Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Kojenie a umelé mlieko - Mam predat odsavacku?

Mam predat odsavacku?

od Ljublju » Štv Máj 07, 2009 2:12 pm

Kojim 8 mesiacov,MM do prikrmu neodkladam,chcem len vediet,ci mam este skladovat doma odsavacku,ci ju mam predat?Nebudem ju potrebovat napr. pri odstavovani malej a tak?Pri prvom mi mlieko sa same stratilo,neviem,ako to bude teraz,ako to chodi?? Dakujem :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od nanaaa » Pia Máj 08, 2009 12:02 pm

Podľa mňa je ti už zbytočná.Ja by som ju predala.Ak by bolo pri odstavovaní treba pri bolesiach prsníkov mlieko odstriekať, tú trošku spravíš aj ručne.Ale osobnú skúsenosť nemán, tak by som nechcela zle poradiť. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od najkvetinka » Str Máj 13, 2009 10:31 am

Dojčenie, resp.tvorba materského mlieka sa dá podporiť homeopatikami voľne dostupnými v lekárni od Boiron-Ricinus communis 5 CH- 5granuliek cmúľať , alebo nechať rozpustiť voľne pod jazykom 3x denne. / mne spolu s čajíkmi na podporu mlieka + zasmažené polievočky denne + toto homeopatikum veľmi podporilo tvorbu mliečka + som prekonala 3x dojčiacu krízu, keď sa mi mliečko menje tvorilo.
:idea:
Tak isto aj na zastavenie tvorby materského mlieka pri postupnom odstavovaní dieťaťa som užívala od Boiron homeopatikum Ricinus Communis 20 CH- 5 granuliek cmúľať, alebo pod jazykom nechať voľne rozpustiť 2x denne. Mliečko sa mi bez problemov pomaly ubúdalo, keď som pomaly odstavovala a bez bolestivých hŕč a zápalov. Síce som po odstavení mala ešte pol roka mlieko, ale nevytekalo, neboleli ma prsia..

Týmito homeopatikami si nemôžte ublížiť a neprenikajú ani do mliečka a neškodia dieťaťu. Aj takto sa dá zastaviť mliečko bez drastických tabletiek..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od najkvetinka » Str Máj 13, 2009 10:42 am

Aj podľa mňa ti je odsávačka už zbytočná. Čím menej budeš dávať piť, tým menej sa ti bude mlieko tvoriť..a keď obmedzíš tekutiny /tým , že jedávaš polievky a veľa tekutín piješ pri dojčení-tak pri odstavovaní tvorby mlieka treba navodiť opačný efekt/..a ak by sa ti urobila boľavá hrčka, treba dať dieťaťu vysať, alebo odstreknúť ručne. :D Ja som mala 2 odsávačky aj najkvalitnejšiu Medelu, ale žiadna odsávačka mlieka nenahradí detské ústočká, alebo odsávanie rukou. :!: :!: :!:
Odsávačka sa hlavne odporúča do pôrodnice, po príchode domov z pôrodnice a prvé 3 mesiace po narodení dieťaťka, prípadne maxim do pol roka, potom je už len zbytočná. Ani sa neodporúča skladovať, nakoľko po 2 rokoch plast pracuje, aj tesnenia silikónové a ostatné diely odsávačky..treba predať a pri ďalšom dieťaťi kúpiť novú..resp.ak chceš 2 deti po sebe, tak ju využiješ 2x :idea: Kto má veľmi veľa mlieka, že treba odsávať často, tak je lepšia elektrická odsávačka, či rukou odstekovať :!: je to lepšie, žena sa nevyčerpáva a rýchlejšie.
Ja som riešila tento problem a teraz viem, že aký je najlepší spôsob.. :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť