Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Krása a staroslivosť o telo - nechty

nechty

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 8:11 am

ktorá z vás má gélové nechty.....spokojnosť? Aké sú klady a zápory?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: nechty

od keilayh » Štv Aug 28, 2014 10:13 am

Jajus345 píše:ktorá z vás má gélové nechty.....spokojnosť? Aké sú klady a zápory?


Ja som mala gelove aj živicove a teraz nemam žiadne :lol: Spokojnosť ako sa to vezme. Prve som mala tie živicove, väčšina ludi sa sťažuje na "smrad" pri vyrobe nechtov, mne to naopak voňalo :D
Ale vela záleží od nechtárky. Pokiaľ tie nechty nevie urobiť precízne, tak držať nebudu. Ja som aj preto prestala chodiť, lebo mi stačilo ten umely necht trochu podobrať a cely necht bol fuč.
Potom neskôr som mala gelove, tie mi prišli lepšie ale v podstate to bolo to iste. Ono su tie nechty pekne keď su novourobene, potom keď to začne vyrastať, už sa gel buď olupuje, alebo sa urobia bublinky a keď chceš iba francuzsku manikuru tak to nevyzerá pekne :?
Teraz stale rozmyšlam nad tym gel-lakom, ale už som počula od pár ludi, že to dobre nedrží. Do umelych sa mi nechce zatiaľ znovu isť, lebo ma nebavilo to časté chodenie na doplňanie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: nechty

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 10:17 am

vieš mi napísať...ako dlho vydržia?...potom tvoj nech ako dlho sa liečil, kým dostal správny tvar?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: nechty

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 10:22 am

asi 10 rokov do zadu som mala živicové nechty, keď som sa vydávala, bolo to veľmi nádherné.....len problém bol v tom, že mi výpary asi z toho gélu zlé pôsobili na moje oči...neviem či alergia...teraz sa lakomím na gélové,tak zháňam bližšie informácie :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: nechty

od keilayh » Štv Aug 28, 2014 1:07 pm

Jajus345 píše:asi 10 rokov do zadu som mala živicové nechty, keď som sa vydávala, bolo to veľmi nádherné.....len problém bol v tom, že mi výpary asi z toho gélu zlé pôsobili na moje oči...neviem či alergia...teraz sa lakomím na gélové,tak zháňam bližšie informácie :D :D :D


To je možne že si mala alergiu, a nemuseli to byť ani tie vypary ale cez nechty ide do tela toho vela, čiže ti nemusela nejaka latka sadnuť a odniesli si to oči.
Gelove vydržia rovnako ako tie živicove, ono záleží ako rychlo ti rastu nechty. Ale tak asi tie 3 tyždne, maximálne 4. A hlavne ak by si sa pre ne rozhodla, určite hladaj dobru nechtarku, určite nechod k činancom čo robia po nakupnych centrach. :x
Hojenie je tiež individualne, to ti neviem presne povedať, ale samozrejme najlepšie je strihať nachty po cely čas na kratko, pokiaľ ti ten oslabený necht celkom neodrastie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: nechty

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 1:13 pm

dosť som si už o tom prečítala na nete, ak by som sa rozhodla....lenže ako budem vedieť, že to je čiňan....a ako že profesionál? Ako dlho mi bude nechtárka nechty robiť? Je to nejako ohraničené?
Aká je približná cena za gélové nechty? Viem, že teraz na nete už nájdem čokoľvek, ale tie ceny sú odlišné...čo myslíš ako by sa mala pohybovať cena, aby som si vybrala dobre, načo by som sa mala ako prvé informovať, ak sa rozhodnem, že si ich dám spraviť :D :D :D Môže sa stať, že opäť budem mať alergiu na očiach, keď som dosť zlé znášala živicové nechty. Aký je rozdiel medzi gélovými a živicovými nechtami?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: nechty

od keilayh » Štv Aug 28, 2014 1:22 pm

Tak činanci robia v danych salonoch sami, ešte som sa nestretla, že by bol iba činanec zamestnavatel :wink: Takže to zistiš jednoducho.
Najlepšie je ist takej čo ti odporuči nejaka kamaratka, že je spokojna alebo tak.
Aj keď vela záleží od tvojich nechtov, a to čo sadlo jednej, druhej nemusi :?
V študiu by mala mať každá nechtárka certifikat, že absolvovala aspoň nejaky kurz na "vyrobu" nechtov.

Ceny sa lišia, no ja mam skusenosť, že pytaju tych 30-35€ za nove nechty a doplňanie je okolo 20€. Inak nechty skušaju robiť aj doma ml. kočky a tie dávajú ceny aj nižšie (keďže si len tak privyrabaju, neplati najom ani nič :oops: )

Alergiu môžeš mať žiaľ opäť, ak by si ju spozorovala je dobré dať nechty hneď dole.
Rozdiel medzi nechtami je v tom, že gelove sa davaju vytvrdiť do uv-lampy a živicove nie. Gelove su viacvrstvove a pride mi, že su aj take lesklejšie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: nechty

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 1:32 pm

fú ha ??? taká pálka za jedne nechty? a kto mi zaručí, že mi vydržia? ešte som sa zabudla opýtať, urobia mi nechty aj napriek tomu, že sú veľmi malé a slabé???? sem - tam ich aj pokúskam :D :D :D :D , keď som nervózna

žiaľ každá kamarátka má svoju teóriu a ja sa neviem rozhodnúť, jedna vraví, že si ich nemám dávať, aby som nedostala nejakú pleseň, druhá vraví, že sa neoplatí lebo dobre nedržia, ďalšia do ktorej som vkládala nádej, lebo mala dobrú nechtárku, ku ktorej chodila cca 2 roky mi vravela, že sa veľmi pokazila, že už nerobí dobre...tak teraz už neviem :( :( :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: nechty

od keilayh » Štv Aug 28, 2014 2:31 pm

Dobra nechtarka urobi nechty na hociake prirodne nechty. Aj keď lepšie sa robia na neokusane :lol: lacnejšie ti urobi jedine nejaka baba čo ich robi doma. Ja som tak kedysi chodievala a platila som okolo 15€

Čo sa týka plesní, tak pri precíznej robote by ti nemala hroziť. Toto je väčšinou pravdepodobne u tych čínskych, alebo keď ti necht dobre nedrží, že sa začne odliepať a dostane sa ti tam nejaka nečistota. Treba skusiť a uvidiš či ti zapasuje a či nie.
O tej nechtárke čo sa pokazila - je možne, že jej chodilo vela ludi a tym aby všetkych postihala už to nerobila tak dobre ako predtym. Zvýťazila kvantita nad kvalitou :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: nechty

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 2:37 pm

tak to ma tiež napadlo ako prvé.....mala veľa zákazničiek, popritom nejaké zdravotné problémy a už to išlo dole vodou...nemáš taktiež skúsenosti, ak by som si na vlastné nechty dala naniesť na začiatku gél na spevnenie? alebo kúpiť si veci na gélové nechty a skúsiť si podľa netu urobiť nechty sama? :shock: myslíš, že je to dobré riešenie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: nechty

od keilayh » Štv Aug 28, 2014 7:56 pm

Jajus345 píše:tak to ma tiež napadlo ako prvé.....mala veľa zákazničiek, popritom nejaké zdravotné problémy a už to išlo dole vodou...nemáš taktiež skúsenosti, ak by som si na vlastné nechty dala naniesť na začiatku gél na spevnenie? alebo kúpiť si veci na gélové nechty a skúsiť si podľa netu urobiť nechty sama? :shock: myslíš, že je to dobré riešenie?


Na spevnenie skôr ten gel-lak, aj keď teda už som počula vraj to nedrži dobre. Aj v DM-ke predávali takúto sadu.
Na doma neviem, ak by ťa to bavilo tak kludne, ale zas čo ak ti nesadnu ani tieto nechty? čo potom s tym nakupenym? lebo na gelove toho treba viac, všeliake vodičky a tak. Keď tak skus najprv k niekomu isť a potom uvidiš.
Ja si napr. neviem predstaviť ako by som si robila nechty lavou rukou :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: nechty

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 8:05 pm

ja si viem predstaviť...lebo som ľaváčka...to si neviem predstaviť s pravou..... :) :) dnes som čítala na nete, že nie je veľmi dobre dávať robiť gélové nechty osobám ktoré sú alergické....a žiaľ moja alergia je dosť silná....poslednýkrát som si dala 4 D mihalnice lebo sa mi to strašne páčilo a na druhý deň som ich musela dať nasilu dole lebo mi opuchli celé oči....chcela som vedieť, či nie sú gélové nechty aj také, ktoré sú protialergické...či náhodou nemajú iné zloženie....to fakt majú všetky gély na nechty rovnaké zloženie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: nechty

od keilayh » Pia Aug 29, 2014 11:31 am

Jajus345 píše:ja si viem predstaviť...lebo som ľaváčka...to si neviem predstaviť s pravou..... :) :) dnes som čítala na nete, že nie je veľmi dobre dávať robiť gélové nechty osobám ktoré sú alergické....a žiaľ moja alergia je dosť silná....poslednýkrát som si dala 4 D mihalnice lebo sa mi to strašne páčilo a na druhý deň som ich musela dať nasilu dole lebo mi opuchli celé oči....chcela som vedieť, či nie sú gélové nechty aj také, ktoré sú protialergické...či náhodou nemajú iné zloženie....to fakt majú všetky gély na nechty rovnaké zloženie?


to neviem, ono môžeš byť alergická skôr na lepidlo alebo inu zložku ktorá sa používa pri tych nechtoch. Ale keď ti aj mihalnice urobili alergicku reakciu, tak by som povedala, že skôr to lepidlo :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: nechty

od Jajus345 » Pia Aug 29, 2014 11:34 am

dnes som sa objednala na nechty ku kamaratkinej známej....som zvedavá ako to dopadne....len som prekvapená tou cenou.....45 €, čo myslíš je to veľa?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: nechty

od keilayh » Pia Aug 29, 2014 2:15 pm

Jajus345 píše:dnes som sa objednala na nechty ku kamaratkinej známej....som zvedavá ako to dopadne....len som prekvapená tou cenou.....45 €, čo myslíš je to veľa?


to teda je fakt vysoká cena. Aj si videla nejake jej práce? Rada by som videla ako tvorí za túto cenu :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť