Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - kedy druhé???

od martuskab » Pia Apr 24, 2009 1:21 pm

Ja si myslím,že recept na to,kedy druhé, neexistuje.

Každému vyhovuje niečo iné. Ja mám tri deti:13,11rokov a 13mesiacov.
A poviem vám, malý rozdiel je super,ked vidíte ako sa deti hrajú,ako si rozumejú,sú si blízky vo všetkom.
Veľký rozdiel je tiež super,lebo staršie dieťa vám už dokáže viac pomocť a aj zabaviť bábo.

Takže kedy druhé,to si musí každá rozmyslieť sama... :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od Jamirka » Pia Apr 24, 2009 1:35 pm

martuskab píše:Ja si myslím,že recept na to,kedy druhé, neexistuje.

Každému vyhovuje niečo iné. Ja mám tri deti:13,11rokov a 13mesiacov.
A poviem vám, malý rozdiel je super,ked vidíte ako sa deti hrajú,ako si rozumejú,sú si blízky vo všetkom.
Veľký rozdiel je tiež super,lebo staršie dieťa vám už dokáže viac pomocť a aj zabaviť bábo.

Takže kedy druhé,to si musí každá rozmyslieť sama... :wink: :wink: :wink: :wink:


Plne súhlasím, môj názor.
Odporúčať ti bude každá z nás niečo iné. Rozhodnutie je len a len na tebe. Si mladučká, máš naozaj na druhé čas. A hlavne po SC si šetri svoje telo, nechaj ho zregenerovať. Ja som po dvoch SC, a po prvej som povedela nikdy viac... :wink:
A predsa, hoci naplánovane máme aj druhé.
Je dobré, že si uvedomuješ v akých ste podmienkach. Myslím, že by to bol zbytočne stres. Uži si toto prvé v pohode.
Ja som tiež menej ako tri roky rozdiel nikdy ani nezvažovala. Chcela som tak 5-6 ročný rozdiel, no máme 4,5 a je to dobre.
Som z dvojčiat, tak môžem ako dieťa potvrdiť, že s dvojčaťom som sa hrávala vždy oveľa viac ako o 5 rokov starším súrodencom. Aj teraz máme k sebe bližšie. Ale myslím, že je to aj tým, že ten starší brat je bezdetný, a s dvojčaťom máme rovnako staré deti, a vyšlo to aj s pohlaviami detí, tak sú si ako súrodenci.
Teraz osobne po druhom dieťati, by som chcela s odstupom času aj tretie, ale mám už aj svoj vek, a hlavne mi to po druhej sekcii neodporúčajú...
Tak ti prajem veľa radosti z drobca a uži si ho naplno.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od kamka277 » Pia Júl 10, 2009 10:45 pm

Ahojte. Ja mám dve dcéry so 4ročným odstupom. Je to tak aj preto, že pri prvom tehotenstve som dennodenne zvracala asi 10x do dňa :cry: :cry: :cry: Dá sa povedať, že tie prvé tri mesiace som vôbec ,,nežila". Moja celodenná strava bola iba detské piškóty, tie som jediné nevyvracala :roll: Bol to des, to vám poviem. Ráno keď manžel odchádzal do práce, boli v celom byte stiahnuté žalúzie, lebo bola tma a keď sa vrátil domov, ani ich nemusel zaťahovať, lebo takto ostali celý deň :cry: :cry: Bolo mi zle a zle a zle. Štvornožky som sa doplazila na WC vyvracať sa a naspäť do postele. Samozrejme, že v takom stave som skončila v nemocnici na infúziách, schudla 15kg...ach jaj, čo vám budem rozpávať, potom to už išlo dobre a aj pôrod bol celkom v pohode, len som sa strašne bála. Takže naberala som dosť veľkú odvahu kedy druhé dieťa :?: :?: :?: nahovárala som si, že to možno už nebude až také zlé, ale pre istotu sme sa s manželom dohodli, že trochu počkáme, veď kto by sa staral o 1-2 ročné dieťa v takom stave, sama by som si to vyčítala. A jasné prešli 4 roky a situácia sa kompletne zopakovala - vracanie do 4 mesiacov, ešte aj dcérka mi nosila lavór do spálne, lebo videla chúďatko, že vkuse zvraciam+infúzie presne ako pri prvom tehotenstve, ale máme dve krásne kočky a stálo to za to :wink: :wink: :wink: Neviem, či by som si trúfla ešte na tretie :roll: :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

Re: kedy druhé???

od keilayh » Ned Sep 14, 2014 11:09 am

Volila by som väčší rozdiel, aby som si každe dieťa mohla vychutnať :wink: Ono je síce pekné a dobré keď sa deti zahrajú, ale všetko má svoje za aj svoje proti.
Neviem si predstaviť ako by som sa venovala napr. 2r. a zároveň miminu :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť