Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Prvý rok života - Maly lenivec?

od Jamirka » Ned Feb 01, 2009 12:01 am

adinka33 píše:Jamirka, máš môj veliký obdiv a úctu.... :wink:

si vynikajúca maminka a silná žena...


prajem tebe aj tvojim detičkám len to naj, naj....nech sa vám všetko zlé vyhýba na 100 km... :wink:


Adinka, nemáš ma v čom obdivovať, ver mi aj ty by si to spravila pre svojich troch synčekov, keby to bolo nutné.
Zo začiatku som si hovorila, že to nepôjde, že to nezvládnem. Ale siahla som až na svoje dno a šlo to. Ťažko ale šlo. Človek sa vždy oťuká v tých ťažkých chvíľach a ver mi je to skryté v každej mame. Aj v tebe. Len si to nepotrebovala, tak o tom nevieš. A prajem ti, aby si to ani nepotrebovala. Prajem kopec zdravia. papa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od Jamirka » Ned Feb 01, 2009 12:07 am

hencurka píše:Ahoj Jamirka,klobuk dole pred Tebou...cvicit s dvoma detuskami naraz, to si ani neviem predstavit... Ja mam co robit s tymto jednym... Ja len dufam,ze neurologicka ktora maleho pozerala nic nezanedbala...Fyzioterapeutka ku ktorej chodime kazdy tyzden cvicit,ma tiez uistuje,ze je vsetko dobre.Teraz som maleho objednala ku chyroprakticke nech mi nan neho pozrie. A este rozmyslam,ze s nim pôjdem ku nejakemu inemu neurologovi,nech mi ho este raz pozru...pre pokoj v dusi...ze je naozaj len lenivy. Ja niekedy tak rozmyslam, co robia tie maminy,ktore namaju take moznosti ako my z väcsich miest.Myslim tym cvicenia.


Hencurka, je naozaj dobré, overiť si výsledky vyšetrení u viacerých lekárov. U nás v meste sa výsledky nedostavili 6 mesiacov, tak som sa pýtala inde. Šli sme neurologičke do NR, a potom do BA. A tu začala liečba naberať hneď iný smer. Sú tam odborníci, im vďačím za dcérkine a aj synčekove výsledky. Ak budeš chcieť, môžem ti odporučiť nejakých dobrých neurológov. Pre istotu. Verím, že ste v poriadku.
papa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od sysa14 » Ned Feb 01, 2009 12:24 am

Jamirka drzim palce aby ste uz boli v poriadku.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 1:06 am

od sysa14 » Ned Feb 01, 2009 12:25 am

hencurka my mame taky isty problem, vidim,ze si z ba.kam chodite cvicit?ak budes chciet napis mi do mailu.drzim palce.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 1:06 am

od hencurka » Ned Feb 01, 2009 9:39 pm

Ahoj Jamirka,bola by som ti vdacna,keby si mi napisala neurologov ktorich ste navstivili.Radsej nech ma doktori povazuju za hystericku mamicku,akoby som mala nieco zanedbat. My sme boli s malym v sukromnom centre Sinalgis u dr.Humpolcovej.Ze vraj je to dobra detska neurologicka. Ta nam povedala,ze je maly len lenivy a odporucila plavanie. Ale spolahni sa nato...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Apr 22, 2008 12:00 am

od hencurka » Ned Feb 01, 2009 9:47 pm

Ahoj Kapusta,my chodime cvicit s malym do Harmony v Dubravke. Chodime tam raz tyzdenne a cvici s nami dr.Letasiova. Takisto maly chodi na masaz a na lampu. Kde by som objavila Tvoju mail.adresu? V profile som ju nevidela :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Apr 22, 2008 12:00 am

od fedanka » Str Feb 04, 2009 9:24 pm

Ahoj, aj ja sa chcem podeliť so svojou skúsenosťou. Môj malý sa horko-ťažko začal pretáčať tiež až v ôsmich mesiacoch. Sedieť sedel ale to bolo všetko. Neliezol, neštvornožkoval... Keď mal niečo po roku, tak sa začal pohybovať v sede, jednu nôžku mal pokrčenú pod sebou druhou sa odrážal a pomáhal si pri tom jednou ručkou (lepšie sa ten pohyb nedá popísať). Šlo mu to tak šikovne, že ani nemal chuť to skúšať nejak inak. Bola som nešťastná, keď sa ma pýtali či malý ešte nechodí, hľadala som nejaké články na internete, no bez výsledkov. Keď som ho postavila na nôžky tak ich pokrčil pod seba a sadol si. Časom začal chodiť popri nábytku... Až keď mal 16 mesiacov v čakárni u lekára sa pustil mojej ruky a urobil svoje prvé krôčky... A dnes keď má 18 mesiacov behá a na strach a obavy, ktoré som mala som už zabudla.Nebola som s ním na žiadne vyšetrenia, necvičila som Vojtovku... Všetko chce svoj čas. Aj tvoj malý. Má svoje tempo, ktoré mu vyhovuje a skôr či neskôr príde deň, keď sa odhodlá sám urobiť prvé krôčky. Prajem veľa trpezlivosti :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 12:00 am

od hencurka » Str Feb 04, 2009 10:12 pm

Ahoj fedanka,ja si tiez hovorim,ze ma svoje tempo,ale z casu na cas ma prepadne hrozna neistota ci je naozaj vsetko ok.Teraz uz maly zacal trochu stvornozkovat,ale len vtedy,ked sedim pri nom na zemi s prekrizenymi nohami (alebo spojenymi) a ma ma ako prekazku.To sa hned ku mne priplazi a zacne na mna stvornozkovat. Ked je len tak sam na koberci, tak ho to so stvornozkovanim ani nenapadne :( Proste sa len plazi....a to tak,ze rukami sa tahado predu a nohy drzi vo vzduchu :) Teraz zacneme chodit na kurz plavania,tak sa snad rozhybe :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Apr 22, 2008 12:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť