Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Lekári a zdravie - Poisťovňa Apollo

Poisťovňa Apollo

od danabr » Štv Apr 22, 2010 7:08 pm

Tak som sa po roku vybrala k mojej gynekologičke , na cyto vyšetrenie,spokojna sama so sebou ,že aspoň niečo pre seba robim,čo sa tyka prevencie a .... čuduj sa svete....nemam narok na cyto,lebo minuly rok som mala všetko ok,a podľa noveho zakona v apolle,mam narok isť na cyto až o DVA ROKY,tento novy zakon plati už rok a neda sa stym nič urobiť,tak toto keby som vedela v januari menim poisťovňu,a napadlo ma,keď to čita niekto z apolla,keď som si platila minuly rok poistne,som 2 roky oslobodena od platenia ? ďakujem pekne za taku starostlivosť! :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od martinka74 » Štv Apr 22, 2010 7:50 pm

To co je za blbost,ved rakovina krcka maternice,je velmi agresivna a rychlo postupuje,preto treba chodit na cyto minimalne raz do roka a ked nie je v poriadku tak kontrolne po troch mesiacoch.Neokalmal Vas gynekolog?a na preventivnu prehliadku mate pravo raz za rok a ta zahrna aj cyto.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od martinka74 » Štv Apr 22, 2010 7:55 pm

Inak,mali ste skusit povedat,ze si to doplatite,ako by zareagoval.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od alex » Štv Apr 22, 2010 7:58 pm

Ja mam tiež apollo ale o tejto "novinke" teda neviem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od mariana74 » Štv Apr 22, 2010 8:36 pm

ale pokiaľ viem,tak ten zákon platí pre všetky poisťovne.aj ja som sa nato pýtala gynekológa minulý rok j júni a potvrdil mi to,tak som povedala,že si to o rok uhradím sama,ale bez prehliadky nezostanem.nebránil sa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od martinka74 » Štv Apr 22, 2010 8:56 pm

To naozaj nechapem,ved cyto je to najdolezitejsie na preventivnej prehliadke.Ja som po porode mala nejake problemy a chodim na prehliadky na onkologiu,a tam mi cyto robia kazde tri mesiace a nespominali nic.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od mariana74 » Štv Apr 22, 2010 9:17 pm

keď som čítala vyjadrenia niektorých gynekológov,že rakovina sa nerozšíri do 3 rokov,tak som skoro prehltla počítač,veď poznám prípady,kde do pól roka baba aj zomrela a nie ešte ,že sa to nerozšíri.mne to gyn.vysvetlil tak,že sa urobí cyto ,ak bude negat. tak sa o 6 mes.zopakuje a ak aj ten výsledok bude neg.tak už len o neviem či dva alebo tri roky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od mariana74 » Štv Apr 22, 2010 9:20 pm

našla som to:Preventívna prehliadka u gynekológa
Na preventívnu prehliadku má nárok každá žena raz ročne po dovŕšení 18. roku života alebo od prvého tehotenstva. Preventívna prehliadka zahŕňa komplexné gynekologické vyšetrenie vrátane odborného poradenstva.

Dôležitou súčasťou prehliadky je skríning rakoviny krčka maternice a prsníka. Skríning rakoviny krčka maternice sa robí ženám vo veku 23 – 64 rokov, prvé dva odbery cytológie sa robia v ročnom intervale. V prípade negativity týchto dvoch cytologických výsledkov sa pokračuje v 3-ročnom intervale do veku 64 rokov. Táto periodicita platí aj pre poistenku, ktorej sa začal skríning aj neskôr než v 23. roku života. Skríning sa ukončí vo veku 64 rokov, ak budú posledné 3 cytologické nálezy negatívne.

Druhým nemenej dôležitým preventívnym vyšetrením je skríning rakoviny prsníka raz za 2 roky u žien vo veku 40 – 69 rokov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od adinka33 » Štv Apr 22, 2010 9:25 pm

ahojte, tak ja mám poisťovňu Dôvera...

bola som minulý rok v auguste na preventívnej prehliadke a jasne, že mi rovno gynekológ bral aj cyto a povedal, že vždy po roku /ak je negatívny výsledok/ sa robí v rámci preventívky znova cyto,,, že to poisťovňa normálne prepláca, ale musí to byť po roku od tej "prvej", inak si to musí pacientka sama uhradiť, ak by si cyto dala skôr ako uplynie ten rok,, ja som bola začiatkom augusta, povedzme 8.8., tak tento rok pôjdem po 8.8. ,,,, ako je možné, že sa mohol aj zákon aj zmeniť, ale toto je stále, aspoň čo si ja pamätám a takto to už robím u svojho dr už viac rokov,,,, a asi fakt záleží, aká je to poisťovňa,,, podľa mňa je najlepšie si zavolať priamo do poisťovne a spýtať sa na to,,, :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od martinka74 » Štv Apr 22, 2010 9:33 pm

No ak by to bolo tak,tak si to radsej kazdy rok zaplatim.Poznam baby co to prekonali a nie je to veru med lizat.A je toho teraz strasne vela.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od mariana74 » Štv Apr 22, 2010 9:33 pm

ja mám všeobecnú
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od danabr » Pia Apr 23, 2010 1:07 pm

No kočky,je to na beton iste,mam to potvrdene,kludne si zavolajte,ak neverite 0800 150 150 apollo,je to nova legislativa,som sa skoro pohadala s tym chlapom,oni za to nemožu :shock: ale ja som sa dohodla na niečom s DR.to tu samozrejme nemožem pisat urobi mi cyto o par mesiacov neskor.A idem napišeť aj do markizy,nemožu nas takto od........ :x :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

Re: Poisťovňa Apollo

od Janka81 » Pia Apr 23, 2010 8:51 pm

danabr píše:Tak som sa po roku vybrala k mojej gynekologičke , na cyto vyšetrenie,spokojna sama so sebou ,že aspoň niečo pre seba robim,čo sa tyka prevencie a .... čuduj sa svete....nemam narok na cyto,lebo minuly rok som mala všetko ok,a podľa noveho zakona v apolle,mam narok isť na cyto až o DVA ROKY,tento novy zakon plati už rok a neda sa stym nič urobiť,tak toto keby som vedela v januari menim poisťovňu,a napadlo ma,keď to čita niekto z apolla,keď som si platila minuly rok poistne,som 2 roky oslobodena od platenia ? ďakujem pekne za taku starostlivosť! :twisted:


a ja som bola v novembri,aj toto vyšetrenie sa znova robilo a nik mi nič nevravel :roll: :?: Akurát krv mi nebrali,ale to mi berú inde,takže viem výsledky prebežne :wink: To akože robia v každom meste inak??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od madema » Sob Apr 24, 2010 5:27 pm

Ahojte, aj ja som o tom počula! Neviem konkrétne o ktoré poisťovne sa jedná, ale tiež som počula o CITO- už len každé dva roky... ja som chodila pravidelne každý rok, ale posledné 2 roky som nebola... (trošku som to zanedbala :? )

Ale tiež sme o tom so ženami v čakárni hovorili, že už nie každý rok bude poisťovňa preplácať cito.... som z toho tiež v šoku, ..ale je som v šoku z veeeeľa vecí tu na Slovensku.... :cry:

Asi si to budeme musieť platiť samé... :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od danabr » Sob Apr 24, 2010 5:48 pm

ano madema same si to zaplatime ,pripravte si 15 €,už to mam pozisťovane,nebudem čakať 2 :? roky predsa....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť