Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Recepty – Varenie – Pečenie - paradajková omáčka

Re: paradajková omáčka

od Jajus345 » Ned Aug 31, 2014 10:12 pm

Vyskusam zajtra a ozvem sa,este jednu radu mam švagrinú,ktorej zistili cyliankaliu,ci ako sa to píše a potrebujem vediet z akej muky si môže upiect pecivo spominala som jej,ze som tu písala tak ma poprosila....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Pon Sep 01, 2014 9:26 am

Jajus345 píše:Vyskusam zajtra a ozvem sa,este jednu radu mam švagrinú,ktorej zistili cyliankaliu,ci ako sa to píše a potrebujem vediet z akej muky si môže upiect pecivo spominala som jej,ze som tu písala tak ma poprosila....


No jedine z bezlepkovej :wink: lebo im vadí hlavne lepok...pozri ru na receptíky::

http://www.celiakia.sk/bezlepkove-recepty
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od Jajus345 » Pon Sep 01, 2014 9:52 am

Janka81 dnes sa chystam variť paradajkovu omacku...drz prstiky...ozvem sa ako dopadla....az mam strach xixixi
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Pon Sep 01, 2014 10:07 am

Jajus345 píše:Janka81 dnes sa chystam variť paradajkovu omacku...drz prstiky...ozvem sa ako dopadla....az mam strach xixixi



Ale aký strach..ved to sa varí samo :wink: :D hod to do hrnca,rob si zatiaľ ryžu a mäso a hotovo :wink: držím palce,tak šup variť :lol: :wink: aj ja idem,lebo takto nenavaríme nič :lol: :lol: :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od Jajus345 » Pon Sep 01, 2014 10:10 am

Idem rýchlo variť...lebo svokra este zavelila,ze sa idú vyoravat zemiaky....parada ďalšia robota....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Pon Sep 01, 2014 10:13 am

Jajus345 píše:Idem rýchlo variť...lebo svokra este zavelila,ze sa idú vyoravat zemiaky....parada ďalšia robota....



Tak u nás by si mala bez roboty-začalo pršať v Trenčíne :roll: :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od Jajus345 » Pon Sep 01, 2014 7:13 pm

no konečne je dnešný deň za nami, zemiaky vyorané.....nevládzem ani ruky podvihnúť a zajtra bude svalovka ako sviňa...paradajková omáčka sa vcelku vydarila, len trošku sa prichytili mäsové guľky...nevieš prečo? aj niečo mi v nej chýbalo....polosladkosť či kyslosť niečo také..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Pon Sep 01, 2014 8:35 pm

Jajus345 píše:no konečne je dnešný deň za nami, zemiaky vyorané.....nevládzem ani ruky podvihnúť a zajtra bude svalovka ako sviňa...paradajková omáčka sa vcelku vydarila, len trošku sa prichytili mäsové guľky...nevieš prečo? aj niečo mi v nej chýbalo....polosladkosť či kyslosť niečo také..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



A čo si moc ocukrila???Či málo pretlaku dala? :wink:
Ako si to zahusťovala? až na konci a čím?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od Jajus345 » Pon Sep 01, 2014 8:42 pm

Robila som asi 3 litre omacky na konci som dala pretlak sol cukor a trošku octu...neviem ci toho bolo malo alebo nie...len guličky sa trošku prichytili
..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Pon Sep 01, 2014 8:55 pm

Jajus345 píše:Robila som asi 3 litre omacky na konci som dala pretlak sol cukor a trošku octu...neviem ci toho bolo malo alebo nie...len guličky sa trošku prichytili
..

Ja dávam pretlak hned na začiatku a spolu všetkého mám na objem cca 3 litre-teda nie len samotnej omáčky :wink: a guličky dávam vtedy,ked mi zovrie ten pretlak s vodou a občas premiešam..ešte mi to nikdy neprihorelo a zahusťujem až na koniec,zvarím a hotovo :wink:
Ak si mala veľa vody a len 1 500ml pretlak,tak to bolo málo zjavne :wink: to si mala asi len čiste omáčky cca 3 litre ľ ked do toho vložíš guľky,tak Ti to v hrnci spraví objemovo aj 4 litre :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od Jajus345 » Pon Sep 01, 2014 9:01 pm

Tak radila mi aj svokra...tak to tak aj dopadlo,ryza na gulky bola mäkšia,tak asi aj preto sa gulky prichytili pretlaky som dávala 2...ale v pohode,verim ze na druhý krát to už bude lepšie...skusila som a,dufam že deti ju tak skoro nebudú chcieť...ale ináč som vynikajúca kucharka,aspoň si myslím :-) :-) :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Pon Sep 01, 2014 9:06 pm

Jajus345 píše:Tak radila mi aj svokra...tak to tak aj dopadlo,ryza na gulky bola mäkšia,tak asi aj preto sa gulky prichytili pretlaky som dávala 2...ale v pohode,verim ze na druhý krát to už bude lepšie...skusila som a,dufam že deti ju tak skoro nebudú chcieť...ale ináč som vynikajúca kucharka,aspoň si myslím :-) :-) :-)



Ryžu stačí len tak na pol uvariť :wink: a pretlaky aké veľké?? A ked bola taká nijaká,Ty si tam nedala na začiatku do vody ten bujon,že??on Ti maximálne usnadní dochucovanie :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od Jajus345 » Pon Sep 01, 2014 9:15 pm

Tak bujón sme nedali...pretlaky som dala stredne....asistovala mi svokra,takže veľmi som sa ozývať nemohla....hned by mi ústa zalepila :-(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Uto Sep 02, 2014 8:51 am

Jajus345 píše:Tak bujón sme nedali...pretlaky som dala stredne....asistovala mi svokra,takže veľmi som sa ozývať nemohla....hned by mi ústa zalepila :-(


No a potom sa čuduješ :wink: :wink: :wink: na také veľké množstvo omáčky nemôžeš dať malé pretlaky-potom je to len farebná voda..to ako moja suseda -varí rajčinovú s najmenším pretlačikom..OMG..Taký fajný chutný recept som Ti dala a Ty podľa svokry ideš? :wink: :wink: :wink: :D Neva..skús nabudúce :wink: Koľko máš rokov,ked musíš ešte doma poslúchať? :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od Jajus345 » Uto Sep 02, 2014 10:21 am

ja mám 31 rokov.....pre pokoj a kľud v rodine čo nespravíš? nedávala som celkom len pretlak ale ja kečup a ty máš koľko rokov? :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť