Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - OSCAR 2015

Re: OSCAR 2015

od terez254 » Pon Mar 02, 2015 4:20 pm

melindi píše:Áno,máš pravdu. Aj Reese Witherspoon mala veľmi krásne šaty.
http://www.slovakwoman.sk/wp-content/up ... 02/blo.jpg
Podobné šaty mala Reese počas stretnutia nominovaných na Oscara.
http://www.tvnoviny.sk/soubiz/oscar-201 ... epotrebuje



tie su tiez celkom pekne, ale karolinine boli rafinovanejsie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: OSCAR 2015

od melindi » Pon Mar 02, 2015 4:56 pm

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: OSCAR 2015

od terez254 » Pon Mar 02, 2015 9:01 pm




muzi si daju koselu,kravatu a sako a vyzeraju skvele. nemaju, co pokazit. my zeny to mame tazsie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: OSCAR 2015

od melindi » Uto Mar 03, 2015 9:26 am

Oscary v hlavnej kategórii prekvapili. Z favorita sa film roka nestal
Na túto noc tak takmer žiaden filmový fanúšik nezabudne. Udeľovanie cien Americkej filmovej akadémie - Oscar bolo napínavé do poslednej chvíle, ale to najväčšie prekvapenie prišlo až na záver.
Oscara za najlepší film si totiž neodniesla favorizovaná dráma Chlapčenstvo (Boyhood), ale Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleza Iñárritu, v ktorom svoj veľký herecký návrat oslávil Michael Keaton. A hoci Akadémia jeho výkon nakoniec prestížnym ocenením nekorunovala, Birdman sa tešil aj z ďalších zlatých sošiek.

V kategórii najlepšia kamera bodoval Emmanuel Lubezki, najlepší scenár sa zrodil v hlavách štvorice Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris a Armando Bo. A samotný Iñárritu triumfoval aj v kategórii najlepšia réžia.

“Kto týmto ….. udeľuje zelené karty?,” zažartoval si po oznámení najlepšieho filmu herec a režisér Sean Penn, ktorý Oscara v tejto kategórii vťazom odovzdával
Rovnaký počet vzácnych cien sa dostalo aj filmu Wesa Andersona Grandhotel Budapešť. Ten však bodoval predovšetkým v menej dôležitých kategóriách. Oscara získal za najlepšie kostýmy či masky, ale aj výpravu. Tešil sa však aj Alexander Desplat, ktorý k tejto výnimočnej snímke zložil hudbu.
Zatiaľ čo teda Chlapčenstvo získalo len jednu sošku, a to pre Patriciu Arquette, ktorá bodovala ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe, prekvapivo sa darilo hudobnému titulu Whiplash. Film, ktorý rozpráva príbeh o nadanom hudobníkovi a jeho náročnom učiteľovi, priniesol Oscara pre J.K. Simmonsa v kategórii najlepší herec vo vedľajšej úlohe.

Simmons sa neubránil emóciám, keď nezabudol ďakovať tým najdôležitejším ľuďom na svete. “Zavolajte svojej mame, zavolajte svojim rodičom. Všetci,” vyznal sa zo svojich pocitov čerstvý majiteľ Oscara.
Pre Whiplash to pritom nebola jediná oscarová soška. Tú si pripísal aj v kategórii najlepší mix zvuku či Tom Cross za najlepší strih.
Prekvapenie si hlasujúci členovia pripravili aj v kategórii najlepší animovaný film. Miesto predpokladaného Ako vycvičiť draka 2 sa totiž na víťazné pódium postavili tvorcovia snímky Big Hero 6, ktorú má na svedomí štúdio Disney.

Všetko podľa predpokladov šlo pri oznamovaní víťaza v kategórii najlepší cudzojazyčný film. Očakávania odborníkov naplnila poľská čierno-biela snímka Ida. Režisér Pawel Pawlikowski netajil, že ho zisk Oscara nielen potešil, ale aj prekvapil. “Ďakujem svojmu štábu, ktorý je teraz určite niekde opitý,” dodal rozradostený Pawlikowski.
Najväčšie ovácie sa však paradoxne zrodili pri korunovácii víťazov v kategórii najlepšia filmová skladba. Oscara si totiž odniesla dvojica interpretov John Legend a Common, ktorí naspievali ústrednú pieseň pre film Selma.
Ten pojednáva o prelomových rokoch života bojovníka za ľudské práva Martina Luthera Kinga. Nečudo, že práve v tomto kontexte prišlo aj na politiku a nedávne udalosti v americkom Fergusone, pri ktorom bol policajtom usmrtený mladý černoch.

“Selma sa deje aj dnes. Boj za spravodlivosť a slobodu pokračuje,” upozornili ocenení umelci.

Nielen história, ale aj ľudské práva a politika boli aj námetom snímky Kód Enigmy (The Imitation Game). Práve za tento film si totiž Oscara vyslúžil Graham Moore, ktorý sa podpísal pod najlepší adaptovaný scenár.
Moore priznal, že ako 16-ročný pomýšľal na samovraždu. Rovnako ako hlavný hrdina - Alan Turing totiž Moore utajoval svoju homosexuálnu orientáciu.

“Ostaňte inými, buďte čudnými,” odkázal.

Politický podtext mnohí pritom nájdu aj pri udelení ceny za najlepší dokumentárny film. Tým sa totiž stal Citizenfour, ktorého hlavným predstaviteľom je asi najznámejší americký "utečenec" Edward Snowden.
Emócie však nechýbali ani pri oznámení víťaza v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe. Oscara si odniesol “benjamín” Eddie Redmayne, ktorý zažiaril v životopisnom príbehu vedca Stephena Hawkinga s názvom Teória všetkého (The Theory of Everything).
“Tento Oscar patrí všetkým ľuďom, ktorí po celom svete bojujú s ALS (Lou Gehrigova choroba, pozn. red.),” vyhlásil dojatý Redmayne.

Favorizovanú Reese Whiterspoon v kategórii najlepšia herečka v hlavnej úlohe o túto prestížnu cenu “olúpila” fenomenálna Julianne Moore. Tej triumf priniesla snímka Still Alice. Hneď na začiatku však vyhlásila, že nič také ako najlepšia herečka v skutočnosti neexistuje. Malý vtip si však predsa neodpustila.

“Niekde som čítala, že zisk Oscara predlžuje život o päť rokov. Ak je to naozaj tak, veľmi pekne ďakujem, pretože môj manžel je odo mňa mladší,” poznamenala Moore.

Po jednom Oscarovi si odniesli aj filmy Interstellar a Americký ostreľovač (American Sniper). Zatiaľ čo prvý bodoval vďaka vizuálnym efektom, v prípade druhého Akadémia ocenila strih zvuku.

Prehľad víťaziek a víťazov 87. ročníka Oscarov:
Film: Birdman
Herec v hlavnej úlohe: Eddie Redmayne, Teória všetkého
Herec vo vedľajšej úlohe: J.K. Simmons, Whiplash
Herečka v hlavnej úlohe: Julianne Moore, Still Alice
Herečka vo vedľ. úlohe: Patricia Arquette, Chlapčenstvo
Animovaný film: Veľká šestka
Réžia: Alejandro González Iňárritu, Birdman
Cudzojazyčný film: Ida (Poľsko)
Adaptovaný scenár: Kód Enigmy
Pôvodný scenár: Birdman
Dokumentárny film: CitizenFour
Pôvodná pieseň: Glory, film Selma
Pôvodná hudba: Grandhotel Budapešť
Kamera: Emmanuel Lubezki, Birdman
Kostýmy: Milena Canonero, Grandhotel Budapešť
Strih: Whiplash
Masky: Grandhotel Budapešť
Výprava: Grandhotel Budapešť
Krátky animovaný film: Feast
Hraný krátky film: Telefonát (The Phone Call)
Krátky dokumentárny film: Crisis Hotline: Veterans Press 1
Zvuk - strih: Americký ostreľovač
Zvuk - mix: Whiplash
Vizuálne efekty: Interstellar
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: OSCAR 2015

od terez254 » Uto Mar 03, 2015 11:12 am

videla si ten film Birdman? ma to by nieco medzi drmaou a komediou.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: OSCAR 2015

od melindi » Uto Mar 03, 2015 4:41 pm

Ešte nie. Čítala som o filme, ale ešte som to nevidela.
Hlavný hrdinovia filmu: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Emma Stone, Naomi Watts...
Predtým, keď pozeráte film, dôležité pre Vás, aké herci tam hrajú?
http://www.kinema.sk/recenzia/36943/birdman-birdman.htm

A film STILL ALICE si videla? Tam hrajú: Julianne Moore, Alec Baldwin, Kristen Stewart, Kate Bosworth, Shane McRae, Stephen Kunken, Seth Gilliam, Hunter Parrish, Victoria Cartagena, Erin Darke
Julianne Moore vyhrala v tomto roku Oscar v kategorie najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: OSCAR 2015

od terez254 » Str Mar 04, 2015 9:59 am

melindi píše:Tu je rezencia filmu:
http://www.kinema.sk/recenzia/36943/birdman-birdman.htm
Hlavný hrdinovia filmu: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Emma Stone, Naomi Watts...
Predtým, keď pozeráte film, dôležité pre Vás, aké herci tam hrajú?


niekedy ano a niekedy nie..niekedy ked je tam vela slavnych hercov pokope, je to horsie ako ked su tam sami neznami.

Still som nevidela .
a na dakotine saty co povies?
http://www.independent.co.uk/arts-enter ... 3922.html#
http://www.justjared.com/2015/01/11/dak ... obes-2015/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: OSCAR 2015

od melindi » Štv Mar 05, 2015 10:27 am

Dakota má stále krásne šaty. Tá druhá bola najkrajšia. Nevieš ona je už vydatá, má deti?

Film Chlapčenstvo si videla? Aj to bol nominovaný na oscar.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: OSCAR 2015

od terez254 » Štv Mar 05, 2015 2:09 pm

melindi píše:Dakota má stále krásne šaty. Tá druhá bola najkrajšia. Nevieš ona je už vydatá, má deti?


asi nie. ved je dost mlada.
vedela si, ze bola na protialkoholickom?

Křehká kráska díky rodinným dispozicím nemá v Hollywoodu snadnou pozici. Hvězdný život pod tlakem a neustálým sledováním ze strany médií není zdaleka růžový. V roce 2007 podstoupila protialkoholní léčení v rehabilitačním centru, obdobné zkušenosti mají oba její rodiče. Mezi nejbližší přátele patří další protekční dítě Rumer Willis. I když původně vůbec netoužila po herectví, chce prostřednictvím svých postav především dělat lidem radost. Snad jí nadšení začít u sebe, udržet si pokoru a jít cestou sebeuvědomění vydrží ještě dlouhý čas.

asi som nevidela ani jeden film nominivany na oscara.
tu je lik na film, ktory som ti spominala.
http://www.milujemefilmy.eu/products/kd ... -ja-2011-/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: OSCAR 2015

od melindi » Štv Mar 05, 2015 5:52 pm

Ďakujem. Pozriem to.
Tu je rezencia filmu.
http://www.kinema.sk/recenzia/36814/chl ... oyhood.htm

Ktoré sú tvoje oblubený herci a herečky?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: OSCAR 2015

od terez254 » Štv Mar 05, 2015 6:13 pm

melindi píše:Ktoré sú tvoje oblubený herci a herečky?

ani neviem, ale mala som velmi rada Paula Walkera. skoda,ze zomrel. bol to nadherny a uzasny muz.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: OSCAR 2015

od melindi » Pia Mar 06, 2015 8:26 am

On zomrel pred 2 rokmi? Aj on dostal niekedy Oscar?
Môj oblúbený herec je Adam Sandler. Videli ste jeho filmy?

My máme radi jeho filmy. Napr. 50x a stále poprvé,Když si Chuck bral Larryho,Zohan: Krycí jméno Kadeřník
Leonardo DiCaprio máš rada?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: OSCAR 2015

od terez254 » Pia Mar 06, 2015 9:50 am

melindi píše:On zomrel pred 2 rokmi? Aj on dostal niekedy Oscar?
Môj oblúbený herec je Adam Sandler. Videli ste jeho filmy?

My máme radi jeho filmy. Napr. 50x a stále poprvé,Když si Chuck bral Larryho,Zohan: Krycí jméno Kadeřník
Leonardo DiCaprio máš rada?



Oscara neziskal, ale nejake ocenenie ano. On bol proste uzasny, venoval sa charite, svojej dcere, surfoval a bol krasny.
videla som niektore Adamove filmy,ale mna moc nebavia. ma aj dobru komediu s jenifer aniston, tusim sa to vola skus ma rozosmiat.
leonardo ma celkom dobre filmy, najma vlk z wall street sa ma pacil..ty na neho, co povies?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: OSCAR 2015

od melindi » Sob Mar 07, 2015 10:52 am

Aj ja som to videla. Je to veľmi dobrý film.
Tu je rezencia filmu:
http://www.kinema.sk/recenzia/36652/vlk ... street.htm
Tento film bol minulý rok nominovaný na Oscar
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: OSCAR 2015

od terez254 » Sob Mar 07, 2015 11:41 am

melindi píše:Aj ja som to videla. Je to veľmi dobrý film.
Tu je rezencia filmu:
http://www.kinema.sk/recenzia/36652/vlk ... street.htm
Tento film bol minulý rok nominovaný na Oscar


viem, ale nevyhral..ten film je inspirovany skutocnou udalostou.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť