Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Začíname prikrmovanie - nedavam jej moc?

nedavam jej moc?

od Kaciato » Str Nov 26, 2008 12:45 pm

Chcela by som sa zapojit a opytat sa. Ja som svoju dcerku začala prikrmovat, ked mala 5 mes. Dovtedy bola iba kojena. Dr. mi kázala prikrmovat ju pretoze malo priberala. Neviem však, či to robím dobreš. Mala mi kakala počas kojenia skoro do každej plienky. ked som ju začala prikrmovať, začala som na večer iba nutrilon. kašičkou. Ked mala 5,5 mes. začala som jej dávať doobeda aj jablčko - ovocie. Lenže ako naše mamy, aj moja mi hovorila, že malá má málo, že je hladná, aby som jej vraj dala polievku. Tak som ju ako dcéra poslúchla malá mi začala príkrmy jesť hneď v dosť veľkom množstve keď som jej začala dávať kašu, dala som jej najskôr 50 a postupne som jej pridávala má 6 mes. a vypije navečer 140 + ešte si vypýta po chvíľke moje mliečko. Ráno o šiestej ju kojím a o ôsmej už si pýta zas - lenže ja toľko mlieka už nemám, preto jej dávam 90 nutrilonu, doobeda okolo 10 spapá jablčko, okolo 1 zje polievočku (asi 130-150) okolo štvrtej ju iba nakojím a večer kaša. Neviem však či mi toho na 6 mes. nepapá nejak veľa. Ona je je ako keby nikdy nemala dosť. Dávam jej stále v takých množstvách ako som písala, pretože už aj to mi niekedy po pl hodinke ako sa naje po trošičke čosi vyvráti. Lenže ma trápi to, že ona mi kaka aj 3x denne. Ked jej však dám papať menej tak o chvílu už zase mrnčí neviem, či som niečo nepokazila a či je normálne, ked tak často kaká a vykaká toho dosť. Dúfam, že som jej nejak nepoškodila trávenie. Sad Sad Neviem mám troska strach čo vy na to?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon Nov 24, 2008 10:35 am

od Andreake » Str Nov 26, 2008 12:56 pm

Ahoj, podla mna pokial je dcerka inak zdravucka, vesela a pekne sa hra a spinka, nemusis sa obavat. Kakat trikrat nie je podla mna privela - ved kazdy sme iny - niekomu staci raz za par dni, niekomu raz za den a Tvoja dcerka zrejme castejsie. Podla sa nemusis zbytocne bat. A tiez si nemyslim, ze davas dcerke privela - pravdu povediac, slepo Ti zavidim, lebo ta moja sedemmesacna nechce papat okrem mliecka skoro nic. Nedavas jej nic zle, ved ovocie, zeleninka a polievocky su zdrava a vhodne pre babatka vo veku Tvojej dcerky. A co sa mliecka tyka, mala by si podla mna doverovat svojej dcerke - ona vie, kolko potrebuje, kolko je hladna a smadna a ked sa chce kojit, mozno chce byt jednoducho len blizko pri Tebe :wink: Ak mas predsa len obavy, ci jej nedas privela, spytaj sa svojej doktorky, ci privela nepribrala, aby nebola v buducnosti obezna. Ale podla sa ozaj nemas coho bat, ona si to vyreguluje sama.
Takze sa urcite netrap, prave naopak - mozes byt stastna, ze mas taku zdravu hladosku, ver mi, ze bojovat o kazdu lyzicku je ovela horsie. Skus jej uz zacat davat aj zeleninovo-masovy prikrm na obed, mozno, ze ju viac zasyti. Tak nech jej ten apetit vydrzi, maj sa :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od sandras » Str Nov 26, 2008 12:58 pm

ja myslím, že nepapá až tak vela, podla toho čo píšeš, je tiež možne, že už maš svojho mlieka menej (asi to aj cítiš) ako by ona potrebovala a ona si to chybajuce mlieko nahradí príkrmom
Naposledy upravil sandras dňa Pia Feb 27, 2009 5:01 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Kaciato » Str Nov 26, 2008 1:35 pm

dakujem za odpoveď . Ona nemá problém s papaním fakt niekedy mám pocit, že som jej urobila aj málo lenže neviem, koľko si mám dovoliť jej ešte pridať, pretože keď zje ( a veľa zje potom to vyvráti po troškách) a to ju zase s týmto nechcem trápiť. Teraz jej dávam nutrilonovej kaše 140 lenže sa mi v noci budí aj 6 ráz. Dám jej prsník, ona sa naje, zaspí a o hodinu a opol je zase hore. Neviem či je hladná, alebo jej idú zuby a preto. ak jej dám viac, koľko jej môžem pridať? Vesela je aj hrá sa cez den pekne - len s tým spaním v noci ako som písala je to už horšie. Som z toho hrozne unavená
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon Nov 24, 2008 10:35 am

od adinka33 » Str Nov 26, 2008 1:43 pm

ahoj Kaciato, urcite sa netrap koli papaniu malickej, vyskusaj jej dat na tanierik viac a uvidis kolko toho zje :wink: moj najmensi syn, ked zacal s prikrmami v 6 mesiaci, jedol na obed pomixovane aj 300-350....ako nemyslim hned, ale postupne a nema s tym problem ani teraz a to je stale kojeny a ma zachvilku 16 mesiacov...lenze teraz posledne 3-4 dni mu vyliezaju naraz aj po 2-3 zubky, tak neje tak vela naraz ale na 2x...a stale chodi a rozprava ňam, ňam.....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od sandras » Str Nov 26, 2008 1:47 pm

kaciatko, s tým nočným budením to je tak - že nemusí sa zásadne budiť od hladu. Proste sa zobudí a bez "didi" v pusinke nevie zaspať.
Naposledy upravil sandras dňa Pia Feb 27, 2009 5:02 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Str Nov 26, 2008 1:51 pm

Ešte som zabudla, ja som malemu kašu do flašky nedávala.
Naposledy upravil sandras dňa Pia Feb 27, 2009 5:02 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martuskab » Str Nov 26, 2008 2:35 pm

sandras píše:kaciatko, s tým nočným budením to je tak - že nemusí sa zásadne budiť od hladu. Proste sa zobudí a bez "didi" v pusinke nevie zaspať. Moja dcera takto skoro do 2 rokov pila v noci z flaše mlieko (neskor čajík) a ako sme zrušili flašu - teda celkovo pitie cez cumlík - taks a zázračne prestala budiť. Teda hladná asi nebola, ale bola zvyknutá zaspávať na flaške - tak ako tvoja zaspáva na prsníku.
Naš maly noc teraz už prespí, ale tiež ak mu niečo je, ide zubok, alebo ma nadchu, tak je nonstop hore. Ale čaj/mliko mu davam až v krajnom prípade, davame mu iba cumlík, alebo ho preložím k sebe a zaspí hned. Potrebuje asi cítiť istotu :wink:
Ahoj.Ja mám skoro 8mesačného synčeka.S tým prikrmovaním súhlasim so ,,sandras,,.Chcem sa vyjadriť k tomu nočnému budeniu.Mne malý spinkal od 3mesiacov do rána do 5.00hod,ale do 3 mesiacov bol hore každú hodinu.Prišla som na to,že nepapá,len prsník dudlá.Preto som mu potom pri prebudení nedala papať,ale cumlík a zabralo to.Treba skúsiť,snáď to pomôže ako mne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od Kaciato » Str Nov 26, 2008 7:55 pm

Ona práveže keď sa zobudí tak iba nedudlá. Ona sa z toho prsníka nachváta počujem ako prehlta a keď z neho vypije zaspí. To ste ma potešili, že aj vaše detičky toho dosť zjedia. Dnes som jej dala 150 kaše aj ona ju papá lyžičkou a keď ju kŕmim tak si robí mnam mnam mnam. Ale ako náhla padne 18.00 hod - napr. dnes tak sedela v tej stoličke a uplne sa až tak pučila kým som jej tu kašu nedala. Sedela a pučila sa až bola červená od jedu. :) Okolo 20.00 si ešte vypýta cici tak jej nedávam umelé mlieko to dostáva iba ráno o osmej. Ešte som sa chcela opýtať máte niektorá skúsenosti s kukuričnou krupicou? Ja som ju skúsila urobiť ale zdá sa mi to také hrudkavé a aj som ju na hodinu namočila. Myslela som, že jej spravím kašu z toho tak som jej do nej ešte potrela jablčko. Ona by ju zjedla ale dala som jej pár lyžičiek a potom som to radšej nechala tak bála som sa aby ju v noci z toho nebolelo bruško. Ja že sa vás radšej opýtam :? :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon Nov 24, 2008 10:35 am

od martuskab » Str Nov 26, 2008 8:10 pm

Ja dávam len nutrilon kašu a na večer nutrilon AR.Máme reflux :cry: :cry: :cry: .Na to nočné budenie:ja by som jej keď sa zobudí dala raz cumlík a raz cici.Nebude to hneď ale na moje deti to fungovalo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od sandras » Str Nov 26, 2008 8:53 pm

Ja som do roka davala len kaše v prášku, najviac nam chutila Sunarka...
Naposledy upravil sandras dňa Pia Feb 27, 2009 5:02 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Kaciato » Str Nov 26, 2008 10:25 pm

nie robila som ju do vody, pretoze mi povedali, ze nutrilonove mlieko sa prevarat nemoze a potom, ked bola uvarena som jej dala dve odmerky nutrilonu do toho a on sa tam rozpustil ale ze by bola nejaka vydatna neviem :) Rozmyslam, ze zostaneme zatial pri tych nutrilonovych praskovych a od 7 mesiaca jej skusim urobit krupicovu vraj od siedmeho to uz moze tak uvidime.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon Nov 24, 2008 10:35 am

od Kaciato » Str Nov 26, 2008 10:27 pm

martuskab píše:Ja dávam len nutrilon kašu a na večer nutrilon AR.Máme reflux :cry: :cry: :cry: .Na to nočné budenie:ja by som jej keď sa zobudí dala raz cumlík a raz cici.Nebude to hneď ale na moje deti to fungovalo.


martuskab toho refluxu je mi luto to sa prejavuje tak, ze vsetko vyvrati? alebo len troska, lebo nasa mala zozaciatku dost grckala a teraz ked sa naje musi byt chvilku v pokoji lebo to z nej ide von
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon Nov 24, 2008 10:35 am

od martuskab » Str Nov 26, 2008 10:41 pm

Kaciato píše:
martuskab píše:Ja dávam len nutrilon kašu a na večer nutrilon AR.Máme reflux :cry: :cry: :cry: .Na to nočné budenie:ja by som jej keď sa zobudí dala raz cumlík a raz cici.Nebude to hneď ale na moje deti to fungovalo.


martuskab toho refluxu je mi luto to sa prejavuje tak, ze vsetko vyvrati? alebo len troska, lebo nasa mala zozaciatku dost grckala a teraz ked sa naje musi byt chvilku v pokoji lebo to z nej ide von
Ano,reflux znamená že mu ,laicky povedané,riadne nefunguje tá ,,klapka,,nad žaludkom a dieťatko tým pádom viac grcká.Nám malý grcal riadne,ako mesačný aj z nošteka :cry: .Keď sa začal obracať bolo to ešte horšie a aj schudol.Grcal aj tuhú stravu.Až potom nás poslali na gastro kde sa reflux potvrdil.TAkže ak ti malá grcká trošku,je to normálne ak veľa,pýtala by som sa v poradni.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od Kaciato » Štv Nov 27, 2008 2:23 pm

no ako kedy ale aj jej to šlo noštekom už pár krát. Ona mi grcká najmä vtedy ked toho zje troška viac. Neviem skúsim sa opýtať aj ja dr. ked sa obráti na bruško, tiež to z nej vyjde nemám pocit, ze by vygrcaka toho vela ale niekedy na viac krát. Napr. dnes zjedla presnedávku a po pol hodinke to z nej šlo von. Nie všetko ale tak dost zo 3x. potom som ju dala spat a bolo ok.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon Nov 24, 2008 10:35 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť