Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Jedenie a pitie - Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od keilayh » Pia Aug 29, 2014 2:18 pm

Jajus345 píše:súhlasím so všetkým, čo napísala keilayh...len s jednou vecou nie, že nie je dôležité....pre rast kosti je veľmi dôležité, nemyslíš???


Tak mlieko sa dá na hradiť či už tvarohom, syrmi, jogurtami. Neviem keď si zoberiem ake je teraz mlieko a ake bolo kedysi, nedala by som ruku do ohňa, že nam na tie kosti pomáha :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Jajus345 » Pia Aug 29, 2014 2:46 pm

ale ako získaš vápnik???? jedine z mlieka a mliečnych výrobkov.....ale to sme už trošku mimo témy.....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Pia Aug 29, 2014 6:36 pm

Jajus345 píše:ale ako získaš vápnik???? jedine z mlieka a mliečnych výrobkov.....ale to sme už trošku mimo témy.....


súhlasím s keylaih
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Jajus345 » Pia Aug 29, 2014 6:54 pm

dievčatá, zobuďte sa...to mi chcete povedať, že tvaroh je 100 % ný, dnes už nič nie je také ako predtým, jogurty sama voda, samé farbivá a éčka, ale papajte to, aby ste mali dostatok vápnika lebo v mlieku sa nenachádza, ale v ostatných mliečnych výrobkoch áno...je vidieť, že všetko nakupujete len zo supermarketu...ale predstavte si, že kravičky ani kozičky ešte nevymreli.... :( :( :( :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od keilayh » Pia Aug 29, 2014 8:10 pm

Jajus345 píše:dievčatá, zobuďte sa...to mi chcete povedať, že tvaroh je 100 % ný, dnes už nič nie je také ako predtým, jogurty sama voda, samé farbivá a éčka, ale papajte to, aby ste mali dostatok vápnika lebo v mlieku sa nenachádza, ale v ostatných mliečnych výrobkoch áno...je vidieť, že všetko nakupujete len zo supermarketu...ale predstavte si, že kravičky ani kozičky ešte nevymreli.... :( :( :( :(


Tak ja to nejako extra neriešim :oops: jogurty jem sem-tam, tvarohy vôbec, mlieko si dávam akurat do kávy a to mi je jedno či je nizkotučne alebo plnotučne.
Ale tak robim polievky mliečne, alebo smotanove omačky. Ja zas netvrdim, že je mlieko zle, ale tak niekto mlieko nepije vôbec lebo mu nechuti, alebo mu ho v detstve zhnusili a nič im nieje.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Pia Aug 29, 2014 8:52 pm

Hm, ja som myslela, že vymreli ... v supermarketoch som ich nevidela ... :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Pon Nov 10, 2014 2:03 pm

Tak nakoniec pijeme plnotučné mliečko Rajo, na radu gastroenterologičky pre istotu preváram pred podávaním a malá nemá najmenší problém ... tak som rada :) mimo iné aj finančne je to úľava ;-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od sandras » Pon Nov 10, 2014 6:38 pm

Tasija píše:
Jajus345 píše:ale ako získaš vápnik???? jedine z mlieka a mliečnych výrobkov.....ale to sme už trošku mimo témy.....


súhlasím s keylaih


tak toto nie je veľmi pravda, vápnik človek nezískava iba z mlieka, ale napr. vysoký obsah má mak, dokonca vyšší a pre človeka v lepšej forme, ako mlieko :-)
Moj syn mlieko piť nemohol, mal intoleranciu, takže od roka sme fungovali vlastne len na kyslomliečnych výrobkoch, jogurtoch, syroch ... a makových koláčoch, rezancoch s makom a tak. Ani umelé mlieko mu nerobilo moc dobre, to sme davali len občas. Z intolerancie vraj postupne vyrastie, ale už má 7,5 roka a mlieko ako také skoro vôbec nepije.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Pon Nov 10, 2014 8:10 pm

sandras píše:
Tasija píše:
Jajus345 píše:ale ako získaš vápnik???? jedine z mlieka a mliečnych výrobkov.....ale to sme už trošku mimo témy.....


súhlasím s keylaih


tak toto nie je veľmi pravda, vápnik človek nezískava iba z mlieka, ale napr. vysoký obsah má mak, dokonca vyšší a pre človeka v lepšej forme, ako mlieko :-)
Moj syn mlieko piť nemohol, mal intoleranciu, takže od roka sme fungovali vlastne len na kyslomliečnych výrobkoch, jogurtoch, syroch ... a makových koláčoch, rezancoch s makom a tak. Ani umelé mlieko mu nerobilo moc dobre, to sme davali len občas. Z intolerancie vraj postupne vyrastie, ale už má 7,5 roka a mlieko ako také skoro vôbec nepije.


presne tak, mak má veľa vápnika ... intoleranciu na laktózu myslíš?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od sandras » Pon Nov 10, 2014 9:05 pm

my sme boli aj na alergo, či to nie je alergia, ale to sa nepotvrdilo
tam mi povedala, že to je proste intolerancia, že mu to zle trávi a aby mlieko nepil, ked mu nerobí dobre
bezlaktózové výrobky mi ale neodporúčala ...takže neviem, neskúšali sme

do 6 rokov sme nepili kravské bežné mlieko vôbec, nejedol ani sóju a výrobky z nej, lebo pediatrička ma naplašila, že ked má "alergiu" na mlieko, tak určite aj na soju bude mať ... ale tak o nič neprišiel, ked to nejedol

prejavovalo sa to podobne, ako ekzém, syn mal kožné prejavy, flaky, svrbilo ho to akonáhle sa napil mlieka
na tie kyslomliečne výrobky takto nereagoval, takže tie mohol našťastie jesť ... a má ich aj velmi rád
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Pon Nov 10, 2014 10:03 pm

sandras píše:my sme boli aj na alergo, či to nie je alergia, ale to sa nepotvrdilo
tam mi povedala, že to je proste intolerancia, že mu to zle trávi a aby mlieko nepil, ked mu nerobí dobre
bezlaktózové výrobky mi ale neodporúčala ...takže neviem, neskúšali sme

do 6 rokov sme nepili kravské bežné mlieko vôbec, nejedol ani sóju a výrobky z nej, lebo pediatrička ma naplašila, že ked má "alergiu" na mlieko, tak určite aj na soju bude mať ... ale tak o nič neprišiel, ked to nejedol

prejavovalo sa to podobne, ako ekzém, syn mal kožné prejavy, flaky, svrbilo ho to akonáhle sa napil mlieka
na tie kyslomliečne výrobky takto nereagoval, takže tie mohol našťastie jesť ... a má ich aj velmi rád


aha, nám na gastre povedali o laktózovej intolerancii, my kupujeme aj mliečko bezlakto aj jogurty, ostatné nie, lebo to má iba hraničné a s ekzémom nám to nesúvisí, čo ja mám odsledované... ale to sme v inej téme :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť