Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Obhrýzanie nechtov

Obhrýzanie nechtov

od babatka » Str Máj 05, 2010 12:42 pm

Moja takmer dvojročná dcéra si obhrýza nechty, vôbec jej ich nemusím strihať. No myslím, že je to dosť zlý zlozvyk..... máte niekto skúsenosti s odstránením tohto zlozvyku???? :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od janka97 » Štv Máj 06, 2010 9:19 am

Ahoj môj malý má 5 rokov a tiež začal ohrýzať nechtíky vyriešila som to tak, že každý druhý deň som zastrihávala aby nemal čo obhrýzať. Ten nechtík za dva dni nenarastie nejako viditeľne ale ja som každý kúsilinček hneď strihala, aby nemal o ohrýzať a teraz to už nerobí a nechty striháme 1x za týždeň: Nám to pomohlo, tak vyskúšaj a možno to zabrie tiež. :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od Janka81 » Pia Máj 07, 2010 9:18 pm

Ty brdo..ja som ešte ani také malinké deti nevidela nechty hrýsť :roll: :lol:

A Janula..u vás sa tuším všetko už vyskytlo :wink: :wink: :wink: máš to pestré teda doma :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od babatka » Ned Máj 09, 2010 9:20 pm

Ahoj, no ja jej ani nemám čo strihať, ona si ich obhrýza cez obed v postieľke a to teda nemám pod kontrolou. :( No budem skúšať zastrihávať, ale fakt nie je čo...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od janka97 » Pon Máj 10, 2010 9:07 am

Janka81 píše:Ty brdo..ja som ešte ani také malinké deti nevidela nechty hrýsť :roll: :lol:

A Janula..u vás sa tuším všetko už vyskytlo :wink: :wink: :wink: máš to pestré teda doma :lol:


Nuž Janulka a také veci mám smolu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od renatasi » Pon Máj 10, 2010 1:42 pm

Môj syn má 12 a ohrýza si nechty no neviem asi 5 rokov.Ale nám na čas zabralo toto:kúpili sme v lekárni lak na nechty dostať taký proti hrýzeniu nechtov má hnusnú chuť.Je bezfarebný.Nalakovala som mu nechty a trocha ho postrašila že ho bude bolieť brucho a bude mu zle.Asi na 1/2 roka tomu uveril a neohrýzal si.Ale potom prišiel na to,že sa mu nič nestane.Tak možno som pomohla.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od Janka81 » Uto Máj 11, 2010 5:40 pm

janka97 píše:
Janka81 píše:Ty brdo..ja som ešte ani také malinké deti nevidela nechty hrýsť :roll: :lol:

A Janula..u vás sa tuším všetko už vyskytlo :wink: :wink: :wink: máš to pestré teda doma :lol:


Nuž Janulka a také veci mám smolu.


Ked len v tomto máš smolu,tak je to ešte stále super Jani :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Janka81 » Uto Máj 11, 2010 5:41 pm

renatasi píše:Môj syn má 12 a ohrýza si nechty no neviem asi 5 rokov.Ale nám na čas zabralo toto:kúpili sme v lekárni lak na nechty dostať taký proti hrýzeniu nechtov má hnusnú chuť.Je bezfarebný.Nalakovala som mu nechty a trocha ho postrašila že ho bude bolieť brucho a bude mu zle.Asi na 1/2 roka tomu uveril a neohrýzal si.Ale potom prišiel na to,že sa mu nič nestane.Tak možno som pomohla.


:lol: keby to bola aspon 16-roč. holka,tak by som jej naordinovala gélové nechty :wink: ja to síce nenosím,ale mojej susede to zabralo :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od janka97 » Uto Máj 11, 2010 10:46 pm

Janka81 píše:
janka97 píše:
Janka81 píše:Ty brdo..ja som ešte ani také malinké deti nevidela nechty hrýsť :roll: :lol:

A Janula..u vás sa tuším všetko už vyskytlo :wink: :wink: :wink: máš to pestré teda doma :lol:


Nuž Janulka a také veci mám smolu.


Ked len v tomto máš smolu,tak je to ešte stále super Jani :wink:


To aj ja hovorím čo sa týka ohrýzania nechtov, cmúlania palčeka, alebo maximálne zbytočné pokusy odúčať od plienok sú nič oproti choručkým a postihnutým detičkám. Takže vlastne som šťastná mamička že len toto.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od Janka81 » Str Máj 12, 2010 9:14 am

janka97 píše:
Janka81 píše:
janka97 píše:
Janka81 píše:Ty brdo..ja som ešte ani také malinké deti nevidela nechty hrýsť :roll: :lol:

A Janula..u vás sa tuším všetko už vyskytlo :wink: :wink: :wink: máš to pestré teda doma :lol:


Nuž Janulka a také veci mám smolu.


Ked len v tomto máš smolu,tak je to ešte stále super Jani :wink:


To aj ja hovorím čo sa týka ohrýzania nechtov, cmúlania palčeka, alebo maximálne zbytočné pokusy odúčať od plienok sú nič oproti choručkým a postihnutým detičkám. Takže vlastne som šťastná mamička že len toto.


Teraz si to krásne vystihla.. :lol: :lol: :lol: Veľa ľudí stráca čas na nepodstatných veciach a to naozaj podstatné im uniká :cry:
Podla mna sme mnohé šťastné aj napriek tým malým nešťastiam..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť