať nožičkami aj samo. Dieťa treba nechať odgrgnúť po každom krmení (písala si inde, že odstriekavaš a davaš ako, z flašky? Z flašky sa totiž deti nahltaju ešte viac vzduchu ako z prsníka a možu mať problem). Kup si ty čaj pre dojčiace matky alebo feniklový čaj a ten si davaj každy den.
Ak by bolo moc zle, povedz lekárke, da ti Espumisan alebo nejaké ine kvapky na prdíky, to už krajná možnosť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od prazienkova » Uto Jún 22, 2010 10:20 pm

Súhlasím so Sandras. Nám však masírovanie nepomáhalo, museli sme natriasať a hopkať na fitlopte, vtedy sa trochu ukľudnila. Počula som, že na koliky pomáhajú aj homeopatiká, napr. chamomila. Nemám to vyskúšané, lebo som o tom vtedy nevedela. Nám doktorka odporučila kúpiť probiotiká Biogaiu a infacol pred kojením.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od sisu22 » Uto Jún 22, 2010 10:20 pm

sandras píše:koliku spoznáš podla toho, že dieťatko plače zdanlivo bez dovodu - je suché, nakrmené ... ale krčovito sťahuje nožičky, plače, može mať tvrdé bruško.
Pomáha s dieťatkom cvičiť s nožičkami (jemne pritláčať kolienka k brušku a vystrieť), kruživým pohybom masírovať dieťatku okolo pupka v smere hod. ručičiek bud detským olejom alebo tzv. "vetrovou masťou" - dostať v lekárni. Dieťatko nechavaj odbalené,a by si mohlo pokopať nožičkami aj samo. Dieťa treba nechať odgrgnúť po každom krmení (písala si inde, že odstriekavaš a davaš ako, z flašky? Z flašky sa totiž deti nahltaju ešte viac vzduchu ako z prsníka a možu mať problem). Kup si ty čaj pre dojčiace matky alebo feniklový čaj a ten si davaj každy den.
Ak by bolo moc zle, povedz lekárke, da ti Espumisan alebo nejaké ine kvapky na prdíky, to už krajná možnosť.


Espumisan som aj ja kupovala(aj pez predpisu) a nam velmi pomohol,neni navykovy,a super zabera,maly mal take koliky a krce,ze som aj na pohotovost chcela s nim ist,ale ked som mu dala espumisan,uplna pohoda,maly chrapkaval celu noc :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sandras » Str Jún 23, 2010 4:06 pm

ja som kupovala Sab Simplex ... ale mam staršie deti, Espumisan vtedy ešte nebol, resp. som o nom nevedela, nebežala reklama a Dr. mi dala Sab Simplex
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od lidka06 » Uto Júl 06, 2010 10:16 pm

Aj ja mam s Espumisanom super skusenosti je vyborny a nemusis mat strach, kupis bez receptiku. Ja ho len doporucujem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Str Jún 17, 2009 9:01 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť