Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Kojenie a umelé mlieko - kedy prejst na kravske mlieko?

kedy prejst na kravske mlieko?

od jajoamajo » Ned Okt 12, 2008 8:33 pm

ahoj kocky bola by som vam vdacna za kazdu radu mala ma 2roky a stale pijeme bebu bojim sa podavat kravske mlieko ze jej ublizim ale zaroven sa bojim ze neskor mi ho zacne odmietat myslim ked bude skolacka alebo v skolke ze nan nebude naucena bola by som nerada keby ho v buducnosti vobec nepije.viem ze pediatri odporucaju bebu aj do troch rokov ale ked niekde medzi znamymi spomeniem ze jej davam len umele tak si klopkaju na celo.neviem co mam spravit zdravie nadovsetko ale ide to aj dost do penazi.pri kravskom sa bojim ze ju zacne prehanat alebo sposobim nejake alergie.a mozno by ma to po preratani vyslo na peniaze rovnako alebo len s malym rozdielom.dakujem za pripadne odpovede.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od leinka » Ned Okt 12, 2008 9:22 pm

ahojky,tak každé dieťa reaguje na kravské mlieko inak a každý pediater odporúča iné. Ja osobne som malú kojila 8 mesiacov.Potom daľšie 4 mes. mlieko nedala ani do úst žiadne a ked mala rok,začala piť normálne trvanlivé.A pije ho do dnes aj niekoľkokrát za noc a má už 2,5 roka. :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Ned Feb 10, 2008 1:00 am

od alex » Ned Okt 12, 2008 9:52 pm

Ja som malého nekojila, ale odsávala som si asi cca mesiac a inak sme dávali nutrilon. Od 1r. sme začali dávať normálne plnotučné mlieko :) netreba sa toho báť :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od eminga » Ned Okt 12, 2008 11:26 pm

Zdravím každé dieťa reaguje ináč, prvá dcéra mi ho nechcela vôbec pri druhej na radu pediatričky som dala 1 krát keď mala 9 mesiacov a dva mesiace mala hnačky-už mi ju chcela dať na vyšetrenie na celiakiu, tretieho som kojila 4 roky a do teraz bez problémov znáša mlieko (teraz má 8,5 roka) a najmladšiu som kojila 8 mesiacov potom som prešla na Humanu a dávala som jej ju skoro 2,5 roka, tiež ma každý odhováral ale nebolo mi ľúto tých peňazí, lebo ju vypila a chutila jej. Potom som jej skúšala dávať plnotučné mlieko, ale mala som pocit, že jej nerobí dobre tak som prešla na polotučné (dávam trocha cukru) a to mi vypije 3 krát denne plnú fľašu. A dve najstaršie do dnes mlieko nemusia a keď tak ich preženie, môžem povedať že som si užila aj s mliekami aj z hnačkami tak som bola veľmi opatrná. Treba skúsiť a možno zachutí ešte viac :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Uto Nov 13, 2007 1:00 am

od ivustek » Pon Okt 13, 2008 8:29 am

Čítavam poradne od pediatrov na babetko.sk a tam sa stretávam s názorom,že by sa teda mohlo s kravským plnotučným mliekom začať od roka.Vhodnejšie je vraj ale čerstvé / s 3-dňovou spotrebou,/nie trvanlivé v krabici. Keď Vám poviem,že ja som dávala kravské mlieko/ a to doslova-od kravy,ktorú chovali moji tesťovci/ mojim dvom synom od 3 mesiaca, tak mi asi ani neuveríte. Bolo to ale pred 15 rokmi, kedy by som počúvala rady babiek, dnes by som to neurobila.CHlapci ale nepoznali hnačku a nemajú žiadnu alergiu . Dnes mám ročnú dcérku, ktorú som kojila 8 mesiacov,potom som dávala Sunar-skúsili sme všetky mlieka aké existujú,ale zabral iba ten.A práve teraz jej chcem začať už dávať normálne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 156
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

od jajoamajo » Pon Okt 13, 2008 1:46 pm

dakujem vam vsetkym za vase nazory asi jej ho pomalicky skusim dat co to spravi .raz som uz aj skusila ale vobec mi ho nechcela takze to bolo jednoducho vyriesene ostali sme pri bebe.myslite ze by som jej ho mohla aj kombinovat miesat vo flasi s bebou?inak chuda moje pripadam si jak taka dobra macocha ze s nou idem robit experimenty jak keby ani nebola moja ale susedova cha.ale zasa nevyskusam tak nebudem vediet no nie?ozaj kravske mlieko treba prevarat?pocula som uz aj nazory ze staci ohriat v mikrovlnke ze ved je pasterizovane tak neviem.dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od alex » Pon Okt 13, 2008 2:32 pm

ja by som ho nemiešala....a my ho už neprevárame, keď bol menší tak ano, ale tiež iba v mikrovlnke
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

kravské mlieko

od livinka » Pon Okt 13, 2008 6:31 pm

ahojte, malému som kravské mlieko začala dávať od 8.mesiaca,lebo Nutrilon papal tak 3 mes. a potom mu to už nestačilo, prešli sme na sunar, u toho sme vydržali tak 5 mes. a nakoniec sme prešli na kravské mlieko. Je pravda, že som ho prevárala, ale žiadne negat reakcie neboli a vydržal konečne spať celú noc .Pa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Nov 01, 2007 1:00 am

Re: kravské mlieko

od alex » Pon Okt 13, 2008 6:50 pm

livinka píše:ahojte, malému som kravské mlieko začala dávať od 8.mesiaca,lebo Nutrilon papal tak 3 mes. a potom mu to už nestačilo, prešli sme na sunar, u toho sme vydržali tak 5 mes. a nakoniec sme prešli na kravské mlieko. Je pravda, že som ho prevárala, ale žiadne negat reakcie neboli a vydržal konečne spať celú noc .Pa


ako,že mu nutrilon nestačil?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

Kravske mlieko

od najaaa » Uto Okt 14, 2008 6:50 am

Ahojte.Moj syncek pil do jedneho roka nutrilon HA.Po roku nam doktorka neodporucala este kravske,tiez nam navrhla pokracovat v nutrilone az do troch rokov no zdalo sa mi to zbytocne a hlavne to bolo dost drahe kedze moj synator vypije denne aj 0,5l.Tak sme presli na kravske polotocne.No vziadnom pripade nie krabicove ale cerstve a zakazdym ho prevarit.Bala som sa toho prechodu mala som obavi ci mu bude chutit.Chutilo ale len do druheho roka od dvoch rokov vypije mlieko ale len s Grankom.Nastastie nan alergiu nema coho sa najviac obavala nasa Mudr.kedze ja som alergik asi na vsetko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv Máj 29, 2008 12:00 am

kravské mlieko

od livinka » Uto Okt 14, 2008 2:42 pm

Nestačil mu Nutrilon papal každú hodinu, neskôr už nestačil ani sunar, v noci sa stále budil a my všetci/ myslím súrodenci/sme odrástli na takýchto mliekach ako je kravské alebo kozie, mamina teraz robí aj tvaroch a syr z kozieho. Keď sme prechádzali na kravské mlieko bála som sa hnačiek ale nič, všetko v pohode.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Nov 01, 2007 1:00 am

od danabr » Uto Okt 14, 2008 3:03 pm

Ahojte dievky,chcela by som poprosiť Alex,ako ste prosím Vás to mliečko z obchodu,prevárali v mikrovlnke,ešte som to nerobila,prosím o radu??? :roll:ďakujem.Dana.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od alex » Uto Okt 14, 2008 3:03 pm

a neskúšali ste dávať vyššie číslo? myslím pre staršie deti? alebo ten čo viacej zasýti? my sme tiež prešli cez nutrilon HA, Omneo....malému to bolo v podstate úplne jedno aké mlieko pije :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od alex » Uto Okt 14, 2008 3:05 pm

danabr píše:Ahojte dievky,chcela by som poprosiť Alex,ako ste prosím Vás to mliečko z obchodu,prevárali v mikrovlnke,ešte som to nerobila,prosím o radu??? :roll:ďakujem.Dana.


Dáte to iba na dlhšie....my sme ho dávali normálne do flaše, a sledovali, lebo sem tam nám vykypelo....keď bola moc plná flaša. a potom sme ho dali ochladiť do studenej vody pokiaľ sa malý kúpal :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od livinka » Uto Okt 14, 2008 3:10 pm

alex píše:a neskúšali ste dávať vyššie číslo? myslím pre staršie deti? alebo ten čo viacej zasýti? my sme tiež prešli cez nutrilon HA, Omneo....malému to bolo v podstate úplne jedno aké mlieko pije :)


Nie to som neskúšala, lekárky som sa spýtala či to môžem skúsiť s kravským alebo či mám dávať vyššie číslo , schválila mi to, že keď mám možnosť čerstvé kr. mlieko tak mám skúsiť
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Nov 01, 2007 1:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť