Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - kedy druhé???

kedy druhé???

od veronci89 » Pon Mar 30, 2009 10:17 pm

baby mám bábo má 8 mesiacov som po cisárskom takze este rok aj niečo aj tak nemozem

dalsia vec bývame u nasich musíme sa este osamostatnit :( :(

myslíte si ze taký 5 az 10 ročný vekový rozdiel je vela??

alebo to mám zbuchat po sebe??

no potom sa uz asi s 2 detmi tazko postavíme na nohy a este aj osamostatníme nie??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od swedulka » Uto Mar 31, 2009 4:18 am

:wink: Ja mam 8,5 ročný rozdiel a zatial som nenašla ani jeden dovod prečo nie!?Venovala som sa na 100% jednej a teraz na 100% druhej....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Mar 31, 2009 8:33 am

my máme rozdiel 5,5 roka a podla mna super
akurát som šla na MD, ked dcerka šla do 1. triedy a je na nezaplatenie, že som bola vtedy doma a mohla sa jej venovať
sice chodila aj do družiny, lebo sama chcela, ale nemusela
mohla som ju vodiť na kružky, chodiť po nu do školy, učiť sa s nou ... kým ukončím MD už bude tretiačka a už to zvládne aj sama (aj teraz už pomaly zvláda sama
čo sa týka ich vzťahov, tak sa maju veľmi radi ... malý ju priam zbožnuje
aj sa spolu hrávajú, skor sa dcera prisposobuje synovi
aj mi s ním pomôže teraz už, vezme ho na dvor, zabaví ho chvílku, ale nechcem z nej robiť "druhú mamu", takže fakt maximálne na polhodinku
síce asi nebudu mať nikdy uplne tak spoločne záujmy, ale to nevadí
aspon budu mať obaja priestor aj na priateľov a nebudu sa viazať na surodenca
pre mna bolo fajn, že som medzi MD pracovala, prerobili sme byt, niečo našetrila, mala som aj vyššiu materskú a teraz mam zmluvu na dobu neurčitú, teda sa mam kam po MD vrátiť

moj manžel ma tiež so sestrou presne rovnaký rozdiel a vychádzaju si velmi dobre, s bratom ma rozdiel 9 rokov ... teraz sa už ten rozdiel "zmazáva", hlavne ked mame rovnako straré deti :wink:

ja osobne by som rozdiel menší ako 3 roky nechcela ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od ellanoir » Uto Mar 31, 2009 9:52 am

Medzi mojimi dcerkami je rozdiel desat rokov a som max. spokojna- ta starsia na malu absolutne neziarli- uz nie su v tomto smere konkurencia, vie sa s nou pekne pohrat a obcas aj povaruje. Mat dve deti hned po sebe a hlavne ak si rodila SC je dost narocne na nervy aj organizmus. Ja by som s otehotnenim pockala aspon 3 roky po prvom. Osobne som mala obe sekciou a kvoli prvej operacii som mala dost tazke problemy a nasledky pri druhej
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od anna28 » Uto Mar 31, 2009 2:07 pm

ahoj.ja mam medzi dcerami vekovy rozsiel 3 roky.ked sa mala narodila,bola trosku ziarlivost,ale len taka nepatrna.teraz maju 6 a v oktobri bude mat mala 3,takze jedna do skoly,druha do skolky.som rada ze prili takto,lebo som si ich obidve vychutnala.kazdy vekovy rozdiel je dobry.rozdiel je len v tom,ze ak su po sebe,mate toho 2x viac na praci okolo nich.a ked je rozdiel vacsi,tak starsie aj postrazi.aspon u nas to tak funguje. :D ale ak by som niekedy zvazovala nad tretim,tak by som si este par rokov pockala aby boli samostatne a ja by som si zas vychutnala babo na plno :) :) :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Sob Máj 17, 2008 12:00 am

od smisova » Uto Mar 31, 2009 4:03 pm

ja mam rozdiel necele 3 roky, oba pôrody cisarskym a som spokojna. vedia sa spolu pekne pohrať a nebol ani žiaden problem so žiarlivostou,ale to je individualne. Sestra ma rozdiel 1rok a 5mesiacov a tiež neda dopustit, poznam aj take ktore druhe odkladali a potom už mali tak usporiadany život že nechceli o babetku ani počuť. Je to len a len na vas ako sa rozhodnete, vždy je vhodne obdobie na maličkeho človiečika. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 1:53 pm

od veronci89 » Uto Mar 31, 2009 6:56 pm

smisova píše:ja mam rozdiel necele 3 roky, oba pôrody cisarskym a som spokojna. vedia sa spolu pekne pohrať a nebol ani žiaden problem so žiarlivostou,ale to je individualne. Sestra ma rozdiel 1rok a 5mesiacov a tiež neda dopustit, poznam aj take ktore druhe odkladali a potom už mali tak usporiadany život že nechceli o babetku ani počuť. Je to len a len na vas ako sa rozhodnete, vždy je vhodne obdobie na maličkeho človiečika. :D


no ja neviem či by bolo vhodné obdobie kedze sme este u našich

asi počkám aj ja a hádam ten velký vekový rozdiel teda nebude problém

dakujem za príspevky babenky :)))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Mar 31, 2009 8:24 pm

veronici prajem ti, aby ti to vyšlo ako si praješ
my sme tiež povodne chceli 2. dieťa skor, tak s 2,5 - 3-ročným odstupom.
Lenže ja som si našla prácu, ked mala dcerka rok. Potom sme sa sťahovali, menila som prácu, prerábali byt ... potom som sa chcela v práci udržať, aby mi dali zmluvu na neurčito (dali mi až po 2 rokoch, lebo sa menil riaditeľ :? ) ... a ked sme konečne mali všetky podmienky, tak to trvalo 8 mesiacov, kym sa podarilo babo. Takže tak ... Nikdy som ale nemala pocit, že už mi je dobre a dalšie dieťa nechcem ... proste bez 4. člena bola naša rodina nekompletná :lol: A aj si 2. dieťa viac užívam, lebo sme ho mali v pohodlí a klude, možem sa mu venovať bez stresu, že nemáme peniaze, nemáme poriadny byt, auto, a musím sa rýchlo vrátiť do roboty (ako pri 1. dieťatku :( )
takže ak si mladá a zdravá, kludne to rok - dva odlož :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od veronci89 » Uto Mar 31, 2009 10:37 pm

sandras píše:veronici prajem ti, aby ti to vyšlo ako si praješ
my sme tiež povodne chceli 2. dieťa skor, tak s 2,5 - 3-ročným odstupom.
Lenže ja som si našla prácu, ked mala dcerka rok. Potom sme sa sťahovali, menila som prácu, prerábali byt ... potom som sa chcela v práci udržať, aby mi dali zmluvu na neurčito (dali mi až po 2 rokoch, lebo sa menil riaditeľ :? ) ... a ked sme konečne mali všetky podmienky, tak to trvalo 8 mesiacov, kym sa podarilo babo. Takže tak ... Nikdy som ale nemala pocit, že už mi je dobre a dalšie dieťa nechcem ... proste bez 4. člena bola naša rodina nekompletná :lol: A aj si 2. dieťa viac užívam, lebo sme ho mali v pohodlí a klude, možem sa mu venovať bez stresu, že nemáme peniaze, nemáme poriadny byt, auto, a musím sa rýchlo vrátiť do roboty (ako pri 1. dieťatku :( )
takže ak si mladá a zdravá, kludne to rok - dva odlož :wink:


no myslím si ze to potrvá este dobrých 7 rokov no mám len 20 takze pohoda

toiz sme bez bytu a malý má len 8 mesiacov

do roboty sa chystám az po materskej chcem si totiz malého uzit . :)

takze to su hned vysse 2 roky a potom práca hladanie domu potom vybavovanie pozicky následne nastahovanie a az po tom bábo

asi takto by som to chcela takze to bude isto tých 7 rokov :D :D :D :D

ale to nevadí len dufam ze to nebude neskor :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Mar 31, 2009 10:52 pm

tak to maš fakt čas :lol: ja som rodila prvé v 25-ich a druhé v skoro 31.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od davidkoo » Str Apr 01, 2009 7:33 pm

Tiež si myslím že na druhé bábo máš času habadej ja som prvú rodila v 26r.a teraz čakáme po šiestich rokoch prírastok a malá sa už nevie dočkať už chystá vecičky a má kopec otázok a hlavne sa tiež teším že sa jej budem môcť naplno venovať lebo od septembra nastupujeme do školy :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 5:07 pm

od veronci89 » Str Apr 01, 2009 10:39 pm

davidkoo píše:Tiež si myslím že na druhé bábo máš času habadej ja som prvú rodila v 26r.a teraz čakáme po šiestich rokoch prírastok a malá sa už nevie dočkať už chystá vecičky a má kopec otázok a hlavne sa tiež teším že sa jej budem môcť naplno venovať lebo od septembra nastupujeme do školy :lol: :lol: :lol:


ano to je pravda ak si druhé bábo nechám na neskôr aspoň si ho plne užijem ako tohto mojho drobca :D :D :D

len ked vidím erička sediet na postielke ako sa hrá tak si predstavujem vedla neho druhé bábo ako sa hraju spolu

je to taká silná predstava :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od sandras » Štv Apr 02, 2009 8:25 am

veronci89 píše: len ked vidím erička sediet na postielke ako sa hrá tak si predstavujem vedla neho druhé bábo ako sa hraju spolu

je to taká silná predstava :)
skor idealistická :P :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od veronci89 » Štv Apr 02, 2009 1:27 pm

sandras píše:
veronci89 píše: len ked vidím erička sediet na postielke ako sa hrá tak si predstavujem vedla neho druhé bábo ako sa hraju spolu

je to taká silná predstava :)
skor idealistická :P :wink:


:D :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od martina612 » Štv Apr 23, 2009 9:10 pm

cuke kočky.
ja mam vekovy rozdiel 12rokov,syn ma uz 13 a dcerka 11mesiacov.mozem Vam povedat,ze je to super,lebo uz je syn rozumny,ked mu poviem,ze mala spinka je ticho ako myska,a dokonca aj kocikuje,co by som na chalana nepovedala,ale tak ju lubi,ze mu to pride prirodzene.Normalne si idem nakupit do samoobsluhy a mozem sa na 100%spolahnut,ze da na sestricku pozor.mala sa narodila v maji a syn bol so mnou cez letne prazdniny doma,tak si pekne zvykol,aky mame rezim,vie ju zaujat,ked varim,postrazit,proste lepsi rozdiel si neviem predstavit.Ale je to urcite individualne a navysa vobec neziarli,lebo bol 12rokov ako jedinacik.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia Apr 03, 2009 7:02 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť