Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Kojenie a umelé mlieko - pomoc kojenie

pomoc kojenie

od siimmii » Uto Jún 22, 2010 6:40 pm

pisem opat A prosim esteo skusenosti malinka ma tyzden odsavam mlieko a vypije tak 50-60ml,doktorkapovedala ze je to vela a skor ako o 3hod jej nedava mlieko ak tak prevarenu vodu ci feniklovy caj,no ta voda jej nechuti nejako trosku vypije ale place pokial jej nedam mlieko,myslite ze ju trapit hm
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

od sandras » Uto Jún 22, 2010 7:03 pm

materským mliekom sa prekrmiť nedá!
Nedavaj malinkej žiadne čaje, vodu ani nič také, dieťatko to nepotrebuje do pol roka vôbec, pokial je na materskom mlieku.

Takéto názory, ako krmiť každe 3 hodiny a v nejakej peresne stanovenej dávke su dnes už prekonané ... kojené dieťa ma dostať tak často a tolko, kolko si vypýta.
U umeleho mlieka to je iné ... tam to treba trošku regulovať. Ale napr. moj syn na UM pil vždy viac, ako bolo odporučené a aj vážil vela, ale je vysoký a jednoducho tolko potreboval. Doktorka povedela, že mu mam dať, že nie je tučný a že to treba vždy posudzovať vzhladom k celkovej telesnej stavbe dieťatka.

Akurát by som skúsila kojiť napriamo, nie odsávať, ak sa to dá
ak odsaješ také množstvo, maš mliečka dosť ... ja som odsala sotva 20-40 ml ked mi maly nechcel ťahať :( a museli sme dokrmovať
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: pomoc kojenie

od vedejova » Uto Jún 22, 2010 7:12 pm

[quote="siimmii"]pisem opat A prosim esteo skusenosti malinka ma tyzden odsavam mlieko a vypije tak 50-60ml,doktorkapovedala ze je to vela a skor ako o 3hod jej nedava mlieko ak tak prevarenu vodu ci feniklovy caj,no ta voda jej nechuti nejako trosku vypije ale place pokial jej nedam mlieko,myslite ze ju trapit hm[/quot

Ahoj myslím že je to blbosť, moj syn vypil tiež vždy viac mlieka ako mal, možno to mliečko máš ešte hladnejšie to prvé dni býva je redšie takže ho potrebuje viac, ak má dieťatko vela mlieka, spoznáš to obvykle tak že vygrcne, pokial takéto problémy nemáš, neriešila by som že vypije viacej. Ak by si si neodsávala, ani by si sa s tým nezaoberala kolko vypije, takže by som sa s tým vobec nezaoberala a netrápila bábo hladom. Nemyslela lekárka že dávaš umelú výživu? Vedela že dávaš materské mlieko? Iva.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od vedejova » Uto Jún 22, 2010 7:15 pm

[quote="sandras"]materským mliekom sa prekrmiť nedá!
Nedavaj malinkej žiadne čaje, vodu ani nič také, dieťatko to nepotrebuje do pol roka vôbec, pokial je na materskom mlieku.




toto povedali aj mojej kamarátke potom išla na kontrolu, vonku boli horúčavy a doktorka ju vyhrešila že je jej dieťa dehydrované, takže POZOR nie keď je vonku 35stupňov, vtedy treba doplňať aj inak tekutiny, podľa potreby. Iva. :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

dakujem

od siimmii » Uto Jún 22, 2010 7:25 pm

som rada ze ste napisali svoje skusenosti.Ja tak na raz odsajem 100ml, asi bude to mlieko slabe. Doktorka vie,ze jej davam materske mlieko,skusila som dat aj 50ml nutrilonu,lebo neviem aka je jedna davka pre tyzdnove dieta.Tam bola davka 90ml vody a3odmerky, ale tosom nevedela ci az tak vela tak som dala polku a o 40min sa zobudila
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

Re: dakujem

od vedejova » Uto Jún 22, 2010 7:31 pm

siimmii píše:som rada ze ste napisali svoje skusenosti.Ja tak na raz odsajem 100ml, asi bude to mlieko slabe. Doktorka vie,ze jej davam materske mlieko,skusila som dat aj 50ml nutrilonu,lebo neviem aka je jedna davka pre tyzdnove dieta.Tam bola davka 90ml vody a3odmerky, ale tosom nevedela ci az tak vela tak som dala polku a o 40min sa zobudila


Neexperimentuj, radšej dávaj len svoje mliečko je to najlepšie pre bábo ak teda možeš. Vela bábetiek má z umelých mliek problémy a potom už len hladáš, ktoré by sadlo,ak možeš dávaj len svoje materské mliečko. :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

Re: dakujem

od sandras » Uto Jún 22, 2010 8:02 pm

siimmii píše:som rada ze ste napisali svoje skusenosti.Ja tak na raz odsajem 100ml, asi bude to mlieko slabe. Doktorka vie,ze jej davam materske mlieko,skusila som dat aj 50ml nutrilonu,lebo neviem aka je jedna davka pre tyzdnove dieta.Tam bola davka 90ml vody a3odmerky, ale tosom nevedela ci az tak vela tak som dala polku a o 40min sa zobudila

slabe mlieko neexistuje a ani sa to po týždni neda ešte určiť, pokial dieťa rapídne nechudne je zbytočne dokrmovať UM. UM len na odporučenie lekárky a treba vždy počkať, či a ako sa rozbehne laktácia.
Ja som deti musela dokrmovať, ale dcerka ani 2-týždnová nemala porodnú váhu a syn po mesiaci začal chudnúť a nechcel užťahať, odsavať mi nešlo ... tak sme 3 mesiace ešte kojili a dokrmovali a potom prešli uplne na UM.

Taketo malinke detičky potrebuju kojenie velmi často, žaludok je ešte malinky, nevypiju naraz vela a materské mliečko im aj rýchlo trávi, takže nemožno posudzovať podla toho, že si pýtaju často, skor podla toho,a ko priberajú.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Jún 22, 2010 8:05 pm

vedejova píše:POZOR nie keď je vonku 35stupňov, vtedy treba doplňať aj inak tekutiny, podľa potreby. Iva. :)
jasné v tom maš pravdu, ale takýchto dní ja na Slovensku pár a zatial take horučavy nemáme, aby musela davať čaj týždnovemu babu. Radšej dať cucnúť predneho mlieka.

A tiež je niečo iné davať čaj na doplnenie tekutín a davať ho babatku ako náhradu mlieka, hoci ani teplo nie je.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Uto Jún 22, 2010 9:48 pm

sandras píše:
vedejova píše:POZOR nie keď je vonku 35stupňov, vtedy treba doplňať aj inak tekutiny, podľa potreby. Iva. :)
jasné v tom maš pravdu, ale takýchto dní ja na Slovensku pár a zatial take horučavy nemáme, aby musela davať čaj týždnovemu babu. Radšej dať cucnúť predneho mlieka.

A tiež je niečo iné davať čaj na doplnenie tekutín a davať ho babatku ako náhradu mlieka, hoci ani teplo nie je.


moj syncek sa narodil 26 maja a mal 7 mesiacov ked zacal pit vodu/cistu/ dovtedy len materske mlieko...na smed predne mlieko..
aj v meste ked boli horucavy sup na lavicku a trosku sa napil
a pije len vodu dodnes a uz ma 2 roky nechce nic ine myslim..dzusy a tak...bol kojeny 22 mesiacov
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od prazienkova » Uto Jún 22, 2010 10:12 pm

A smiem sa spýtať, prečo nekojíš priamo, ale odsávaš? Ja nesúhlasím s postojom tvojej doktorky. Naozaj, ako zistíš, koľko dieťa vypije, keby si neodsávala. Čo budeme stále dieťa vážiť pred a po kojení ako v nemocnici? Ja zatiaľ kojím dcérku už 19 mesiacov. Tiež chvíľu trvalo, kým sa spustila laktácia, zdalo sa mi, že je malá hladná. Ale prikladala som ju veľmi často, niekedy aj po hodine ( nikdy nevydržala 3 hodiny, ani v noci ) a čaj som nedávala. Pozri aj na stránku www.mamila.sk, príp. kontaktuj laktačnú poradkyňu. Určite to stojí za zavolanie a poradkyne väčšinou poradia zdarma.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

jm

od siimmii » Uto Jún 29, 2010 9:32 pm

nechce sa mi prisat ku prsniku preto musim odsavat,je to casovo narocne nic nestiham potom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

Re: jm

od inguli » Uto Jún 29, 2010 9:54 pm

siimmii píše:nechce sa mi prisat ku prsniku preto musim odsavat,je to casovo narocne nic nestiham potom


tak to je urcite...skusaj to dietatko tam stale davat k prsniku..a to v nemocnici ti nepomohli?
ani mne nechcel vhytit nikdy maly prsnik nemala som ani bradavku taku ako zvyknu mat mamky pri prvom ten isty problem..
ale som vkuse skusala skusala a tak som ho kojila do 22 mes.
a v nemocnici som zazvonila apytala pomoc prve dni kedze som uz bola uplne na dne aj som si poplakala trosku ze maly nie a nie chytit mi bradavku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od nelly123 » Str Jún 30, 2010 8:40 pm

... :arrow:
Naposledy upravil nelly123 dňa Štv Júl 01, 2010 7:12 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od nelly123 » Štv Júl 01, 2010 7:11 am

nelly123 píše:...ahoj,slabe mlieko nieje :!: .....može byt zla technika,sposob,ale určite to nieje v tebe a v mlieku!!!!ked je babatko spokojne,pribera v norme tak to je super...ono to kojenie je pre niektorych jednoduche"ale pre inych sorry za vyraz"na nervy" :wink: je to velmi dlha debata,najlepšie by bolo keby maš nejaku kamošku v tvojom okoli,ktora ma skusenosti-ma dve-tri deti...ktora kojila-pripadne koji a ide jej to o.k.,,,-ona ti poradi najlepšie a maš to tzv.s prvej ruky-pripadne aj laktačne poradkyne-vyhladaj si na nete,čo najbližšie k tvojmu bydlisku-po dohode su niektore ochotne prist k tebe domov,poradia,popozeraju techniku...tam viac menej ide len o ubezpečnenie že to robiš o.k,babo je v poriadku a potom už aj ty si budeš verit a všetko bude, tak ako ma ...,lebo ostatn ludia ti povedia tisic nazorov a budeš len zmetena a nakoniec skončiš uplne :cry: ....ja som si z malou odžila svoje nikto mi neveril že po ženskej operacii-bolesti,zapaly,teploty,antb,reakcie.,strata 8kg za tyžden-ledva som stala na nohach....že sa ja" niekedy vratim ku kojeniu....a.... :idea: :P ...po10 dnoch sme začali znovu a vydržali sme do "11mesiacov"...mala mala vtedy 3.5 mesiaca......a pointa je taka,že keby počuvam nazory doktorov,sestričiek,dets,doktorky a rodiny...kojit ani nezačnem :lol: ....takže držime,palčeky :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od prazienkova » Štv Júl 01, 2010 1:46 pm

Ak je malá naučená piť z fĺašky, nebude sa jej chcieť sať z prsníka. Ide to totiž ťažšie. Ale skúsiť treba. Odporúčam trochu odsať prsník, aby nebol veĺmi naliaty. Zle sa vtedy prisáva. Treba prinútiť dieťatko doširoka otvoriť pusu a vsunúť bradavku aj s dvorcom. dieťa nesmie sať len bradavku. Ak nechce otvoriť ústa, môžeš opatrne stlačiť noštek- bude sa chcieť nadýchnuť a otvorí ich. Lepšie by bolo, keby niekto dieťatko podržal a pomohol ti. Môžeš skúsiť prípadne kojiť aj po ležiačky na boku, dieťa si prisuň tak aby ležalo tesne vedľa teba bruškom a fixuj vankúšom. Vtedy máš voľnejšie ruky a môžeš mu pomôcť lepšie sa prisať. Určite stojí za zváženie odborná pomoc.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť