Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Prvý rok života - Maly lenivec?

Maly lenivec?

od hencurka » Ned Jan 25, 2009 10:43 pm

Ahoj mamicky,mam 11.5 mesacneho synceka.O 2 tyzdne bude mat rok nestvornozkuje,nesedi (nevie sa posadit sam,ked je oprety o mna tak sa z vyvysenej polohy posadi aj chvilu sam posedi) Od 5mesiaca cvicime Vojtovu metodu,boli sme aj u neurologa na vysetreni.Podla nich je vsetko ok,robili mu sono mozgu a vsetky neurolog.vysetrenia.Aj otacat sa zacal neskoro az na zaciatku 8 mesiaca.Asi pred 2-3 tyzdnami sa zacal plazit.Ked ho skusam postavit na nozicky, sem tam podupka,postoji a niekedy ich nechce vôbec pouzit,proste ich skrci pod seba a hotovo.Teraz poslednych par dni sa skusa dat na kolienka aj to len na chvilu. (dari sa mu to hlavne vtedy,ked ho vytoci jeho starsi brat,alebo sa mu nieco nedari) Chem sa opytat, ci mate niektora podobneho maleho lenivca doma,vase skusenosti,prip. ake ine vysetrenia ste podstupili. Viem,ze kazde dieta ma svôj cas,je ine....ale stale vo mne hloda taky maly cervicek neistoty...Za vsetky odpovede vopred dakujem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Apr 22, 2008 12:00 am

od bubufo » Pon Jan 26, 2009 11:25 am

Ahoj.ja osobne nemam skusenost,ale mam kamaratku s podobnym problemom aj ked tam je rozdiel,ze jej syn ma zdravotne problemy,ale v podstate princip ten isty, kamoska odkazuje ze cvicit,cvicit,cvicit, aj ked cez slzy.vojtovka je ucinna prve dva roky potom treba makat ovela viac.
a poviem ti ten jej chlapec bol od "panov doktorov" odpisany ze on v zivote nebude chodit, chalan ide mat 4 roky a beha ako drak.vsetko je to vysledok driny ,ktora stala za to, ona pouzivala aj ine cviky ako vojta
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od zuzana171717 » Pon Jan 26, 2009 2:15 pm

Ahoj,neboj sa :) Moje dievcata sa pedcasne narodili a mali vela problemov,a zaznela aj prognoza od lekarov ,,mozno nebudu chodit"poctivo sme cvicili vojtovku a vsetko zvladli aj ked to trvalo dlhsie.Su uplne v poriadku , zdrave baby :).Vsetko chce cas a chlapci su lenivejsi,snas sa aby mal dostatok vnemov a snaz sa ho vyprovokovat aby sa mu chcelo,ten starsi bratcek je asi to prave :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv Máj 29, 2008 12:00 am

od hencurka » Pon Jan 26, 2009 3:04 pm

Ahojte,dakujem za pozbudive slova. :D Maly sa narodil o 5dni skôr,bol to planovany pôrod.Rodit som zacala normalne,ale pôrod bol ukonceny cisarskym.Pri pôrode som mala kamosku(pôrodna sestra)a ta mi tvrdi,ze maly bol hned popôrode ok.Netrpel nedostatkom kyslika,takze ziadna hypoxia. Vojtovku cvicime uz 7 mesiacov a niekedy sa mi zde,ze velmi nezabera.Ja viem ,ze ja to nadlho.... S prvym synom som tiez cvicila,ale ten mal od narodenia skrateny sval na krku,tak sme to rozvicovali. Od 10mesiacov mi zacal v pohode behat a do dnes je akcny :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Apr 22, 2008 12:00 am

od sisu22 » Uto Jan 27, 2009 2:20 pm

velmi ti drzim palecky,aby ste to zvladli...a ako pisala kocka predomnou :lol: aj cez slzicky,vsetko sa ti vrati :D vela dzravicka :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od hencurka » Str Jan 28, 2009 10:36 pm

sisu22 dakujem :D ved mi cvicime,ale niekedy mam chut s tym skoncovat....je to makacka,maly ma 10kg a ako je inak pohodak tak to cvicenie ho vie riadne vytocit :) Ked skoncime, sme spoteni obaja.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Apr 22, 2008 12:00 am

od sisu22 » Str Jan 28, 2009 10:41 pm

hencurka píše:sisu22 dakujem :D ved mi cvicime,ale niekedy mam chut s tym skoncovat....je to makacka,maly ma 10kg a ako je inak pohodak tak to cvicenie ho vie riadne vytocit :) Ked skoncime, sme spoteni obaja.


jezisi,ja taketo mamky ako si to obdivujem....ja neviem,ci by som to zvladla....drzim palecky,a priebezne informuj :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od hencurka » Str Jan 28, 2009 11:39 pm

ale zvladla :D su aj horsie veci... Aj ked niekedy je to hrozne,ked tak strasne place a krici a ja ho musim drzat v tej hnusnej polohe :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Apr 22, 2008 12:00 am

od bubufo » Štv Jan 29, 2009 4:47 pm

sisu22 píše:
hencurka píše:sisu22 dakujem :D ved mi cvicime,ale niekedy mam chut s tym skoncovat....je to makacka,maly ma 10kg a ako je inak pohodak tak to cvicenie ho vie riadne vytocit :) Ked skoncime, sme spoteni obaja.


jezisi,ja taketo mamky ako si to obdivujem....ja neviem,ci by som to zvladla....drzim palecky,a priebezne informuj :wink:


sisulik zvladla.proste by si musela :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sisu22 » Štv Jan 29, 2009 8:56 pm

bubufo píše:
sisu22 píše:
hencurka píše:sisu22 dakujem :D ved mi cvicime,ale niekedy mam chut s tym skoncovat....je to makacka,maly ma 10kg a ako je inak pohodak tak to cvicenie ho vie riadne vytocit :) Ked skoncime, sme spoteni obaja.


jezisi,ja taketo mamky ako si to obdivujem....ja neviem,ci by som to zvladla....drzim palecky,a priebezne informuj :wink:


sisulik zvladla.proste by si musela :wink:


hej asi zvladla,ine by mi neostavalo.... :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od Jamirka » Sob Jan 31, 2009 9:23 pm

Hencurka a ostatné. My ženy sme silné a pre svoje deti urobíme nemožné. Ja som bola nútená cvičiť s oboma deťmi, ale nie od narodenia. Všetko sa to prevalilo, keď mala dcérka 4,5 roka a zo dňa na deň sa zobudila s bolesťami a nehybným krkom... Aby sme toho nemali málo, o tri týždne diagnostikovali vtedy 6 týždňovému synčekovi vývojovú poruchu... A tak som denne s oboma deťmichodila na RHB a doma znovu to isté. A verte mi, že bez slz to veru nebolo... Dreli sme 6 mesiacov, poznali sme do detailov všetky ambulancie a čakárne a výsledky u dcérky žiadne... Ale to najhoršie len prišlo, keď dcérke vyšlo CT mozgu s nálezom... Plakala som po nociach, aby to moje deti nevideli... Obe boli choré, a nevedela som čo nás čaká... Nesledovali ďalšie vyšetrenia a RHB. Po 8 mesiacoch sa usmialo šťastie a zistilo sa, že synček je zdravý :lol: Odľahlo mi, že je šanca, že mi zostane aspoň jedno dieťa. A tak som mala viac energie na dcérku... A tak po 10 mesiacoch jej urobili MR vyš. mozgu, ktoré nález CT. Ale bolo a je tam kritické miesto. No hybnosť krku bola zlá, a tak jej nakoniec vpichli dve dávky BTX a znovu cvičiť. Po roku sa dostavili výsledky. Diagnóza znela, že ostanú trvalé následky. dreli sme ďalej a dne spo dvoch rokoch od začiatku ochorenia sme úplne fit :lol: :lol: :lol: A to pred 9 mesiacmi dcérku zrazila motorka a bolo podozrenie na zlomeninu lebky... Znovu nasledovali vyš. mozgu CT aj MR. Krk je znovu tuhol... ale znovu sme to rozchodili...
A konečne si užívam mateskú na prechádzkach a nie v čakárňach a ordináciách. My sme vyhrali a vyhráš aj ty so svojim synčekom. Veľmi ti držím palce. Nevzdávajte to :!: :!: :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od nanaaa » Sob Jan 31, 2009 9:54 pm

Jamirka, všetka česť.Po tomto všetko čo si prežila, hádam už budú len šťastné chvíľky.Zo srdca Ti ich želám.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od Jamirka » Sob Jan 31, 2009 11:01 pm

Hencurka ďakujem.
Ja tiež dúfam, že moje datisi už preskákali choroby, že nás už čakajú len také bežné chrípky :roll:
Ešte tochcem napísať, žedôležitéje, že tvojsynček má všetky vyšetrenia OK. To je veľmi dôležité :!: Potom bude asi naozaj trochu lenivý :wink:
Viem červík neistoty hladá pomaly, ale isto.
Dcérka bola vždy pomalšia, alebo lenivšia. Mala síce problémy s kĺbikmi, balili sme sa na široko až do 8. mesiacov, tak to ju trochu spomaľovalo a obmedzovalo v pohybe. Ale sedieť začala až v 9. mesiacoch, neštvornožkovala, ale chodila po zadku, a prvé kroky s pomocouzačala robiž aý v 15.mesiacoch a prvých úplne samostatných krokov sme sa dočkali až v jej 18. mesiacoch. Sňou som vtedy necvičila, ale chodili sme na plávanie bábätiek od 3 mesiacov a to veľmi pomáhalo. Tiež som porovnávala s jej sesternicou, ktorá chodila samostatne už v 10. mesiacoch... Hovoriť tiež začala poriadne až po 3 rokoch...
No a sosynčekom je to obdoba :wink: Mal dva roky, chodiť začal v 16. mes. a hovorí len 5-7 slov..., ale cez deň sme už bez plienok :lol:
Každé dieťa je individuálne, netreba porovnávať podľa tabuliek, ale cvičiť treba. Uškodiť to neuškodí, len prospeje, aj keď je to nepríjemné. Ja som deťom pri cvičeniach vždy rozprávala nejaké rozprávky, teda hlavne dcérke. Cvičila tiež Vojta, a naťahovať skrátenékrčnésvaly - žiadna výhra a zotrvať v jednom cviku aspoň 2-3 min...
Si silná a pre svoje dieťatko to dokážeš. Uvidíš potom, aký je to krásny pocit, že ste vyhrali...
A som teraz odolná voči obyčajným malichernostiam, nevadí mi neporiadok v detskej izbe, málo čo ma vytočí, hlavne, že sme zdraví. Dívam sa na život úplne inak, ako predtým.
Tak veľa sťatia a dajte vedieť, ako sa darí malému lenivcovi. Posielame mu veľkú pusinku :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od adinka33 » Sob Jan 31, 2009 11:06 pm

Jamirka, máš môj veliký obdiv a úctu.... :wink:

si vynikajúca maminka a silná žena...


prajem tebe aj tvojim detičkám len to naj, naj....nech sa vám všetko zlé vyhýba na 100 km... :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od hencurka » Sob Jan 31, 2009 11:19 pm

Ahoj Jamirka,klobuk dole pred Tebou...cvicit s dvoma detuskami naraz, to si ani neviem predstavit... Ja mam co robit s tymto jednym... Ja len dufam,ze neurologicka ktora maleho pozerala nic nezanedbala...Fyzioterapeutka ku ktorej chodime kazdy tyzden cvicit,ma tiez uistuje,ze je vsetko dobre.Teraz som maleho objednala ku chyroprakticke nech mi nan neho pozrie. A este rozmyslam,ze s nim pôjdem ku nejakemu inemu neurologovi,nech mi ho este raz pozru...pre pokoj v dusi...ze je naozaj len lenivy. Ja niekedy tak rozmyslam, co robia tie maminy,ktore namaju take moznosti ako my z väcsich miest.Myslim tym cvicenia.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Apr 22, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť