Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Manželstvo, partnerstvo a rodina - Môj otec - Dedko mojich detí

Môj otec - Dedko mojich detí

od kamka277 » Pon Aug 10, 2009 2:27 pm

Neviem, či som v tom sama, ale chcela by som počuť aj vaše názory na toto. Máme dve deti 5 a 1 ročné. Mamu už nemám 15 rokov, lebo mi zomrela. Otec sa drží, ale ide tu o moje deti, že mi s nimi vôbec nepomáha. On príde síce na návštevu, donesie plný batoh vecí-jogurtiky, ovocie, sladkosti a toť vsjo z jeho strany. Tak nasledujú svokrovci...Bývame v jednom meste(aj môj otec) cca 3km od nás, ale do dnešného dňa nikdy nevzali naše deti pokočíkovať, na prechádzku, na ihrisko, do ZOO, na dovolenku, proste nikde ako to robia ostatní starí rodičia. Vzťah máme ako tak dobrý, ale tu ide o vnúčatá, že absolútne sa im nevenujú. Nehovorím sú štedrí, čo sa týka sviatkov-narodenín, menín, alebo vianoc, ale to je tak všetko. Majú rodinný dom a keď k nim prídeme, tak si len sedkajú na lavičke a deti si voľne behajú. Veď nech si behajú, ale že by sa s nimi trochu nejako pohrali, to nikdy. Sú už dôchodcovia, hoci ešte obidvaja pracujú, sami mali 4 deti, ale o vnúčatá žiaden zájem :!: Že oni sú unavení, vyťažení a nemajú čas. Je toto normálne? A to máme chvalabohu zdravé krásne deti...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

Re: Je to smutné...

od Tarajova » Pon Aug 10, 2009 2:41 pm

kamka277 píše:Neviem, či som v tom sama, ale chcela by som počuť aj vaše názory na toto. Máme dve deti 5 a 1 ročné. Mamu už nemám 15 rokov, lebo mi zomrela. Otec sa drží, ale ide tu o moje deti, že mi s nimi vôbec nepomáha. On príde síce na návštevu, donesie plný batoh vecí-jogurtiky, ovocie, sladkosti a toť vsjo z jeho strany. Tak nasledujú svokrovci...Bývame v jednom meste(aj môj otec) cca 3km od nás, ale do dnešného dňa nikdy nevzali naše deti pokočíkovať, na prechádzku, na ihrisko, do ZOO, na dovolenku, proste nikde ako to robia ostatní starí rodičia. Vzťah máme ako tak dobrý, ale tu ide o vnúčatá, že absolútne sa im nevenujú. Nehovorím sú štedrí, čo sa týka sviatkov-narodenín, menín, alebo vianoc, ale to je tak všetko. Majú rodinný dom a keď k nim prídeme, tak si len sedkajú na lavičke a deti si voľne behajú. Veď nech si behajú, ale že by sa s nimi trochu nejako pohrali, to nikdy. Sú už dôchodcovia, hoci ešte obidvaja pracujú, sami mali 4 deti, ale o vnúčatá žiaden zájem :!: Že oni sú unavení, vyťažení a nemajú čas. Je toto normálne? A to máme chvalabohu zdravé krásne deti...

Ahoj! Tak to ani Tvoji svokrovci sa s nimi nehraju?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:11 pm

od sonka776 » Pon Aug 10, 2009 2:48 pm

Sú ľudia, ktorí si myslia, že peniaze sú všetko. Moja svokra je presne taká, synovi by kúpila všetko na svete, aj euráčiky mu strčí do vrecka, ale rozprávku mu neprečítala ani raz. Keď niečo kúpi tak sa pred susedou vychvaľuje, povedz tetuške, čo ti babka kúpila a tak. A potom nechápe prečo syn na prázdniny ide radšej k druhej babke tá mu číta, kreslí, koláče vypeká, peniažky mu nedá lebo sama ma málo, ale syn ju aj tak zbožňuje. :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Pia Jan 02, 2009 3:24 pm

od kamka277 » Pon Aug 10, 2009 2:54 pm

Veď o to ide, že ani môj otec, ani oni :roll: Druhí starí rodičia sa doslova bijú o vnúčatá, kto si ich kedy vezme a u nás je to tak, že musíme dbať na to, aby sme im veľmi nenarúšali komfort, keď sa stretneme. Kmitáme okolo nich s manželom tak doma ako aj na návšteve. Proste žiadna pomoc, len sa prizerajú a ťuťuli muťuli na našu 15 mes. dcérku....na to ja kašlem. To sa nemusím nikam trepať. Skôr si oddýchnem doma, lebo všetko mám poruke. Na návštevu berem kopu veci, lebo keby som zabudla lyžičku pre malú, tak mi ju nemá kto doniesť :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od Tarajova » Pon Aug 10, 2009 3:03 pm

No je to naozaj smutné. Práve teraz v starobe by si mali vychutnať tie vnúčatká, lebo svoje si veľmi neužili. Ale buď rada, že aspoň im kúpia a dajú, možno to berú ako pomoc.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:11 pm

Re: Je to smutné...

od alex » Pon Aug 10, 2009 3:07 pm

kamka277 píše: Otec sa drží, ale ide tu o moje deti, že mi s nimi vôbec nepomáha.


neber to v zlom, ale sú to tvoje deti, prečo by ti s nimi mal pomáhať?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

Re: Je to smutné...

od sonka776 » Pon Aug 10, 2009 3:14 pm

alex píše:
kamka277 píše: Otec sa drží, ale ide tu o moje deti, že mi s nimi vôbec nepomáha.


neber to v zlom, ale sú to tvoje deti, prečo by ti s nimi mal pomáhať?


Kamka skôr myslela, že sa s nimi nehrá, aspoň ja som to tak pochopila :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Pia Jan 02, 2009 3:24 pm

Re: Je to smutné...

od alex » Pon Aug 10, 2009 3:18 pm

sonka776 píše:Kamka skôr myslela, že sa s nimi nehrá, aspoň ja som to tak pochopila :wink:


no neviem...
určite by som nikomu takéto nič nevyčítala ..ako aj písala o svokrovcoch, že nechodia kočíkovať, nepomáhajú, lebo ako napísala sú unavení a vyťažení ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od kamka277 » Pon Aug 10, 2009 3:34 pm

Alex ja som to myslela s tým pomáhaním tak, aby vzal deti niekam von, alebo ich vzal k sebe keď si potrebujem niečo vybaviť, podobne ako svokrovci, nie pomáhanie v tom zmysle, že tu máš deti a večer si po nich prídem, lebo sa mi nechce o nich starať, chápeš? Normálny vzťah-dedko-vnučky. Veď otec je sám a vnučky by ho mali trochu rozptýliť, lebo vkuse sa sťažuje, že je sám a nemá sa s kým rozprávať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od alex » Pon Aug 10, 2009 3:42 pm

kamka277 píše:Alex ja som to myslela s tým pomáhaním tak, aby vzal deti niekam von, alebo ich vzal k sebe keď si potrebujem niečo vybaviť, podobne ako svokrovci, nie pomáhanie v tom zmysle, že tu máš deti a večer si po nich prídem, lebo sa mi nechce o nich starať, chápeš? Normálny vzťah-dedko-vnučky. Veď otec je sám a vnučky by ho mali trochu rozptýliť, lebo vkuse sa sťažuje, že je sám a nemá sa s kým rozprávať.


chápem :wink: len mám na takéto "veci" iný názor a pohľad... ja keď si potrebujem niečo vybaviť mám manžela, aby malého postrážil a s malým chodím von ja ... nie moji rodičia ani svokrovci ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od natusa » Pon Aug 10, 2009 4:16 pm

alex píše:
kamka277 píše:Alex ja som to myslela s tým pomáhaním tak, aby vzal deti niekam von, alebo ich vzal k sebe keď si potrebujem niečo vybaviť, podobne ako svokrovci, nie pomáhanie v tom zmysle, že tu máš deti a večer si po nich prídem, lebo sa mi nechce o nich starať, chápeš? Normálny vzťah-dedko-vnučky. Veď otec je sám a vnučky by ho mali trochu rozptýliť, lebo vkuse sa sťažuje, že je sám a nemá sa s kým rozprávať.


chápem :wink: len mám na takéto "veci" iný názor a pohľad... ja keď si potrebujem niečo vybaviť mám manžela, aby malého postrážil a s malým chodím von ja ... nie moji rodičia ani svokrovci ...


tak to s tebou suhlasim .mne manzel chodi na tyzdnovky nasich mam sice doma ale oni sa detom venuju len ked oni maju chut nie ked to ja potrebujem.a svokrovcou mam na druhej strane slovenska.mne naprpiklad robi radost ist s malym vsade kočky uz su samostatne ale maly je taky moj soplik:)chodi so mnou stale.
a myslim ze pre su stari rodicia aby si vnucata vychutnali len ked oni chcu,ved mali svoje deti ako nas tak sa starali o vsetko oni.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od sonka776 » Pon Aug 10, 2009 4:17 pm

alex píše:
kamka277 píše:Alex ja som to myslela s tým pomáhaním tak, aby vzal deti niekam von, alebo ich vzal k sebe keď si potrebujem niečo vybaviť, podobne ako svokrovci, nie pomáhanie v tom zmysle, že tu máš deti a večer si po nich prídem, lebo sa mi nechce o nich starať, chápeš? Normálny vzťah-dedko-vnučky. Veď otec je sám a vnučky by ho mali trochu rozptýliť, lebo vkuse sa sťažuje, že je sám a nemá sa s kým rozprávať.


chápem :wink: len mám na takéto "veci" iný názor a pohľad... ja keď si potrebujem niečo vybaviť mám manžela, aby malého postrážil a s malým chodím von ja ... nie moji rodičia ani svokrovci ...

A keď chcete ísť niekam s manželom iba vo dvojici ani vtedy nik nepomáha :roll: :?:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Pia Jan 02, 2009 3:24 pm

od alex » Pon Aug 10, 2009 7:04 pm

sonka776 píše:A keď chcete ísť niekam s manželom iba vo dvojici ani vtedy nik nepomáha :roll: :?:


nie, chodíme totiž všetci spolu :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od bubufo » Pon Aug 10, 2009 9:50 pm

no ono to je tym,ze proste stari rodicia ani za to nemozu,proste musia to mat v sebe. ten vztah k vnucatam tam bud je alebo nie je.to vo vseobecnosti myslim.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od ubinka1062 » Pon Aug 10, 2009 10:53 pm

Zlatko chcela by si mat moju svokru. To by si inak hovorila.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 7:54 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť