Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Bývanie a domácnosť, záhrada - poradte,ktora mycka riadu je dobra?

poradte,ktora mycka riadu je dobra?

od vlasticka185 » Str Jún 01, 2011 8:41 pm

prosim vas o radu ohladom skusenosti mycky riadu,chcem si kupit tu vacsiu-volne stojacu,avsak neviem akej znacky,ktora sa fakt oplati.Dakujem za prispevky :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv Nov 06, 2008 10:23 am

od madema » Štv Jún 02, 2011 9:02 am

Super téma... toto som sa presne chcela opýtať aj ja... a ešte jednu otázku k tomu... či sa oplatí ušetriť na vode a preplatiť na elektrike... aké s tým máte skúsenosti po vyúčtovaní? -teda ak môžte porovnať vyúčtovania pred myčkou a po používaní myčky. ďakujem :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od martinka74 » Štv Jún 02, 2011 9:52 am

Ahoj,voda je zanedbatelna,drahsia je elektrina,aspon mne to tak vychadza ,ze sa nam po zakupeni umyvacky mierne zvysila a to mame triedu A+.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od vlasticka185 » Štv Jún 02, 2011 3:20 pm

martinka74 píše:Ahoj,voda je zanedbatelna,drahsia je elektrina,aspon mne to tak vychadza ,ze sa nam po zakupeni umyvacky mierne zvysila a to mame triedu A+.





no tak s tym ratam aj ja,ze spotreba elektriky mierne stupne,kedze riadu je vsade stale plno/aspon,tam ,kde sa pravidelne vari a pecie/nakolko jedno umytie spotrebuje skoro 1kW,takze za mesiac sa to nazbiera,ale ako to je to s tou spotrebou vody?fakt tolko riadu sa da umyt v niektorych pripadoch iba 9l vody?a pri tolkych programoch?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv Nov 06, 2008 10:23 am

od martinka74 » Štv Jún 02, 2011 4:22 pm

Hej da,ja vacsinou pouzivam iba jeden program,takze zbytocne drahe myčky s kopou programov sa moc neoplatia. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od martinka74 » Štv Jún 02, 2011 4:24 pm

Ale pozor,aj ked pouzivam najkvalitnejsie cistiace prostriedky kupovane v Rakusku,aj tak umyvacka dost nici riad.Taniere ,pohare ,pribor proste vsetko,aj s tym sa treba zmierit ,ze to bude treba castejsie kupovat.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od natusa » Štv Jún 02, 2011 9:59 pm

tak dievcence k tomuto sa pripojim:::umyvacka je fantasticka vec ,velmi dlho sme sa jej branili ale uz je mame a v 5clennej domacnosti ju povazujem za nehraditelnu :)az na to ze niekedy ju uz ani nena kto vylozit :lol: :lol: :lol: a co sa tyka prostriedkov kupovali sme drahe znacky a ked sme trosku ostali v krize kupili sme uplne lacne v Lidli s rady V5 a poviem vam fantasticke !!!riad sa leskne ako novy ....no proste pohare nikdy nevylestite tak ako v umyvacke :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od sandras » Pia Jún 03, 2011 10:29 pm

aj ja ocenujem obývačku, ma mame staršiu, už 5-ročnú a nebola to ani trieda A ... ale je to super vec. Tiež sa pripájam, že je zbytočné mať vela programov, budete aj tak využívať jeden. Ja kupujem tablety v LIDL alebo v TESCO, nejaké predražené značkové nekupujem, iba ak v akcii, no rozdiel velmi nevidím. Čo sa týka riadu, je pravda, že sa časom niečo zničí, ale ja tam davam prakticky všetko a čo neprežije, to vyhodím a už si kupim riad vhodný do umývačky. Pohare a šálky mam z IKEA, tam sa da dokupiť aj na kusy keby sa šálka rozbila alebo poškodila.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mariana74 » Sob Jún 04, 2011 1:33 pm

čo sa týka elektriky,tak sa zvýšila len mierne a voda,na teplej sme ušetrili 16 kubíkov a studená vzrástla o 3-4
kubíky,tak po prerátaní sme na vode ešte aj ušetrili.máme bosch so spotrebou necelý kilovat a voda 9 litrov na jedno umytie,určite tohoto pomocníka oceníte ,už len ušetrený čas,môžem využiť na efektívnejšie veci.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od vlasticka185 » Pia Jún 10, 2011 9:10 am

vie este niekto poradit?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv Nov 06, 2008 10:23 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť