Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Spánok - nocne budenie

nocne budenie

od babulkaxy » Pon Nov 10, 2008 1:43 pm

ahojte maminy mam 9mesacnu dcerku ktora sa v noci neustale budi.vecer ide spat okolo 19hod.dam jej kasu a asi za pol hodinky si vypyta pit. :( dokaze mi cez noc vypit az 2flase vody -davala som jej cajik ale lekarka vravela ze je mala zavysla,aby som jej davala iba cistu vodu.a teraz je zavisla na vode. :? :( :? je to hrozne :( poradte mi prosim ako ju mam od toho oducit.a co davate vasim detickam papat pre spinkanim.cez den spinka tak 3xpo 20minutach
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob Jan 05, 2008 1:00 am

od sisu22 » Pon Nov 10, 2008 1:58 pm

ahoj,aj mne sa maly budil....ked som ho dala nanat tiez bol kazdu chvilu hore, polezala som ho,chvilu ho hladakala a postupne si odvykol a teraz spi celu noc... :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od alex » Pon Nov 10, 2008 2:19 pm

Nám spí malý asi od 1r. celú noc....bol zvyknutý piť mlieko každé 3hodiny. Spravili sme rázny krok,lebo naša Dr. povedala že už nieje dobré aby v noci jedol, že aj žalúdok si musí oddýchnuť. Tiež som skúšala dávať kaše, aby bol viac zasýtený a prespal celú noc, ale nakoniec sme zistili že mu je vhodnejšie obyčajné plnotučné mlieko. V noci sme mu jednoducho odmietli mlieko dať, nedávali sme mu ani čaj a rýchlo sa naučil, že v noci sa iba spí:-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od pasavec » Pon Nov 10, 2008 6:49 pm

Ahojte, mam 11 mes.dceru a ta sa budi kazdu noc minimalne 5x a vzdy sa to skonci tak, ze bud ju nakojim, alebo sa jej dam napit caju. Pokial by som jej to nedala tak sa prehadzuje, mrnci, ale sa nam vela krat stava aj to, ze place "na ratu". Samozrejme, ze sme nevyspate a potom cez den spi niekedy aj 3x po hodinke a pol.Alex a co ste s malym robili, ked ste ho oducali? Nechali ste ho plakat? Ja som uz zufala a obcas mam pocit, ze pridu buchat susedia, ze jej ublizujeme, pretoze ona fakt reve ako keby ju nieco bolelo. Jednu noc sme uz boli v takom stadiu, ze asi ideme na pohotovost, proste to sa nedalo co vystrajala. Od unavy zaspala a o desat minut znova a takto to trvalo 3 hodiny.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od alex » Pon Nov 10, 2008 7:58 pm

pasavec píše:Ahojte, mam 11 mes.dceru a ta sa budi kazdu noc minimalne 5x a vzdy sa to skonci tak, ze bud ju nakojim, alebo sa jej dam napit caju. Pokial by som jej to nedala tak sa prehadzuje, mrnci, ale sa nam vela krat stava aj to, ze place "na ratu". Samozrejme, ze sme nevyspate a potom cez den spi niekedy aj 3x po hodinke a pol.Alex a co ste s malym robili, ked ste ho oducali? Nechali ste ho plakat? Ja som uz zufala a obcas mam pocit, ze pridu buchat susedia, ze jej ublizujeme, pretoze ona fakt reve ako keby ju nieco bolelo. Jednu noc sme uz boli v takom stadiu, ze asi ideme na pohotovost, proste to sa nedalo co vystrajala. Od unavy zaspala a o desat minut znova a takto to trvalo 3 hodiny.


ahoj, no my sme ho nechali nech "reve"...bolo totiž úplne vidieť, že hladný nie je, že je to už iba o zvyku a doslova nervačil, že si nevynútil čo chcel :wink: prvú noc to trvalo hodinu a postupne sa to skracovalo...po týždni spal celú noc :) ale bývame v dome, takže sme si to mohli dovoliť :D mam kamošku a tá má 2r. dcéru a tá jej ešte v noci tiež pije mlieko a tiež to tzv.musia znášať, lebo bývajú v činžiaku a verím, že tam sa to nedá spraviť tak radikálne....neviem, treba mlieko vymeniť za čaj a čaj potom za vodu a skúšať odďalovaľ tie úseky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od astronell » Pia Feb 06, 2009 3:32 pm

Ahojte maminy, viem pochopit kazdu, ktora si v noci musi odtrpiet neutichajuci plac a odrieknut si vlastny spanok :cry: . Moja dcera ma teraz 3 roky a este stale neprespi celu noc :cry:. Ked bola babatko, budila sa kazdu 1/2 hodinu, ked mala 1 rok neprespala dlhsie ako 2 hodiny a ked sa zobudila, bola hore aj 5 hodin vkuse. Po tych dvoch hodinach bola akoze vyspata. Toto trvalo do 2,5 roka. Bola som zufala, lebo rano som o 6 h vstavala do prace. Viete si predstavit ako sa mi asi vstavalo ked som spala za celu noc max. hodinu. Aj popoludnajsi spanok bol max. 1 hod. Teraz to nieje este stale bezproblemove :( . Vecer zaspi az okolo 22.30, hoci ideme do postele aj o hodinu skor. Za noc sa zobudi aj 5-krat, ale chvalabohu uz nie je potom dlho hore a zaspi. Rano si vsak lubi potiahnut. Keby sme ju nebudili, spala by aj do 10.00. Tatino ju zobudi o 8,00 max. 8,30. Skusali sme to aj so skorsim vstavanim, ale nefungovalo to. Aj poobednajsi spanok sme vynechali a nic. Uz by bolo nacase, aby v jej veku prespala celu noc. Poradte, ak viete ako na to :?: .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Jan 08, 2008 1:00 am

od alex » Pia Feb 06, 2009 3:36 pm

A malá ti chodí do škôlky?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od astronell » Pia Feb 06, 2009 3:40 pm

Zatial nie. Teraz by sme mali ist na zapis. Ja dufam, ze sa to potom snad upravi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Jan 08, 2008 1:00 am

od alex » Pia Feb 06, 2009 3:42 pm

:) to isté ma presne napadlo, preto som sa pýtala :wink: môže sa to upraviť, keďže už bude v kolektíve, deti musia cez obed odpočívať (alebo spať) hádam sa to upraví..držím palce :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od astronell » Pia Feb 06, 2009 3:45 pm

Dakujem :D .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Jan 08, 2008 1:00 am

od misenka » Pia Feb 06, 2009 9:30 pm

Ahojte babenky,tak sa pridám aj ja.moja malá zaspáva v pohode o 21:00 už väčšinou spí.Teraz mala 2 roky,od narodenia ako ju dáme do postielky,zatvoríme dvere,no musí mať dudulku :? normálne sama zaspí,ale v noci je aj 2,3 hodinky hore.Ona neplače,vypýta si čaj,povie basničky,pesničky,niekedy preskočí postel a ide sa hrať.Vôbec to nechápem,po obede vela nespí,takže čisté zúfalstvo a nepomáha ani po dobrom,ani po zlom.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Apr 08, 2008 12:00 am

od domi191 » Sob Feb 14, 2009 9:31 pm

astronell píše:Zatial nie. Teraz by sme mali ist na zapis. Ja dufam, ze sa to potom snad upravi.


môjmu malému škôlka pomohla.od jeho 2rokov mi vôbec cez obed nespal,vnoci okolo 1 a okolo 4 nad ránom sa budil,a zas zaspal a ráno vstával o pol 6 a až do večera do ôsmej bol hore vkuse.ked cez obed zaspal,večer nechcel spať,až okolo tej 11. odkedy chodí do škôlky,spí mi pekne v škôlke aj 2 hodinky a večer mi už o 8 zaspinká a vnoci sa vôbec nebudí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Štv Apr 24, 2008 12:00 am

od miriamka25 » Pon Mar 16, 2009 1:33 am

pasavec píše:Ahojte, mam 11 mes.dceru a ta sa budi kazdu noc minimalne 5x a vzdy sa to skonci tak, ze bud ju nakojim, alebo sa jej dam napit caju. Pokial by som jej to nedala tak sa prehadzuje, mrnci, ale sa nam vela krat stava aj to, ze place "na ratu". Samozrejme, ze sme nevyspate a potom cez den spi niekedy aj 3x po hodinke a pol.Alex a co ste s malym robili, ked ste ho oducali? Nechali ste ho plakat? Ja som uz zufala a obcas mam pocit, ze pridu buchat susedia, ze jej ublizujeme, pretoze ona fakt reve ako keby ju nieco bolelo. Jednu noc sme uz boli v takom stadiu, ze asi ideme na pohotovost, proste to sa nedalo co vystrajala. Od unavy zaspala a o desat minut znova a takto to trvalo 3 hodiny.


Ahoj ja mam 15 mesacnu dceru a budi sa mi tiez v noci a pyta si mlieko, tiez sa stavalo, ze mi tiez riadne revala, to je zo zubkov, rastu jej zuby, nasa mala tiez ked jej idu zuby, tak ju trapia v noci a preto sa potrebuje nejak upokojit, tak hlada didik, pravdaze som si aj ja povedala ze mam toho dost, tak som jednu noc to zatrhla, mala sa mi zobudila iba dva krat, lenze dalsiu noc uz mala teploty zo zubkov, tak som jej ten didik z lutosti dala a to bola chyba, teraz planujem buduci vikend ju odnaucit, no caj aj ked jej ponuknem nechce, tak je vidiet, ze nie je smadna, ale robi to len preto, ze sa zobudi a didkanie pouziva ako nastroj na zaspanie.Je to len zlozvyk. Inak nahodou nema problemy s prdikmi? pretoze my sme mali obdobie, ze som jej musela masirovat brusko, aby si mohla puknut lebo ona sa toho bala a drzala to v sebe a riadne plakala lebo mala krce, tak treba vyskusat. Vela stastia.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Nov 06, 2008 12:38 pm

od bublinkam » Pon Mar 16, 2009 11:09 pm

misenka píše:Ahojte babenky,tak sa pridám aj ja.moja malá zaspáva v pohode o 21:00 už väčšinou spí.Teraz mala 2 roky,od narodenia ako ju dáme do postielky,zatvoríme dvere,no musí mať dudulku :? normálne sama zaspí,ale v noci je aj 2,3 hodinky hore.Ona neplače,vypýta si čaj,povie basničky,pesničky,niekedy preskočí postel a ide sa hrať.Vôbec to nechápem,po obede vela nespí,takže čisté zúfalstvo a nepomáha ani po dobrom,ani po zlom.


Júj,tak to ti nezávidím :( .Kamoška mala s malým ten istý problém-tiež sa jej v noci aj 2-3hoďky hral.Prosto vymýšľal beťár :) .Chce to len trpezlivosť a pevné nervy.

Môj malý zas papával v noci aj dva razy,aj napriek tomu,že večer spapal hustú kašu. :lol: Tiež mi doktorka hovorila,že žalúdok si má oddýchnuť a nemám mu dať nič-ani čajík.Skúšali sme,ale nezabralo.On bol naozaj hladoš :lol: :lol:,nebol to výmysel.Neskôr prešiel na čajík a teraz má 1,5roka a konečne začína pekne spinkať celú noc.Podotýkam,že cez deň spinká ešte dva razy skoro po dve hodinky.Keď spí len raz,tak k večeru je veľmi nervózny.Ale vstávam aj tak :lol: ,lebo furt je odkopaný. :)

Držím palčeky všetkým maminkám.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 375
Registrovaný: Pia Dec 14, 2007 1:00 am

od siegena » Str Apr 15, 2009 9:27 pm

ahoj, náš malý vstáva pravidelne o druhej v noci a do štvrtej plače. Prvá polhodina je to rev, ktorý zobudí celý dom. Jednoducho už neviem ,čo s ním.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Sep 12, 2008 3:04 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť