Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Jedenie a pitie - Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Štv Aug 28, 2014 12:47 pm

Ahojte, čo si myslíte o podávaní kravského mlieka 2 ročnému dieťatku? Ak aj vy dávate svojim detičkám, poprosím o skúsenosti, názory, rady, ďakujem. My sme zatiaľ na umelom, premýšľam nad tým, že prejdeme na plnotučné kravské.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od emmaja » Štv Aug 28, 2014 1:06 pm

My sme davali plnotucne asi tak od 1,5 roku. Negativne skusenosti s tym nemam.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Apr 03, 2014 12:38 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Štv Aug 28, 2014 1:12 pm

A aké ste dávali? Z automatov? Alebo normálne z obchodu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od keilayh » Štv Aug 28, 2014 1:13 pm

My sme dávali už od roka normálne mlieko.
Netreba sa toho bať :wink: Ale tak poznám ludí-rodičov, čo dávajú umele mlieko ešte v 3-4rokoch. Je to na každého uvážení, aj keď podla mňa je to zbytočne dlho. Je sice zauživane, že mlieko je prospešne a deti ho potrebuju, ale nieje to tak. Mlieko sa da nahradiť vela vecmi, možno aj lepšími. Veď aj keď su rôzne problemy, tak prve sa vylučuje mlieko, lebo zahlieňuje a pod.
My keď sme zrušili flašu, zrušilo sa v podstate aj pitie mlieka. Myslim take to denno-denne a hlavne večerne. Samozrejme jogurty, tvaroh, mliečne polievky, syry, toto všetko maly jedol naďalej :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Štv Aug 28, 2014 1:15 pm

Ďakujem ... normálne sa myslí plnotučné? Či aké ste dávali?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od emmaja » Štv Aug 28, 2014 1:24 pm

Plnotučné z obchodu, ale asi by som uprednostnila z automatu, keby sme tu niekde na okolí nejaký mali. Je to však na zváženie. Aj na samotnom automate je napísané, že deťom treba pred podaním mlieko prevariť, tak to by som ho mohla kúpiť rovno v obchode, potom je to už jedno.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Apr 03, 2014 12:38 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Štv Aug 28, 2014 1:26 pm

Aha, čiže pasterizované z obchodu a už sa nepreváralo, hej? Ďakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od emmaja » Štv Aug 28, 2014 1:30 pm

Nie je začo. Pasterizácia a preváranie majú ten istý cieľ, zbaviť mlieko prípadných nebezpečných mikróbov. Zahynú však aj tie prospešné. Ideálne by bolo mať vlastnú zdravú kravu:-) Alebo kozu. Kozie mlieko je vraj pre ľudí stráviteľnejšie a vhodnejšie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Apr 03, 2014 12:38 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Štv Aug 28, 2014 1:51 pm

Ja som sa už snažila presvedčiť muža, aby sme na balkóne niečo chovali :D :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 2:12 pm

ahoj...určite by som mu už zmenila mliečko...ide to dosť do peňazí.....len pozor musíš začať pomaly, skús najskôr striedať, ale keď sa rozhodneš pre plnotučné, skús zriediť s vodou prevarenou....vyskúšaj mu dávať najskôr po 1 dcl a keď mu to nič nebude robiť, zvyšuj dávku....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Štv Aug 28, 2014 2:45 pm

Jajus345 píše:ahoj...určite by som mu už zmenila mliečko...ide to dosť do peňazí.....len pozor musíš začať pomaly, skús najskôr striedať, ale keď sa rozhodneš pre plnotučné, skús zriediť s vodou prevarenou....vyskúšaj mu dávať najskôr po 1 dcl a keď mu to nič nebude robiť, zvyšuj dávku....


ahoj a prečo riediť s vodou? ďakujem za radu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 2:48 pm

pretože nazačiatku pri 3,5 % mlieku by to bola odvaha dať dieťaťu také silné mlieko....alebo skús začať s nižším percentom...môj syn nedobre znášal...popálila som sa na tom, že som mu od prvej chvíli dala 3,5 mlieko, dostal alergiu...dosť sa vyhádzal, pre jeho telo to bolo dosť silné...lekárka mala z kože vyskočiť, keď sa o tom dozvedela....síce ja som mu dala po prvý krát, keď mal 1 rok
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Štv Aug 28, 2014 6:21 pm

Jajus345 píše:pretože nazačiatku pri 3,5 % mlieku by to bola odvaha dať dieťaťu také silné mlieko....alebo skús začať s nižším percentom...môj syn nedobre znášal...popálila som sa na tom, že som mu od prvej chvíli dala 3,5 mlieko, dostal alergiu...dosť sa vyhádzal, pre jeho telo to bolo dosť silné...lekárka mala z kože vyskočiť, keď sa o tom dozvedela....síce ja som mu dala po prvý krát, keď mal 1 rok


ajejé, no veď toho sa aj trocha bojím, aby nedostala alergiu ... tak radšej polotučné?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Tasija » Štv Aug 28, 2014 6:22 pm

keilayh píše:My sme dávali už od roka normálne mlieko.
Netreba sa toho bať :wink: Ale tak poznám ludí-rodičov, čo dávajú umele mlieko ešte v 3-4rokoch. Je to na každého uvážení, aj keď podla mňa je to zbytočne dlho. Je sice zauživane, že mlieko je prospešne a deti ho potrebuju, ale nieje to tak. Mlieko sa da nahradiť vela vecmi, možno aj lepšími. Veď aj keď su rôzne problemy, tak prve sa vylučuje mlieko, lebo zahlieňuje a pod.
My keď sme zrušili flašu, zrušilo sa v podstate aj pitie mlieka. Myslim take to denno-denne a hlavne večerne. Samozrejme jogurty, tvaroh, mliečne polievky, syry, toto všetko maly jedol naďalej :)


Vy ste aké mlieko dávali, plnotučné prosím ťa? Z automatu, či z obchodu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Kravské mlieko pre 2 ročné dieťa

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 7:03 pm

môžem najskôr vyskúšať aj 0,5% len to dieťa až tak nezasytí....ale pre začiatok, aby si videla ako sa správa mlieko na jeho organizmus môžeš vyskúšať...moja sestra ma chlapca, ten má alergiu na mlieko....teraz má 8 rokov a mlieko nepije, zaujímavé je, že mliečné výrobky ako sú syry, jogurty...mu nerobia nič....ale mlieko ma opačný účinok....skúsila aj kozie mlieko...s tým mala pozitívne účinky....má síce inú chuť, ale malý ho chce....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť