Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské mená - Meno pre dieťa

Meno pre dieťa

od alex » Pon Sep 08, 2008 3:43 pm

Ste za klasické alebo originálne mená? dali ste sa ovplyvniť pri výbere mena pre Vaše dieťa? alebo ste si tvrdo "vybojovali" to svoje?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od ivetka1980 » Pon Sep 08, 2008 9:39 pm

Pri prvom som bola skalo- pevne rozhodnuta,meno po tatinovi,pri druhom /Dominik/,vybral meno manzel z pomocou mojho porodnika /aj jemu sa vtedy narodil syn,s tymto menom/,a pri tretom /Jakub/sme si to upresnili tiez v porodnici,pocas kontrakcii,suhlasila som s kazdym menom,len aby ma nechali na pokoji.Ja som chcela dat meno Samko,ale manzel vyuzil situaciu a mame Jakubka.Tolko nasa historia mien.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od marrusska » Pon Sep 08, 2008 10:08 pm

podla mna by malo meno a priezvisko vytvarat nejaky celok, teda spolu pekne zniet. nepaci sa mi presadzovanie silou mocou nejakych exotickych mien. Ale ked som bola na porodnici druhy krat, na porodnej sale bolo 14-rocne dievca -ciganecka a volalo sa Venuša. toto asi komentar nepotrebuje
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Ned Apr 06, 2008 12:00 am

od pipula » Uto Sep 09, 2008 11:31 am

My sme s manželom tiež počas tehotenstva zmenili veľa mien.... A to hlavne pri chlapcovi!!! Dievčenské sme mali len jedno a to bolo od začiatku až do konca - Sára.. Ale pri chlapcovi sme mali problémiky... Po manželovi to nepripadalo vôbec do úvahy!!! Však kto by dal dieťaťu meno "Vlastimil" - to len moja svokra :lol: :?: , On chcel Jakubka alebo Samka... kedže to bolo pred už skoro 3rokmi tak, že každý druhý chlapec sa tak volal, tak to som nechcela.... Ja som chcela Alexa.... Ale na začiatku ôsmeho mesiaca som mala komplikácie a musela som byť hospitalizovaná na rizikovom.... Počas prevozu do nemocnice, sme museli stáť na červenú a cez cestu prešiel pánko so psom a zavolal na neho "Alex pod sem!!" A to ste mali vidieť pohľad môjho manžela!!! :lol: :lol: :lol: A vtedy som vedela, že Alexa nikdy nebudem mať.... :lol: Aspoň nie s mojim manželom :lol: (ale nie,ja mám super manžela- nikdy by som ho nevymenila)
A nakoniec sme sa do konca 9mesiaca rozhodli pre Kristiána. Nie je to podľa mojich predstáv, ale no...... :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: A tak som tajne dúfala, že tobude dievča, lebo pre dievča sme mali krajšie meno!!!!A vlastne až do narodenia, sme nevedeli čo to bude... Vlastne vedeli - až nato, že 2 lekári nám tvrdili, že to je na 100% dievča a dvaja tvrdili, že to je na 100% chlapec.....No čo by ste im na to povedali????? A máme Kristiána
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Str Aug 20, 2008 11:51 am

od ivetka1980 » Uto Sep 09, 2008 1:55 pm

Pipula,aj chceeeem :D :D :D .Mne tiez hovoril moj gynekol.na zaciatku ze baba a potom to zmenil na chlapa,strasne som dufala ze to bude dievcatko,ved po dvoch chalanoch by sa uz patrilo porodit jednu dcerku,ale nevyslo to.Ale mala to byt tiez SARAH.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od pipula » Uto Sep 09, 2008 2:18 pm

ivetka1980 píše:Pipula,aj chceeeem :D :D :D .Mne tiez hovoril moj gynekol.na zaciatku ze baba a potom to zmenil na chlapa,strasne som dufala ze to bude dievcatko,ved po dvoch chalanoch by sa uz patrilo porodit jednu dcerku,ale nevyslo to.Ale mala to byt tiez SARAH.





Ivetka - ty máš troch chlapov :?: :?: :shock: :shock: :shock: :shock: Ale gratulujem aj k takému výkonu - však ono je to jedno, len nech sú zdravý!!! Malí :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: !!!! Tak ale ked sa to tak vezme, tá štvrtá - to by baba určite bola???? Nerozmyslíš si to???? Už len preto, že by sa volala Sarah
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Str Aug 20, 2008 11:51 am

od leinka » Uto Sep 09, 2008 3:01 pm

caute babenky,no Ivetku by som veľmi nenahovárala na štvrté pod tým,že to bude už určite baba.Kamoška tak mala zase tri dievčence a ich stvoriteľ chcel silou mocou syna,tak sa dala nahovoriť,a zase to bola baba :lol: :lol: Ale nám to našťastie vyšlo už pri druhom,síce s veľkým odstupom/10rokov/,ale po synovi vytúžená dcérka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Ned Feb 10, 2008 1:00 am

od alex » Uto Sep 09, 2008 3:05 pm

mne manžel "vyveštil" ihlou prvého chlapca a druhé dievča :) no, chlapca už máme :D uvidíme či to bude pravda :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od ivetka1980 » Uto Sep 09, 2008 4:10 pm

Do kelu,ved praveze aj mne vyvestili z prstenom 3 deti /to vyslo/ ale 2 synov a jednu dceeeeeeeeeeeru....Ale na stvrte by som sa neodhodlala,vlastne ja mozno este aj ano /za nejakych 10 rockov/,ale to uz bude manzel moc stary... :oops: :oops: :oops: :wink: :wink: :wink: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od pipula » Uto Sep 09, 2008 6:01 pm

ivetka1980 píše:Do kelu,ved praveze aj mne vyvestili z prstenom 3 deti /to vyslo/ ale 2 synov a jednu dceeeeeeeeeeeru....Ale na stvrte by som sa neodhodlala,vlastne ja mozno este aj ano /za nejakych 10 rockov/,ale to uz bude manzel moc stary... :oops: :oops: :oops: :wink: :wink: :wink: :roll:



Ale Ivet!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Ved aj starší ešte môžu......... :lol: :lol: :lol: :lol: Pozri sa na Gotta :idea: :idea: :idea: ... A niekde som čítala, že ked chceš aby bolo dievča - máš ukryť pred "mojkaním" pod posteľ sekeru. :roll: Ozaj skúšali ste to už niekto????????? :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Str Aug 20, 2008 11:51 am

od pipula » Uto Sep 09, 2008 6:10 pm

alex píše:mne manžel "vyveštil" ihlou prvého chlapca a druhé dievča :) no, chlapca už máme :D uvidíme či to bude pravda :roll:




Tak alex - šup-šup na dievčatko :lol: :lol: :lol: :lol: Aby sa na to nezabudlo, alebo poprípade, aby sa splnilo čo vyšlo :D A poprípade budemem vedieť, či sa to splní, alebo sú to len poveri..... :?:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Str Aug 20, 2008 11:51 am

od alex » Uto Sep 09, 2008 6:28 pm

joooj, malý bude mať ešte len 2,5r. a ja by som až tak aby mal 4r. nech si to ďalšie mimi užijem :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od pipula » Uto Sep 09, 2008 6:47 pm

alex píše:joooj, malý bude mať ešte len 2,5r. a ja by som až tak aby mal 4r. nech si to ďalšie mimi užijem :)






Úplne chápem.Máme vekovo rovnakých...Nemáte niekedy pocit,ked na drobca pozeráte, že akosik to rýchlo ubieha a akosik rýchlo rastie?????
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Str Aug 20, 2008 11:51 am

od leinka » Uto Sep 09, 2008 7:10 pm

to je pravda,aj ja to tak vnímam,že ešte pred chvíľou bola malá v brušku a teraz má 2,5roka. Uteká to straaaašne rýchlo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Ned Feb 10, 2008 1:00 am

od pipula » Uto Sep 09, 2008 7:19 pm

to je až neuveriteľné.... :? Ked Kristián vymýšľa, tak mu manžel vždy len povie: " Kristián nedávno si tu len spal, papal a s@ral a teraz tu iba skáčeš kade môžeš.... Normálne mi to chýba, však tu nie je kľud" Aj mne je niekedy smutno, že to tak uteká a ani sa mi nezdá, že som už 2,5roka doma.... :idea:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Str Aug 20, 2008 11:51 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť