Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské mená - Meno pre dieťa

od 1dominika » Ned Máj 03, 2009 4:12 pm

meno pre bábo sme vybrali po prelistovaní celého kalendára skoro na začiatku tehotenstva Dominik - Dominika. Ja som navrhovala stále niečo iné, hlavne dievčenské mená, ale manžel trval na svojom. Celé tehotenstvo sme nevedeli čo to bude až sa nám narodila Dominika.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od natusa » Pon Máj 04, 2009 1:11 pm

martina612 píše:My sme to mali takto.prvy bol syn,ani som nevedela co to bude,az pri porode mi ovedali,ze syn,tak som mu meno dala ja-Filipko,vtedy to letelo.A druhe babo mame po 13rokoch,a vedeli sme ze to bude dcerka,tak som manzela nechala nech vyberie-dal Simonku,ale je pravda,ze aj mne sa paci to meno.A hlavne obidvom detom to meno pasuje k priezvisku.A tretie?Tak za 3roky sa dam nahovorit,ale to uz budem mat35rokov.Ale nevadi,ved aj Daniela Pestova uz ma svoj vek a tri porody v pohode zvladla.Ze??? :lol: :lol: :lol: :lol:



na veku nezalezi skor na tom ako sa clovek citi:)a je super mat vecsiu rodinku mi mame tri deturence a je tu stale zivo aj ked mam ako kazda mamina niekedy nervy v prašku nemenila by som za nic na svete.aspom sa nenudime a je tu veselo:)))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od martina612 » Pon Máj 04, 2009 6:07 pm

natusa píše:
martina612 píše:My sme to mali takto.prvy bol syn,ani som nevedela co to bude,az pri porode mi ovedali,ze syn,tak som mu meno dala ja-Filipko,vtedy to letelo.A druhe babo mame po 13rokoch,a vedeli sme ze to bude dcerka,tak som manzela nechala nech vyberie-dal Simonku,ale je pravda,ze aj mne sa paci to meno.A hlavne obidvom detom to meno pasuje k priezvisku.A tretie?Tak za 3roky sa dam nahovorit,ale to uz budem mat35rokov.Ale nevadi,ved aj Daniela Pestova uz ma svoj vek a tri porody v pohode zvladla.Ze??? :lol: :lol: :lol: :lol:



na veku nezalezi skor na tom ako sa clovek citi:)a je super mat vecsiu rodinku mi mame tri deturence a je tu stale zivo aj ked mam ako kazda mamina niekedy nervy v prašku nemenila by som za nic na svete.aspom sa nenudime a je tu veselo:)))


a ake mas stare deticky? :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia Apr 03, 2009 7:02 pm

Ako ju mam volat

od nina13 » Pon Máj 25, 2009 12:29 pm

Ahoj potrebovala by som poradit, chcem dat druhej dcerke meno Laura ale nevieme ako by sme jej hovorili zdrobnene :) prosim poradte ako dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Okt 08, 2008 12:37 pm

od sandras » Pon Máj 25, 2009 12:31 pm

Laurika, Laurinka možno ...
ale načo tak krásne meno zdrobnovať a komoliť :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sacrifices » Pon Máj 25, 2009 12:33 pm

mne sa paci aj meno sarka, aj laura je pekne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Okt 23, 2008 11:31 am

od nina13 » Pon Máj 25, 2009 12:41 pm

je krasne to meno len mi pride take strasne drsne ked sa jej povie len Laura ja mam Sofiu a tej sa da povedat hocijako :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Okt 08, 2008 12:37 pm

od martinka74 » Pon Máj 25, 2009 7:53 pm

Ja by som Lauru tiez nezdrobnovala.My mame Samuela a tiez sa mi nepaci,ked mu niekto hovori Samko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od nina13 » Pon Máj 25, 2009 8:20 pm

dobre dakujem dam na Vase rady :-) velka vdaka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Okt 08, 2008 12:37 pm

Re: Ako ju mam volat

od Jamirka » Pon Máj 25, 2009 10:46 pm

nina13 píše:Ahoj potrebovala by som poradit, chcem dat druhej dcerke meno Laura ale nevieme ako by sme jej hovorili zdrobnene :) prosim poradte ako dakujem


Moja kamoška má dcérku Lauru a volajú ju Laluška. Celkom milé :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od Jamirka » Pon Máj 25, 2009 10:50 pm

martinka74 píše:Ja by som Lauru tiez nezdrobnovala.My mame Samuela a tiez sa mi nepaci,ked mu niekto hovori Samko.


A to ho stále voláte Samuel???

Ja mám synčeka Michala a voláme ho Miško, Mišiačik, Mišík, Mišinko, ako mi príde na jazyk v danej situácii. Ja osobne neznášam, keď mu niekto povie Mišo :twisted: :twisted: :twisted: , už keď mňa nahnevá, tak je Michal, ale Mišo rozhodne nie. A dcérku je Karin, a volám ju stále Karinka, no ona si posledne vyžaduje,aby sme ju volalaí Kari :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od martinka74 » Uto Máj 26, 2009 8:19 am

Jamirka píše:
martinka74 píše:Ja by som Lauru tiez nezdrobnovala.My mame Samuela a tiez sa mi nepaci,ked mu niekto hovori Samko.


A to ho stále voláte Samuel???

Ja mám synčeka Michala a voláme ho Miško, Mišiačik, Mišík, Mišinko, ako mi príde na jazyk v danej situácii. Ja osobne neznášam, keď mu niekto povie Mišo :twisted: :twisted: :twisted: , už keď mňa nahnevá, tak je Michal, ale Mišo rozhodne nie. A dcérku je Karin, a volám ju stále Karinka, no ona si posledne vyžaduje,aby sme ju volalaí Kari :roll:


Ahoj,samozrejme nie volame ho aj Samko a ked vyvadza obcas je aj Samo ale Samuel sa mi proste paci najviac.Jasne ,ze sa zdrobnelinam obcas neda vyhnut,ale niektore mena ako napr.spominana Laura su take pekne,ze je ich luto komolit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od martinka74 » Uto Máj 26, 2009 8:21 am

Inak nick mi zakladal manzel,mna by ani vo sne nenapadlo pouzit Martinka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od natusa » Uto Máj 26, 2009 4:24 pm

syncek sa vola Marko,dnes ma prave jeden rok.volame ho Marko,Marenko,Markačik.a ked ma nahneva tak je hned aj Maro!ale to je predsa uchylka slovakov vsetko zdrobnovat.napr.v štatoch sa mena skracuju ale nezdrobnuju.ale ja som rada ze to tak je je to mile ked drobcovi poviete pekne.napr.mojej dcere ked ju oslovim Natuška stavaju vlasy na hlave,no ale ma 13 tam je to o inom. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od berunka » Štv Aug 06, 2009 10:44 pm

No ja mám dcérku Rebeku a voláme ju Beruška, ani neviem ako to vniklo, ale už jej to asi ostane a ked neposlúcha tak je Beruna :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Mar 25, 2009 4:53 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť