Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - podpora v nezamestnanosti.

od mariam8 » Sob Sep 11, 2010 5:29 pm

ahojte, na dávku v nezamestananosti má nárok každý kto za posledné 3 roky odpracoval 2 roky, to platí od 1. 9.2010, musíte platiť dva roky dávku v nezamestnanosti, netýka sa to výpovedného dôvodu, výpovedný dôvod určuje odstupné, ktoré platí zamestnávateľ zamestnancovi
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob Júl 03, 2010 4:58 pm

od mariam8 » Sob Sep 11, 2010 5:32 pm

ahojte, na dávku v nezamestananosti má nárok každý kto za posledné 3 roky odpracoval 2 roky, to platí od 1. 9.2010, musíte platiť dva roky dávku v nezamestnanosti, netýka sa to výpovedného dôvodu, výpovedný dôvod určuje odstupné, ktoré platí zamestnávateľ zamestnancovi
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob Júl 03, 2010 4:58 pm

od maryangela » Pon Sep 13, 2010 12:05 pm

nelka09 píše:dakujem, aj ja som tak vedela. no tak to má smolu. nezávidím jej.
Baby moju znamu vyhodili s prace a dostavala normalne podporu 6mesiacou a musela to nahlasit do 6dni od vyrazenia s Prace ....samozrejme ze potrebovala aj nejake papiere s byvalej prace
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Str Aug 05, 2009 9:33 pm

od Janka81 » Pon Sep 13, 2010 8:49 pm

maryangela píše:
nelka09 píše:dakujem, aj ja som tak vedela. no tak to má smolu. nezávidím jej.
Baby moju znamu vyhodili s prace a dostavala normalne podporu 6mesiacou a musela to nahlasit do 6dni od vyrazenia s Prace ....samozrejme ze potrebovala aj nejake papiere s byvalej prace


ale asi ju nevyhodili za jej "zlé správanie"..či :?: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od maryangela » Uto Sep 14, 2010 8:31 am

Janka81 píše:
maryangela píše:
nelka09 píše:dakujem, aj ja som tak vedela. no tak to má smolu. nezávidím jej.
Baby moju znamu vyhodili s prace a dostavala normalne podporu 6mesiacou a musela to nahlasit do 6dni od vyrazenia s Prace ....samozrejme ze potrebovala aj nejake papiere s byvalej prace


ale asi ju nevyhodili za jej "zlé správanie"..či :?: :wink:
Moju znamu tiez vyhodili za zle spravanie :) :D a dostavala normalne podporu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Str Aug 05, 2009 9:33 pm

od mariam8 » Štv Sep 16, 2010 1:15 pm

ahojte, neviem, či sme sa pochopili, na "podporu" netreba dôvod z akého bol ukončený pracovný pomer, tam treba odvádzať poistné v nezamestnanosti do sociálnej poisťovne, teraz sa dokonca príspevok v nezamestnanosti uľahčil, nie je potrebné odvádzať 3 roky za posledné 4, ale 2 roky za posledné 3 roky,
čo sa týka odstupného - to patrí zamestnancovi pokiaľ dostal výpoveď z organizačných dôvodov, je to zákone presne vymedzené, takže pokiaľ zamestnanec dostal výpoveď z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny na odstupné nemá nárok
v každom prípade odporúčam ísť na úrad práce a následne požiadať sociálnu poisťovňu o príspevok v nezamestnanosti
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob Júl 03, 2010 4:58 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť