Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - Moja prvá knižka o sexe-v skolke

Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od terez254 » Pon Nov 10, 2014 10:29 pm

Poculi ste o tejto knizke? Co si o tom myslite? Nezda sa Vam to trochu moc?
Prílohy
l75003.jpg
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od vladkaPD » Pon Nov 10, 2014 10:52 pm

nepocula som, co je to za knizku? teda skor co je na nej zle?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od sandras » Uto Nov 11, 2014 7:34 am

a to s deťmi riešia v škôlke???? Ja myslím, že v tomto veku by také veci mal riešiť vylučne doma rodič. Už dosť, že v škole to berú už v 4. triede. Ja nie som apriori proti, ale nie je učiteľ ako učiteľ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od keilayh » Uto Nov 11, 2014 10:22 am

O tejto knižke som čítala na nete vraj je super. Zaujalo ma to a išla som si ju obzrieť do kníhkupectva, že by som ju kúpila. No, ako som ju vzala do ruky a prelistovala, aj som ju vrátila späť :D Neviem, pre mňa su tie obrázky až moc pre malé deti. Dokonca je táto knižka vraj určená pre deti do materských škôl :shock: NEviem kto ju vymyslel, alebo koho to bol nápad toto prezentovať v škôlkach, nakoľko tam je uplne reálne ukázané, ako sa sexuje a nemyslím si, že zrovna toto majú vidieť oči malých detí.
Knižku urobili pekne ružovú, pekné kreslené obrázky, no podľa mňa je skôr pre puberťákov (nemyslím 15r a viac)
Kebyže ju kúpim a sadnem s mojim 8,5r. synom, že poď ideme si niečo prelistovať, vysvetliť atď. tak už vidim tie záchvaty smiechu. Ale tak viem, že ju už videl u kamaráta, no nekomentoval mi to :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od terez254 » Uto Nov 11, 2014 4:01 pm

Tato kniha ma oboznamit deti o ludskom tele,rozdiely medzi dievcatami a chlapcami, zmeny,ktore prebiehaju v puberte,o sexe,pocati a pod.
Na tom si myslim,ze by nebolo nic az take zle, myslim si,ze je dobre,ked dieta vie pomenovat veci pravymi nazvami a nemusia im rodicia vymyslat rozne divne prezyvky pohlavnych organov,ale ako napisala keilayh, po prelistovani tejto knizky sa mi to zdalo byt moc.
Je tam napisane ako spravne nasadit kondom, co nechapem naco toto potrebuje vediet dieta v skolke, ako dojde k pocatiu, tie obrazky su dost detailne, myslim si,ze az zbytocne detailne.
Napad s tou knihou je podla mna dobry, ale zasli prilis moc. Ak tak tuto knihu by som odporucila az na zakladnej skole. Skolkarom si myslim staci vediet uplne zaklady.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od terez254 » Uto Nov 11, 2014 4:01 pm

vladkaPD píše:nepocula som, co je to za knizku? teda skor co je na nej zle?


myslim si,ze zla na tejto knizke je jej detailnost.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od terez254 » Uto Nov 11, 2014 4:02 pm

sandras píše:a to s deťmi riešia v škôlke???? Ja myslím, že v tomto veku by také veci mal riešiť vylučne doma rodič. Už dosť, že v škole to berú už v 4. triede. Ja nie som apriori proti, ale nie je učiteľ ako učiteľ...



Ano, taketo veci uz riesia v skolke :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od sandras » Uto Nov 11, 2014 4:05 pm

terez254 píše:
sandras píše:a to s deťmi riešia v škôlke???? Ja myslím, že v tomto veku by také veci mal riešiť vylučne doma rodič. Už dosť, že v škole to berú už v 4. triede. Ja nie som apriori proti, ale nie je učiteľ ako učiteľ...


Ano, taketo veci uz riesia v skolke :D


A to akože sa najskor spýtali rodičov? Aspoň vopred informovali o zámeroch? Či ani nepovažovali za potrebné?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od terez254 » Uto Nov 11, 2014 4:08 pm

Vobec neviem,ale myslim si,ze to s rodicmi nepreberali. len ja stale nechapem ako zacnu s takouto temou s malymi dajme tomu stvorrocnymi detmi.
Pride mi to cele psotavene na hlavu,najma tie obrazky.
Citali to dietatu niektorej z Vas a mali deti na to nazory?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od sandras » Uto Nov 11, 2014 4:19 pm

nečítala som ju, ale všeobecne si myslím, že je absolútne zbytočné to riešiť s deťmi v školke, nech je to už akoukoľvek formou, akýmikoľvek obrázkami ... proste to je vek, keď by som s deťmi o tom JA nezačala rozprávať, ak sa samé od seba o to nezaujímajú. A aj to len v rozsahu, v akom sa zaujímajú.
Ak sa moje deti niečo pýtali, odpovedala som im tak, aby to pochopili, neklamala, ale ani to nerozpitvávala ďalej, nenakupovala extra literatúru a podobne.
Preto si myslím, že do škôlky je to téma absolútne nevhodná, danému veku neprimeraná a deti viac dopletú, ako poučia.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od terez254 » Uto Nov 11, 2014 5:48 pm

sandras píše:nečítala som ju, ale všeobecne si myslím, že je absolútne zbytočné to riešiť s deťmi v školke, nech je to už akoukoľvek formou, akýmikoľvek obrázkami ... proste to je vek, keď by som s deťmi o tom JA nezačala rozprávať, ak sa samé od seba o to nezaujímajú. A aj to len v rozsahu, v akom sa zaujímajú.
Ak sa moje deti niečo pýtali, odpovedala som im tak, aby to pochopili, neklamala, ale ani to nerozpitvávala ďalej, nenakupovala extra literatúru a podobne.
Preto si myslím, že do škôlky je to téma absolútne nevhodná, danému veku neprimeraná a deti viac dopletú, ako poučia.



Mam podobny nazor. Ako som uz spominala vyssie, je pekne, ked deti vedia spravne pomenovat jendotlive vasti tela, ale z druhej strany zbytocne,aby vedel skolkar ako spravne nasadit kondom. To je moc.
Aky mate vy nazor na rozne infaltivne pomenovania intimnych partii pri detoch?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od keilayh » Str Nov 12, 2014 11:47 am

Lutujem učitelky ktore toto v škôlach musia riešiť. Lebo viem, že tuto knihu v niektorých škôlkach maju. Inak si myslím, že by to najprv mali odkonzultovať s rodičmi. Veď to su velmi male deti a niektore veci teda vedieť nemusia, a keď už sú zvedavé, rodič mu to môže vysvetliť tak ako uzná za vhodné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od terez254 » Str Nov 12, 2014 3:31 pm

keilayh píše:Lutujem učitelky ktore toto v škôlach musia riešiť. Lebo viem, že tuto knihu v niektorých škôlkach maju. Inak si myslím, že by to najprv mali odkonzultovať s rodičmi. Veď to su velmi male deti a niektore veci teda vedieť nemusia, a keď už sú zvedavé, rodič mu to môže vysvetliť tak ako uzná za vhodné.





Mna najma zaraza ake veci sa tam rozoberaju a ma to byt urcene pre male deti, pre skolkarov. Nevidim v tom az taky velky zmysel.
Tiez by ma zaujimalo ci ste vy svojim detom hovorili rozne pribehy o vcelickach, bocianoch a podobne alebo ste zvolili inu alternativu :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od terez254 » Str Nov 12, 2014 3:32 pm

vladkaPD píše:nepocula som, co je to za knizku? teda skor co je na nej zle?



je to kniha o sexe a zmenach v puberte urcena pre skolkarov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Moja prvá knižka o sexe-v skolke

od vladkaPD » Str Nov 12, 2014 6:41 pm

terez254 píše:
vladkaPD píše:nepocula som, co je to za knizku? teda skor co je na nej zle?

je to kniha o sexe a zmenach v puberte urcena pre skolkarov.


uz som si to kukla na internete. mam dost ze pre skolkarov, to tam musi byt niekto uchylny kto toto dal do skolok :shock: :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť