Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zuby - Nutnosť vytrhnutia mliečnych zubov

Nutnosť vytrhnutia mliečnych zubov

od Jamirka » Pon Jún 15, 2009 9:24 pm

Rada by som poznala, aké máte skúsenosti s vytrhnutím mliečnych zubov.
Mám 7 ročnú slečnu, ktorej v januári vypadol prvý mliečny zub, a hneď sa jej prerezal trvalý zúbok - spodná jednotka. Teraz s odstupom pol roka sa jej začala prerezávať za môiečnymi zubmi dtuhá trvalá jrdnotka. Mliečna jednotka sa trochu kýve. Naša zubárka chce mliečny zub odstrániť, no ja som čítala, že trvalý zub sám vytlačí ten mliečny, a aj keď teraz rastie pomimo, svoju správnu polohu si vie nájsť do troch rokov od prerezania korunky.
Budem rada za každý názor a skúsenosť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od sandras » Pon Jún 15, 2009 9:36 pm

ahoj
moja dcerka mala predné mliečne zubky pokazené, zlomili sa jej a ostali len take korienky
teraz, ked jej rastú trvalé zubky, tak sa jej vždy tlačia poza ten mliečky zubok, ale ten, kedže je malý, nemá šancu sa sam vykývať a vypadnúť
tak vždy ideme k zubárke a tá jej to vyberie, oni už maju skrátené korienky, takže to nie je ani bolestivé

ja by som jej to vybrať dala, ked už sa jej tlačí nový zubok ... alebo možeš počkať, podla mna čoskoro vypadne aj sám a trvalý zubok sa potom normálne posunie :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od swedulka » Uto Jún 16, 2009 8:21 am

Aj mojej dcere vždy ked sa jej tlačil nový zúbok,mliečny vytrhla zubárka. :wink: Ten mliečny visel už len na vlásku,takže to bolo bezbolestné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od renatasi » Uto Jún 16, 2009 2:10 pm

Ahoj,syn má 11 a žiaden kaz.My sme museli ísť vytrhnúť už 4 zdravé stoličky,lebo už sa mu tlačili trvalé stoličky a už samu tlačí aj jeden očný takže asi pôjdeme zase trhať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od mariana74 » Uto Jún 16, 2009 10:22 pm

určite treba dať mliečny vytrhnúť.môj sym má už 15 a keď sa mu menili zúbky,tak mu tiež išli pomimo,tak som išla k zubárovi a chcela som ,aby mu mliečny vytrhol.povedal,že sa to netrhá,že ten trvalý zub sa časom dostane na svoje miesto,ako mu bude rásť sánka,ale nestalo sa tak a teraz nosí strojček a nestojí to málo peňazí a čo ma najviac štve,tým,že ich mal krivé,narazil pri hryzení zubami do seba a odlomil si z prednej jednotky.takže som bola taká zlostná na zubára,že sme ho vymenili.určite to treba riešiť už teraz ,inak hrozia krivé zuby.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od Jamirka » Str Jún 17, 2009 11:53 am

Vďaka za odpovede, asi v piatok pôjdeme k zubárke. A nebolelo to vaše deti? Dali im aj injekciu na umrtvenie alebo len spray? Ako to zvládli. Ja si to neviem predstaviť... :? :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od sandras » Str Jún 17, 2009 12:53 pm

tak naša vždy robí rodeo, ale to už v rámci zvyku
doktorka jej to vždy potrie takým znecitlivujcim gelikom a vytrhne, takže asi ani nebolí
niekedy je troška krvičky, ale nič strašné
a potom jej ten vytrhnuty zubok vždy dá, kedysi jej zubárka dala na mliečne zubky taku maličku kapsičku, tak si ho tam vždy uloží :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Str Jún 17, 2009 12:55 pm

mariana74 píše: .určite to treba riešiť už teraz ,inak hrozia krivé zuby.
krive zuby su podla mna skor rodová zeležitosť (ja ich mam oplne rovnako krivé ako moj otec) , ale jasne, že to može k tomu dopomôcť
nam krivo rastuci trvaly zubok sposoboval aj ťažkosti, dcerka si pri jedení párkrát bolestivo hryzla do jazyka :(
takže určite vytrhnúť, hlavne ak sa už aj tak kýve
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od renatasi » Str Jún 17, 2009 2:29 pm

Môj syn je veľký bojko,veľmi sa bál a ja ešte viac ako to zvládne.Dali mu len spray a to mu dosť umrtvilo.Vraj to cítil len tak trošku.A to ešte po každom trhaní chcel ísť do školy.Takže to nebolo také hrozné.Držím palce.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od Ljublju » Pia Jún 19, 2009 10:59 pm

ahojte,chcem sa spytat,ze ci maju trvale zubky rovnaky tvar,farbu,"rozmiestnenie" ako tie mliecne?Moj maly ma perfektne zuby,biele,ciste,ak zubarka pochvalila, :lol: ,tak som zvedava,ci aj potom ich bude mat rovnako krasne,dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od sandras » Sob Jún 20, 2009 10:56 am

chvalabohu nie (chvalabohu v našom prípade, ked sme mali mliečne zubky v hroznom stave :lol: )
trvale zuby rastu na mieste mliečnych zúbkov, trošku viac vzadu a po vypadnutí mliečneho zubku sa posunu dopredu ma miesto mliečneho. Su samozrejme širšie, takže ak ma vaše dieťatko riedke mliečne zubky, je to len dobre.
farba sa mne zdá tmavšia... ale farba skloviny závisí aj od genetiky, to sa neda ovplyvniť
ak ma dieťa zdrave mliečne zubky, je to vyhoda, lebo aj tie trvalé sa nebudu mať od čoho pokaziť (zubny kaz sposobuju bakterie, ktore narušaju sklovinu a ak v pusinke nie su, neprenesú sa na zdrave zubky)
ale ak ma na mliečnych zubkoch vela kazov, daju sa trvalé zapečatiť (ale my sme nedávali a nekazia sa nám)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Jamirka » Pon Jún 22, 2009 1:18 pm

Tak dnes to máme konečne za sebou :lol: :lol: :lol: Dcérka to zvládla super, ani necekla a zúbok bol vonku :shock: :shock: :shock: :shock: :D :D :D :D Trošku jej to potrela spreyom a bolo... Ja som ju chcela nechať doma, no ona šla do školy :shock: Tak za odmenu ideme do hrčkárstva :wink: :wink: :wink: Ja som z toho mala vačší strach ako ona :oops: :oops: :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od evvvka » Štv Júl 02, 2009 4:01 pm

Mojej dcere tiež rastli za mliečne zuby trvale.Ja som išla za zubarkou s tym,že čo budeme robit - myslela som si,že ich bude určite trhat.Ona však povedala,že to mame nechat zatial tak,že jej vypadnu same a ked nie,tak až neskor jej ich vytrhne.Na štastie to tak mala "len" 2-3 mesiace,ale zubky jej same vypadli.Vyzerala však smiešne,kym mala 4 zuby namiesto dvoch :oops: .Oba zubky sa jej dali na povodne miesta,aj ked vtedy to vyzeralo,že jej budu rast krivo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Feb 01, 2008 1:00 am

od zuzana811 » Str Aug 14, 2013 2:55 pm

Treba dieťa niečím zaujať keď sa trhajú mliečne zuby, aby nevnímalo tú bolesť http://megavideo.sk/ako-si-vytrhnut-mliecny-zub/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Aug 14, 2013 2:54 pm

Re: Nutnosť vytrhnutia mliečnych zubov

od Jajus345 » Str Aug 27, 2014 2:48 pm

ahoj, ja osobne by som nedávala trhať mliečne zúbky....oni vedia, kedy majú ísť von....nasilu trhať zúbky nie je tiež dobré...potom môže trvať, dokedy narastú nové...ale to je môj názor :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť