Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Poobedňajší spánok

Poobedňajší spánok

od martinka74 » Sob Júl 02, 2011 8:33 pm

Ahoj kočky,môj drobec bude mat v auguste 3,5 roka a uz asi 2 mesiace mi nechce poobede chodiť spinkať.Neviem či ho mam davať nasilu alebo ho mam nechať hore.Ake mate skusenosti s poobednajsím spinkanim Vy?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Júl 03, 2011 10:10 am

našmaly ma 4,5 roka a tiež nezaspí ... zaspí len v školke (lebo vztedy vstáva skor), alebo ak je nachladnutý (čo je malokedy)

ale ja s ním nediskutujem, po obede si musí ísť lahnúť do postele a aspon do 14:00 oddychovať. On nespí, rozpráva si niečo, hra sa v posteli s autíčkom, prípadne si "číta" leporelo ... ale leží :D
Skús mu napríklad ty čítať, alebo mu pusti CD s rozprávkou. Ak spať ešte potrebuje (nepr. je podvečer potom nervozny, moc živý, alebo naopak spavý), tak by som ho ešte do postele poslala.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martinka74 » Ned Júl 03, 2011 10:26 am

Aj som to tak praktizovala ,ze som ho proste ulozila a on sa hral alebo si rozpraval.On ale strasne dlho spí od vecera 20.00 do rana 9-9.30.Tak to ho nemozem ulozit okolo 13-tej.Nie je mrzuty ,ani spavy ale citala som ze deticky do predskolskeho veku by mali spavat,ale pre neho je to vyslovene trest.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Júl 03, 2011 10:31 am

pojde do školky? Ak ano, určite ho od spania neodúčaj, lebo tam bude problem.
Ak nie, je to na tebe ... bud ho rano zobud skor, aby mohol spať aj naobed ... alebo ho nechaj rano dlho spinkať a potom už stačí aj polhodinový oddych (napr. kym si vypočuje tú rozprávku)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martinka74 » Ned Júl 03, 2011 11:02 am

Bohuzial nepojde,opäť nas do statnej skolky nezobrali ani do jednej a za sukromnu dat 400E je dost vela.Tak dakujem za radu ,budem sa ho snazit nahovorit aspon na ten kratky oddych :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sisu22 » Uto Júl 05, 2011 10:52 pm

moj maly nespi asi od 2 a pol roka, v skolke ako kedy,niekedy si pospi,niekedy nie.
Ja by som vsak nedovolila dietatu v posteli sa hrat z niecim,len aby lezal.V posteli sa ma spat a nie hrat :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od alex » Štv Júl 07, 2011 1:29 pm

sisu22 píše:moj maly nespi asi od 2 a pol roka, v skolke ako kedy,niekedy si pospi,niekedy nie.
Ja by som vsak nedovolila dietatu v posteli sa hrat z niecim,len aby lezal.V posteli sa ma spat a nie hrat :wink:


suhlasim :wink: tiež mi maly nespaval od 2-2,5r. vôbec, no ako nastúpil v 3,5r. do škôlky tak tam spával bez problémov. Doteraz v škôlke spáva, no doma ani "za svet"
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od martinka74 » Štv Júl 07, 2011 10:05 pm

Ja tiez nie som zastanca hrania,postel ma byt na spinkanie,ale niekedy to proste nejde inak .Zacne sa akoze hrat a obcas ,ked je hrozne unaveny aj zaspinka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od martinka74 » Štv Júl 07, 2011 10:07 pm

Boze ako Vam tie skolky zavidim ,ako to tak vyzera ,nas zoberu az na predskolsku,ked dovtedy nebude nejaky iny zakon. :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Júl 08, 2011 11:28 am

martinka74 píše:Boze ako Vam tie skolky zavidim ,ako to tak vyzera ,nas zoberu az na predskolsku,ked dovtedy nebude nejaky iny zakon. :(
aj moj spinka v skolke ale aj doma 2 hodiny..my zas mame problem ze mame znova plienku vdaka skolke :( v tomto teple :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od martinka74 » Pia Júl 08, 2011 3:24 pm

inguli píše:
martinka74 píše:Boze ako Vam tie skolky zavidim ,ako to tak vyzera ,nas zoberu az na predskolsku,ked dovtedy nebude nejaky iny zakon. :(
aj moj spinka v skolke ale aj doma 2 hodiny..my zas mame problem ze mame znova plienku vdaka skolke :( v tomto teple :roll:



Ahoj Ingi,tak tie plienky Vam veru nezavidím.U nas by maleho do skolky ani nezobrali ,keby mal plienky.Nastastie sme plienky zvladli v pohode aj na noc,coho som sa velmi bala,ale zase platilo stare dobre,ze vsetko ma svoj cas a netreba deticky do nociho nutit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Júl 08, 2011 6:25 pm

martinka74 píše:
inguli píše:
martinka74 píše:Boze ako Vam tie skolky zavidim ,ako to tak vyzera ,nas zoberu az na predskolsku,ked dovtedy nebude nejaky iny zakon. :(
aj moj spinka v skolke ale aj doma 2 hodiny..my zas mame problem ze mame znova plienku vdaka skolke :( v tomto teple :roll:



Ahoj Ingi,tak tie plienky Vam veru nezavidím.U nas by maleho do skolky ani nezobrali ,keby mal plienky.Nastastie sme plienky zvladli v pohode aj na noc,coho som sa velmi bala,ale zase platilo stare dobre,ze vsetko ma svoj cas a netreba deticky do nociho nutit.


do skolky prave ze siel bez plienok uz pred tym ako v juni zacal skolku sme 2 mesiace boli bez plienok uz..lenze tam sa nepytal bol na zaciatku vystresovany nechcel do skolky a tak navrhli ucitelky ze mu mam brat pleny..tak mu davali lebo cez den sa viac krat popisal neskoro bolo vzdy ked ho brali uz pustal :(
ale doma sme fungovali ok este asi tak tyzden a potom uz ani doma sa nepytal len prisiel vtedy ked uz bol pocikany ..no dufam cez leto sa to da do poriadku :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od martinka74 » Pia Júl 08, 2011 9:26 pm

Tak to je blbe.A paci sa mu v skôlke?Chce tam chodit?A co ty uz pracujes?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Júl 08, 2011 10:25 pm

martinka74 píše:Tak to je blbe.A paci sa mu v skôlke?Chce tam chodit?A co ty uz pracujes?

no je :( chodil len v juni uz nechodi teraz v juli je este mesiac skolka ale naco platit ked som doma este na dovce /do 22aug./ a su tam pokope vsetky deti male velke vies a on si este nezvykol za ten mesiac na skolku az tak..hm posledne dva dni boli suprove vtedy sa uz tesil do skolky sli sme bez placu ..no ale to boli posledne dva dni pred prazdninami takze opat si zvyakat v septembri :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť